+1 oy
1,093 göst.
Diğer kategorisinde (7,121 puan) tarafından
Site kırılıyor kırılıyor dert dert dert şiştim ..

Been yaprak sarma iddiaya da girerim ekşisi tuzu salçası sebzesi tam kıvamında olur . K. Marasliyim sumak sıvısı kullanırız biz ve komsularima alistirdim enfes yaparım . 

Veee yuvarlama deriz etli bulgurlu yuvarlana köfte yapar yine nohutlu sumak ekşili olur üstüme tanımam:):) . 

Bideeee son 2 ayda yaptığım zor sandığım ama verdiğim paraya değmeyen oturup aldığım paralara ağladığımm m m .. su böreği :) 

Maksat sohbet eminim benden güzel yapan vardır jdjdjdbd sadece havamız değişsin 

Sizleri gorelimmm bir yiğit çıktı meydane hedeee

52 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sakin bir şekilde yaparsam hepsinde iyiyimdir ama aceleyle yaparsam bilmiyorum......
(7,121 puan) tarafından
Ben :) bende öyleyim acele acele yaparsam vay halime
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok şukur yapiyorum:) işkembesinden içli koftesine kiymali pidesine kadar♥️
(7,121 puan) tarafından
İşkembe mı sndbbdb
tarafından
Evet canim:)
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Baklava çok güzel yaparım 
(7,121 puan) tarafından
Bana da yap sabahtan beri cevizli baklava çekiyor canım
0 oy
(77 puan) tarafından
Yemek yapmayı sevmiyorum hiçte iddali değilim bu konuda
(7,121 puan) tarafından
Olsun başka beceriler vardır
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Kayseri yağlamasını çok güzel yaparım çokta lezzetli oluyo gerçekten biraz uğraşlı ama sonuç miss
(7,121 puan) tarafından
Ohhh ellerine sağlık
0 oy
(331 puan) tarafından
Farklı farklı yemekler yaptığım için yaptığım 3 5 çeşit yemeği hiçbir yerde yendiğimiz için onları en iyi ben yapmış sayılırım. Tadı gayet güzeldi ama karşılaştırma yapamadığım için daha güzeli var mıdır bilmiyorum ama Karadenizli hariç hamsili pilavı benden daha iyi yapan olmaz galiba 
(7,121 puan) tarafından
En merak ettiğim yemeklerden biri o hiç yapan görmedim ve çok merak ediyorum tadini
(331 puan) tarafından
Usta'dan al tarifini kanalındaki tarife göre yapıyorum severek yiyoruz midye dolma gibi oluyor
(7,121 puan) tarafından
Midye dolma yemedim yemem de :) ama hamsiyi yemek isterdim kız ben beceremem onu
0 oy
(279 puan) tarafından
Tavuk iskender ,
(7,121 puan) tarafından
Tarif versene
(279 puan) tarafından
(279 puan) tarafından
Bu tarif
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Pirinç pilavı ni çok iyi yaparım her yiyende sorar nasıl yaptın diye 
(275 puan) tarafından
Nasıl yapıyorsun canım ben de sorayım :)
(1,250 puan) tarafından
Öncelikle pirinç baldo olmalı sonra yarım saat sadece normal suda islayip güzelce suzduruyorum terayagi sıvıyağ katıp kızdırıp içine pirinç leri ekliyorum güzelce kavuruyorum tanelenip dokulene kadar sonra tuz atiyorumtuz çok önemli bir tık fazla olmalı sonra suyunu ekliyorum ölçü sorma ben göz kararı yapıyorum
(275 puan) tarafından
Ben de böyle yapıyorum tek fark tuzlu suda bekletiyorum canım. Teşekkürler
(1,250 puan) tarafından
Tuzlu suda pirinçler kirilmiyomu
(275 puan) tarafından
Hayir hic kırılmıyor. Pirincin üzerine su doldurup tuz atiyorum hic karıştırmıyorum öyle bekliyor. Sonra süzüp duru suyla iki kez daha yıkıyorum bembeyaz oluyor.
0 oy
(7,959 puan) tarafından
En güzeli mangal 

Sonra sarma dolma 

İçli köfte lahmacun mumbar dolması en iyi yaptıklarım bunlar ha bide sebzeli pilav diğer adıyla Maklube biz sebzeli pilav deriz:)
(275 puan) tarafından
Lahmacunun icini çiğ mi koyuyorsun pisirip mi? Tavada mı fırında mı? Biz de ici pişirip tavada yaparız çok güzel olur.
Maklube hic yapmadim da yemedim de ama merak ediyorum tarif verebilir misin canım?
(7,121 puan) tarafından
Ofof ne yetenekler varmış beeee
(7,959 puan) tarafından
Nrsnr
Cnm ben çiğ koyuyorum lahmacun içini ama o içinin tadı yakalamak bence biraz zor acısını yada ne bileyim fazla su yada kuru olmamalı benim fırınım var ekmek fırını birkaç kez onda yaptım beğenmedim ne yaparsam yapayım o hamuru fırıncıların ki kdr ince olmadı çünkü onlar o yufkayi makinadan geçiriyor
Sebzeli pilav ise herkes farklı yapıyo şimdi desem biyle böyle belki biri der öyle değil böyle ama eşim kardeşlerim kayinlarim kısaca tüm aile yaptığımı çok beğenir
Tarif ise ben etimi ayrı tencerede önce haşlıyorum üstündeki su bitince yağla kavuruyorum öyle bırakıyorum
Farklı bir tencerede patates patlıcan biber kızartıyorum etin üstüne sırayla onlarında diziyorum son olarak pilavimj yıkayıp en üste koyuyorum suyunu döküp kısık ateşte pişiriyorum hiç karistirmadan çokta güzel oluyor
(7,959 puan) tarafından
Nehir
Teşekkürler cnm ♥️
(275 puan) tarafından
Ekmek fırını annemin de var ama ben de orada yaptigimizi begenmiyorum. Icini pisirip demirdöküm gözleme tavasinda hamurla birleştiriyoruz alti kizarinca mis gibi oluyor canim istedi de yapmaya eriniyorum :D pilav tarifin icin de teşekkürler
0 oy
(997 puan) tarafından

Benden daha güzel yapan yoktur diyemem ama el lezzetim mükemmeldir gelen misafirlerim kaynanamlar falan yemeklerime bayılır hatta ben evlenince babam mahsus ağladı aç kaldım kızım niye evlendin dedi :D eşim 1.80 50 kiloydu 8 ay önce şimdi 65 kilo :D 8 ayda aldırdım kocama 

(7,121 puan) tarafından
Ohhhh mis ellerine sağlık canım
0 oy
(483 puan) tarafından
Yuvarlamanin ölçüsünü veriri misiniz hep dağılıyor benim ki
(7,121 puan) tarafından
Ney koyuyorsun balım . Ben bize göre yağsız kıyma bulgur bir au bardağı şehriye bir su bardağı irmik bir yumurta
(483 puan) tarafından
Ya aslında benim bi ölçüm de yok açıkçası deneme yanılma yöntemiyle hiç değilse bi ölçüm olursa daha kolayıma gelir diyorum çünkü çoğu zaman dağılıyor
0 oy
(2,369 puan) tarafından
İçli köfte

Soğuk baklava 

Arabaşı çorbası 

Yaprak sarması 

Ve pirinç pilavı

Saç kavurma 

Mantar yemeği 

Bunları çok iyi yaparım gerisini de güzel yaparım ama.bunlara herkes bir başka bayılır 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 445 göst.
3 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 382 göst.
0 oy
18 cevap 936 göst.
28 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Zeynomm (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,024 göst.
25 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu