0 oy
1,987 göst.
Aile kategorisinde (31 puan) tarafından
Evet arkadaşlar sorun bu eşinizin ailesi yüzünden eşinizle tartışıyor musunuz durduk yere değil tabii ki eşinizin ailesi size bir şey yapıyor biz sizin sinirleriniz tepenizde ya da sizin zor şeyler yaşamanıza sebep olmuştur. Eşimle sıfır sorunsuz ve hiç yıpranmamış bir ilişkimiz vardı ailesi hayatımıza girdi haliyle evlendikten sonra ve ilişkimiz tamamen yıprandığı eşinizle ailesi yüzünden tartıştığınızda eşiniz ne yapıyor siz ne yapıyorsunuz? Zaten erkekler aileleriyle arasına mesafe koymuyor genede ailem diyorlar bunun tersini yapan erkek var mı acaba

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Esim ne olursa olsun he de gec diyo  ailesi yuzunden hic kavga etmedik
-Reklam-
0 oy
tarafından
Beraber yaşiyor ısenız bitmez sorunlar ama ayrı yaşıyorsanız bilemem
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Ayy kaynanam yüzünden hep kavga ederiz 4 ay önce başka sehirdeydik kendi aramızda ufak sorunlar vardı normal evlilikte olan şeyler ama kaynanamın yanına geldigimizden beri sorunsuz bir gün yok resmen
(31 puan) tarafından
Eşiniz ne yapıyor bu durumda annesini mi savunuyor bu erkekler zaten aileyle hayatta arasına mesafe koymuyor evdeki huzur bozuluyor ama adamların umurlarında değil
(1,946 puan) tarafından
O an kim hakliysa onu savunur bak annem haklı veya bak karım nesli haklı felan der amaa ben yinede böle aile arasında kavga huzursuzluk olunca kocada suç bulurum ilk başta tavrını koysa sonradan huzursuzluk olmaz uani
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bu zamana kdr sıkıntı yaşamadım ama bı görünce postum var detay var orda. Eşim ailesine düşkündur ama uzakta yaşıyorlar. Sürekli konuşur ama. K. Validem.ve k.pederjm çok iyi insanlar Allah razı olsun onlardan 3 buçuk yıllık evliyim bı kere bile tartışmadk. Goruncemide abla bilirdim bana saydırdı haksız yere eşim kardeşini silmişti. Sonra bana dedikleri yüzünden gorumcemi aradı sen benm karim kızım hakkında kimse konuşamaz konusturtmam elimde kalirsin dedi kızmış . Felan öle cnm 
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Aman onun ailesiyle evlenmedim onlar icin kocamla kavgada etmem
0 oy
(1,699 puan) tarafından

Yani eşim bana da annesine de her zaman aranızda bi sorun varsa iki yetişkin gibi çözün ben sizin posta güvercininiz değilim der. Öyle olunca da kimse birbirne dalaşmıyo :D

0 oy
(3,448 puan) tarafından
Hiç aileyle alakalı sorun yaşamadık çok şükür, çünkü bence eşim iki tarafa da gerektiği gibi davranıyor 
0 oy
tarafından
evlerimz ayri ama günlük oraya gitmemi istedigi icin coookkk tartıştık 
0 oy
(82 puan) tarafından
Biz Bi kaç kez birlik otururken ailesi yüzünden tartıştık ama evleri ayırınca bişey yaptıklarında tartışmayız eşim her zaman beni tutar ailesi hep haksız oluyo çünkü şükür öyle ailesine tapan karısını çok umursamayan tiplerden değil eşim hatta şuan ailesiyle konuşmuyor bile
0 oy
(351 puan) tarafından
Oooo hemde nasıl eşimin ailesi çok görgüsüz evlendim ilk hafta anası geldi yanımda kalmaya başladı mendebur karı sürekli hayatıma karışıyor yazma giy eşofman giyme evde bütün gece 1e kadar eşimle onun yanında oturmak zorundayız hemde iki yabancı gibi sabahın 8inde de kalkacaz ailesi çok çekiyorum annem gile giderken bile herkesden izin alır benim saf kocam amann açmayın yaramı kız boşanmak istiyorum bu ailedenn 
0 oy
(4,102 puan) tarafından
Ewet ben hep etkilenirim ve kavga cikartrim malsef ailesi tmm kabusum
0 oy
(1,272 puan) tarafından
1 senelik evliyken ve doğumuma 1 gün kala eşim ailesini savuna savuna karşıma dikildi. O gece onunla ilk ve son şiddetli Bi kavga ettik. Ve ona dedim ki annen ve baban hakkında o kadar rahatsız oldugum konu varken ben senin karşına çıkıp Bi şikayette bulunmadım idare ettim. Ama sen bir kez daha benim karşıma aileni arkana alarak çıkarsan bu evlilik biter dedim. Ne sen ailenle gel bana ne ben. Kimse kimseyi kırmadan incitmeden İdare edip susup oturacaz dedim.

