0 oy
435 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Kizlar şu anda bunları yazarken ağlayarak yazıyorum. Bugün başıma gelen olayı bahsedeyim size bana akıl verin nolur yoruldum artık uğraşmaktan eşim sanayide dükkanı var oto elektrik üzerine yeri geldi mi hafta sonu çalısiyor bugün de çalıştı neyse benim haberim olmadan kaynanamgil davet etmiş bir kızım var bir buçuk yasinda sabahta erkenden kaynanamgile geçtik eve ugramadim apar topar çıktık ilk kendi evimizde kahvaltı yapacaktık kaynanam arayınca onlara kahvaltıya geçtik daha sonra tüm gün oradaydık eve ugramadim neymiş balkonum derli toplu değilmiş neymiş eşim benden soguyormus eve o yüzden geç geliyormuş eşime sordum bu konuyu asla öyle bir şey söz konusu değil dedi. Yetemiyorum bir yeri toplasan bir yer dağılıyor elimden gelen bu eşimin işi yoğun başka bir ildeyim kimsem yok kendi annem kaynanamla sorunlu o zaten gelmiyor kardeşim yok kimsem yok herkesin yanında eşimin ailesi beni kotuluyor ve ben bunu kendi kulaklarımda duydum yoruldum artık hani her şeyden bunalir insan çözüm arar ya o durumdayım çıkış bulamıyorum bir yol gösterin noluurr ne yapsam yaranamiyorum

21 Cevaplar

+2 oy
(1,710 puan) tarafından
Yaşamayan yoktur bence
(1,710 puan) tarafından
İlk zamanlar bizde sorunlar yaşadık ama şuan iyiyiz canm
tarafından
Bizde nişanlı iken çok sorun yaşadık çok korkmuştum hatta ben nasıl başa çıkacağım diye ama Allah'a binlerce şükürler olsun hiç bir problem yaşamadım
(45 puan) tarafından
Keşke her kaynana sizin kaynananiz gibi olsa
(9,626 puan) tarafından
Benimkide pek melek sayılmaz ama bende hiç yaşamadım fırsat vermem buna,ona ne benim evimin balkonundan veya evimin dağınıklığından
(45 puan) tarafından
Burda eşimin ailesi herkes birbirinin arkasından dedikodu kim kimi nasıl kötüler ben şu yaşıma geldim böyle kişilerle ilk defa karşılaştım o kadar yurtlarda kaldım birnbir çeşit insan gördüm bu kişiler kadar seviyesiz karaktersiz insanlar gormedim
-Reklam-
0 oy
(7,859 puan) tarafından
Yaranmak için haraket edersen yaranamazsın canım 

Sen kendini eşinin sana olan tutumundan eminsen kimseye kulak asma herkes hazmedemediğini kusar 
(45 puan) tarafından
Duymamaya çalışıyorum ama olmuyor bir değil iki değil kacinci
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Pat pat cevap vereceksin. Yetismek zorunda degilsun. Bir 8ki cevap ver bak bakalim bisey diyebilirlsrmi. Bu durumda eşine soyle aileni uyar agzimi acarsam bir daha bie araya elemeyiz de. Valla bu ne ya herkes agzina geleni söyleyemez  dimdik dur valla karşılarında 
(45 puan) tarafından
Söylemeye başladım ama yeterli değil demek ki daha fazlası gerek
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Kimseye yaranmamaya çalışarak işe baslayabilirsin canım. O zaman gör bak ne.mutlusun
0 oy
(3,380 puan) tarafından
Çokta tın kocana şikayetçi değilmiş ne takıosun konuşsun konuşsun dursun 
0 oy
(12,762 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
En doğru yolu açıklıyorum ASLA YARANMAYA ÇALIŞMAYACAKSİN 
(45 puan) tarafından
Kulaklarımı kapamaya çalışıyorum ama araya kayinbabami da sokuyor
(12,762 puan) tarafından
Kim girerse girsin. Ev benim balkon benim kimseyi zerre ilgilendirmez beğenmeyen de evime gelmesin soframa oturmasın oğulları da dahil bu kadar kendinizden ödün vermeyin tepenize çıkmaya çalışırlar
(45 puan) tarafından
Gerçekten bu cümleyi kurmam gerekiyor artık yoksa üzülen ben oluyorum
0 oy
tarafından
Eşin rahatsız değilse kaynanaya ne batıyor acaba ! 

Boşver takma konuşana da ağzının payını ver 
(45 puan) tarafından
Konuştum bu konuyu hayır değil
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Hic kulak asmiyacaksin cnm hatta elinden geldigince uzak dur mesafel koy araya sana sorarsa benim kocammemnun benden de sustur kendini
(45 puan) tarafından
Mesafe koydum ama kesmek gerekiyor bu gidisle
0 oy
(246 puan) tarafından
Eşinle konuş bakalım üzülüyorum de.kalbini kırmak istemiyorum ama rahatsız oluyorum de.yaninda olursa biraz mesafe koyarsın.sen araya girmeden eşiniz halletse daha iyi olur diye düşünüyorum.
0 oy
(8,775 puan) tarafından
Çok pardon cnm ses tellerin nerde senin sesin ne ise yarıyor susmaya mi
0 oy
(2,705 puan) tarafından
 Bi laf vardir deveye diken insana s.... Yaranir diye. Seviye seviye seviye herkes yerini bilecek. Duyuyosun madem niye cevap vermiyosun sen kendi kendini degersizlestiriyosun ve bu durumu normallestiriyosun. İyilikle enayiligin arasinda cok ince bi cizgi var. Nereden biliyomus senden sogudunu koynunuza mi girmis daya dun çatır cutur birbirimizi goturduk alev alevdik nerdeymis o sogukluk deseydin. Arsiza arsiz olcaksin nabza gore serbet
0 oy
(4,403 puan) tarafından
CEVAP VERECEKSİN SUSTUKÇA BINERLER TEPENE
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Kiskandiklari için öyleler takmamak en  guzeli aslinda 
0 oy
(829 puan) tarafından
Eşimin ailesi başlı başına sorun canım bencil çıkarcı insanlar ne kadsr bizden uzak olsalar o kadar iyi zararlarından başka hiçbir şey yok 
0 oy
tarafından
Söyle lafıni geç eşinle sorunun yoksa onlar dış kapının mandalı de öyle olup benden soguyacaksa başkalarının kocaları şehire uğramaz kadınlık herşeyin dört dörtlük olması değil edeplice oturup kimsenin işine karismamakta yetiyor de 
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Söylediklerini yaşamayan bir gelin olduğunu düşünmüyorum çok nadirdir ha bu konuda eşin ne yapıyor yani onu merak ettim kayınvaliden böyle yaptığı zaman
(45 puan) tarafından
İlk başlarda bana pek inanmıyordu zmaanla far etti annesinin nasıl biri olduğunu yeri geldi mi lafını söylüyor ailesine
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım iyi bari en azından eşin yanında o olmasaydı daha kötüydü
(45 puan) tarafından
O da yanımda olmasaydı inanır mısınız durmazdim bosanirdim eşimin ailesi herkese kusur bulan biri yakında akrabaları var onlara gidiyorlar onlara ayrı konuşuyorlar arkalarından başka konusuyorlar
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım Allah yardımcın olsun canım
(45 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Direk cevap ver hazır cevap benim evim benim fuzenum kimseyi ilgilendirmiyor oğlun memnun de madem ortam içinde söylüyor sende ortam içinde söyle utansın 
(45 puan) tarafından
Bundan sonra diyeceğim zaten saygımdan susuyordum ama degmedigini anladım
(7,376 puan) tarafından
Susunca tepene çıkıyorlar
0 oy
(247 puan) tarafından
Deki canim sen yapmiyorsun benim evimin isini misfir geldiginde de benim evim batik diye beni ayiplicak sen ne sorun yapiyon da bu kadar de cocuklarin kucukken seni cok merak ediyorum nasildi evin bana laf ediyon olabilir ins hali ister toplarim ister toplamam sen  begenmiceksin beni  oglun begenmis almis mutlumu mutlu kimseye dusmez cok takiliyorsan cocuga 1 gun bak da temizlik yapayim yada gel yardima beraber topliyalim de bakalim ne dicek herkez ne karisir ki ister temiz olursun ister pis yani kime ne sen misfr olarak geldiginde guler yuz varmi ilgi varmi tamm benimkiler de yapiyor yaptilar da ses etmedim o zmn cahildim ama simdi deseler bu dediklerimi derim bide bnm evim 50 60senelik ve sobali bakimsiz bi ev 2gunde is yapma perisan oluyor arada diyorum ne var sizin evin temizlemesinde hop bi supurge bi vilada tamm 1 hafta toz alma ortalikda bisy olmasin toplu ve temiz pozizyondasiniz diyorum eltilik yaptim bi ara bana hep orne eltimi gosterrlerdi ama eltimin evi sifir 3 4 yillik ve ilk oturan eltim bi ara gittim evine ortlikda bisy yok ya temiz gorunuyor elimi kapiya attim toz tabakasi resmen parkenin koltuk alti ole gorumcemin evinde oturdu sifir olarak girdi parkeleri hep kapartmis kuflendirmus gorumcem oturdu evine ama temiz gorunen yine o umrumda mi deegil eskidendi o stres yapmak begenen bole begenmeyene kapi orda geln bas taci gelmeyende umur disi cenem dustu k.b eltim hamile dogum temizligini ben gorumceler yaptik  oturmaya gideriz gorumcem dolap siler ne bilim yemek yenilen yeri antireleri supurur oyuncaklari toplamadan gitmezler benim eve gelirler oturduklari yerde ot bitecek neredeyse kalkmazlar cocuklari desen her odaya girrler hic oturun ayip demezler oyuncak vs dokerler giderler bide arkamdan laf ederler artik hic umrumda olmuyor olmazda olamazda herkez bi aynaya baksin 
(45 puan) tarafından
Ne kadar doğru dediniz kendi eltime haftanın 5 günü nerdeyse gidiyor çocuklarına bakıyor eltim iş yapıyor bana geldi mi isim var şöyle böyle diyor şu saatten sonra kimse kirikacakmis uzulecekmis yok ben hep eşim için susuyordum yok o da yok artık
(247 puan) tarafından
Kiz zaten bizim gibi dusunseler ses etmezler biz kocamizin hatri diyoruz onlarda oglumuzun hatri deseler ya demezler eltin nasil peki oda susrmi saygisizlik ne bilim altda laf soleme vs varmi yokmu yada kaynin nasil bi tip benm eltim istemedigi bisy olsa ya cvb verr yada esinin uzerine ativerr kaynim da kizar saga sola ne ne bilim en basiti karisi is yapar gorsun ben oturayim bana ya ters davrnir yada laf soler oturuyom diye o kocamizdan da kaynakli bence ses etmiyor ailem diye uzulecekler buyukler diyede ondan
(45 puan) tarafından
Kız eptim seneler önce bir avluda hep beraber yaşıyorlarmis anlasamamislar kaynım alkolik birisi onların evinde de huzur yok ama eltim seneler önce sen burdan gidersen kına yakacağım demiş kaynanama yani anlayacagin ağzına sicinca yaraniliyor bu devirde
(247 puan) tarafından
Ya bak ole olmak lazim canim ters davranacaksin kimseye hic bisyinden odun vermeyeceksin sinirlarinin oldugunu belli edeceksin ama biz esimizin ailesi yok sole bole diyoruz ses etmiyoruz altdan altdan aliyoruz ama yaranamiyoruz insan ogluna iyilik yaramiyor
(45 puan) tarafından
Kesinlikle öyle yaramiyor
0 oy
(18 puan) tarafından
Aynısını yaşadım canim çok iyi anlıyorum seni . Hepsiyle küstüm ve kurtuldum
(45 puan) tarafından
Benim de ilk düşüncem bu yoksa ıslah olmazlar
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben sorun yaşamıyorum valla çok şükür çünkü cesaret edemezler laf söylemeye. Sadece onlar değil kimse bişey diyemez, ben nasıl kimsenin etlisine sutlusune karismiyorsam onlar da bana karışamaz 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,992 göst.
0 oy
16 cevap 639 göst.
0 oy
8 cevap 363 göst.
18 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 771 göst.

378,254 soru

11,321,534 cevap