0 oy
410 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Kızlar merhaba iyi sorunlarımla ben 

Daha 1 buçuk yıllık evliyim 8 aylık bebem var 

Esimle severek evlendik neyse 

Bayramın 1. Günü kaynanamlara gittik yefik içtik neyse güzel vakit geçirdik 

Bayramın 2. Günü gelmek istediler ben istemediğimi kocama söyledim daha dün görüştük diye ama yinede geldikler bide kalcaklardi sinirlerdim eşime ya niye böyle söyle diye eşim bide okeye gitmek istedi beni annesiyle babasıyla yanlız birakcak eşime gitme gitme  gitmiyceksin diye kaç kere söyledim esim de sinilendi kafamı duvarlara vurcam arabayla hız yapcam kafamı attiriyorsun diyor bide kaynanamın yanında yok boyle birşey ya sonra çekti gitti kaynanam da oğluma birşey olursa iki elim yakanda olur dedi bende buna kızdım neyse mutfağa geçtim oralari toparlayorum eşim geldi oturma odasında oturuyor gitmedim yanlarına zaten mutfağı toparlıyordum 

Eşim annesiyle konuşmuş aslında zamanı gelmişti geçiyordu çünkü kaynanam hep buraya gelmek kalmak istiyor bebem doğduğunda zaten 3; ay yanımda kaldı stres ediyor insanı kayinbabama laf yok severek saygun sonsuz ama kaynanam birşeyi bahane edip hemen buraya gelmek istiyor ya daha yeni evli sayılırız biraz rahat bırak 

Neyse çok uzatmiycam eşim konusmus demiski ya nne daha dün sizleydik bugün gezcektij eşim o yüzden sürat yaoiyor falan demiş kadın aglmis herhalde sonra bana dedi ki biz gidiyoruz kızım dedi ben de anne nereye dedim baban gidek diyor dedi 

İlk başta sevindim çık sıkılmıştim kendi evimde diken üstündeyim sonra düşündüm ki hata mi ettim ya koca insanlara böyle yaotim eşim onları götürdü morali bozuk geldi naosam bugün cagirsam mi 

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Allah böyle gelinlerden herkesi korusun amin.
(42 puan) tarafından
Niye öyle diyorsun ki canımız yanmış ki boyleyiiz
tarafından
Yemek yemeye giderken canın yanmiyormuydu?? Gitmeseydin...cagirirkenmi yanıyor az değilsiniz yeminle
(42 puan) tarafından
Evet giderken sıkıntı yok küçük gider büyük sürekli gelmez
-Reklam-
0 oy
(295 puan) tarafından
Gidip yiyon iciyon cok guzel zaman geciriyon demekki onlarda sizi cok sevdiyinden geliyo yaptigin yanlis esinede ailesinedw ve esinin annesine soyleyip uzmeside yanlis kotu insanlarda deyiller gidecek bir yerinmi vardida istemedin 
(42 puan) tarafından
Ama sürekli gelmek istiyor herşeye karışıyor
Kaynanam kinci bir insan evimizi ayırmadan önce neler dedi bana abisiyle babamın arasını bozdu bana neler dedi benimde aklıma geliyor
0 oy
(11,165 puan) tarafından
Yeni evli olduğun için bu şekilde tepkiler vermen lazım üstüne bide bebe olunca daha da duskunlerdir simdi ama zamanla alışıyorsun eşine cikismak yerine tatlılıkla anlat veya başka zaman plan yap canım çünkü erkekler sert çıkınca daha da inat yapıyorlar yani en azından benim eşim öyle ilk zamanlar biz de çok tartışırdık 
(42 puan) tarafından
Ama hep ailesini savunuyor gelmelerune birşey demiyir ya sıkılıyorum bıktım çünkü birşeyi bahane edip gelmek istiyorlar sürekli sürekli olmuyor
0 oy
tarafından
Yani gelmeleri normal de degil buyukler gelen gidenleri yokmu bayram 

Hadi geldiler sen cok fazla tavir koymussun nolcak sanki gelsinler birlikde yeyin icin yatin kalabalik kahvaltilar helede bayram gibi ozel gunlerde daha guzel oluyo 

Hic cagirma az gurur varsa gelmezler zaten 

Senin annen gil bayramin ikinci gunu gelseydi gezmel icin boyle yaparmiydin bilmiyorum veya esin boyle yapsaydi napardin Tamam kaynana sevilmiyo genelde ama Ayip etmissin 
(42 puan) tarafından
Ya yok anıları benim evimde sürekli gelmek istiyilar geliyorlar kalıyorlar sürekli
tarafından
Katılıyorum bu yoruma. Bizimkiler olsa gelmez çünkü bizde bayramda hep küçükler büyüklere gider. Kaynanamgil gelmezler . Ama gelecek olsalarda eşimi darlamam niye darlayim adam zorla cagirmamisya.
Geldilerse yine saygıda kusur etmem. Ama cokda yüz vermem
0 oy
(75 puan) tarafından
Bayram günü ağlatmasaydınız kadını iyiydi

Ama özür diler telafi edersiniz 

Biraz sabırlı olmak herzaman daha iyidir sizinde huzurunuz kaçmaz ozaman
(42 puan) tarafından
Ama eşim dedi böyle böyle dedi ben yine yemeği yaptım çayı koydum
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Yaptığın kötü olmuş eve gelen öyle kovulmaz. Seninki bariz kovmak olmuş. Ve evinden kırgın çıkmış. Yine helal olsun ki baban gidelim diyor demiş. Senin de şuan arayıp çağırman değişik bir yuzsuzluk olur. Önce yap et sonra vicdan yaptım üzüldüm geri gelin der gibi. Ayıp. Eşini de kötü duruma düşürmüşsün
(42 puan) tarafından
Kovmadim ki eşim böyle böyle dedi ben yemeği yaptım çayı koydum evet sürat astım ama napayım sürekli darliyorlar
(1,662 puan) tarafından
Senin eşinin aynı şeyi senin ailene yaptığını düşün. Eşin şuan belli etmese de bu durum eşine de çok koymuştur. Zamanla aran açılır kötü olursunuz. Esinin tarafını sevmek zorunda değilsin ama saygı zorunlu. Seninki üstü kapalı kovmak olmuş ne dersen de herkes aynı düşünür bu konu da
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Canım objektif olacağım kusura bakma gerçekten çok bariz ayıp etmişsin eve gelen insanı öyle kovar gibi yollamak ne demek üstelik yabancı değil eşinin ailesi inan bana böyle yaparak sadece eşini kendinden uzaklaştırırsın nasıl ki eşimin benim ailem geldiğinde böyle davranmak haddine değil benim de onun ailesine haddim değil eşim dedi ben demedim demişsin ama zaten surat yaparak adamı sen o konuma sokmuşsun bide suratı asık geldi demişsin eşin senin ailen için bunları dese sen kendi elinle alıp evlerine götürsen ne hissederdin inan ben yerin dibine girerdim beni o konuma getirdiği için daha da eşimin yüzüne bakmazdım 
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Sen cagirsan ds onlar gelir mi orasi var. Ben olsam gelmem acikcasi. Biraz empati kursbilirsin. Sonucta anne ve babasi. Geliyoruz diyince gelme mi diyecek? Senin de annen baban kizim geliyoruz dese gelme diyemezsin ya da esin gelmesinler dese surat yapsa annen aglasa canin cok yanar. Bence ayip etmissin hem de cok. Yine de olan olmus ayagina cagirmak yerine sen git gonullerini al derim
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Boşver mesafe daima iyidir sürekli gelinmez bende sevmem öyle sıkılırım bence sen haklısın herşey Bi anda böyle olmuyor senin canını zamanında sıkmışlar iyi davransalardı iyilik bulurlardı hemde hergün ne gerek var 
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Gelmelerine verdiğin tepki fazla geldi bana canım açıkçası benim ailem gelecek olsa eşim böyle deseydi ben çok bozulurdum. Ben gurbetteyim gelen giden oldu mu çok mutlu oluyorum kayınvalidem gelir 1 ay kalır çok sevinirim.
0 oy
(933 puan) tarafından
Yemin ederim ben eşime bunları söylesem çıkmaz yola girerdik  heralde ve benim eşim ailesi gelecek diyecek biz gezecektik  felan.  Gerçekten bunları söylemeyi nasıl başarıyorsunuz.  Bana da bir taktik verin. 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Sen onlara gidip yiyip, içip, güzel zaman geçirirken neden sıkıntı yoktu peki. 1.5 yıl da bu kadar bıdı bıdı yapmaya başladıysan Allah eşine yardım etsin. Bencil olma, senin ailen gelse sıkıntı olmazdı değil mi?  Eşin de kaya kovuğundan çıkmadı nihayetin de.
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Ya kusura bakma ama daha dün sizdendir niye geliyor demen bile yanlış eşine yani bayram günü insanların kliplerini niye kırıyorsunuz sabah değilde akşam çıkardınız
0 oy
(128 puan) tarafından
Ya sen oraya git ye iç güzel vakit geçir ama onlara surat yap olur mu öyle şey ya. Sonuçta bayram sevdiklerinden gelmişler güzelce yer içer otururdunuz akşama da kocan bayram diye bir yere gitcez filan duyururdu biseyler uydururdunuz kalmadan kalkarlardi bence doğru olmamış 
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Ya canım madem böyle bir sorununuz var bayram günü değil de başka zaman dile getirseydiniz keşke yani size gelmek istemişler bayramda gelmişler bence biraz fazla tepki vermişsin
0 oy
(1,522 puan) tarafından
Senin annen baban olsaydı da bu tepkiyi verirmiydin vermezsin asla çünkü onlar snein annen baban dimi çok yanlış ve ayıp bence yaptığın 
0 oy
(10,225 puan) tarafından
Tavrın varsa sen de gitme. Cidden evinizden insan kovmuş olduğunuzun farkında değil misiniz? Bana eşim bunu diyecek... Ben de gidip anneme dün sizdeydik ne geldiniz diycem. Ayıp değil mi yani bu? 
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Çok büyük terbiyesizlik! Sen gidip yiyip içip geliyorsun ama onların gelmesini istemiyorsun ve evden kovmuş sunuz
0 oy
(7,659 puan) tarafından
Biz kayınaileyle 3 gündür beraberiz. Böyle tavır yapmadım kız. Sonuçta bayram yani. Ne olursa olsun kayınvalideye gelince laf söyleniyor kayınpedere gelince laf yok. Ne alaka ya bunu da anlamıyorum??!! 
0 oy
(95 puan) tarafından
Siz gitmişsnz onlarda gelmek istemis birgun ağırlasaydn hem eşinjn gonlude olurdu . Bir gun sabredebilirdn . Eger kaynanan surekli kalamk istiyor ve sen bundan rahatszsan tabi haklsn yeni evlisin ama bu sekilde yapma esin senden sogur . Esine guzel bir dille anlat  siz bayramn 2.. gunu disariya cikacagnzi soyleseydnz onlar zaten gelmezdi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 143 göst.
5 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 336 göst.
30 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Meleknazz (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
13 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Asilkerim (2 puan) tarafından soruldu
+3 oy
18 cevap 500 göst.