0 oy
569 göst.
Aile kategorisinde (17 puan) tarafından
Kızlar kızım 10 aylık eşim kardeşi olsun beraber büyüsünler istiyor ama bana yardımcı olmuyor yıkamama yardım ediyor ama sonra çekiliyor kenara küveti boşaltmaz etrafı toplamaz altını almaz belki bir erkeğe göre çok büyük şeyler istiyorum ama gerçekten kızım yaramaz ve yardım bekliyorum ailemden uzaktayım eşimin aileside çok yardımcı olmuyor 3 yaşında görümcem var o da kıskanç cesaret edemiyorum ikinci çocuğa ama eşim sürekli bunaltıyor kavga ediyor yapalım diye çok bunaldım bende istiyorum tamam ama biraz daha büyüsün diyorum ya kızımın hakkına girersem zor bir hamilelik geçirdim bulantılarım çoktu hastanede yattım ya yine yatarsam kızıma bakamazlarsa diye korkuyorum konuşmaya ihtiyacım var yardımcı olun

39 Cevaplar

+1 oy
(4,216 puan) tarafından
Tavsiye etmem çocuğunuz daha çok küçük ve yardim eden biri olmadan öyle kolay olmuyor maalesef 
(4,216 puan) tarafından
Sakince anlat daha genciz bunu büyütelim yine yaparız bana da yazik falan de
(17 puan) tarafından
Söylüyorum inanki söylemediğim şey kalmadı güzelliklede anlatıyorum anlamıyor çok inatçı istediği olmayınca ben kötü oluyorum
(4,178 puan) tarafından
Kendi emzirecekse kendi bakacaksa kendi uyutacaksa aglayinca kendi susturacaksa ev isini kendi yapacak yemegi camasiri kendisi yapacaksa yapalim deridm esime. Tek cckla bile devasa zor bunlar
(17 puan) tarafından
Öyle diyince işine gelmiyor bende çalışıyorum sabah erken kalkıyorum diyor
(4,216 puan) tarafından
Erken kalkip çalışıp çocuğa bakmak ona zor geliyorsa sana da geliyor ev yemek çamaşır bulaşık iki çocuk niye sen insan değil misin eşin çok bencil ya boşver sen ne zman iyi hissedersen o zman yap
-Reklam-
0 oy
(11,279 puan) tarafından
Kendini hazır hissetmiyorsan hiç o toplara girme kuzum esin yardımcı olsa dahi bu tek başına alınacak bi karar değil 
(17 puan) tarafından
Haklısınız hissetmiyorum bakabileceğime inanmıyorum ama eşime bunu anlatamıyorum maalesef
0 oy
(10,043 puan) tarafından
Cok buyuk seylermi istiyosun. Ikinizin cpcugu olduguna gore sen giydirirken onun kuveti b9saltip yerleri silmesi kadar dogal bisey varmi acaba ?? Oyle bi adama 2.yi ilki buyuyunce yap derim canim asiri zorlanirsin. 
(17 puan) tarafından
Evet evet bende bundan bahsediyorum ama gururuna ters geliyormuş yapmadığını söylediğimde de sen benim babalığımı sorguluyorsun diyip tersleniyor napıcağımı şaşırdım laftanda anlamıyor
(10,043 puan) tarafından
Gururunami :D haha guldum kiz. Kim goruyomus onu kuvet bosaltip yer silerken. Ev icindesiniz. Benim esimde birseye el surmezdi. Cocuk olunca asiri degisti ilkine cok yardimci oldu. Bide esim yurtdisi caliyor bikac ay evde olmuyor. 2.yi o cok istedi oldu kizim sukur. Suan esim elim ayagim resmen. Allah bin kere razi olsun diyorum. Gecen annrm bile dedi serkan masallah dedigini hemen yapiyo. Sunu getir getirir bunu gotur goturur hic gocunmuyo valla ki asiri usengectir normalde. Olmasi gereken o ama. Gitmesin diye dua ediyorum :D
(17 puan) tarafından
Ne güzel Allah bozmasın inşallah herkese anlatmayın aman diyim göze gelirsiniz :) bizimki babasından bişey görmemiş doğum günlerini bile ben kutlamayı öğrettim hala alışamadı benimkileri kutlamaz gerçi ama bilmiyorum inanın bazen yardım eder diyorum bazen buna güvenip çocuk yapılmaz diyorum bazen çok iyi bir baba oluyor yemek yedikten sonra alır kızımı sen doyur karnını der bi yere gideriz alır kucağına beni bunaltmaz ama bazende offf neden diyorum
0 oy
(3,521 puan) tarafından
Acelesi ne acaba sirtina yuk bindirmekten baska bi sey olmaz gerekirse gizli korun en azindan bir sene daha bekle derim cok istiyorsa sana yardim etmeli
(17 puan) tarafından
Laftan anlamıyor hap kullanırsamda eğer öğrenirse büyük kavga çıkar
0 oy
(880 puan) tarafından
Senınkı yıne 10 aylıkken ıstyr bnm 3 aylk oldu cocuk ıstedı ve oldu rezillik kesınlıkle tavsiye etmyrm sımdı 2 yasında ve 9 aylk hıc ama hıc sımdı zmnı degıl simdi kafamı duvarlara vurcm kıskanclk dıs cıkarma uykszlk temizlk Yemek utu daha saymadıhom tonca seyler  ah aklım neredeydi o zmn qhhhhhh
(17 puan) tarafından
Gerçekten olan bize oluyor adamlara hiç bişey olmuyor sabah çıkıp akşam geliyorlar ama onlara sorsan ne istedinde almadım neyiniz eksik oluyor ilgi alaka yardım eksik işte
0 oy
(968 puan) tarafından
benim bebiste 13 TE 10 olacak benim eşimde istiyo ama ben istemiyorum sezeryan doğum yaptım daga kendimi toplayamafim anlayan yok
(17 puan) tarafından
Bende sezeryan yaptım canım bide bir ay erken doğum yaptım zordu plasenta çürümesi fakan vardı doktor zor geçti demesine rağmen eşim laf söz anlamıyor
(968 puan) tarafından
yok benim eşim zorlamiuo ama soluyo bende dedim sen bakmiuosun ben bakıyorum yürüsün konuşsun suram agriyo desin bende isterim kardeşi olsun dedim daha yeminle dikiş yerlerim sızlıyor agriyo kendimi bile toplamafim uyku yok düzen yok ve hamileliğim çok zor geciyo benim keşke sadve bir gün bile olsa yaşadıklarımızı yasalar
0 oy
(13,030 puan) tarafından
Eşim her konuda yardımcımdır 25 ay olmasına rağmen ata ara çok zorlanıyorum daha bebeğin micinik
(17 puan) tarafından
Evet haklısınız
0 oy
(13,091 puan) tarafından
Bir hafta emzirme dışında bütün ihtiyaçlarını üstlenmesini teklif et bak bakalım bakabiliyor mu ? Kuluçka makinesi değilsin hiç birimiz değiliz 
(17 puan) tarafından
Asla bakamaz asla işten gelince bir saat bakamıyor
0 oy
tarafından
Cocugun daha cok küçük ilgisiz kalır 
(17 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Anlattıklarına bakarak diyorum yapma kusura bakma çocuğun altını da degisterecek üstünü de giydirecek gece kalkıp uyutacak ta sadece annenin görevi gibi görmek yanlış kusura bakmasın madem bakmıyor o zaman istemeyecekte 
0 oy
(993 puan) tarafından
Bir erkeğe göre büyük olan ne istiyorsunuz çocuğu dogurmasini mi :) altı üstü evi toparlayacak yada bebegin üstü değişecek iki pışpışlayacak vs ki bunlar onun tarafından bahşedilecek seylr değil zaten yapması gereken şeyler şuan size yardımcı olmayan kişinin de sözüne sanirm inanmiyorsunuzdur bebekse kızınızda bebek yardımcı olabilir pekala. Ayrıca zor bir hamilelik geçirdim demişsiniz bu da aynı olacak diye bir kaide yok ama velev ki oldu çocuğunuza hakszlik en azından çocuk kendi yediği içtiği tuvalete gidebildigi zamanda olursa sizin içinde daha kolay olabilir tabi tercih sizin.
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Eşin yardımcı olsa yapta yardımcı olmuyorsa yapma ben yaptım çünkü eşim elim kolum benim herşeye yardım eder koşturur çocuklar ev işi vs herşeye koşturur kenara çekilmez o yüzden yaptım birde kardeşi olsun çok istiyordum şimdi 22 aylık ve 4 aylık iki oğlum var :) ama dediğim gibi eş faktörü çok önemli 
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Ya bebeğinin daha küçük olmasını geçtim sezeryan doğum yapmışsın eşin seni düşünse der ki o kadar ağrı acı çektin iyice toparlan iyiles. Doktorlar bile en az 2 yıl önermiyor çocuk. Eşin çok düşüncesiz. İnsan önce karım der sonra çocuk der. 

Bende sezeryan yaptım bebeğim 1 yaşında eşim yine çocuk istyor ama diyor sezeryan olmasaydı hemen yapardık senin sağlığın daha önemli diyor. He aynı şekilde benimde eşime güvenim yok 2 yıl sonra bile yapmam. Akşamları en fazla yarım saat ilgilenir o kadar tüm yük bende. S.alak mıyım kendime eziyet edeyim. Eve tıkılıp kaldım uykuya hasret kaldım özgürlüğüm elimden gitti resmen. 

Eşini dinleme en az bebeğin 3 yaşında olsun öyle düşün derim. 
0 oy
(1,037 puan) tarafından
İstemesi kolay tabi ben de istiyorum ama sadece istemek yetmiyor çocuklara yetişebilmek de önemli de
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Benim oğlum da 8.5 aylik eşim tutturdu ikinci çocuk diye ama yok benim de hamileligim çok zor geçti bulantı kusma bende hastanede yattım ikinci çocuğu yaparsam yine aynı olurum diye korkuyorum zaten oğlumu kimseye emanet edemem hani diyorum en azından tuvalete falan alıştırıp ikinciyi öyle yapalım benim için daha kolay olur 
0 oy
(48 puan) tarafından
Benimkide tam tersi oğlan 2 yaşına girdi ben istiyorum o istemiyor bunla kafayı yedin 2 de hepten hastanelik olursun diyor aslına bakarsanız öyle ama bit kardeşi olmalı bu hayatta biz göçükten sonra tutacağı bir dalı olmalı ama nasip sen bakacaksın gözün aliyorsa yap yoksa kardeşi olsun diyede çocuk yapilmaz
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Görümcenle yaşamıyorsan sıkıntı yapma canım kıskançlığı seni bağlamasın yani çoçuk diye de sürekli sende olacak diye bir kaide yok baksın kaynanan doğurmuşsa eşinde yardım etmiyorsa kesinlikle yapma kızım 3 oğlum 40 günlük ona rağmen çok çok zorlanıyorum eşim bir bardak kaldırmaz dediğin gibi banyo yaptırırım kovayı bile alıp gitmez bebeğinin altını zaten baba değiştirmesin kız çocuğu ben karşıyım ama yemek yedirebilir uyutabilir bunları söyle yapmıyorsun yapıcam demesinede inanma bakan sensin istediği kadar kavga etsin 
0 oy
(684 puan) tarafından
Hapla korun ona da deniyoruz olmuyor havasında devam edersin başka türlü asla yapılması tarafında değilim benimkiler arasında 4.5 yaş var kızım 1 sınıf oğlum 20 aylık delirmek için çok zor tutuyorum kendimi. Kendi evim değil kaynanamlarla bir duruyorum gorumceler falan var rezillik bıktım usandım artık uyku girmiyor resmen gözüme 
0 oy
(196 puan) tarafından
Eşine bı gün kızını ver sabahtan akşama kadar baksın zorluğu o görsün biz çekiyoruz herşeyini onlar hiç bir şey yapmıyorlar onlara kolay tâbi birlikte büyüsün demek ileride olur ama şuan kızının sana ihtiyacı var ve diyelim ki oldu kızınla ilgilenmeyip bebeginle ilgilenince o bu sefer sizden uzaklaşıcak daha çok hırçın olucak içine kapanıcak bunları Bir bir anlatin eşinize bı küçük çocuğa bunları yüklemek hiç doğru değil ileri ki dönemlerde olabilir tâbikide ama şimdi bebeğin sana daha çok ihtiyaçi var belkide kaynanan zorluyodur eşini üst üste sadece seni yıpratır herşeyin zamanında olması daha güzel bence 
0 oy
tarafından
Valla bizim ki 19 aylık. 2.yi tövbe düşünmüyoruz.. Bence esinizle konusun. O inatsa sizde inatlasın

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 350 göst.
0 oy
41 cevap 1,073 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde GamzeDerin (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 736 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Hayal1907 (267 puan) tarafından soruldu