Oda son oldu. 
0 oy
(47 puan) tarafından
Daha geçen hafta yaşadım  bu sorunu yılda 1 kez oluyor alıştım artık 
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Ailesi yüzünden pek tartışmayız ama tartışınca da toz kondurmaz deli olurum.
0 oy
(225 puan) tarafından
Ay bizde yarm saatlik uzaklikda oturuypruz normal.zamanlar cok iyyiz ama o karinin yanina gidince dusman oluyoz birbirimize 
0 oy
tarafından
Eşimle çok iyiyiz şükür ama ailesinin helede annesinin adı geçince birden bire bir huzursuzluk sinirlilik hali oluşuyor. Ama eşim de şükür ki kör değil yapılanı gördüğü için hiçbir zaman Allah razı olsun bana bir şey demedi ailesine de demez kimseyi kırmak istemez kendi yöntemleri ile halleder. Zaten ben konuşmuyorum fakat buna rağmen gelmek falan istiyorlar eşimde evde olmayağım vs vs diyerek erteliyor tabii nrrye kadar yapar bilemiyorum ama ben onlara çok adım attım fakat onlar bana bir adım dahi atmaya tenezzül etmediler şimdi de ben istemiyorum ve sonuna kadar haklıyım. Onlar için kavga etmeyiz ama adları geçince dediğim gibi ortam bir gerilir. Sonra konuyu kapatırız. Hiçbir zaman ailemde ailem demedi sadece annemdir babamdır onları değiştiremem beni de anla der bende ses çıkarmam. Koskoca insanların huyunu suyunu değiştiremeyeceğime göre boşu boşuna uğraşmam. 
(31 puan) tarafından
Peki bir şey sorabilir miyim eşinizin ailesi hatalı ama siz değilsiniz biz siz eşinizin ailesine bir adım atsanız eşiniz size daha mı çok bağlanır kıymetinizi anlar yoksa yine yanınıza kar mı kalır ben hangisini yapmalıyım sizce eşimde kimseyi kırmak istemediği için ailesine sadece hatalı olduğunu söyledi ama mesafe koymuyor ve hasta oldukları için de fazla vicdan yapıyor sizce ben ne yapmalıyım
tarafından
Şayet eşim kıymet bilen biriyse tabikide adım atarsam bana daha çok bağlanır daha net görür benim ortamı düzeltmeye çalıştığımı. Ama ailesi kıymet bilmeyen biriyse ne yapsan fayda etmez. Benimkide mesafe koymuyor yani öyle sık sık aramaz ama yine arar hal hatır sorar bir şey olsa herkesten önce gider fakat ailesi bunu anlamaz. Hasta ise vicdan yapması çok normal bizimkiler şükür iyi ama bu durumda bile beni iyi kötü onlar baktı büyüttü ben onları silemem üzerimde emekleri var ben hayırsız evlat olmak istemiyorum der. Eşiniz eğer kıymet bilen duyarlı biriyse sizin yaptığınızı çabalarınızı unutmaz o yüzden adım atın büyüklük sizde kalsın eğer karşılık bulamazsanız o zaman açıklarsanız en azından ben çabaladım onlar oralı olmadı diyebilirsiniz.
tarafından
Fakat siz sürekli adım atıp atıp karşılık bulamazsanız boş verin derim. Şahsen ben adım attım attım bir karşılık görmedim aksine hala huzurumu kaçırma peşindeler daha fazla alttan alamam kendimi ezdiremem bende bu yüzden mesafeyi oldukça çok koydum ama eşime asla onları arama yanlarına gitme vs demem bu vebali alamam az çok üzerinde emekleri var zaten anne babasına acımayanın kimseye acıması olmaz o yüzden eşimin bu huyunu seviyorum vicdanlı fakat kör değil.
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Eşimin sal.k halası ne zaman arasa kavga ederiz her ota burnunu sokuyor Bi gün koparıcam burnunu da dur bakalım.. Eşim de haklı olduğumu bildiği için ben başının etini yerken o ağzını açmıyor :D
0 oy
tarafından
Böyle yaparak eşini de kendini de yipratirsjn boşver duyma keyfine bak 
0 oy
(4 puan) tarafından
Benım esım gel bana anlat sen bişe deme tmm tmm de gec dıyo ben ugrasmıyorum kavga etmeye soz soylemeye degmıyor ınsanlara cnku kotu edıp koseye cekılıyolar 
0 oy
(413 puan) tarafından
Ben sorun yaşamamaya çalışıyorum bir sorun olacaksa da sakince çözmeye çalışıyorum. Hiç tartışmaya girmedim. Uzun yıllar hizmet sektöründe çalıştığım için içimden konuşup sövmeyi çok iyi beceririm :)) içimden söylüyom çoğu şeyi. Ya da şakalaşıyormuşuz gibi gülüyorum. Sonra bundan rahatsız olduğumu veya böyle bir sorun olduğunu dertleşir gibi eşime anlatıyorum. Şikayet eder gibi anlatmamak çok önemli. Biliyorum niyetleri o değildi ama ben bir parça kırıldım gibi anlatıyorum. Sağolsun o da anlayışlıdır. Durup durup senin annen benim babam desek ortalık karışır hiçbir sorun çözülmezdi. Kayınvalidem de çatışma sevmediğimi ve bir şekilde olan her şeyi eşime anlattığımı anladı. Fazla ses etmiyor :) 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 429 göst.
0 oy
16 cevap 636 göst.
0 oy
8 cevap 362 göst.
18 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 769 göst.

377,324 soru

11,291,785 cevap