0 oy
301 göst.
Aile kategorisinde (462 puan) tarafından
11 aylık dünyalar tatlısı bir kızım var. İki ailenin de ilk torunu ve herkes tarafından cok sevilen insan canlısı sosyal bir bebek... Sokakta gördüğü insana bile yabancılık çekmez gülücükler saçar kendini sevdirtir.  

Doğdundan beri ailelerden hiç sakınmadim ilk torun doya doya sevsinler dedim. Normalde herkesten uzak gurbetteyiz ama deprem gibi sebeplerden 4 5 ay ailelerin yanında kaldım.  

Yakin arkadaşlarım falan ilk defa bir bebeği öptüklerini söylüyorlar bazen insanlar öpünce içim gidiyor birsey olur diye ama okuyup üfleyip Rabbime emanet ettim bu zamana kadar. 

Ama bazi anneler çocuklarını kıskanıyormus kimseyle paylaşamıyormus kimsenin kucağına vermiyormuş. Yengem öyleymiş mesela ilk oğlunu kimseye sevdirtmiyomus bebeğimi severken çekinerek istedi benden

Siz gönül rahatlığıyla sevdirir misiniz (iki düşünceye de saygı duyuyorum bu arada)

31 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sevmek isteyene karışmam sevebilirler öptüklerinde de eve getirip bir güzel banyo yaptırırım ama genelde kızım sevmez zaten öpülmeyi yabancı biri öpünce sinir oluyor ☺
(119,170 puan) tarafından
baslarim onun sinirine laa
tarafından
Hahahahaahaa geçen burda eşimin akrabası var kadın onu öptü kıyametler kopardı gelmiş hirkamla siliyor anne bak sildim diyor bir de ☺☺☺
(128 puan) tarafından
Ahhaha benim kızda ayni biri bi degse opse kiyamet kopuyor bana gösteriyor anne buradan öptü sil dye elini yüzünü yikatip sildiriyor:D
tarafından
Hahahahaahaa bak senin de öyleymiş halbuki bize öyle değil bana babasına kendi zorla öptürür bazen şakalaşiyorum öpmiyecem diye anne öp öp diyor yanağını getirip zorla dudağıma yapıştırır cadı yaa ☺☺☺ ama başkası öpünce kizar ☺
(128 puan) tarafından
Ayy aynen aynen canım bize habire yapışır sevdirir baskasi bi degsin kiyametler kopar saçına elleseler bozdunuz dye ağlar yüzüne elleyen öpen olsa sildirir ağlar kiyamet kopar bayramda çok zor olmustu akrabalar surekli sevmek sıkıştırmak istiyor bizim ki yerlere yatiyor kriz çıkıyor baktim olmuyor artik herkesi uyardim temas sevmiyoruz temas da bulunmayın dye:D
-Reklam-
0 oy
(6,956 puan) tarafından
Kişiye göre değişir tabi ama çok kısmam hatta dün gezerken çocuğum acıktı ben de caminin bayanlar olan kısmında emziriyordum bi tane 50 yaşlarında açık bakımlı bir abla girdi içeri görür görmez hemen yanıma geldi oğlanı sevmeye başladı sonra namazını kıldı bebekleri çok seviyorum benim bir tane çocuğum var keşke daha çok yapsaymışım çok pişmanım o yüzden bebek görünce dayanamıyorum dedi biraz sevip çıktı benim hoşuma gitti kimileri tersliyor hoş olmuyor uygun bir dille söylenebilir diye düşünüyorum. 
(462 puan) tarafından
Aynen terslemek kalp kırmak hoş değil
0 oy
(7,933 puan) tarafından
Sağlık açısından herkesşn sevmesine izin vermem uzaktanda sevebilirler ama bu kıskanmaktan değil aksine hasta olmasın mikrop kapasın diye olan bir durumdu bende ki
(462 puan) tarafından
Bir bakıma haklisiniz
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Herkes sevebilir ben anlıyorum kimden uzak tutucagimi zaten 
(462 puan) tarafından
Çogunluk bu görüşte anlaşılan... Sevilsin ama bazı kişilerle mesafeli
0 oy
tarafından
Konsere gittik bir kadın alkış yapıyordu kızımda ona güldü sevebilir miyim dedi tabi dedim kucağına verdim bizimki ağladı hjhjhj kimsenin kucağında durmaz ama uzaktan gülücük saçar 
(4,148 puan) tarafından
Büşra el kadar bebeyle ne konserine gittin kız ☺️
tarafından
3 gün gittim hemde hjhjhjhj
(4,148 puan) tarafından
Oo maşallah o enerjiden bende istiyoruuu ☺️❤️
tarafından
Hemen gönderiyorum hjhjhjhj
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Canım bence bu kişiden kişiye değişiyor bebeğimi öpseler sevseler hiçbir sorun yok benim için Yani tek yapacağım şey seven ya da öpen kişi gittikten sonra komple bir duşa sokmak ya da elini yüzünü silmek olur benimle oğlum 4,5 aylık mesela kaynanam aldığı zaman ya da böyle Kayınpederim aldığı zaman böyle aşırı sinir oluyorum istemiyorum sebebi de şu Çünkü kaynanam böyle yoğurt vereyim peyniri vereyim ekmek vereyim tarzında bir insan ve şu anda çok küçük yani böyle yedirtmemesi gereken şeyleri yedirten insanlar Kayınpederim eltimin kızına 8 aylıkken ağzına yanan sigara falan koymuş Hani bunları bildiğim için onların çok dokunmasını istemiyorum ama Öteki türlü bebeğime öyle çok kıskanmam Hani ister kuracaklarını alsınlar ister öpsünler sıkıntı olmuyor ama bazen Şunu fark ediyorum kendimde mesela bebeğin başkasını kucağındayken zaten bana gelmek istiyor da böyle uzun süre tutunca hemen alasım geliyor böyle Tamam hadi ver diyesim geliyor Çünkü alanlarda gereksiz bir şekilde aşırı sahipleniyorlar vermiyorlar annesine bile
(462 puan) tarafından
Ayyy sizinkiler baya abartmis... evet Çogunluk bu görüşte anlaşılan... Sevilsin ama bazı kişilerle mesafeli
0 oy
(1,545 puan) tarafından
Ben öpmeye bile kıyamiyorum tabiki fazla şapur şupur yüz öpme sevilmesine izin vermem 
0 oy
(1,090 puan) tarafından
Sevdirdirim hatta seviyorlar diyede mutlu olurum. Yani bebeğini kimseye sevdirmeye insanları da linceleyebilirler ama absürt buluyorum. Bı sende var sanki çocuk. Sevsin insanların çocuk sevildigini hissetsin yani ne bilim bence aşırı sacma. Her zaman bebek kalmayacaklar
(462 puan) tarafından
Ben de hep bebegim sevilsin isterdim sevildikçe mutlu oluyorum bebegim de aşırı ilgi delisi oldu:) insanların gözünün içine bakıyor ilgisiz kalamıyor
0 oy
(809 puan) tarafından
aman alsınlar sevsinler ben biraz çay kahve içeyim. Daha sabahtan beri 1 bardak icebildim onu da içmek sayılırsa. Herkese veriyorum açıkçası jsakaka
(462 puan) tarafından
Hahahah cok güldüm yorumuna ben de özellikle birsey yiyilip içilecekse ya da bebegim beni çok yorduysa birisi alınca derin bir oh çekiyorum :) arada nefes almak iyidir
0 oy
(177 puan) tarafından
Benim de bebeğim 5 aylık şükür. Kimseden sakınmadim herkes de sevdi dışardaki insanlar da bilinçli artık gelip uzaktan seviyorlar en fazla elini tutuyorlar. Sosyal olmasi benim için daha önemli hem de bu şekilde bağışıklığı da güçleniyor diye düşünüyorum rabbim hepimizin çocuğunu esirgesin
(462 puan) tarafından
Aminn aminn bende sosyal olmasını çok istiyordum çok şükür Allah gönlüme göre verdi. Rabbim korusun onları
0 oy
(7,666 puan) tarafından
Ben karışmam sevene ama kendim sevmem kimsenin çocuğunu 
tarafından
Hahhaa bende kimsenin çocuğunu şevmem kendi çocuğumu da ablası 15 günlük şapur şupur öptürmem
(7,666 puan) tarafından
Seninki çok küçükmüş benim oğlan 4.5 yaşında
0 oy
tarafından
Sakınan göze çöp batar herkese öptürtmem ama sevmek isteyene sevdirirm aksine çok mutlu oluyorum bebeğimi herkes seviyor 
(462 puan) tarafından
Bende seviniyorum sevdiklerinde
0 oy
(978 puan) tarafından
Yabanciya elletmem sevmedigim insanada akrabam dahi olsa bahane bulurum hasta derim hassas derim huysuzlanir elleme simdi derim.bende yabanci cocuklari uzaktan severim ellemem cok kanim kaynarsa izin isterim kendimede ayni sekilde davranilmasini beklerim o yuzden.heryer hastalik dolu sapik dolu sen masumca elliyo sanarsin onun icinden ne gectigini bilemeyiz
(462 puan) tarafından
:( o dusunceler anne olarak aklımızdan cikmiyo zaten neler okuyoruz. Rabbim korusun onları
0 oy
(326 puan) tarafından
Normalde kıskanmam o kadarda. Sadece hastalık falan gecer diye tanimadigim adamların sevmesinden rahatsiz olurum. 
(462 puan) tarafından
Evet tanımadığın insanlarda insan özellikle tedirgin oluyo özellikle disarda
0 oy
(8,277 puan) tarafından
Kültür bulaşması benım sevdıgım kişilerse veririm sevsinler evladımı ama sevmediğim biriyse yani enerji olarak vermezdım 
(462 puan) tarafından
Genellikle herkes böyle düşünmüş
0 oy
tarafından
Tabikide sevebilir benim küçük oğlum çok sempatik herkesin kucağına gider sarılır:D 
(462 puan) tarafından
Masallah ona :)
0 oy
(91 puan) tarafından
Benim kızımda aynı tam bir sosyal kelebek insan delisi öptürür sevdirir bende kıskanmam hiç tanımadığım bir insansa süreyi kısa tutmaya çalışırım ama bunun dışında kısıtlamam çünki kısıtlarsam insanlardan oda uzaklaşabilir gerekli bir durum görmedikçe sıkıntı etmem 
(462 puan) tarafından
Bende sosyallik açısından kısıtlamak istemiyorum dediğiniz gibi tanımadığım ya da guven vermeyen yakınlardan tedirgin olup cabuk alıyorum çünkü tatli falan veriyorlar ama onun dışında her zaman yanında olup kontrollü sevdiriyorum
(91 puan) tarafından
Aynen canım kontrolde fayda var
0 oy
tarafından
Sâpur şupur openi bende sevmem ama onun dışında sevebilirler.

Hatta çok sevinirim çocuğumu seviyorlar diye
(462 puan) tarafından
Evet ben de seviniyorum
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Bi den çocuğu çok sakiniyorum diyorum aileler zaten bana vermiyorlar gidince akrabalara veririm yakınlarına veririm tanımadıklarıma vermem 
(462 puan) tarafından
Çoğunluk böyle düşünmüş
0 oy
(645 puan) tarafından
Aile dışında yabancıların yani tanımadığım insanların kucağına almasını pek istemiyorum senin gibi benim de iki tarafın ilk torunu çok seviyorlar nazar değecek diye tedirgin oluyorum genelde
(462 puan) tarafından
Okuyup üfleyip Allaha emanet et minnosu
(645 puan) tarafından
Ediyorum da nazardan değil bazende pis düşünceli insanlar cogaldi ondan da korkuyor insab

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 724 göst.
29 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 297 göst.
24 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
63 cevap 1,699 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 459 göst.