0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından
Merhaba kızlar hamileligim boyunca içimi rahatlatan içimi döktügum tek sayfaa insan burda kendini birileri anlayınca iyi hissediyor.Çok şükür doğumum oldu Allah herkese nasip etsin 1 haftalk olduk.Lohusalik dönemindeyiz en zoruda bu dönem sanırımm ben direk evime gelmek istedimm daha rahat ederim diye annemle kayınvalidem yedekleşe kalıyor yanımda.Şmdi eşimde izne ayrıldı eşime diyorum artk kendi kendimizi idare edebiliriz gelmesinler yorulmasnlar diye eşimle baş başa kalmak istiyorum ama oda korkuyor biz bakamayız diye çok bunaldım kzlarrr bazen bi hüzun çöküyo annengilin kaynanamın yanjnda aglayamıyorum gidiyorum lavboda aglıyorum sanki böyle hayat durdu benin için icim daralıyo bi evladıma bakınca mutlu oluyorum.Sanki eşim beni sevmiyor istemiyor çok çirkinleştim beni aldatacak dışardaki kzlara bakacak hissine kapılıyorum eşime güveniyorum ama bu düşünce 1 haftadır gitmiyor bende sizlerde benim gibi yaşadınz mı bu durumu sizce ark eşimle tek kalmalımîyım ? Nasıl atlattınız bu piskolojiyi nolur yardım edin

3 Cevaplar

0 oy
(13,889 puan) tarafından
Kayinvaliden ve annenin senin yanında olmaları çok iyi emin ol tek kalsan daha da bunalıma girersin ama biraz toparlanın dışarı gezmeye çıkarsınız kendine gelirsin şimdi daha ilk günler ağır geliyor sana ama geçecek canm 
(24 puan) tarafından
İnşallah tek umudum geçmesi yönünde.
(13,889 puan) tarafından
Geçiyor canm kalıcı değil bebeğin oluyor sorumluluk oluyor sonuçta çok normal bunlar hissetmemiz
Ben daha ağır yaşadım yanımda kimse yoktu tektim başını bile tek başıma yıkıyordum şimdi diyorum keşke kendime o kadar sıkıntı edip uzmeseydim diye ama işte iş işten Geçiyor
(8,778 puan) tarafından
Aslında iyi değil cnm yanlarında birilerinin olması 2 sebebi var birincisi sürekli annesi kayinvalidesi yardım ederse kızcağız tek başına kaldığında afallar ben ne yapacağım nasıldı bu gaz nasıl çıkıyordu nasıl emziriliyordu bebek nasil tutuluyordu vs vs gibi ikincisi yeni doğum yapan insan epey duygusal olur ve eşine daha çok bağlanır ona dünyanın en güzel hediyesi olan evladını verdiği için biraz daha ileri gidip çocukla beraber romantizm Bile yaparlar ikisi yatakta uzanıp bebeği ortalarına almak bebek kucaktayken eşe sarılmak gibi fakat evde birileri olunca bu işlem gerçekleşemiyor insanın içinde ukde kalıyor ayrıca kadın yada erkek evde biri varken derki toplu olmak zorunda adam belki donla dolaşmak istiyor bu sıcakta fakat dolasamaz kızcağız belki çıplak gezecek gezemiyor adam salonun ortasında 2.80 uzanmak istiyor uzanamaz hele ki yatak odasına kapı çalmadan dann diye daliniyorsa buna kimse tahammül edemez bide eğer aç bu çocuk emmemis doymamis onu giydir bunu tak derken insan cinnet gecirir cnm ben 1.5 ay önce doğum yaptım hastaneden ciktiktan sonra ilk 4 gün tepemde sürekli birileri sabahın köründe annem gelir akşam üstü kaynanam ve kuyrukları gelirdi herkes her halta maydanoz olurdu eşime söyledim kimse gelmesin artik ben idare ederim diye neymiş utanirmis soyleyemezmis kendi isimi kendim hallettim hem cocuguma herkesten daha iyi baktim hem duzen oturttum suan kimse yenidogan doneminde demez emmesi uyumasi gazi herseyi o kadar duzenli ki bastan onlemini alman gerekiyor ki ilerde rahat et
(24 puan) tarafından
Aynen oyle tüm cümlelerine sonuna kadar katılıyorumm beni anlayan birisi çktı :)
(8,778 puan) tarafından
Aynı yoldan çok yakın zamanda geçtim cnm anlamamam mümkün değil... eşine bırakmadan kendi işini kendin hallet konuş hemen annen ve kayinvalidenle eğer susarsan hem sen sinir olursun bu duruma hemde çocuğuna ne kadar geç düzen oturtursan o kadar zorlanirsin hemde bebeğin ve eşinle bagin biraz gecikir hemde eşinle aranıza biraz mesafe girer hemen bugün konuş yok mok derlerse biraz sert gir
-Reklam-
0 oy
(1,002 puan) tarafından
Bebeginize saglikli omur dilerim. Anneniz ve kaynananizda gelmeseler bu kez kapimi calan yok dersiniz. Bence evde size destek birinin olmasi guzel.birsey bunun kiymetini bilmelisinjz. Cunku bebek uyuyunca sizinde uyuyup dinlenmeniz gerekebilir ev islerine yemek konusuna yardim edebilirler. Gecen yaz dogum yaptim  annemde kaldim 40 gun 
0 oy
(12,536 puan) tarafından
canım inşallah hemen geçer pozitif şeyler düşün, bebeğinle bol bol vakit geçir 

ben hiç o kafalara girmedim lohusalık diye bi şey olduğunu kızım 3 aylikken burdan oğrendım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 181 göst.
18 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 139 göst.
18 Ocak 2022 Aile kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,813 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 32 göst.
13 Aralık 2023 Aile kategorisinde Aylin976 (15 puan) tarafından soruldu

378,393 soru

11,326,131 cevap

34,778 kullanıcı

...