0 oy
403 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar biliyorsunuz devlet en fazla yüzde yirmi beş zam yapılabilir dedi kiraya. Ama etrafımda görüyorum neredeyse hiçbir ev sahibi buna uymuyor.

Büyükşehirde güzel merkezi bir yerde oturuyorum. Üç artı Bir evim sıfır değil ama güzel yine de. Geçen sene bu ay taşındık 1900 kiramiz vardı. Bu ay zam olacak diye ev sahibi ile konuştuk. Artık evler 5000 den başlıyor sizinle aynı yerdeki evler dedi. Ben 3500 düşünüyorum kiraya dedi. Ben de birden bu kadar zam yapılır mı dedim tamam evler şuan 5000 ama bir süredir aynı evde oturanlara bu kadar zam yapılmıyor dedim. Alt katımi yan dairemi 2250 ye çıkarmışlar mesela. Karşı dairem ilk kiralancak şuan 6 bine kiralanıyor. Şaştım kaldım kızlar 3000 e zor ikna ettim. İyi yapmış miyim bilmiyorum yine de yüzde 55 zam olmuş oldu kiramiza oysa ki devlet en fazla yüzde 25 demişti etrafımda kimse buna uymuyor dava açsam olay çıkacak eninde sonunda evden çıkmak zorunda kalacam. Ben evden çıkmak istemiyorum mecbur kabul ettim. Ama çok üzülüyorum bu duruma sizin ev sahipleriniz ne kadar zam yaptı ?

