0 oy
634 göst.
Diğer kategorisinde (2,732 puan) tarafından

Kızlar benim bir kardeşim varmış bu bir buçuk yaşında vefat etmiş köyde gomusler babam ailem mezarını bile bilmiyorlar bı kere bile gitmemisler mezar yapmışlar o mezar bile düz olmuştur küçücük bunlar merkeze göçmüş ailem ne mezara bir isim ne bişey koymuşlar 26senedir bı kere bile gidilmeyen  mezar sürekli gidin bakın belki mezarı bulursunuz vardır dedim bilen birisi olmuştur dedim ailem gitmedi bende çok uzakta evliyim ailemi aradım kuzdim dedim siz nasıl annne babasıniz o çocuğun mezarı bile var Yok bir bakın belki bulursunuz yazık ya kardeşimin mezarini sizden istiyorum dedim annem yarın gidecek dedi gidin dedim insalah bulurlar mezarı yada iyi bir insan kardeşimin mezarini bulur bilen birisi çıkar Allah'a dua ediyorum acaba bulurlar mi dua edin bulsunlar kizlar:'(:'(:'(

14 Cevaplar

0 oy
(4,237 puan) tarafından
Niye mezari belli degilki hafi baba nyse annen illaki yas tutmustur gtmis hlmistir mezarina ya hic degilse ilk zamnlar
(2,732 puan) tarafından
Bı kere gitmişler annem kafayı bozunca annem çok kötü olmuş ilk çocuğu bide delirmiş resmen hemen şehre göçmüş Lee birdaha götürmeniz babam
-Reklam-
0 oy
(119,458 puan) tarafından
bacim ben zaten çöktüm duygusalim cok uzuldum
(2,732 puan) tarafından
Niye coktun canim bende çok üzüldüm her bayramda diyorum. Aileme bülün diye
(119,458 puan) tarafından
bayram geldi gurbetteyim kimsem yok daha ne olsun
(2,732 puan) tarafından
Canim bende gurbetin sıkma canini
0 oy
(16,051 puan) tarafından
O mezar daha zor bulunur kuzum. 26 sene az bişey değil ki.
(2,732 puan) tarafından
Evet ya keşke bir tanıdık o mezarı bilse
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Canım o zaten sabi. Cennete melek olarak uçtu gitti. Onun mezarının olmaması onun için zerre önemli degil. Onun mekanı cennet zaten. Sen saray yaptirsan onun için bı onemi olmaz.bulsan eline ne geçecek.bunun için annene babana eziyet etmen manasız bence. 
(2,732 puan) tarafından
Canim şimdi bayram geliyor herkes oluşunun yanında o çocukta annemi babamı bekler mezarın başında
(2,762 puan) tarafından
Canım beklemez onun duaya ihtiyacı yok çünkü. :)Ölüler hatırlanmak ister doğru söylüyorsun. Çünkü dünyadan okunan dualara ihtiyaçları vardır azap görüyorlarsa. O kuzu azap bilmez. Biz kendimiz için yanalım. Emin ol senin benim o sabilerin duasina ihtiyacimiz var. Böyle şeyleri kafaya takip kimseye eziyet etme lütfen. Eğer bunun için anne babana laflar ettiysen özür dile. İki dünyayada rahat olmaz. Onlara bir öf demenin bile ağır vebali var. Cidden söylüyorum gönlünü ferah tut. :)
(2,732 puan) tarafından
Tamam canım teşekürler arimda bayramlasim ailemle ama yine gidip baksınlar mezarı bulurlar insalah
0 oy
(7,979 puan) tarafından
Canım baya olmuş ya, o mezar artık bence bulunmaz.
(2,732 puan) tarafından
Ya öylemi :(
0 oy
(2,732 puan) tarafından

Inşallah bulunur melekler o mezarı korumuştur :'(

0 oy
(6,426 puan) tarafından
Neden vefat etmiş ya 
(2,732 puan) tarafından
Canım eskiden nazar olayı varmış babam bir adam getirmiş işte cahilik Anlı'nın kenarlarına kalın büyük igne varya batirmislar batirinca damara gelmiş ve çocuğun yüzü yarışı morariyor babam annemi dışarı çıkarmış annem kapıyı vurmuş vurmuş harap olmuş açmamış babam ve adam aneme vermişler en son ennem kucaklamis şehre götürmüş 150klmtre hastanede olmuş('''
(6,426 puan) tarafından
Aman yarabbim cahillihe bakar mısın. Eğitim şart gerçekten ya nelere inanılıyor.
(2,732 puan) tarafından
Evet bu olay gerçek ve kardeşimi bir öldürülmüş gibi oldu
(2,562 puan) tarafından
Resmen kanım dondu ben olsam şikayet ederdim yaa çok kötü off
(2,732 puan) tarafından
Canlar adam kaçmış zaten babamı tutmuşlar babam yapmadığı için salmislar babam okuma yazma yok bilmiyor bunu yapan hangi akla cesaretle yaptı bilmiyorum
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Benimde 2 abim bir ablam biz yokken ölmüşler mezarları yok yani dum duz olmuş kimse bilmiyor hangisidir.. mezarligia gidince bur suru var bilmiyoruz hangisi??? ÜZÜLDÜM SIMDI
(2,732 puan) tarafından
Yanındaki mezarların sahipalerini bulursanız bilirler
(2,297 puan) tarafından
20dem fazla çocuk mezari var canm nasil bulacaz ki??
(2,732 puan) tarafından
Canim mesala bayramda herkes gelir mezarın başında ordakilere büyükler sorun
(2,297 puan) tarafından
Ben orda deyilim işte babam heo bi yer gösterdi oda hangisi bilmiyor.. ben baska şehirdeyim ailem baska yerde
(2,732 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiyim
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Benim eşimin bir ablası da o yaşlarda vefat etmiş hangi mezarlıkta olduğunu biliyorlar ama mezarını bilmiyorlar ve kaynanam hiç gitmemiş götürmemişler çok üzücü 
(2,732 puan) tarafından
Aynen çok üzücü ya
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Çocuk ağlamış mı? Bebek miydi, kaç aylıktı mesela... 

Çok zor bir durum bu annen için baba için de öyle. 

Annem 2008 yılında doğum yaptı, sezaryen tarihine 10 ya da 2 haftası vardı ben 10 yaşındaydım. Normal kontrole gitmişti bebeğin kalbi 2 gündür atmıyormuş kardeşimin.  Ölü doğum yaptı... Nasıl bir haldeydi ben çocuktum hatırlıyorum ne kadar acı çekti. 

Babam bebek mezarlıgına göndermiş annem mezarını bilmek istemedi. Mezardan ayrılamazdı herhalde.... 
(2,732 puan) tarafından
Canim bir yaşında var yok orumcekteymis
0 oy
tarafından
Benim erkek kardesimde ben doğmadan 7sene önce vefat etmiş adı ismailmis 10yasinda sırtında bir sivilce çıkmış hastalık fakirlikten tedavi etmemişler kimse mezarın yerini bilmiyor anneside vefat etmiş üvey kardeşim babamın ilk eşinden babamda hatirlamiyo sdce köyde gömüldüğünü hatırlıyor çok zor bir durum
(2,732 puan) tarafından
Bunlarda köyde gomusler şehre gocmusler
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Benim de bir dayım bebekken kkaynar süte düşmüş bir teyzem de ağlayarak çatlamış ölmüş. Bu arada ben anlamadım ne iğnesi ne yapmışlar kardeşine anlamadm. Anlatır msn. İnşallah bulunur
(2,732 puan) tarafından
Büyük kalın igneler varmış hani dikmek için iğneler kardeşim rahatsizlanmis moroli yokmuş babamda köyde bir adam getirmiş nazar sanmiskar adam la babam çocuğu orumcekten çıkarıyorlar eve girip kapoiyi anneme kapatmışlar annem dışarda kalmış snnem kendini yitirmiş kapıya vurmuş kapıyı bile kırmış çıkarmış yetisemis bunlarda bebeğin Anlı'nın kenarlarına iğneyi sokmusmu batirmis batirinca damara geliyormuş yüzü yarışı şişmiş morarmış annemde koydden şehre gidenede kadar hastanede olmuş annem anlatiyirken içim çiz ediyor
(1,151 puan) tarafından
Adamı hapse koyaydılar allah belasını versn
0 oy
(5,715 puan) tarafından

Başlığa içim gitti :'(

(2,732 puan) tarafından
Evet hafsam insalah iyi bı insan gecmite ismine yazdırmış oldun istiyorum
0 oy
(625 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin. Üzmek istemem ama 5 yıl boyunca yapılmayan mezarların üzerine başkaları defnediliyormuş. Anneannem, annem 5 yaşındayken vefat etmiş, tam 55 yıl önce ve yaptırmamışlar mezarını ki parsel ada her şey belli belgesi var. Tüm ilgili kurumlara sorduk araştırdık bulunması imkansızmış...
(2,732 puan) tarafından
Yazık canim ya

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,506 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde yenibiben00 (189 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 848 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 876 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Emine zerrin (286 puan) tarafından soruldu