0 oy
277 göst.
Diğer kategorisinde (1,279 puan) tarafından
Selamün aleyküm kızlar bugün ev sahibim kiraya zam yaptı 900 dü kiram 3 bin diyor zam yapsın eyvallah zamani geldi de kızı o gün mesaj attı 3500 dedi kabul etmedim 2500 dedi tamam dedim bugün de babası arayıp 3 bin diyor kafayı yicem ya ne yapmalıyım 

9 Cevaplar

+1 oy
(392 puan) tarafından

image

Hemen soyleyim askom banka üzerinden 900 ün %25 kadar daha ekleyip gönderiyorsun...açıklama kısmına sa kira parası %25 zamlı olarak diye açıklama yazıyorsun ve bırakıyorsun...

En son bakandı sanırım ama ne bakanı unuttum tam olarak böyle Bi açıklama yapmıştı...

(119,343 puan) tarafından
yaa onlarda hakli aslinda herkez kendi acisindan hakli ev sahibinun gozunden baksan cikarsa evden baskasima belki 4,5 bine vercek  belki gelen kirayla krediyi ödemeye calisiyo falan haa kiracida hakli yani herkez hakli
(84 puan) tarafından
Bence haklı değiller neden derseniz depremden önceye kadar evler  1000 lira 2000 olan evleri depremden sonra 5000 yaptılar resmen bunun neresinde haklılık
(1,279 puan) tarafından
Ev sahibinin apartmanda bir dairesi daha var ikisininde borçsuz almış ki borçlu olsa bile bana bu kadar zam yapmaya gene hakkı yok ben haklı bulmuyorum malesef
(119,343 puan) tarafından
bu tur zammi yapan tek sizin ev sahibiniz degilki turkiye geneli boyle zamlar yapilir oldu artik zam sadece deprem bolgesindede olmadi tum ulkemde boyle aah kiraci ciksa cebime fazla fazla para girer dusuncesinde ev sahibi ama suan bu arkadas ciksa evden inanin 3 binden assaga bulmasi imkansiz zaten
(84 puan) tarafından
Emin olun deprem bölgesinde kiraları daha çok yaptılar deprem bölgesinde yaşıyorum depremden önce baktığım evin fiyatı 3500 du şuan 9 bin diyorlar siz düşünün yani bu vicdansizligi
-Reklam-
0 oy
(1,010 puan) tarafından
900 den nasıl bir anda o kadar zam olur fahiş bir fiyat nerde yaşıyorsunuz kiralar o kadar pahalı ki eşim İstanbul da çalışıyor ama orda gecinemeyiz diye hataya gidecez memelekte deprem olmasına rağmen birde doğum yapacağım mecbur kaldık vallahi bu kiralar ne olacak yasa gelsin artık 
(1,279 puan) tarafından
Ben Mersin'deyim canm Allah bırakmasın hakkımızı çok sinirliyim ne vicdan ne merhamet kalmadı asggari ücret çocuk borç kira e zaten biz kendimize değil onlara çalışıyoruz
(993 puan) tarafından
Yengeminde 650 ydi 1400 yaptı 4 ay sonra 2 bine çıkardı şimdide her 6 ayda bir yapacakmış zammı muhtemelen seneye kadar 4 bin yapar ee piyasa böyle diyor ne diyeceksin ev onun kira sozlesmeside yok çıkacaklar o evden
(1,279 puan) tarafından
Allah yardımcımiz olsun inşallah ama gidişat hiç iyi değil
(993 puan) tarafından
Benim şükür var öyle bir derdim yok ama insan kalmadi kimsede valla bazen onlara da hak veriyorum para pul oldu kıymeti yok hiçbir geliri olmayanlarda kirayi bekliyorlar ama yazk tabiki bu kadar fazla yapılmaz yani o yuzdn kira sözleşmesi sart
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Banka üzerinden %25 fazlasını gönderirsen hic bise yapamazlar 
(1,279 puan) tarafından
Canm zaten kirayı banka üzerinden yolluyorum ama çık dese napacam
0 oy
(84 puan) tarafından
Git şikayet et eğer kontratin varsa elinde
(1,279 puan) tarafından
Kontrat yok yapmak istemiyor ev sahibi canm banka üzerinden yolluyoruz kirasini
(84 puan) tarafından
Konuşmayı deneyin bence bankadan da gondersen haksız olursun
(1,279 puan) tarafından
Anlamıyor canm konuşuyoruz vermesseniz çıkın diyor
(84 puan) tarafından
Yani o zaman yaa zammı kabul edeceksin yada cikacaksin keşke sozlesmen olmuş olsaydı
0 oy
tarafından
Bu ev kiralarinin sonu nereye varacak 
(1,279 puan) tarafından
Bilmiyorum artık bı yasa bı ceza gelmeli kesinlikle
(738 puan) tarafından
Bir yere varmayacak bu şekilde devam edecek milleti alistiriyorlar bu şekilde yaşamaya
(1,279 puan) tarafından
Malesef öyle çok canım sıkıldi
0 oy
(243 puan) tarafından
Cnm bizimkide 1200 den 4250 yaptı valla in dedik inemem dedi bide evim eski rutubet yapıyor bulursak daha iyi bı ev cikacaz 
(1,279 puan) tarafından
Allah hakkımızı bırakmasın valla canm rabbim hepimize hayırlı bir ev nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
%25 ten fazla yapamaz 
(1,279 puan) tarafından
Yapan gayet güzel yapıyor canm bak yaptı hani ceza şikayet ederim diyorum yasa yokki diyor
tarafından
Yapamaz canım haberlerde de çıktı kanun var nizam var
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Vicdansız ya
(1,279 puan) tarafından
Öyle valla
0 oy
tarafından
Yani nerede yaşıyorsun bilmem ama bu devirde 3 bim kira kalmadı esimin bi akrabasi 4 tu 9 bin yaptılar adam odeyemiyo baska bi yere taşınıcak cok zor kiracı olmak 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 508 göst.
+2 oy
31 cevap 445 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 837 göst.
4 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 412 göst.
2 Ekim 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu