0 oy
96 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,552 puan) tarafından
İyi akşamlar hanımlar.. Biraz üzüm yaprağım var, hepsini birden saramayacağım.. Yaprak olarak nasıl saklayabilirim, iyi bir tarifi olan var mı?

(Daha önce kavanoza veya pet şişeye koyup saklamayı denemiştim ama hemen küf gibi beyaz beyaz birşeyler oldu.. Buzluğa direk koymayı denedim onda da yufka ekmek gibi kıtır kıtır kırıldı)

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben haşlayıp  süzgeçten süzülüp soğuduktan sonra buzdalabi poşetine atıyorum mis gibi oluyor hiçte bozulmuyor
(1,552 puan) tarafından
Böyle yapmak aklıma gelmişti de daha önce yapmadım, başkasından da duymadım diye tedirgin olmuştum.. Teşekkür ederim, böyle deneyeyim bi de
-Reklam-
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Sıcak su da rengi dönünceye kadar beklet hemen al sonra o şekilde sakla dondurucu da
(1,552 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Soldurup soğuduktan sonra buzdolabı poşetine koyup atıyorum dolaba 
(1,552 puan) tarafından
Ben de böyle deneyeyim bu sefer, teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Haşlayıp suyunu sürdürüp derin dondurucuya atiyom bende güzel oluyo
(1,552 puan) tarafından
Teşekkür ederim, böyle deneyeyim ben de bu sefer... Beğenirsem hep yaparım
0 oy
(48,667 puan) tarafından
kavanoza koyuyorum kapağını iyi sikmanlazim
(1,552 puan) tarafından
Valla annem yapıyordu da, her seferinde bozuldu.. Sıkıyormuştur heralde ama teşekkür ederim yine de
(48,667 puan) tarafından
hasla.da.at buzluga salamura da yapıyorlar da ben oyle hamarat degilim kola sisesinde falan yapıyorlar
(1,552 puan) tarafından
Salamurayı da sevemedik, beceremedik annemle ;) Herkes haşlayıp at demiş, öyle yapacağım bu sefer de.. Bir de plastik saklama kabıyla koymayı düşünüyorum, kırılacaksa da kırılmaz artık heralde
(48,667 puan) tarafından
ben buzdolabı posetine koyuyorum. kayinvalidemden aldim kola sisesine koymus cok geldi hepsini saramadim kalanlari haslanmis sekilde attim buzluga
(1,552 puan) tarafından
Anladım, çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 101 göst.
23 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Gulcannacak (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
4 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yasemincee (1,200 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı