+1 oy
1,092 göst.
Diğer kategorisinde (7,121 puan) tarafından
Site kırılıyor kırılıyor dert dert dert şiştim ..

Been yaprak sarma iddiaya da girerim ekşisi tuzu salçası sebzesi tam kıvamında olur . K. Marasliyim sumak sıvısı kullanırız biz ve komsularima alistirdim enfes yaparım . 

Veee yuvarlama deriz etli bulgurlu yuvarlana köfte yapar yine nohutlu sumak ekşili olur üstüme tanımam:):) . 

Bideeee son 2 ayda yaptığım zor sandığım ama verdiğim paraya değmeyen oturup aldığım paralara ağladığımm m m .. su böreği :) 

Maksat sohbet eminim benden güzel yapan vardır jdjdjdbd sadece havamız değişsin 

Sizleri gorelimmm bir yiğit çıktı meydane hedeee

52 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Kız benim aldığım yapraklar sert çıktı yaşlı yapraklar bidaha da yapmadim:ermm:yaprak almak istiyorum nasıl yaprak alıyım<3

(1,771 puan) tarafından
Nehir bakalım deneriz ;)Antep usulü gibi sizin onlarında dolmaları da öyle bol sumak ekşisi falan ama biber hiç görmedim duymadım da sabah sabah canımız istedi :((
(7,121 puan) tarafından
Hdhhdhd bugün yapicam bende hem sarma hem lazanya
(273 puan) tarafından
Anladım canım ben de senin tarifini deniycem. Peki 3 domates koyduğunda yesil biberden ne kadar koyuyorsun. Biberi doğrarken kiyma gibi incecik mi dogruyorsun yoksa normal mi?
(7,121 puan) tarafından
İnce ince hepsi balım . Yeşil biber de küçükse 4 büyükse 2
(273 puan) tarafından
Teşekkürler :)
-Reklam-
+2 oy
(48,531 puan) tarafından
ac kalmicak kadar yapiyorum hic iddiali olmadim ☺️
(7,121 puan) tarafından
Aaa ikbal beeee vardır birşey
(1,296 puan) tarafından
Aynı ben :)
tarafından
Ahaha ben☺️
+1 oy
(1,160 puan) tarafından
Yapabildiğim en iyi yemek 'sadece yemek ' :)
(7,121 puan) tarafından
Dhhdhdhdhhd bu iyiydi
+1 oy
(2,587 puan) tarafından
:))) iddia ediyorum orijinal su böreğini güzel yaparım ama illaki benden iyi yapan vardır 

Onun dışında koftelerime güvenirim 
(4,197 puan) tarafından
Sagol canim. Yumurtalarin genelde disarida oda sicakliginda yani. 6 yumurta 1 su bardagi seker koydum kabarmadi. Dikdortgen borcamda yapmistim.
(2,587 puan) tarafından
Unu 2 su bardağı yap kuzum dediğim gibi karbonat ekle mutlaka tam borcam hizasına kadar gelir böyle
(2,587 puan) tarafından
Tam Ölçüsünde Trileçe Tarifi – Bu Tarifi Kaçırmayın! (Videolu) https://www.nefisyemektarifleri.com/video/tam-olcusunde-trilece-tarifi-bu-tarifi-kacirmayin-videolu/
(4,197 puan) tarafından
Tesekkurler canim bidahakine de bunu deneyeyim :)
(7,121 puan) tarafından
Helva kavuruyorum dhhdbdb
+1 oy
tarafından
Senin ellerinden zehir olsa yenir beee

Kimin arkadaşısın sonuçta

(⁠ ⁠˘⁠ ⁠³⁠˘⁠)⁠♥(⁠ ⁠˘⁠ ⁠³⁠˘⁠)⁠♥
(7,121 puan) tarafından
Tabiki seninnnnnnn ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
+1 oy
(1,351 puan) tarafından

Genelde her yemeği güzel yaparim :D en çok beğenilen yemeklerim su boregi pirinç pilavı kuru fasulye içli kofte turşu aklıma gelenler bunlar ☺️ 

(7,121 puan) tarafından
Sen tartışmasız zehram ❤️
(1,351 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(6,200 puan) tarafından
Her yemeği güzel yaparım ✌️✌️✌️
(7,121 puan) tarafından
Gruptan cik Esma terk et
(6,200 puan) tarafından
Ahahaha niye ama  ✌️✌️✌️
(7,121 puan) tarafından
.(⁠*⁠_⁠*⁠):⁠0:⁠0:⁠0:⁠0
0 oy
(12,807 puan) tarafından
Yiyen bir pişman yemeyen bin pişman :) şaka bir yana ortalama düzey bir aşçıyım sanırım hiç bir şeyin en iyisi değilim 
(7,121 puan) tarafından
Niye kız yapınca ballandirarak yediğin birşey yok mu
(12,807 puan) tarafından
Eşim elinden ne yedik içtik beğenmedik der.  iddialı değilim sanırım ama elim lezzetli bence :) yemeği sevdiğim her şeyi güzel yaparım
(7,121 puan) tarafından
Maşallah sana özgüvenli olun iki ovecegim sizi morelimiz yükselsin diye fırsat vermiyorsunuz
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sitede üstüme kötü yemek yapan yoktur :D karnımızı doyuracak kadar yapiyorum. İnternette ne gördüm onu yaparim ekstrasi yok :D
(7,121 puan) tarafından
Dhdhhdhd kız niye öyle olsun .

Sana birşey diyeyim mi ilk yaptığım kuru fasulyeyi ağzıma almamla cikarmam bir olmuştu ama eşim ekmek batirarak zamanla olur üzülme demiş ve bir kaseyi yemişti ben yeme kötü olmuş dediğim halde şimdi 7 yıl oldu çok şükür .

Bide biz 8 kardeştik . İki kişilik yaptığım yemeğe 8 kişilik tuz atıyordum son 3 yıldır daha da iyiyim bu konuyu da düzelttim . Adam oksure oksure su içe içe yemek yiyordu
(2,705 puan) tarafından
Senin hesap benim adamla 1 sene makarna yedik :D sonra yavaş yavaş yenilebilir olsalar da mutfak işini hiç sevmedim. Karnımızı doyuracak kadar yapıyorum :D
(7,121 puan) tarafından
Dhhdhd benim durum vahimdi ya adam şimdi şimdi diyor ki yemeklerin düzeldi tuzu artık iyi diyor ama bir gün olsun bu yemeğin niye böyle demedi Allah razı olsun
tarafından
Kız bende aynı senin gibiyim. Olmayınca olmuyo
0 oy
(7,913 puan) tarafından
Vallahi kuzum elimin lezzetine güvenirim hiç yapmadığım bir yemeği bile çok güzel yapabiliyorum eşim bayılır yemeklerime

Bir tek hamur işini beceremem Allah var 
(7,121 puan) tarafından
Hıh benim de hamur işlerim güzel olur öyle hep ağır yemek yapmam . Çoğunluk cacık pilav . Salata pilav:) et pilav ayran shdhdhh
(7,913 puan) tarafından
Yazın genelde bende yemek yapmıyorum canım hava sıcak insanın canı yemek istemiyor :)
(7,121 puan) tarafından
Aynen balım
(978 puan) tarafından
https://youtu.be/OSoUnSjBZrU
Bende hamur isi beceremem dun bu traiften yaptim sadece tuzu biraz az oldu firindan cikinca ustunu orttum bi saat dinlendirdim sonra saklama kabina koydum esim cok yemek secer tereddutle agzina atti ama 4 tane yedi bugun ben şoklardayim.10 dk leğende 10 dk tezgahta yogurdum.bir bucuk saat mayalandirdim benm ev cok sicak cati katinda oturuyorum sizinki daha serinse 2 saat mayalandirabilirsiniz.bi tepsi normal boş pogaca bi tepsi açma yaptim bu tariften şaşmam artik
(7,913 puan) tarafından
Kaydettim kuzum teşekkür ederim deneyeceğim hafta sonu :)
0 oy
(3,323 puan) tarafından
El lezzetine çok güvenirim  ben yağ  salça  baharat çok kullanırım  yağsız  salcasiz yemek asla  yiyemem sarma çok güzel yaparim  eksili
(7,121 puan) tarafından
Dolma değil sarma djdjhdjd ohhhhh mis
(3,323 puan) tarafından
Bitlisler  dolma  diyor  cnm
(7,121 puan) tarafından
Anladım balım nereli oldugunuda dediğin için sağol ❤️❤️❤️ şaka yapiyom alınma
(3,323 puan) tarafından
Bende hiç alınma olmaz cnm
(7,121 puan) tarafından
Yaaaaaa o zman beni gördüğün yerde sohbete dal senide alırım aramıza ❤️
0 oy
(492 puan) tarafından
Sallama yaptığım her yemek güzel oluyor ama özene bezene ne yapsam beğenmiyorum ama en çok sebzeli bulgur güzel olur birde patlıcan yemeği patates yemeğini güzel yaparım ama ilk yaptığım sallama bütün yemekler güzel oluyor 
(7,121 puan) tarafından
Hele de o misafir geleceği zaman birşey tutmaz ya mutlaka :):):) .

Kız maşallah sana
0 oy
(13,806 puan) tarafından
Yanliş biliyorsun yaprak sarmayi ben senden de iyi yaparim. Yiyen herkes bayilir. 
(7,121 puan) tarafından
Bdbdbbs at
tarafından
Şuan bebe emiyor atacamm ama buzlu sjsjsjs misafirlere yaptım dolaba attım
(7,121 puan) tarafından
Atma yok kaldiramam bunu ben
(7,121 puan) tarafından
Rüyama girer beni yerler başıma salça sürerler istemiyoeum ben yok feyza:)
tarafından
Hahahaha amaa yaaaa
0 oy
(339 puan) tarafından

Tavuklu şeyleri iyi yaparim galiba 

Ama sarmada kendimi iyi görmüyorum birçok tarif denedim ama istediğim lezzeti bulamadım bana sarma içinin tarifini verir misin
(7,121 puan) tarafından
Verdim bir arkadsima balım sabitledim ❤️❤️❤️
(339 puan) tarafından
Sağol canım bakayım
0 oy
(7,256 puan) tarafından
Hemen hemen hepsini yaparım ama hamur işini kek kurabiye çeşitlerini pek beceremem 
(7,121 puan) tarafından
Bende poğaça işini asla tahta yapsam daha iyi:)
0 oy
(392 puan) tarafından
Tantunicilere taş çıkartırım,eşimin Bi komutanı var...eşimi veya beni görür görmez Bi tantuni yapta yiyelim der mikemmel yaparimmm☺️❤️
(392 puan) tarafından
Ahahahha kimdi ki o sjsjsj
(7,121 puan) tarafından
Çok sevdiğim biriydi şakacı tatlı güzel sohbetlerimiz vardı o var diye buranın tadı vardı
(392 puan) tarafından
Ahahaha gelmiştir belki iyi bak sağına soluna sjsjjs
(7,121 puan) tarafından
Gicik
(273 puan) tarafından
Tarif için yerimi alıyorum. Tantunicilerinkini begenmiyorum. Mersinde o kadar yedim hic begenmedim. Kendi memleketimde bir yer var en cok ve sadece oraninkini begeniyorum. Bir tarif ver de ağız tadıyla yiyelim biz de nolur. Gebeyim canım cekiyor iyi yapmiyorlar diye de almiyorum. Memlekete gitmeye de cok var. Büyük sevap olur :) Ama tüm püf noktalarıyla hicbir sey atlamadan
0 oy
tarafından

Melemen, sadece melemen :D 

(7,121 puan) tarafından
Yaaaa en güzeli djdjdjjd
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Yemek yapmaya aşırı hevesliyim ilk evlendiğimde çeşit çeşit yapardım bekarken hiçbişey öğrenmeden sıfır başladım öğretmenim yok 

Sonra hemen çocuk oldu hiçbir şeyin iyisi değilim güzel yapamıyorum 

Ama her zaman ilk yaptığım yemek her zaman güzel olur ilk denediğim sonra tutturamam:))) 
(7,121 puan) tarafından
Aaa ilk aşkını katiyorsun sonra hevesin geçiyor demi hshsh
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Lahana sarması üstüme tanımam yaprak sarmasınını da yiyenler beğenir daha iyisini de yapan vardır bide mercimek çorbamı herkes över sjsjsjsjsj 
(7,121 puan) tarafından
Ohhhh zaten sen ne yapsan güzel bee daha yemeğe başlarken yemek seni görünce lezsetleniyor ❤️
(12,486 puan) tarafından
Hasfsfsfsf Allah cezanı vermesin kahkaha attım :)
(7,121 puan) tarafından
:):) ❤️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Bu aralar bana birsry oldu elimi sürdüğüm elimde kalıyor birsey yapasım gelmiyor ;(( bu post beni uzduuu 
tarafından
Bende bebe sandalyesi yok telefonumu veriyorum yanımda oturtuyorum bazen eline birseler verip oturtuyorum yok illa dibime gelip beni itecek uyuyunca hemen ses gidiyor kalkıyor gün geçtikçe dahada zorlaştırıyor işimi ıspanaklı börek yapacaktım bugün herif izinli olmadı bende bebekle yapamazdım ztn bi pilavı zor yapıyorum kaldiki börek hatta dün gözleme yaptım yanımda durdu eline hamur verdim un verdim benimle uğraşmasın diye ama gelip benim hamuru çekip yırttı

Şimdi kıyma çıkardım patlıcan patates köfte yapıp fırına atacaktım yanına bulgur pilavı salatalık fln

Yada ıspanak var şimdi onumu haslasam yumurta kırsam yanına corba yoğurt

Birde canım kek istiyor ıspanaklı kek yapacam sence nasıl yapayım gözümde büyüdü hepsi sjsjjs
(7,121 puan) tarafından
Bence bu kadar yapma uyumuşum ben dbdhhdhdb

Bende de yok bebe sandalyesi normale oturuyor
tarafından
Normalde yok bende sjajsjs ama gene oturmaz onu çünkü poposu yok ahahha karar verdim ıspanak kavuracam
(7,121 puan) tarafından
Kavur kız
tarafından
Ahahah Ayşem seviyorum senii❤️

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 444 göst.
3 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 378 göst.
0 oy
18 cevap 936 göst.