0 oy
340 göst.
Diğer kategorisinde (1,629 puan) tarafından
Yas günaha girmiyim diyorum ama aklıma geliyor illa ki.gecen sene kaynanamlar kurban kesmek için bizden para aldı borç ödemek şartıyla 10 bin TL bu senenin kurbanı geldi hâlâ vermediler borçlarını.ve boynunda besi birliği ve 5 tane bileziği var kenarda saklıyor 

8 Cevaplar

+2 oy
(1,694 puan) tarafından
Kurban işi biraz şova döndü. Millet bakın biz de kestik demek için kesiyor. Borç alınıp kurban kesilmez hacca da gidilmez. Ama sırf gösteriş için insanlar bunu yapıyor. Şartı zaten maddi durumunun uygun olması, başkasını mağdur edince ne hayrı olacak acaba
(1,629 puan) tarafından
Evet kurban kesmedik olmasın derdindeler biraz gurur hat safada.biraz da biim kenarda duran paramız onlara batıyor kayınpederim geçen öyle diyor ben ondan 100 milyar oara alacaktım araba alıp satacaktim kâr edecektim parasını ona geri verecektim yav size ne dursun para kenarda.kendi altın paranızla kâr edin
-Reklam-
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Insanlar iyice delirdi ya sizi ya kendilerini kandirmaya çalışıyorlar 
(1,629 puan) tarafından
Onlara göre bizi kandırmaya çalışıyorlar artı kaynanamın bana 25 gram bilezik borcu var hâlâ daha diyor ki param olunca yapacam lan var işte 55 yaşına gelmişsin nereye sakliyorsun takıları
(1,944 puan) tarafından
siz neden sürekli veriyorsunuz gelmiyor geri iste ve eminim gelmeyecekte
(1,629 puan) tarafından
Kaynanam duygu sömürüsü yaptı oğluna 10 milyar para için benim haberim yok zaten verdikten sonra eşim söyledi bana yok kurban kesecez de kurbanimiz olsun da biz sana vericez de lazım olduğu zaman şöyle bize diye.bilezik mevzusuda ev yapılırken artık ince işler kaldı paraları bitti evime giremiyordum eski bı evde oturuyordum kaynanama dedim vericem bilezikle yapın diye ben geri istemedim kendi evim zaten diye.o dedi bana o bilezik annenden hatıra ben alacam onu sana dedi 4 yıl oldu hâlâ parası olacak da alacak
(1,944 puan) tarafından
Yani k.validen almak istemis bilezigi ama baktiginda ev senin ev altin senin yani kendinize harcamışsın bu borc değil bence oyle ortaya bir soz atmiş unutmuşturda
(1,629 puan) tarafından
Yo unutmadi yeni bilezik aldım ben kendime o da görünce benim alacağımı da aynı model alırız madem takım olur dedi hatta.kendi dedi alacam annenin hatırası o diye.
0 oy
tarafından
Yani mantıklı değil hem maddi açıdan sıkıntıdayken birisinden borç alıp kurban kesmek nedir Allah aşkına yoksa kesme ve şuanda altını varsa sana o aldığını vermeli 
(1,629 puan) tarafından
Ne mümkün eşimin de bana 1 bilezik borcu vardı onu aldık eşim dedi ben alicam sende al borcunu dedi tamam dedi önce sen al dedi biz aldım onda hâlâ bı hareket yok sorsan para yok.yok diye diye yok olacaklar
tarafından
Ayıp yaptıkları
(1,629 puan) tarafından
Maalesef öyle eşimin adına üzülüyorum anne babasının böyle yaptiklarini bildiği için Allah akıl fikir hidayet versin başka diyecek bı şeyim yok
0 oy
tarafından
Hiç bir zaman kimseye paranızın olduğunu soylemeyin soylediyseniz birşeye bağlayın altına vadeye kesinlikle bozamayiz çok değer kaybı var falan birşey deyin bilen ister sanki kendi parası gibi gözüde kalır olanı saklicaksin herkesten
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Borçla kurban kesilir mi ya, kafayı mı yedi bu insanlar. 
0 oy
(1,527 puan) tarafından
Borç alıp kesip birde ödemezse bence kabul değil o sonuçta senin borcunu ödememiş ne tuhaf insanlar var ya 
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Yüce rabbim durumun yoksa kesme sana farz değil borçlarini öde borcun yoksa kes demiş mesela geçen kurban ilk evlilik senemizdi borcumuz vardı kesemedik kimseden kurban kesmek için borç almadık anne babamızdan bu sene düğün eşya borçlarini bitirdik nasipse bu sene keseceğiz bilmiyorum Allah kabul eder mi ama böyle de merhametli bir dinimiz varken ne bu kendini yukarıda gösterme isteği kenarda sakladıklarını size vermesi lazım bence çünkü ibadeti Allah için yapıyoruz kula üstün gözükmek için değil umarım verirler size de borçlarını 
(1,629 puan) tarafından
Umarım bizde öyle ümit ediyoruz eğer oldu ki vermicekse öyle bı lafını yaparlarsa başımın gözümün sadakasi olsun dicem öylesine öyle laf kusura bakmasın o duruma getirmesin
0 oy
(49,835 puan) tarafından
istesin esin 
(1,629 puan) tarafından
Araba alırken isticem diyor şimdi lazım değil diyor o da ayrı bi gıcık var işte oaralari parasızlıktan değil ihmalsizlikten vermiyorlar

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 158 göst.
0 oy
41 cevap 1,009 göst.
24 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 169 göst.
0 oy
7 cevap 358 göst.
17 Haziran 2024 Diğer kategorisinde ipek4161 (2,679 puan) tarafından soruldu

397,187 soru