0 oy
415 göst.
Aile kategorisinde (274 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
9 yıldır gurbetteyim yılda 1-2 kere gidiyorum çocuklar küçük evim daha rahat. Neyse yazın her gittiğimizde geri dönüşte bizimle birlikte gelmek istiyorlar 4 sefer birlikte döndük zaten geldiler kaldılar. Yıl içinde gelsinler zaten oğlunun evi ama dönerken para vermeyelim diye gelmek istiyorlar 8 saatlik yol çocuklar o kadar zor oluyo ki arabada yatmak istiyorlar yer yok zaten oranın yorgunluğu oluyo eve dönünce yerleşmek var her sabah düzenli kahvaltı öğle yemekleri var bide olacak mecbur. Hatta bi yıl kendileri gelmeyecek görümcem ve çocularını götürün hazır araba gidiyo diyo kayınbabam. Kaç yıldır gurbetteyiz atlasınlar uçağa gelsinler kayınbabam böyle her şeye çok karışan biri 66 yaşında ama maşallah herşeye karışır. Geçen sene eşim dönecekti ben biraz annemde kalacaktım eşime demişki bende seninle geleyim demiş. Ama ben ve torunları orda kalacaz hani torun özlemiştiniz hem evde ben olmayacam ne yapacan evde tek başına akşama kadar kaynanam da hiç bir şey demiyor bide bana hiç söyleyen de yok kendi kendine hazırlanmışlar son dk öğreniyorum ben. Koca bir yıl gelmiyorlar ama araba dönerken illa teklif bekliyorlar yada kendileri diyolar. Belki ben kardeşimi annemi götürcem veya evin durumu uygun değil o kadar masraf yapıp gidiyoz eşim yıllık izin alıyo orda harcıyor eve gelince biraz sıkıyoz dişimizi ama yok. Bu gittiğimizde de yine öyle olacak napıcam bilmiyorum gitmek istemiyorum valla kendi ailemde orda bide özlüyorum onları da. Şimdi abartıyorsun eşinin ailesi diyen olacak ama inanın yıldı bir gidince de maddi olarak ve kendimiz de çok yoruluyoruz eve dönünce misafir zor oluyo yıl içinde para verip gelmiyorlar işte. Geçen eşime diyo çocuları ve beni i1 ay önce gönder kalacam kesin dönerken yine birlikte döneriz diye düşünüp böyle söylüyorlar, eskiden saf saftirik bir şeye cevap veremiyordum eşime dedim ki onu ben biliyim çocuklarla o yolu çekecek benim sana değil bana söylesinler diye haklısın dedi. Eşim ne derse o olacak sanıyorlar sanırım 

17 Cevaplar

+2 oy
(5,612 puan) tarafından
Bence istemediğinizi belli edin açık açık konuşamıyorsanız. Hasret gideriyor sunuz zaten daha neye geliyor lar siizn gitmenizin ne anlamı kalıyor ki o zaman 
(274 puan) tarafından
Evet torun özledik diyolar o zaman alın bilet gelin daha güzel ağırlarız böyle olunca aşırı şekilde yoruluyorum. Ha bide orda annemde uzun kaldığım da da canları sıkılır ararlar ne zaman buraya geleceksin kayınbaba karartıyor kesin annemde de öyle rahat kalamam zaten amann valla ne desem onlar böyle beni aradıklarında mesela bu sene eşim dönünce çocuklarla kalmak istiyorum annemde daha çok onlara da yine giderim ama onlar eski usul daha çok burda dursun istiyorlar memlekete gitmek istemez mi insan istemiyorum
(5,612 puan) tarafından
Valla böyle bir durum varsa istemez insan siz en iyisi açık açık söyleyin zaten burda görüyoruz birbrimizi yeterince yoruluyoruz gidelim bir dinlenelim özleyelim birbrimizi biraz sonra biz alırız biletlerinizi gelir siniz daha kaliteli vakit geçiririz diyin
-Reklam-
+1 oy
(2,874 puan) tarafından
Senin yerinde olsam kendi ailemi alicam diyip son anda işleri cikti derdim belki ozaman anlarlar 
0 oy
tarafından
Ya ne gerek var ki zaten siz gidip orada kalıyorsunuz Hasret gideriyorsunuz onların gelmesine ne  gerek var şimdi gelmeyin deseniz de  ayıp olacak neyse canım sen de sık dişini biraz ne yapacaksın sonuçta
(5,612 puan) tarafından
Nereye kadar sıksın ki dişini geçici bir durum değil maalesef
tarafından
İşte canım yani onu da yapabileceği bir şey değil tek tek çare eşiyle konuşacak ve sonuçta eşinin de annesi ve babası onlara gelmede diyemez
(5,612 puan) tarafından
Eşi konuşsa keşke annesi babası ile. Biz zaten geliyoruz dönüşte yorgun oluyoruz ev müsait olmuyor istediğimiz gibi ağırlayamıyoruz falan dese belki anlarlar
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Sırf gelmesinler diye arabayı eşya ile doldururdum herhalde :) 

0 oy
(267 puan) tarafından
İki ucu boklu değnek gelmeyin desen ayıp olur e sussan sen kafayı yiycen Allah sabır versin 
(274 puan) tarafından
Aynen öyle canım yıl içinde biz geliyoz diyip gelseler tamam daha güzel ağrılarım böyle olunca hiç olmuyo hiç
0 oy
(981 puan) tarafından
Çocuklar diyosun sen arkada onlarla ilgilensen ön koltuk bos kalir sadece bu senede rahat donelim havalar sicak kucakta bunaliyolar buyuduler artik sıkıs tıkıs gitmek olmuyo uygun bi zamanda biraz ozleyince gelirsiniz desin eşin bitti
(274 puan) tarafından
Yok canım arka da bir çocuk koltuğu var uyuyunca hafif yatma modu var onu yapıyoz uyuyo ama kaynana kayınbaba gelince o koltuğu çıkarıyoz  diğeri de diğer tarafta oturup yatar falan normalde uyuduklarında öne geçerim ben yemek bişe yedirceksem arkaya geçerim öyle ben bi ön bi arka :)
(981 puan) tarafından
İste sen boyle onlara uyup idare edersen gelirler tependen inmezler :) biraz daha agir olsaniz kendi konforunuzu dusunseniz pesinize takilamazlardi aradaki farki anlayin
(274 puan) tarafından
Aynen öyle tam olarak bu o kadar haklısınki canım inşallah bundan sonra becerebilirim :)
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Valla açık açık söyle canım baska çaresi yok direk söyleyemem diyorsan ima et laf çarp ayy bu ney böyle 
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Bence arabayı satın :)) ya bu çok kötü bir durum beleşciler zaten görüyorlar torunları oğullarını da niye geliyorlar sizinle ki ben olsam diyceğimi derim bizim araba spor araba allahtan sığmıyorlar eşim diyo bazen büyük araba alcam annenlerde gelir diye kavga çıkıyo valla dedim ona sıkış vıkış asla gitmem benim otobüs paramı versinler yol masrafımı çeksinler yada ben gelmiyom eşimle güle konuşa yolculuk yapacam onlar varken olmazki
(274 puan) tarafından
Evet tek gelince aynı dediğiniz gibi eğlenerek geliyoz yol üstünde ki şehirlere uğruyoruz falan eğlenceli oluyor. En güzeli küçük araba demi. Mesela eşim dönüp ben annemde kaldığımda sa çok gönülleri olmaz uzun kalayım kaynana arar ne zaman geleceksin diye kayınbaba aratıyor kesin. Annemde de öyle rahat kalamam zaten amann bu sene kalayım çocuklarla annemde daha çok durmak için 2 yıldır durmuyom ama böyle ararsalar ne zaman geliyosun derlerse ne deyim bilmiyorum kayınbabada genelde evdedir eski usul düşünüyorlar herşeyi ya
0 oy
(21 puan) tarafından
Gitmeyin bu senede siz gelin diyin bakalım o zaman geleceklermi alaallah onlar giderken sizde gidin annenize nasılsa gidiyonuz bende geleyim diyin bakalım nasıl olacak
(274 puan) tarafından
Arabaları yokki canım olsa yapardım :)
(21 puan) tarafından
Bence ailem gelcek bu sefer diyin direk gider gitmez diyin hatta onlar geri sizle gelcez demeden  önce. Sonra işleri hallolmamis gelemiyorlar diyin kaçın. Eşiniz ile paylaştınız mi bu durumu o me düşünüyor
(274 puan) tarafından
Güzel fikir deneyebilirim ama bu sene biraz annemde kalacam çocuklarla eşim döner. Bu sefer de annemde uzun süre durmama canları sıkılıyo arıyorlar ne zaman gelcen diye bunda ararlarsa ne desem ki bu durumdan da sıkıldım mesela. Eşim de haklısın diyo banada yaşlı adam ne diyim bilmiyorum ki diyo
(21 puan) tarafından
Aynı düşüncede olmanız iyi en azından farkında Bi şekilde rahatsız olduğunuzu belli edin o zaman
0 oy
(270 puan) tarafından
Memlekete gideceğiniz tarihleri az çon önceden biliyorsunuzdur. Çocukların okul tatilinde falan,.. 1 yıl önceden uçak rezervasyonu yapsanız ve uçakla gitseniz? Çok erken alırsanız benzin parasından daha ucuz oluyor (enuygun.com sitesinden). Gittiğiniz yerde araba lazım oluyorsa da bir araç kiralarsınız. 
(274 puan) tarafından
Evet çok güzel fikir düşündüm bende ama orda çocularla araba lazım oluyo onların arabası yok babamın var oda işe gidip geliyo. Ha bide orda arabayla babasını gezdiririz köyüne götürürüz ama eşim geri dönüp ben annemde kaldığım zamanlar da annemde durmamada pek gönülleri olmaz uzun süre durunca ararlar ne zaman gelcen diye amann valla ne tuhaflar ama eskisi gibi susmuyorum önceden bişe diyemezdim dedikleri olurdu artık diyorum dicem annemde bu sene kalacam mesela atarlarsa ne desem
(270 puan) tarafından
Orada da araba kiralayabilirsiniz. Pahalı bir şey kiralamanız gerekmiyor. Bir Doğan, Şahin,... fazla pahalı olmuyor. Çünkü benzin de çok pahalı. Araştırın bir isterseniz
0 oy
tarafından
Lafını sok ay zor sigdik çocuklarla arabaya biri uyucan diyor bire bende yaticam vallaha senedir bir değilde iki üç kere gelsek çekilecek gibi olmuyor çocuklarla yol de gelemyin demeye geliyor biz kendimiz bile sigamiyoruz diyorsun sonuçta 
0 oy
(4,222 puan) tarafından
Başlığa göre cevap veriyorum o zman gitme memlekte 
0 oy
tarafından
Gelsinler ne olcak 
0 oy
(5,284 puan) tarafından
Cok haklısın. Normal de gelseler hazırlıklı olursun yol yorgunlugu olmaz ama sizinle gelmeleri cok saçma. Evine gelip 2 gun dinlenip yerlesmen lazim direk seninle gelmeleri cok buyuk yuk oluyor 
0 oy
(4,444 puan) tarafından

Valla arabanin yaktigi ile ucak bileti kafa kafaya gelir atlardim ucaga giderdim :D

0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ayyy o kadar haklısın ki benim içim şişti okurken. Bence arabayı doldur yer yok de. Ben mama sandalyesi vs ıvır zıvır götürüyorum. Gerçi küstük kurtuldum ,=)
0 oy
(274 puan) tarafından
Teşekkürler kızlar 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 618 göst.
0 oy
7 cevap 291 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Misal62 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 277 göst.
20 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Nurrsa (116 puan) tarafından soruldu