0 oy
636 göst.
Aile kategorisinde (123 puan) tarafından

Merhaba kızlar 

Ben evleneli 4 buçuk yıl oldu.Gel gör ki kayınvalidem ile hiç bir zaman iyi olamadık.Ne yapsam olmadı zaten.Küçük evlendim ben heralde nasıl olsa bu küçük ezeyim bunu dedi.Öyle de yaptı.Evini temizlerdim,bütün gün yattı yardım etmedi olurdu.Hic bir şey yapmıyor,Hiç bir şey bilmiyor,beceriksiz.Bunlari yüzüme de söyledi,ikiyüzlüsün,sinsisin her türlüsünü ailemi sürekli arayıp şikayet de etti.O annemin içli içli ağlamalarini asla unutamıyorum.Ben ağladım benimle ağladı annem.Ben 8 aylıkken merdivenlere çıkartıp cam sildirdi ben hayır diyemeyen bir insanım kimse kırılmasın gücenmesin kafasında.Ona rağmen bir teşekkür yok ama şunun gelini bir kahve sunumu yapmış bir kek yapmış sana bin basar kaynanası ne şanslı dedi.Övdüğü gelini de kaynanası hamileyken bardak taşıtmadı.Ben her işe koştum.Hamileyken kusmaktan 10 kilo verdim bir kere bir tas çorba yapıp getirip nasılsın diye sormadı.Bir kere onlara gittim hiç bir şey yiyemeden kustum o zaman kızıyla konuşurken duydum bu gerçekten kusuyormuş dedi.Ben 10 kiloyu keyfimden mi verdim diye soramadım.Lohusalığımı en mutlu günlerimin içine s.çtı.O zaman tamam dedim bitti.Eskisi gibi değilim soğuğum ve bunu gayet açıkca belli ediyorum.Istemedigim şeye hayır diyebiliyorum akıllandım.Cevap da verebiliyorum artik.Sadece giden yıllarıma üzülüyorum.Ben ona ne yaptım da bana bunları yaşattı diye merak etmiyor değilim.Ama bende eski ben değilim.Uzun oldu kızlar hakkınızı helal edin.Içimde sakliyorum bunları ağırlığı kalksın en azından burda beni anlayan insanlar var diyorum.Iyi ki varsınız.

16 Cevaplar

0 oy
(7,165 puan) tarafından
Geçmişe üzülüp kendine yük etme geleceğinin ferahligini düşün oh ne kurtuldum artık kendimi kullandirmayacagim de bununla mutlu ol..
(123 puan) tarafından
Dönüp de üzülmeyeceğim bir geçmişim yok hepsi üzüntülerle dolu atmaya çalışıyorum.Yavas yavaş da başardım galiba.Mutlu olucam
-Reklam-
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Kaynananın içinde bir gram merhamet yokmuş.

Kendini ezdirme canım bundan sonra.

Dili olmayanı herkes ezmeye çalışır ne yaparsan yap yaranamazsin böylesine.
(123 puan) tarafından
Susmam bile yanlıştı işte ikiyüzlüydüm ona göre oysa kalp kirmamak için susuyordum
(2,135 puan) tarafından
Kişi kendinden bilir işi.
Allah biliyo senin içini o öyle dese ne olacak?
Elbet sana yaptıkları yanına kalmaz.
(123 puan) tarafından
Öyle kalmaz tabi Rabbim kimsenin ahını kimsenin yanında bırakmaz
0 oy
(351 puan) tarafından
Aynı benı anlattın kızm dogdu ben güçlendim bir kızım daha oldu dahada gıclendim ve cevap versikce susmadıkca iyi oldum 
(123 puan) tarafından
Susarak kalp kırmayarak yaranamadık belki böyle el üstünde tutuluruz kıymetimiz anlaşılır.
(351 puan) tarafından
Valla ben suan el üstündeyım kıymetim var ama bende varmı dersen asla yok benim için kıymeti kalmadı
0 oy
tarafından
Allah sorsun...
(123 puan) tarafından
Biliyorum Rabbim kimsenin ahını kimsede bırakmaz zaten
0 oy
(383 puan) tarafından
Canm bazi insanlara ne yapsan yaranamazsn bazilarnnda cok afedrsn agzna etsn oh iyi yaptn derler hakedene hakettigi gbi davran kimse icin kendinden odun verme heleki hamileyken bende senn gbi aman su byle olmasn yok su kirilmasn feln dedm en cokta kirilan uzulen dusunlmeyen oldm ve insan anlyo zamanlaki haketmyene haddinden fazla degeri vermcksn herkese hakettgi gbi davrancksn heleki kimseyi kndnden fazla dusunupte aman su kirilmasn bu kirilmasn demicksn onlar senn icin oyle dusunmuyosa sen hic dusunmicksn 
(123 puan) tarafından
Biz düşündük onlar düşünmedi gerçekten.En çok da ona üzülüyorum ama bundan sonra ben eski ben değilim onları da beni bu hale getirdikleri için de tebrik ederim
(383 puan) tarafından
Ayni senn gbiym bende cnm bu gunu kadar yapacklarni yaptlar banada ama su saaten sonra onlar dusunsn modundaym herkese hakettgi gbi davranyrm herkeste haddini biliyo artk keske basta byle yapsymsm dyrm smdi ama gec olsn guc olmasn
0 oy
tarafından
Geçmişi unutma unutmaki bir daha aynılarını yaşamayasın 
(123 puan) tarafından
Unutamıyorum zaten unutulacak bir geçmiş yaşatmadılar
tarafından
Senin anlattiklarindan daha zoru cogu acılı bir şekilde yaşadım ve hicbirzaman iyi bir gelin olmadım şimdi ayaklarima kapansalar dönüp bakmam hesabı yani
(123 puan) tarafından
Benim de anlattıklarım devede kulak kalır 4 buçuk yılın her günü ağladım ben Rabbim yanlarına bırakmasın
tarafından
Sen erken uyanmışsın be ya ben yedi yıl çektim hasta olduktan sonra kafa dank etti
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Sessiz duran iyi niyetli olan genelde eziliyor canım (istisnalar hariç tabi) böyle insana dişini göstereceksin ezdirmeyeceksin kendini sen ezeceksin ki kıymetli olasın benim kaynana da bana arada laf sokardı herşeye karisirdi eltimle bir oturuyorlar evlerini b.k götürüyor bana senin evin temiz değil gibi laflar ediyordu akillaninca bende susmadım içimden ne geliyorsa lafı yapıştırdım bu yıl annemle konuşurken şöyle bir laf etti diğer geline herşeyi derim de buna diyemiyorum :) ee maymun gözünü açtı tabi :) 
(123 puan) tarafından
Bu maymun da açtı gözünü artik.Eski ben yokum.Bundan sonra böyle.
0 oy
(1,520 puan) tarafından
O kaynana bozuntusunun merhametine vicdanina insanligina tukereyim ...

