0 oy
181 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kızlar merhaba,

Kızlar merhaba bir tanıdığım böyle bir evlilik yapacak da burada bu şekilde evlenen var mı merak ettim. Ben destekliyorum. Sizin tecrübeleriniz nasıl?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzenlerimin ıkısı de Alevi ile evli bi fark yok insan olsun yeter ırkı fln önemli değil ki 
-Reklam-
0 oy
(6,238 puan) tarafından
Ben Hanifi eşim alevi 
(6,238 puan) tarafından
Benim eşim ve kaynım gusül alıyor eltimde alevi değil. Ama ana babasının aldığını sanmıyorum günahlarını almayayım yine de
(8,975 puan) tarafından
Benim eşim Çorumlu oranın yarısı alevi yarısı Sünni ilk aile tanışma zamanında benim ailem sorun çıkardı biraz ama eşim ailesi Alevi değiller. Hep ondan beri kafamda bu soru olur alevi duyduğum zaman kimseye de sormak istemedim yanlış anlaşılır diye
(6,238 puan) tarafından
Benim ailem de öyle. O kadar ağlattılar ki beni alevi ile evlenilir mi diye neler söylediler ama şimdi eşimi cok seviyorlar anladılar önceliğin insanlık olduğunu. Benim eşim melek gibi insan. Bir de kuzenimin eşi var dini bütün sözde ama hakaret asalama değer vermeme hersey var. Benim için insanlık önemli dedim ve evlenecem dedim bitti.
(8,975 puan) tarafından
Anladım canım Allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah
(6,238 puan) tarafından
Amin seninde canım ♥️
0 oy
(403 puan) tarafından
Ben aleviyim eşim Sünni bizim aramizda ufak tefek anlaşmazlıklar dışında çok şükür bir sorun olmadı şimdiye kadar bence bunun alevilik veya Sünnilikle alakası yok insan olsun yeter 
(403 puan) tarafından
Yani anlasmazliklar demeyelim de işte fikir ayrılığı kültür ayrılığı gibi ama bunlar asilamayacak sorun değil bence birbirlerini sevdikten sonra pek önemi yok bu gibi şeylerin
(437 puan) tarafından
Bence de öyle ama bi tarafın daha fedakar davranması gerekiyor
(8,975 puan) tarafından
Ayy yanlış anlamazsan merakımdan soruyorum cevap vermek istemezsen terseleme yeter post sahibi de değilim. Aleviler gerçekten denildiği gibi gusül abdesti almiyolar mi?
(403 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm hepsini ama bnm tanıdıklarım hepside alıyor normal abdestte gusül abdesti de
tarafından
Selim'in annesi alevilerin hepsi almıyor mu bilmiyorum ama tanıdığım Sünnilerin %90 i gusül almıyor.

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 596 göst.
26 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 343 göst.
0 oy
23 cevap 698 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Berivan022 (3,527 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 708 göst.

378,267 soru