13 Cevaplar

0 oy
(10,026 puan) tarafından
Bizimki 1750den 3100e cikardi 2 kati nerdeyse. Hemen hemen yuzde 80 zam yapti yani
(1,271 puan) tarafından
Aslında şikayet hakkımız var ama etmiyoruz işte çünkü öyle olursa bir şekilde çıkarız evden
(10,026 puan) tarafından
Bizim sozlesmemiz var aslinda canim 5 yillik ya 3 yil oldu daha oturuyoruz. Esimde cok ugrasmak istemedi. 3400 dedi aslinda aradi bi esim konustu dediki hakkin yok abla napiyosun sen. Iste oda demiski ben size cikin demek istemiyorum esimde demiski zaten cikin diyemezsin her turlu ugrasirim demis. Oyle iste 3100 olsun demis kadin oyle oldu yani. Haklari yok ama iste ugrasmiyoruz
-Reklam-
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence kabul etmeseydin bilerek böyle yapıyorlar ayrıca isteselrr de seni çıkartmazlar
(1,271 puan) tarafından
Babası bize yakın oturuyor babam taşınacak der yine çıkarır yani çıkarmak istese
0 oy
(7,121 puan) tarafından
İşte mecbur kabul ettim diye diye kolaylarina geliyor mecbur kabul ediyorsun sonra fiyatlar yüksek yüz buluyorlar ben bin elliye oturuyorum zam yapacakti 200 lira yaptırmadım hemde İstanbul'da zam yapsa asla kabul etmem çıkmam da  hakkı yok milletin sırtına bindiler iyice herkes de müsaade etti buna 
(1,271 puan) tarafından
Bir şekilde çıkarır bizi babam kardeşim tasinacak der yine çıkarır
(7,121 puan) tarafından
Çıkaramaz hakkı yok zaten insanlar hakkını arasana bunlar böyle yapamazdi hakkinizda hayırlısı olsun
0 oy
(66 puan) tarafından
Tüfe yi bile geçmiş ev sahibin böyle bir şeye hakki yok. Kanunen yapamaz. 10 sene dolmadan seni evden dahi çıkartamaz. Bence kabul etmemen lazimdi. Etrafındaki evler öyle olabilir ama seninde hakların var. 
(1,271 puan) tarafından
Kadın diyo evler artık 5000 doğru da diyo ama bnm de haklarım va of ne olacak bilmiyorum
(66 puan) tarafından
Evler evet yüksek ama kanunen yasak böyle bir sey yapamaz. Mahkemeye versen kazanırsın. Hadi diyelim ben taşınicam desin onuda yapmazsa yine mahkemeye verip kazanırsın. Valla bilemedim. Eylul ayında tufe %54.69 mus. Ama 2023 temmuz ayına kadar da kanunen %25 yani suan bunu kabul edersen. Hep bu sekilde devam eder. Sözleşme yok mu?
0 oy
(880 puan) tarafından
Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama Antalya da durumlar vahim bizim kiramız 1450 ydi biz direk 3000 olsun dedik yoksa çıksak 3000 bırak 5000 e ev bulmak zor 
(1,271 puan) tarafından
Burda da beş bine yok
(181 puan) tarafından
Canım bende Antalya da yaşıyorum bugün çarşıya gittim gitmez olaydım nerdeyse türk yok rusyayami geldim dedim asıl şimdi gör ev sahipleri bunuda fırsata cevirirler
(880 puan) tarafından
Aynen öyle millet suriyelilerden yakınıyor biz rus ve ukraynalılardan yine geldiler evler daha beter olucak Allah sonumuzu hayır etsin
(181 puan) tarafından
2 ay önce İstanbul dan mülteci kaynıyor diye geldim şimdi burası böyle offf
(181 puan) tarafından
Bu duruma bir çözüm bulunması gerekir bizden daha iyi şartlar altında bizim ülkemizde yasamalari benim zoruma gidiyor
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Geçen sene 1150 tl veriyorduk sene dönünce 2000 dedi 1750 de anlaştık, şimdi yine senemiz döndü 3000 der diye bekiyoruz bakalım. (Oturdugum semtte en az kira 5000tl)
(3,074 puan) tarafından
Istanbul da misin?
(2,266 puan) tarafından
Gaziantep
0 oy
tarafından
Biz kabul etmedik 1200 veriyorduk 2 bin dedi kabul etmedi eşim madem böyle bir hakkımız var ona göre kira yukseltecen dedi ben bedavaya çalışmıyorum akşama kadar dedi 1750 de karar verildi normalde 1400 1500 olacaktı da işte ugrasmadik ve etraftaki herkesin yükseltildi kimse ses etmedi biz sesimizi cikarmadikca böyle yapacaklar
tarafından
Katiliyorum ya valla bizde dusunuyor bu zam ayi geldimi hep stres
0 oy
(13,824 puan) tarafından
İki binden beş bine
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Sözleşmen varsa canım sözleşmeye uymalı yoksa yandın maalesef kafasına göre takılır sürekli 
0 oy
tarafından
Bizim daha olmadi ama bakalim insallab cok yapmaz di e dua ediyorum suan 1.500 ama 2.500 falan yaparsa nasil gecinirim bilmiorm ac kaliriz heralde suan bile yetmiyo heray annem destek veriyor sagolsun 

Ama kaynanam bin tl oturuyor bodrum kat ev sahjbi mesaj atmis zama 3 ay var arastirin suan sizin oturdugunuz daire 6 binden basliyor ona gore karar verin demis kaynanamda kara kara dusunuyor 1.500 den fazla veremem konusucam dior bakalim Toprak doyursun gozlerini ev sahipleri azittilar ya 
0 oy
tarafından
Yanlış yapmışsın normalde bile tefe TÜFE'ye göre zam olduğunda yüzde 50 bin üstüne cikilmiyor sen yüzde 55 zam yaptırmışsin. Şuan kanun senden yana yüzde 25 zammı yapıp oturcaktin . Ev sahipleri için de zor bir durum ama kiracılar kadar zor değil hicbirsey 
0 oy
(233 puan) tarafından
3000 yaptıysa iyi yine canım kimse yapmiyor artık ya :( bizimki de 2000 şuan yıl başında 4000 bin istiyor ama bizde kabul etmicsz anlaşmaya calisicaz anlasmazsa dava edicez o zaman haklı çıkma mümkünü kalmıyor 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 505 göst.
+1 oy
27 cevap 827 göst.
4 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 295 göst.
17 Kasım 2020 Diğer kategorisinde -Eliz41- (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 275 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Berfinbedri (1,279 puan) tarafından soruldu