0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (60 puan) tarafından
Merabalar  iyi aksamlar 13 yasında erkek kardeşim  var kalp hastası 4 kez operasyon gecirdi kosması falan yasak yarı ömrü hastanelerde geçti   en son 1 sene once sunnet oldu biraz sorunlu gecti ondan sonra psikolojisi darmadagın oldu ve bilgisayardan vazgeciremiyoruz sabah uyaniyo yatana kadar kaldirmaya calistigimizda anneme bile siddet gosteriyo napacagımızı bilemiyoruz bilgisayarı kaldırınca  krizler geciriyo bu sefer annemin telefonunu aliyo ve hicbisekilde vermiyo napcagımızı sasirdik

8 Cevaplar

+3 oy
(10,355 puan) tarafından
Uzman yardımı şart cnm ileri derecede ekran bağımlılığı var çünkü 
-Reklam-
0 oy
(6,463 puan) tarafından
Destek aldınız mı hiç? Küçük daha nasıl bu hâle geldi çocuk 
(60 puan) tarafından
2. Sinifa kadar okula gitti 3. Sinifta evde egitim aldı kalp kapakcık amelyati oldu sonra corona oldu sonrada sunnet oldu o da biraz zor oldu ondan sonra piskolojisi bozuldu bilgisayara baglandı simdi ayıramiyoruz kafayi yemek uzereyiz
(6,463 puan) tarafından
Kuzum bunu tek başınıza yapabilecek gibi görünmüyosunuz. Mutlaka uzman desteği alın ekran bağımlılığı hiç iyi bişey değil sosyal iletişiminden tut eğitimine kadar herşeyi etkiliyo elinizden ne geliyosa bir an önce yapmaya başlayın
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Neden bilgisayarı alıyorsunuz önünden onun yerine bir bilgisayar kursuna yazın geliştirsin kendini 
(60 puan) tarafından
Onu kanul etmez oyun oynuyor surekli
(1,763 puan) tarafından
O zaman oyun geliştirme ile alakalı kursa yazdirim yazılım kursu ya da
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Bir şeye izin vermeyince çocuğa tatlı gelir bırakın oynasın oyna diyin bi gün sıkılır sıkılmazsa youtuber olsun :D
(60 puan) tarafından
Dalgamı geciyosunuz
(2,393 puan) tarafından
Yo ne alak ?  
Küçükken ben annem tv izleme derdi izlerdim izle tamam bugün izle derdi uyuyakalirdim cocuklarda ters psikoloji işliyor.

Ayrıca youtuber olsa ne olacak çok para var bilgisayar islerinde oyun oynamak da dahil twichte oyun oynar para kazanır ilerde kendini geliştiriyor cocuk ne güzel  .. ilerde mesleği olur belki
(497 puan) tarafından
Doğru söylüyor. Devir teknoloji devri ve ileride teknoloji ile alakalı meslekler çok fazla ilgi görecek o mesleklerde para olacak. Yazılım öğrensin teşvik edin oyunları seviyorsa oyun kursun programlari öğrensin " madem bu kadar seviyorsun beraber oyun kuralım " de youtube işinde çok para var insanlar boşuna sebeklik yapmıyor. Uzaklaştırmak yerine ilgi alanlarına özen gösterin eminim şuan pc yi telefonu bizlerden harika kullaniyordur. Geliştirmesi için teşvik edin
tarafından
Katiliyorum kizlara ama travmatik saglik sorunlari yaşamış onun uzerine bilgisayara baglanmis o yuzden bir uzmana danisilmali bence bilgisayara bagimli diye o konuda basarili olacagi anlamina da gelmez o sekilde bi rahatlama sorunlarindan korkularindan kacma yontemi bulmus gibi geldi bana.
0 oy
(8,684 puan) tarafından
Zor bir çocukluk geçirmiş, hareket etmek ister ama yasak bilgisayara vermiş kendini, onun da drumu çok zor. Ergen psikolojisi de başlamış. Mutlaka bir yardım alın. Ergen psikologları var.
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Ay cok üzüldüm ya biz bile cocuklar bir iki saat telefona tablete bakınca kafayı yiyoruz o hale nasıl geldi ne ara bağımlı oldu bu kadar keşke en başta önlem alinsaymis birde tehlikeli bilgisayar oyunları oluyor o da ayri sorun siz iyi bir cocuk psikoloğuna gidip ne yapılabilir bir konuşun ihmal etmeyin onlar işin uzmanı mutlaka daha önce böyle vakalarla karşılaşmışlardir
0 oy
(4,223 puan) tarafından
Canım şöyle düşün hasta oldugu icin cocuklugunh yasamamıs kosamamis oynayamamis ust uste bir cok sey gelmis başına o da çözümü bilgisayar oyunlarinda bulmuş disardaki olaylardan kacma sekli bilgisayar simdi pedegog yardimi olmadan siz tek başına altından kalkamazsınız çünkü sigara kullananlar gibi uyusturucu kullananlar gibi yoksunluk ceker en iyisi destek almak 
0 oy
(1,797 puan) tarafından
Bagimlilik günümüzün meselesi ama suna takildim 12 yasindaki bir çocuğu nasil sünnet ettirdniz tamda ergenliğin zirvesinde bu onun psikolojisini alt üst ettigi ıçın anneye siddete yönelmiştir bir yardım mutlaka almali ilerde daha büyük cinsel kimlik kaybi olabilir 
(60 puan) tarafından
Kalp ameliyatı oldugu icin kan sulandirici kullanıyor ameliyattan bi sene sonra corona cikti yasadıgımız ildede kalp doktoru yok olmadanda yapamıyolar doktor ileri tarihe attı istanbulda oldu bu yuzden gecikti
(1,797 puan) tarafından
Inşallah toparlarsınız cabucak

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 322 göst.
0 oy
7 cevap 338 göst.
0 oy
8 cevap 597 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Cennetim123 (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 735 göst.