Sen gecmisi hatırlayıp aklina getirip boş yere kendini yıpratma ,Sen soramadiysan Allah gördü hepsini o soracak hesabini ..

İcin ferah olsun yaptigin iyilikleri Rabbim biliyor kulu bilmesin oteki taraf da bildirirler insallah
(123 puan) tarafından
Bende diyorum geçmişi hatırlamak sadece uzuyor ama durup durup aklıma geliyor biliyorum elbet Rabbim kimsenin ahını kimsede bırakmaz hakkımı da helal etmiyorum ona zaten
0 oy
(619 puan) tarafından
Allah korkusu olmayan, merhametsizlere Allahta merhamet etmesin. Sen aslında geçim ehli biriymişsin. Saygın için kötü olmamak için birazda küçük olmanın verdiği cahillikle öyle davranmissin. Allah bundan sonra hep yüzünü güldürsün  iyi insanlarla karşılaştırsın.

Gun gelir nedenini sorarsın insallah
(123 puan) tarafından
Amin inşallah Rabbim hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın cnm
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Bunları anlayabilmen için yaşaman gerekiyormus demekki.. üzülme geçen zamanlara hala o şekilde devam edebilirdi çok şükür ki şuanda istediğin sensin..
(123 puan) tarafından
Çok şükür kuzum
0 oy
tarafından
Yaşadıkların senin icin bir ders olmuş sakın geçmişe takılma. Hatta şöyle düşün bunlari yaşadım yaşamam gerekiyormuş. Şimdi ise bunlardan ders çıkar ve ezdirmekendini, susma hayır demeyi bil. Bırak kırılan kirılsan hic birsey senden ve çocugundan önemli degil. Kaynan ile arana koy mesafeni ne derse şak şak cevap ver gitsin  
(123 puan) tarafından
Bundan sonra öyle yapicam enayi yok artık karsilarinda
tarafından
En doğrusu
0 oy
(116 puan) tarafından
Ayni seyleri suan bende yaşıyorum hayatimi zehir etti ne yediğimden ne içtiğinden keyif alıyorum kocamdan bile soğuttu Allah onun belasını versin inşallah 
(123 puan) tarafından
Bela okuma kuzum hiç.Döner gelir seni bulur derler.Sen Rabbine havale et dünyada yaşamazsa hakketigini Rabbim ahirette verir.Seni en iyi ben anlıyorum.Rabbine sığın
0 oy
(2,529 puan) tarafından
yatacak yeri yok mendeburun sürünsün inşallah yaşlılıkta sende ona bakma
(123 puan) tarafından
O kadar merhametsiz değilim ki.Dua ediyorum hep Rabbim elime düşmesin diye ama bakmıcam diye değil severek bakmam diye
(2,529 puan) tarafından
işte bide yaşlanınca güzel bakılmasını isterler kendilerine ne haklaysa
0 oy
(473 puan) tarafından
Yazdıklarıni okurken kendi yaşadıklarım aklıma düştü , belki birebir aynı değil yaşadıklarımız , ben kaynana yanında değilim ama benzer şeyler..Tek tavsiyem su , sen alttan aldıkça , aman huzursuz olmayalım dedikçe tepene çıkıp seni ***** belliyorlar , en iyisi lafı yapıştırıp geçmek , hem içinde kalmaz , hem de tavrını ortaya koymuş olursun ,herkes ayağını denk alır.
(123 puan) tarafından
Herkes yaşadıklarımın ya aynısını ya benzerini yaşamış anlamadigim biz bu kötülükleri yasamak için ne yaptık onlara koca bir hiç yani.Ama bundan sonra eski ben yokum bakalım bundan sonra ne olucak
0 oy
(101 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki bizzat bende yaşadım hem evli hem hamile ve lohusalıkda dediğin gibi bende hayır diyemez yapardım doğumdan sonra herkes başka kafa yaşıyordu daha çok üstüme geldiler ve bende geç de olsa akillandim ama keşke eşimde anlasa bana destek olsa inan kaynana ile çoğu şey esde bitiyor 
0 oy
(676 puan) tarafından
Ayy kizz valla ayni beni anlatmissin 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,988 göst.
0 oy
21 cevap 429 göst.
0 oy
8 cevap 362 göst.
18 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy