0 oy
469 göst.
Aile kategorisinde (1,664 puan) tarafından
Fikir verin öğretmenim özel sektörde çalışıyorum..  eğer çalışırsam kaynanamlar gelip bakicak..bizde çünkü onlar başka şehirden geliyor... yani ev ev üstüne gibi olucak sizce ne yapayım?

25 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Çalışmam daha iyi 
(185 puan) tarafından
İç sesim ahsjkdkdk
(1,664 puan) tarafından
:))) okadar haklısınız kiiii ..
Çözümü açtınız
(1,753 puan) tarafından
Belki linçleyen eleştiren olacak ama sonrasında çok pişman olursun benim eşim öyle diyordu çalışmak istersen çalışırsın annem bakar tamam demiştim sonra görümcemin kızını kaynanam büyüttü çalışıyor diye her dediği yapıldı edildi anne yokluğu hissetmesin diye simdi şımarık birşey olmuş daha 3 yasında istediği olmadımı aglamaya başlar yalandan vurmaya calısır tekme atar herkese eşiğinde benimde gözüm korktu hiç çalışmam simdi annesini bile dinlemez hemen annane dedeye koşar yalandan anlar dediğini yaptırır
(185 puan) tarafından
Annenin egitmesi her şeyden önemli
(1,664 puan) tarafından
Evet bakım dan ziyade ilgi eğitim bunlarda onemli
-Reklam-
+1 oy
(10,411 puan) tarafından
Bence çalış hem kaynanan gözü gibi bakar
(1,664 puan) tarafından
Guzel bakar ama yaşlılar da çok yorulacak...
+1 oy
tarafından
Zor olur canim eski hayatın olmaz istedigin gibi uzanamazsın istedigini giyinemezsin. 
(1,664 puan) tarafından
Evet doğru bu acıdan düşünmemiştim hiç..
tarafından
Eksisi artısı ile düşün :) hatta calıstıgın kurumda kreş varsa oraya ver en azindan arada gidip bakarsın kontrol edersin. Eve geldiginde kafan cok rahat olur
+1 oy
(1,667 puan) tarafından
Kaynanamlar derken kac kisiler tam olarak nasil rahat etcen evde  ayrica ben cocuga anneden baskasinin iyi bakacagina inanmiyorum .tabi durumlar onu gerektiriyosa bilemicem 
(1,664 puan) tarafından
Kayınbaba ve kendisi.. Ya aslında mecburiyet yok.. ama hani çalışmayı düşünüyormusun dediler  okulumdan aradılar bilemedim.. aynı şehirde olsak saab bırakıp akşam alsak neyse de böyle ev ev üstüne uzun süre zor olur gibi geldi bilemedim.. anne gibi olmaz haklısınız aam iyi bakarlar yine de
(1,667 puan) tarafından
İyi bakarlar tabide cocuk annenin  kokusuna guvenirligine ihtiyac duyar nasil yemk su ihtiyaci varsa anne şevkatine de ihtiyac duyarr .bence bi daha dusun
(1,664 puan) tarafından
Evet yaa calismiycam ben..
+1 oy
tarafından

Bebeğini erken bırakmaya kaynana çekmeye değmez bence :), yani  bebeğinin yaşını bilmiyorum kaynananla aranın nasıl oldugunu bilmiyorum ama herşeyin en uygun şartta olduğunu düşünsem bile herhalde ben istemezdim. 

(1,664 puan) tarafından
7 Ay bitiyor..yani.klasik.gelin kaynana bi atışma vs yok ama yakınlıkta yok yaşlılar zaten kalp kırmayayım diye susarım.. ama şimdi süre uzun olucak yani yapabilirim yine susabilir miyim  bilmiyorum..
Öğrencilerim çok arıyor, okuldakiler arıyor calisicakmisiniz diye kararsız kaldım...
tarafından
Canım kaynananlar yasliymis biz bile kendi çocuklarımızla ilgilenirken Cok yoruluyoruz bazen pes ediyoruz bilmiyorum ki ne kadar ilgilenirler. Hani istedikleri kadar sevsinler onlar şuan kendine yetemiyor bizimkilerden biliyorum  kaynanama maksimum 1 saat birakabiliyorum dönünce kadın pert. E düşünsene bu daha uzun süre ve kaç ay sürecek. Yapamazlar bence. Onlar zaman geçtikçe yorulacak hatta evindeki herşeye konuşmaya başlayacaklar sende uzun zaman devam ederse kendini tutamayabilirsin düşün çocuğundan ayrı kalmışsın eve gelmişsin yorgun argın. En ufak şey canını sıkar bence. Maddi olarak bu işe çok ihtiyacın yoksa bence biraz daha ertele en azından bı 10 12 aylık olsun.
(1,664 puan) tarafından
Haklısınız çok açıklayıcı yazmışsınız.. Teşekkür ederim  calismiycam vaz  geçtim
tarafından
Rica ederim.. Sağlıkla büyüsün bebiş ♥️
+1 oy
(211 puan) tarafından
Valla cnm biraz daha sabret çocuğun büyüsün kreşe verrsn eşinle vaktin olmaz eski hayatın olmaz uzznmsn bisty yapamzsnz nyinede sn bilirsn cnm 
(1,664 puan) tarafından
Haklısınız....
+1 oy
(65 puan) tarafından
Bir arkadaşım bu şekilde kabul etti bakma olayını. Çocuk ilkokula başlayınca zor gönderdi kayınvalideyi. Aynı şekilde kuzenim de eşi annem gelir bakar bakıcıya para vermeyiz diye kızın aklına girdi. Geldi kaynanası bakmaya çocuk 8 yaşındayken kadın gitmediği için kuzenim eşinden boşandı. Şimdi ayrılar. Ayrılmalarındaki tek sebep bu değil tabi ki ama evde sürekli yabancı biri olması sorunu halledememek oturup konusamamak bütün sorunların başlamasına sebep oldu.
(1,664 puan) tarafından
Aboowww bunu bi kaç kişi daha yazmış...kayinbabamda var giderler  de yok vaz geçtim zaten calismiycam
+1 oy
(818 puan) tarafından
Kimsenin fikrini degistermek istemem canm ama bizzat yasadigim şeyi paylasim oglum 3 yasindaydi yani bundan iki yil once koyde yasiyoduk malum iş cok zor oralarda bana işkurdan iş çikti nasil yapalim cocuk ne olucak derken kaynanam ben bakarim dedi siz calisin bizde kabul ettik sonra mi ne oldu kaynanam 1 ay sonra ben bakamiyorum cocugunuza cocugunuz benim cocuklatima huzur vermiyo cocuklarim dedigi biri 18 digeri 14 yasinda düşunun esim hemen esyalarimizi topladi kendi evimize gectik eşim bakti cocuga ben çaliştim yani bana bundan sonra kendi annemde deseki ben bakim sen calis asla kabul etmem az yer kısa giyerim evimde cocuguma kendim bakarim
(1,664 puan) tarafından
Genel olarak yorumlar bu yönde ce çokta haklısınız deneyim diye bi şey var ,calismiycam ben
(818 puan) tarafından
Cocugunu buyut krese anaokuluna filan gidince calisirsin cnm hayirlisi olsun dedigim gibi kimsenin fikrini degistirmek istemem sadece ben calistigimda bu olayi yasadim o yuzden anlattim
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Büyüsün çocuk öyle git çalış canım elinden mesleğini almıyorlar ya acele etme bence. Az büyüsün ver kreşe anaokulu na sende çalış 
(1,664 puan) tarafından
Yanı yaslılar da  hem onları da yormuş olucam hem çok uz7n süre beraber kalmak için yapabilir miyim bilmiyorum..
(13,027 puan) tarafından
Çok zor canım yarın öbür gün kaynanan da senden hizmet bekleyecek ha yap saygıda kusur etme tabiki büyüktür ama çalıştığın için yetemeyeceksin üzüleceksin çocuğun da ilgi bekleyecek senden ben olsam calismazdim büyüyene kadar
(1,664 puan) tarafından
Evet haklısınız
0 oy
(7,738 puan) tarafından
Eğer iyi bakacaklarını düşünüyorsan neden olmasın?
(7,738 puan) tarafından
Yok o zaman ben istemem
(1,664 puan) tarafından
Herkes öyle demiş ... ben de vaz geçtim
(7,738 puan) tarafından
En iyisi canım. Bak mesela ben de Eylül'de inşaAllah okula başlayacağım. Anneme bırakmayı düşünüyorum k.valideme değil. Çünkü ben ne öğrendiysem annemden öğrendim bebek bakımı hakkında. Aynısını o da yapıyor ama k.validemin çocuk bakımı farklı. Evladım da bocalasın istemem tabi ki bu arada. Aynı düzen devam etsin isterim inşaAllah öyle olur
(1,664 puan) tarafından
Aynen bide düzen olayı var...
(7,738 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(374 puan) tarafından
Ben olsam calismam cunku o gubler geri gelmeyecek bir daha o zamanlara dönemeyeceksiniz cok kıymetli zamanlar hic olmazsa 3 yasina kadar beklerim yine çalışırım 
(1,664 puan) tarafından
Teşekkür ederim.. evet haklısınız
0 oy
tarafından
Kendi annemin bakmasini tercih ederim mümkünse tabi. Yada  3 4 yaşına kadar kendim bakar sonra kreş 
(1,664 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Babam kanser hastası oyuzden isteyemedim.. babamlarda başka şehirde gel git uzak mesafe burda da rahat edemezler eski.kafalilar damat evi der babam..annem sorun olmaz.ama oda babamı bırakamaz ki istemem de zaten yansıtmadım bile onlara üzülmesinler diye
tarafından
Anladim canım. İhtiyacn varsa çalıs kaynanan baksin madem
(1,664 puan) tarafından
Ihtiyaç elbette var ama vaz geçtim ben çalışmaktan huzurum olsun azıcık asim olsun
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Çocuk kaç yaşında bilmiyorum ama ben olsam kreşe falan verirdim. Mesele sadece cocugu doyurmak oynatmak degil ki kaynanan baksin. Çocuğun eğitimide önemli. Eğitim ailede basliyo sonucta kaynanan yeterli olacak mi o sürecte. Tamam sende çalışacaksın ilgilenemeyeceksin ama cocuk hepten oyle kalmasin en azindan kreşte bi yanı tamamlanır
(1,664 puan) tarafından
7 ay bitiyor...yok yaa haklısınız calismiycam
(1,948 puan) tarafından
Daha cok küçükmüş. En azından 2 3 yaşına kadar bekle derim
0 oy
tarafından
Bebeğini kreş ver öyle çalış ya da kreş yaşını bekle.ha iyi bir maaş sunuyorlarsa kaynana da bakıcı parası ver.cocuguna baktım demesin.şunu da yaşayabilirsiniz kaynanan senden hiç gitmeyebilir.
(1,664 puan) tarafından
Işte hiç gitmez yaşları beraber döneriz 15 tatil kalalım denir halisiniz
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Baskasini tut yada bakim evleri gibi yerlerde olur ama ev ustune ev olmaz sahsen 1 sene daha calismas sonra krese verir calisirdim
(1,664 puan) tarafından
7 aylık bitiyor daha.. seneye de çalışamam.. vaz geçtim yorumlardan sonra
0 oy
(546 puan) tarafından
Ne guzel okumus ogretmen olmussun.yani bi bilince sahipsin.yanlis anlama yargilamiyorum ama sadece sasirdim belli bilincte bir kadinin bunu sormasina.kaynanan eski kafadir sonucta.tek olay o cocuga bakilmasi buyumesi degilki,o cocugu senin gibi yetistirebilecek mi?buyumesi farkli yetismesi farkli.
(1,664 puan) tarafından
Sorduğum soru da eğitim veya statü gerektiren bi soru değil tecrübe  istedim fikir istedim..cevaplayanlar da aldıkları eğitime göre cevaplamadılar..siz cevabınızı bilinciniz, aldığınız eğitimle vermişsiniz saolun   :))
(546 puan) tarafından
Ben de bir ogretmen olarak ve kaynana kayinpeder tecrubesi olan biri olarak kendi fikrimle yardimci olmaya calistim istediginiz gibi anlayin cocuk sizi  cocugunuz tabi :))
(1,664 puan) tarafından
Uslubunuzdan anlayamamıştım ama sevindim sizinde eğitimli bilinçli olmamıza... Teşekkür ederim yapılan genel yorumlardan ve tecrübelerden yola çıkarak çalışmamaya karar verdim :))
0 oy
tarafından
Kaynananın huyunu sen bilirsin . Seviyorlarsa verecekleri terbiyeye bakıma güveniyorsan verirsin n'olacak .
(1,664 puan) tarafından
Öykülerdir saolsunlar terbiye eğitim de sorun olmaz ev ev üstünde zor olurmuş vaz geçtim canım
0 oy
tarafından
maddi acidan sikintin yoksa krese verene kdr sen bak 
(1,664 puan) tarafından
Haklısınız .. öyle yapicam
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Kreş yaşını bekliyorum ben erkenden ayrılmaya hiç gerek yok çok ihtiyaç yoksa eğer 
(1,664 puan) tarafından
Ihtiyaç herkes kadar var.. ama beklemeye karar verdim bende..
Benim öğrencilerim çok arıyor onlardan etkilendim ama yapılan yorumlardan sonra vaz geçtim
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Bu hic iyi bir fikir dgll yasamiis biri olrak soyluyorumm 
(1,664 puan) tarafından
Genel kanı böyle çok teşekkür ederim.. calismiycam bende vaz gectim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 168 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Mrvcckg (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 194 göst.
18 Ocak 2022 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu