0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (463 puan) tarafından
11 aylık dünyalar tatlısı bir kızım var. İki ailenin de ilk torunu ve herkes tarafından cok sevilen insan canlısı sosyal bir bebek... Sokakta gördüğü insana bile yabancılık çekmez gülücükler saçar kendini sevdirtir.  

Doğdundan beri ailelerden hiç sakınmadim ilk torun doya doya sevsinler dedim. Normalde herkesten uzak gurbetteyiz ama deprem gibi sebeplerden 4 5 ay ailelerin yanında kaldım.  

Yakin arkadaşlarım falan ilk defa bir bebeği öptüklerini söylüyorlar bazen insanlar öpünce içim gidiyor birsey olur diye ama okuyup üfleyip Rabbime emanet ettim bu zamana kadar. 

Ama bazi anneler çocuklarını kıskanıyormus kimseyle paylaşamıyormus kimsenin kucağına vermiyormuş. Yengem öyleymiş mesela ilk oğlunu kimseye sevdirtmiyomus bebeğimi severken çekinerek istedi benden

Siz gönül rahatlığıyla sevdirir misiniz (iki düşünceye de saygı duyuyorum bu arada)

31 Cevaplar

0 oy
(12,696 puan) tarafından
kızım 1 yaşında ayni anlattığınız gibi ilk torun iki taraftan da  renkli gözlu çok sosyal bebek ben kıskanmam sevdırırım zaten doğdundan berı haftada bi babaannesinde kalır 
(463 puan) tarafından
Masallah ona bize bagimli olmamaları bu yandan iyi
(12,696 puan) tarafından
evet zaten surekli anne dıye ağlayan dibimden ayrılmayan çoçuk istemezdim şükür kızım sosyal oldu bklm yoldaki oğlan nasıl olacak
-Reklam-
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Yüzünden öpmelerine izin vermedm kafasından operlerse sevebilirler :)
(463 puan) tarafından
:) anladim haklisiniz
0 oy
tarafından
Bende şunu anlamıyorum size göre çok tatlı olabilir ama ben şahsen her bebeğe aynı tatlilikla bakıp sevemiyorum 
(463 puan) tarafından
Evet bende her bebegi sevemiyorum kanımın isinmasi lazim bebeğim çok beyaz tenli gamzeli ve çok guler yüzlü o yüzden dikkat çekiyor kendini çok sevdiriyor yoksa herkesin bebegi kendine tatlıdır zaten  :)
tarafından
Bütün annelerin bebekleri tatlı:)) sonucta bebek
0 oy
tarafından
Kayinvaldem sigara içip öpüyor uyarmama ragmen eşime bile dişlerini fircala öyle op diyorum kayinvaldem dinlemiyo bide benim hamileliğim çok zor geçti doğumumda bebeğim solunum sıkıntısından kuvezde kaldı öpme lerde hiç hoşlanmıyorum yilis yilis :((
(463 puan) tarafından
Haklisin o zaman keske dinleselerrr kayinvalidemde ilk aylarda ağzından opmustu deli oluyodum hemen eşime söyledim uyardı bi daha yapmadi şükür cok sinir bozucu
0 oy
(15,267 puan) tarafından
Sevdiririm tanıdığım güvendiğim yabancı olmayan birileriyse sevdiririm. Ben de bebek sevmeyi severim. Bu bebeği kıskanma olayını da burda duydum ilk defa 
(463 puan) tarafından
Herkes yabancıya guvenemiyor anlaşılan. Ben de yengemde duymuştum annelik ve lohusalik kafası heralde
(15,267 puan) tarafından
Yabancı yoldan geçen bı adam mesela..uzaktan sever. Yanindaysa başını okşamak isteyebilir falan ama bilmediğim adamın kucağına da veremem çocuğumu . Kapıp göturse Allah korusun
0 oy
(13,197 puan) tarafından
Ailelere evet ama dıdısının dıdısı derler bizde uzak akraba hiç teklifsiz şapur şupur öpüyorlar bir de kıskanmak bir yana midem kalkıyor benim 
(463 puan) tarafından
Benim de içim gidiyor keske yapmasalar
0 oy
tarafından
Benimki 11 aylık çok sosyal herkese gülüyor o zaten her kesin kucağına gitmiyor tanımadığı nadir kişilere gidiyor eş dos komşu akraba sakinmsm ama sevebilirler öpülursede kırmadan kimseyohemen yüzünü ılık suyla yıkıyorum 
0 oy
(1,462 puan) tarafından

Sevdiğim insalar bebegimi sevdiklerinde hoşuma bile gidiyo ama sevmedigim insalara mecburiyetten veriyorum ozmanda cok tutmuuyorum enfeksiyon olur muhabbeti yapip öptürmüyirm:D

0 oy
tarafından
Valla sokaktan geçene değil ama aile akraba falan tabiki de sakınmıyorum. Sakınan göze çöp batar misali :) benim düşüncem de bu yönde :) 
0 oy
tarafından
Ben sevdiririm aileme yakın arkadaşlarıma disaridan insanlara da sevdiririm ama gözüme batar ve o çocuk sonra citilenir yıkanırken 
0 oy
(1,070 puan) tarafından
İlk doğduğu zamanlar çok kıskanırdım kizimi kimseye vermek istemezdim biri öpse hemen sinirlenirdim ufacık çocuğun nesini öpüyorlar diye şimdi kızım 14 aylık herkes sever öper kızım da çok sıcakkanlıdır kıskançlık falan kalmadı yani bende bir de sanırım ilk çocuğum olduğundan o kadar kıskandım:)

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 730 göst.
29 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 298 göst.
24 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
63 cevap 1,728 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 460 göst.