0 oy
571 göst.
Aile kategorisinde (17 puan) tarafından
Kızlar kızım 10 aylık eşim kardeşi olsun beraber büyüsünler istiyor ama bana yardımcı olmuyor yıkamama yardım ediyor ama sonra çekiliyor kenara küveti boşaltmaz etrafı toplamaz altını almaz belki bir erkeğe göre çok büyük şeyler istiyorum ama gerçekten kızım yaramaz ve yardım bekliyorum ailemden uzaktayım eşimin aileside çok yardımcı olmuyor 3 yaşında görümcem var o da kıskanç cesaret edemiyorum ikinci çocuğa ama eşim sürekli bunaltıyor kavga ediyor yapalım diye çok bunaldım bende istiyorum tamam ama biraz daha büyüsün diyorum ya kızımın hakkına girersem zor bir hamilelik geçirdim bulantılarım çoktu hastanede yattım ya yine yatarsam kızıma bakamazlarsa diye korkuyorum konuşmaya ihtiyacım var yardımcı olun

39 Cevaplar

0 oy
(1,450 puan) tarafından
Once kendini dusun bukadar kucuk iki cocuga bakabilecekmisin yazik degilmi canina
-Reklam-
0 oy
(1,053 puan) tarafından
Bence çocuğunuzu büyütün bu sefer çocuk doğunca o ister istemez geri planda büyüycek sevgiyi alır ama tam alamaz ve siz çok yorgun olursunuz eşinizde fazla yardımcı olmuyormuş büyütün ileride büyürse getirin en azından ablalığını anlar size yardımcı olur 
0 oy
(1,538 puan) tarafından

Bende 15 aylıkken gebe kaldım bakan yok yardım eden yok eşiniz yine banyosuna yardım ediyormuş benimki onu da yapmıyor akşamları işten geldiğinde zaten yorgun oluyo anca azcık oynarlar sonra yemek ye iç yat oluyo 

Kaynanamlar desen yaralı parmağa işemez denen cinsten bide hamile iken sezeryan olur gibi ameliyat oldum o zsman bile düzgünce yardımcı olmadılar aynı zamanda hayvanlarım var şuan da 22 haftalık da gebeyim acıyan Allah bana acısın valla bacım herkesin hayatı zor da benimki beter zor yaw :D

(1,538 puan) tarafından
Ama bizde ki fark çocuğu ben istedim de gebe kaldım eşimden önce
0 oy
tarafından
Kızım 10 aylıktı kendimde istediğim için korunmayı bıraktık kızımın yaşına girdiği ay hamile kalmışım 2.ayda yani ilk başlarda berbat bı hamilelik geçirdim kusma mide bulantısı halsizlik mahvetti beni kızım çok sorun olmadı evet uyumazdi yemek yemezdi ama o çok sıkinti olmadı mide bulantısı halsizlik fenaydı aralarında 21 ay olacaktı ama maalesef ölü doğum oldu 35 haftalıkken onun üzerinden 1.5 sene geçti kızım şimdi 3 yaşını Nisan'da doldurdu bende 6 aylık hamileyim şimdi kızım aşırı sıkılıyor evde bebekleri çocukları seven bir çocuk keşke kardeşi yaşasaydı beraber oynarlardi diyorum çok üzülüyorum evet çok şükür yine hamileyim ama ne bileyim işte her evladın yeri farklidir derler ya öyle herhalde bı düşünüyorum da kızım şimdi 1.5 yaşında olacaktı çok güzel oynarlarmis ama nasip değilmiş ama ben hazirdim ondan yaptım sen hazır hissetmiyorsan eşinde yardım etmiyorsa kiii benim eşimde asla yardım etmedi ben yetebilecegimi düşünüp yapmistim
0 oy
tarafından
Canım ben 43 yaşındayım 4 çocuğum var 21 yaşında ikiz oğlanların vardı iki sene sonra 19 yaşındaki kızın doğdu iki sene sonra 17 yaşındaki kızım doğdu çok zor ama büyüdükten sonra hepsi rahat ediyorsun bence 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Valla erkeklerim.yarisi.yardim.etcem.diyip etmiyolar inanki bosver hauatini zinndan eersn kendine  tamm Allahin hikmeti bi olur derse olur zaten ama dedgm gbii.kesinlkle.tavsiye.wtmem.yasamis biri olrk
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Gel yardım et de o zaman anlat durumu hem yardım etmiyo hem bi daha istiyo benimki olsa kavga çıkarırım 
0 oy
tarafından
Kendi doğursun oyle söyle kocana
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Ben ikinciyi yaptım ama kimseye güvenip çıkmadım bu yola.. eşim destek değildi ikinci olduktan sonra baya yardımcı oluyor 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Sakın öyle bir hata yapma şuan ne acelesi var kızın 3 4 yaşına gelsin yaparsın hem yardım etmiyor hem tekrar çocuk istiyor bak benim ikizlerim var inan çok yetersiz kalıyorum bazen eşim her konuda yardım eder ama akşam 7 de geliyor adam 9 da uyuyorlar zaten gün içinde mahvolurum 
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Sakın ha sakın gaza gelip arrtık sussun diye çocuk falan yapma bak olan sana olur git spiral taktır kendin isteyince çıkartırtsın bilmesine de gerek yok
0 oy
(802 puan) tarafından
çocuğun cok küçük benim büyüğü 3 yaşında küçüğü 2 aylik ve asla olmuyor cok zor yetisemiyorum ve simdiki aklim olsa en az 5 yil daha istemezdim çok şükür yinede rabbim bunlara saglik sihhat versin ama cok yoruluyor yıpranıyor insan 
0 oy
(39 puan) tarafından
Büyük kızım 5 aylıkken hamile kalmıştım simdi Büyük kızım 26 aylık küçük kızım 1 yaşında isteyerek hamile kalmadım esim çok istedi sevindi kardes olur diye dediğiniz gibi hiç yardımcı olan biri değildi ilk kızımı yıkarken sadece su dökerdi inan ikinci de file ile tek başıma yıkadım uzakta değilim ama kaçtığım için tek başımaydım kayinvalidemde çalışan biriydi tavsiye vermem gerekirse ne iyi ne kötü, dönem dönem iyi günleri de var zor süreçleri de var eğer kendine güveniyorsan yapabilirim diyorsan düşünebilirsin çünkü şuan 2 kardes birbirleriyle oynuyor bana fazla ayak bağı olmuyorlar bu sıra da işlerimi yapabiliyorum tek çocuk anneyi daha çok darlatiyor sıkıldıgından. Zor süreçleri hastalanirlarsa aynı an ve yahutta sen hastalanirsan bide arada kendine zaman ayırman gerek ki enerji depolayasın esin gezdiren biri mi yoksa o anlayışına özel günler bayramlar vesaire ise oda insanı çok darlatıyor esim yardımcı olmuyor ben anlamam diyir ama nereye istesem çıkar götürür gezdirir tatilimi yaptırır bunların da.bende artisi olduğunu düşünüyorum. 
0 oy
tarafından
Makine değilsiniz kendinize değer verin 
0 oy
tarafından

Cok erken benimki 2 yasina gircek 5 aylik hamileyim zorlaniyorum oysaki esim herseye yardim eden biri şeytana uyma :)

0 oy
(1,102 puan) tarafından
Esin istediği kadar söylesin . Eş desteği yoksa ilerde bile yapma. Tüm yükün altında sen ezilirsin. Erkenden yaslanirsin
0 oy
tarafından
Yikamasindan gece mamasina kadar herşeyini yapan kocama ve kızımın 3 yaş olmasina rağmen ikinciye cesaretim yok valla 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Belki bir erkekten çok şey istiyorum ne demek kız bunlar olağan şeyler senin eşinin işine gelmiyor.Brn diyim eşim yardım ederim çocuğa bakarım dedi ikinci çocuğu çok istiyordu çocuk doğduğundan beri doğru düzgün ilgilenmişliği yok beni istemiyor bnde durmuyor ağlıyor falan diyor çocukların anası da babası da bn oldum.Ama sen kaldırırım diyorsan yap unutma o çocuk olana dek vaatler sözler verir çocuk olunca onun karakterine kalmis bakar mı bakmaz mi bilemem.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 355 göst.
0 oy
41 cevap 1,077 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde GamzeDerin (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 757 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (295 puan) tarafından soruldu