+2 oy
493 göst.
Diğer kategorisinde (499 puan) tarafından
Bugün ev sahibimiz aramış 2 kez kiramizada 15 gün var dedim kesin ya zam geliyor ya çıkın diyecek içimi hemen korku sardı 39 haftalikta hamileyim. Aklimdan okadar sey geçirdim ki film şeridi gibi ev bulma taşıma e doğum da var kafamda bir anda 10 sekme açıldı resmen ;)  geri aradık bu ay kirayı yatırmayın benden doğacak çocuğunuza hediye olsun bir eksiginizi alırsınız dedi şok olduk eşimle baya duygulandık hala böyle iyi insanlar varmi diye. 

30 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından

Bizde seneler önce bi kiracıya böyle yaptık sonra bigun kalktık evde incin top oynuyo kimse yok :D Yani bizde merhametliydik de iyiligimizi sömürdüler sonra gelde iyi ol :D

(499 puan) tarafından
Ayy töbee. Tabi bide öyle durumda var
(9,626 puan) tarafından
Valla ya neye uğradığımızı şaşırmıştık,adam konuşmak için geldi Adana'da ailesiyle yasiyomus evliymis ailesiyle eşi anlasamayinca buraya gelmişler neyse evi verdik boyalı badanali önden kira bile almadık sadece depozito almıştık hatta buranın yabancısı işi yok diye eşim kendi çalıştığı yere götürdü oranı  imkanları iyi ve çok iyi markanın fabrikasiydi işte ayarladı asgari ücretten fazla maaşla başlayacaktı depozitoyu ilk kirasina saydık henüz çalışmıyo veremez diye su bizim daireyle ortakti (şuan ayrı) hic su parası bile almadık  3 ay falan böyle gitti 4. Ayda ödeyememe gibi durumu oldu eşime geldi söyledi eşimde sorun değil ne zaman elin bollaşirsa verirsin dedi 1 2 hafta geçmedi eşim ise giderken bakti kapı açık ev bomboş işte fazla yumuşak yüzlü olmakta iyi değil,sizin için söylemiyorum yani siz suistimal edersiniz demiyorum ama böyle kansızlarda var 4 ay içinde sadece 2 kere kira verdi yani ben bise demiyorum Allaha havale ettim elbet çıkar biyerlerden bunun acısı,biz üzüldük yani acıma degil ama harbiden esimle üzüldük adam hakini anlatirken yabancı şehire gelmişler tanıdıkları kimse yok zorda kalsalar gidicek bi tane kapıları yok diye ama üzülmemek lazımmış
(499 puan) tarafından
Iste her iyilik malesef karşılık bulmuyor gerçekten çok acı yani resmen insanin duygusunu sömürüyorlar sonra gerçekten muhtac insanlara iyilik yapmaya tereddüt ediyor insan. Yani en azindan biz yapamadik burda ödeyecek durumumuz yok geri dönüyoruz diyin helallik alım demi.
(9,626 puan) tarafından
Gerçekten öyle yani biz onların gırtlağına yapışmadık zora sokmadik yemin ederim hic vermeseydi yine yok deseydi yine almazdik çıkarmazdık ama acıma yetime döner........ demişler aynen öyle oldu,sonra işte gelde insanlara güven böyleleri yüzünden diğer gelen kiracılara tuhaf gözle bakıyodum buda öyleyse diye yani bi kişi yüzünden herkese bakış açısı değişiyo işte,Allah sizinde gönlünüze göre vermiş ev sahibinden de Allah razı olsun sizden de Allah razı olsun ki demejki hayirli kiracıymışsınız da bunu soyleme istegi gelmis adama,hersey gerçekten para değil insanlık çok önemli,benim babamardan kiradalar ev sahibine kalsa kirayı seneden seneye 50 lira bile artırmaz 6 senedir sadece 100 200 lira falan artırdı ama babam her sene kendi artırıyo öyle veriyo artırmama sebebi de ailemi çok seviyo  binada ev sahibi onun kizi bide annemler var baska kimse yok biraz yaşlılar annemi babamı da cocugu gibi görüyo babamda diyo ki olmaz diyo herkes fazla fazla kira alirken bizimki hic artırmıyo hakka giriyoruz diyo her sene 300 lira üstüne koyarak kirayı ödüyo babam
-Reklam-
0 oy
(1,642 puan) tarafından
Bizim ev sahibimiz de oğlum Un doğduğu sene zam yapmamıştı 6 sene öncesi tabi :)
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Allah razı olsun böyle insanlara daha da çok versin rabbim. 
0 oy
tarafından

Ay nasıl güzel bır düşünce bu çok tuhaf oldum ben ya Allah'ım böylelerine daha çok versin ya:'(

(499 puan) tarafından
Amin inşallah bende cok dua ettim valla
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Allah razı olsun adamla helallesseydin suizan ettiğin için 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bak ne güzel düşünceli güzel insanmış Allah razı olsun Allah daha çok versin sözde sağlıkla kucağınıza alın inşallah 
(499 puan) tarafından
Amin canım cok sagolasin.
0 oy
tarafından
Ay başlığı okuyunca kendi kendime yine zam veya evden çıkma konusu dedim . Allah herkese temiz kalp versin ya . Çok güzel böyle düşünmesi. Allah razı olsun ondsn
0 oy
tarafından
Bizimkide Bi klozet istedik onu bile yapmıyor çocuğum alaturka ya oturamıyorum kaç defadır istiyor yapmıyo
(499 puan) tarafından
Ah eski ev sahibinden ne çektik biz hic ilgilenmezdi evle sadece para para. Şükür iyi insanlarda varmış dediğimiz bir ev sahibimiz oldu.
0 oy
(1,680 puan) tarafından
Allah işte böyle insanlara daha çok versin inşallah versin kı en azından iyi insanlar hala var olduğunu bilelim
(499 puan) tarafından
Kesinlikle canım. Insanin umudu yeşeriyor
0 oy
tarafından
Valla bizim ev sahibi de kirayı 625 ten 2000 yapacağını söyledi bizde çocuğumuz var gecinemiyoruz tek maaşla filan dedik o da sordu sağolsun nekadar zorlamaz falan bizde 1250 de karar kıldık sağolsun kimseye demeyin bedava oturuyorsunuz dedi.Allah razı olsun oyleleeinden öyle dua aliyorki bizden 4 binden aşağı ev yok çıkmaya kalksak .Allah'ım inşallah ev sahibi olacagimiz günlerde gelir .
(499 puan) tarafından
Amim inşallah canım.

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 505 göst.
0 oy
14 cevap 476 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Aysenur5 (3 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 742 göst.
12 Ekim 2022 Aile kategorisinde Mrvumt00 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy