0 oy
137 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Kızlar bazılarınız eski postlarımdan bilir beni riskli gebeliğ geciriyorum şuan 33 hafta 6 günlüğüm erken doğum riskim var eğer bebeğim 34 veya 34 den sonra doğarsa yaşama şansı ne kadar olur 32 2 günlükde ben hastaneye kontröle gidende doktorum bebeğimin kilosu 1 777 gram dedi yani doğumu kilosuylamı alakalı olur yoksa ciğerlemi açılması gerekiyor bide bebek kaç haftalığında ciğerlerini geliştiri 

8 Cevaplar

0 oy
(1,151 puan) tarafından
Benm kizim 34 haftalık doğdu belki 34 bile değildi. Ama 8 ayın içinde doğarsa bişey olurmş korktmak istemiyorm bilgilendirmek istiyorm. İki kızım da pramatüre. İkinci kızım da 8 ayın içinde doğdu ama allahtan o ana denk gelmedi şu 8 inci ayda beyinde mi ne bişeyleri oluşuyr 
(13 puan) tarafından
Benim kızımda 34+3 de doğdu
İkinci kızım da 8 ayın içinde doğdu ama allahtan o ana denk gelmedi şu 8 inci ayda beyinde mi ne bişeyleri oluşuyr

Yukarıda yorumu siz naptınız ne demek istiyorsunuz acaba burada o ana denk gelmedi beyinde bişey oluyormuş falan
(1,151 puan) tarafından
Dur ben yazıyom hemen
-Reklam-
0 oy
(1,151 puan) tarafından

image

canm araştırdm senin için ama böyle boş bir inancı sana söylediğim için özür dilerim. Hiç bişey olmaz. İkiside yaşıyor çocklarımın. Ama bana söylenen şey sekizinci ayın içinde bebeğin bir organı gelişiyor. O gelişme anına denk gelirse bbek yaşamaz denmişti. Bende çok korkmştm. Şuan anlıyorm ki saçmabi inanç
(2 puan) tarafından
Ya lütfen böyle şeyleri araştırıp yazın bu benim ikinci bebegim zaten 1 bebeğimi kab etdim 2u.hafta 1 günlükde zaten piskolojim alt ust
(1,151 puan) tarafından
Özür dileriim ya ben emin olmak için hemen araştırdm. Sonra düzelttm. Kusura bakma hakkını helal et. Özür dilerim özür dilerim
(2 puan) tarafından
Tm canım yani ben böyle konularda hasasım ondan dolayı korkim var yinede sagol
(13 puan) tarafından
Bende okuyunca şok oldum lütfen net olmadan yazmayalım yorum falan sonra üzücü ve kırıcı oluyor Rabbim herkesin bebeğine sağlık versin
(1,151 puan) tarafından
Tekrar özür dilerm kukuman kuşu gibi özür diliyom jdjdjdjdjsjs
0 oy
(553 puan) tarafından
Bir kardeşim 31 haftalık diğeri 34 haftalık doğdu bende 7 aylığım bu arada Allah’ın izni ile bişey olmaz telaş yapmayın 31 haftalık olan küveze girmişti ama 34 haftalık olan kardeşim küveze de girmedi demekki ciğerleri gelişmiş 
(2 puan) tarafından
Bakalım inşallah benim bebegim o kiloya gelip çatar yani en son giydigimde 1 777 gr dedi bakalım almmıdır o kadar klo bide doğru diyosjn doktorladda bebegin klosu iyi olursa sıkıntı olmaz çok dihor
0 oy
(486 puan) tarafından
Ciğer geliştirici vurmaları lazımdı aslinds. Kuvezde kalması kilo ike alakali. 2.500 kilo olursa kalmıyor.  Insallah sagbsalim gelir. Bebeğe kilo aldirmaya çalış. Mız kaşar dit yumurta cok iyi geliyor . Ceviz ye gelişim icin
(2 puan) tarafından
Burda azerbeycanda varmı bilmiyorum eger olsa vurulurdu ya demekki yok ki vurulmadı
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Canim haftan gayet güzel lütfen bu haftalarda yaşayacak mi yaşamayacak mi diye endişe edip kendine rezil etme ben ettim sen etme cok tanıdığım var 29 haftada doğum yapıp yaşayan hatta goeumcem 24 haftalik iken  doğurdu sen kendine iyi bak dua et bana 28 haftada dediler erken doğum yaparsın 3 cm açıklık var sancin var ben 40 haftamda doğum yaptım ve bebeğime 3 hafta geriden geliyor diyorlardı 
(2 puan) tarafından
Canım endişe edihorum rezillikle ne alakası var ben bebeğim kayb etdim zaten bi yıl once 26 hafta 1 gunlugumde yani endişe etmemem munkunmu ???
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Saglıklıysa hiç bir şey olmaz korkma 33haftsmda doğurdum şuan 2 buçuk yaşında 
(2 puan) tarafından
Bebegimin saligi iyi ultrasonda bakansa doktorjm iyi dedi ama neden erken oluyo onu anlamadım yani
(6,919 puan) tarafından
Strese olabilir  biçok neden olabilir benim suyum geldi   annem  kalp krizi geçirdi için doğum oldu  şakın ol stres yapma  doğum olsa bile  erken gelir hazırlını yap benim hiç hazırlıgım yoktu
(2 puan) tarafından
Vallah ben o telaşnan 2 hafta önceden hərşeyini alıp kenara koydum ne olur ne olmaz diye herşeyim tas tamam sadece oğlumu bekliyoruz hayirlisiyla
0 oy
(1,718 puan) tarafından

Oğlum 33 haftalık doğdu 3 kilo 900 gram:ermm: 10 gün küvez de kaldı şuan 25 aylık tosbikim <3

(2 puan) tarafından
Ay maşşallah bebişin baya kilosu iyimişneden dolayı kuvezde kaldı canm
(1,718 puan) tarafından
Ciğerleri gelişmemisti bir de sezeryan sırasında su yutmuş ve enfeksiyon kapmisti ondan dolayı kuveze girdi canım ❤️ tşk ederim sağ saglim kucağına alırsın inşallah ❤️
(2 puan) tarafından
Sagol kuzum insallahh bende kavusurum bebegime sag salim
(1,718 puan) tarafından
İnş canım benim ❤️
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Benim oğlum da 33 haftalık doğdu üstelik tüp Bebek ve riskli gebelikti.. çok şükür Rabbime bişey olmadi iki hafta kuvezde kaldı sadece.. 
(2 puan) tarafından
Koruyan Rabbim koruyo işte inşallah benim bebeğimide korur sağ salim kavjşurum
(1,000 puan) tarafından
İnşallah canım korkma Allah'ın izniyle bişey olmaz ... Haftası çok erken deyil bir süre kuvezde kalir o kadar..
(2 puan) tarafından
Canim acaba 35 hafta doğarsa yinemi kalır hani senin bebeğin 33 iki hafta kaldı ya ondan dolahı dihorum
(1,000 puan) tarafından
Çocuğun ciğer gelişimine falan bağlı canım sağlıklı olursa kalmaz... Ama bende kalmasindan korkma .. daha iyi oluyor o an Zor geçiyor ama bebek toparlanıyor sarılık falan geçirmiyor üstelik topuk kanı falan o süreçte orda alınıyor.. daha iyi bakılıyor.. üzülme. Kalırsa da sağlıklı olsunda nasılsa senin kucağına gekicektir
(2 puan) tarafından
İnsallah bacim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 222 göst.
27 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 536 göst.
3 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Didemm (64 puan) tarafından soruldu