0 oy
701 göst.
Diğer kategorisinde (710 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Akşam üzeri çocuklar ve annemle çarşıya gittik çocuklara birşeyler aldık. Benim 5 yaşındaki çocuk su tabancası istedi 2 yaşındaki de aynısından istedi ama 1 tane aldım. Eve geldik babası evdeydi. Su tabancası için kavga etmeye başladılar. Küçüğüm hiç anlamıyor zaten onun için ağlıyor büyük olanda vermiyor. Babaları kovanın içine sırayla püskürtün dedi suyu. Ama küçük hep ben yapacak diye ağlayınca koca denen adam niye iki tane almadın diye bağırmaya başladı kavgayı aldı yere çaldı kova parcalandi tabi. Bende o sinirle defol git bu evden dedim. Tmm gidiyorum dedi giyindi gitti. 

Ben şimdi ne yapayim

Şimdi geldi eve civile gitmiş aynısından bir tane daha almış verdi çocuğun eline. Ama böyle ufak birşeyde kavayi kırması hiç normal degil

18 Cevaplar

0 oy
(14 puan) tarafından
Canim niye hemen bu kelimeyi kullandin öyle bir sebep yokken. Bir saat falan gecsin mesaj at kusura bakma bende cok doluydum sana patlamış oldum tarzi seyler yaz işte.  Bir nevi oda hakli keske 2 tane alsaydin veya alamadığını küçüğün aglayacağını nerden bilebilirdim deseydin gereksiz yere evlilinizi yıpratmayin birbirinizin kalbini kirmayin
(710 puan) tarafından
Şimdi geldi civilden 1 su tabancası daha almış gelmis
(14 puan) tarafından
Süper ben bile mutlu oldum.  Sende yanaş canim sende hatalisin:) konuyu degistir baska seylerden bahsedin
(7,716 puan) tarafından
Bence hiç gereksiz yere değil. Çocukların karşısında bir koca bir tabanca için bağırılır mı? Benim de en sinir olduğum şey. O çocukların da psikolojisi bozuluyor öyle. Aynısı benim başımda da var Allah'ın cezası
-Reklam-
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Şimdi bişey dicem niye iki tane amadin hakikaten 
(710 puan) tarafından
Kocaman su tabancasi hem iki kere para verecem hemde oynayıp sonra yüzüne bakmıyorlar.
Bu arada gitmiş civilden 1 tane daha su tabancası almış gelmis
(7,249 puan) tarafından
Küçüklerde oluyordu onun canım iki tane alıp daha uygun birşey alsaymisin boş yere çocukların kavgasiyla arayı bozma git sarıl al gönlünu adamda kötü birşey dememiş ama kovayida kırması gerekmiyordu tabi öpüşün barışın :)))
0 oy
(829 puan) tarafından
Ne gunmus herkes kavga ediyor yahu.. cocukların yanında onu yapsa kovayı birde ben onun kafasina gecirirdim alsaydiniz ellerinden cocukların oynamasalardı maden kavga ediyorlar bacim. Senin kocanda nerden gelmis bilemedim ki niye iki tane almadin diye insan sinirlenirmi. Belki param yetmedi alamadım ertesi gunu sen git al. Allah allah 
(710 puan) tarafından
Şimdi geldi eve bir tane daha almış aynısından. Ama konusmucam yinede. Kovayı kırması hiç normal degil
(829 puan) tarafından
Biraz sakinlesince al karsina konus ne olursa olsun cocuklarin yaninda ofke kontrol edilmeli
0 oy
tarafından
Boşuna o kelimeyi kullanmışsin keşke iki tane alsaydın 
(710 puan) tarafından
Şimdi geldi civile gitmiş aynısından bir tane daha alınmış. Ama konusmucam bu hareketi kovayı kırması hiç normal degil
0 oy
tarafından
Eee sende çocuklarını biliyorsun 2tane alsaydın yada hiç almasaydın 
(710 puan) tarafından
Her şeyden iki almak hem pahalı hem yüzüne bakmıyorlar ikinci gün. Boşa alınmış gibi oluyor.
Bu arada şimdi geldi gitmiş aynusindan almış 1 tane daha
0 oy
(887 puan) tarafından
Ben benimkine bugün defol git dedim hala evde en azından senin ki söz dinliyormuş deli oluyorum böyle saçma sapan şeylerden kavga çıkarmalarına ne olmuş ağlıyorsa ağlar oyuncak bu paylaşmayı öğrenecekler olmuyorsa kırmak yerine ortadan kaldıracak paylaşmayı öğrenene kadar yok diyecek 
(710 puan) tarafından
Evet bende şuan çok sinirliyim. Böyle ufacık mesele yüzünden bağırmak kova kırmak nedir. Psikolojisi bozuk resmenya
(887 puan) tarafından
Pişman olcak elbet
(886 puan) tarafından
2 yaşındaki çocuğun oyuncağını paylaşmasını beklemek hata olur ve farkında olmadan o cocuklarin içinde derin yaralar açabilir bununla ilgili egitim videolari var kovayı kırmakta haksız tabii ama ya hiç almayacak ya da iki tane alacak
0 oy
tarafından
Küçükler çok fena benim küçük te böyle mecburen iki tane alırım ama esinde enazindan hatasını anlamış almış gelmiş fazla uzatma derim
(710 puan) tarafından
Ama giderken kurban parasinida bıraktı gitti. Yolda ne olduysa vazgeçti demekki
tarafından
Eşin aynı eşim gibi sinirleri öfkeleri anlık. Benimki de oğlumun tabletini kırdı neymiş yine vermemiş gitti bir kaç ay sonra yaptırdı hayır niye kırıyorsun ruh hastası diyorum sinir işte diyor dedim karşındaki bir çocuk ama. Çocuktan ta çocuk oluyorlar sinirliykeb
(710 puan) tarafından
Bence psikolojileri bozuk ilaç kullanmaları gerek
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Ama cidden neden iki tane almadın ya hiç almasaydin ya da iki tane alsaydın su tabancası bu birbirlerine sıkıp oynanan bir şey kovaya sıkarak kullanmak da saçma 
0 oy
(63 puan) tarafından
Valla sen de keşke alıverseydin 2 tane niye bu eziyeti hem kendine hem eşine çocuklara yapıyorsun paran varsa :)
0 oy
(71 puan) tarafından
Bence önce kendi tavırlarına bak derim. Koca denen adam diyorsun bahsederken, kavga ederken defol git diyorsun. Yumuşak olmalısın bence eşine karşı. Sen ne kadar değer verip yuceltirsen o da seni o şekilde yüceltir. Koca denen adam derman çok garibime gitti. Aranızda sevgi bağı kalmamış gibi hissettirdi bana 
(710 puan) tarafından
Yaklaşık 2 ay önce başkasıyla yazismasınıni yakaladım çocuklarım için bir şans verdim. Bende soğudum tabi
(71 puan) tarafından
Ona bir şey diyemem haklısın o zaman
0 oy
(13,056 puan) tarafından
Umarım o kova kırma sahnesi çocuğun gözünün önünde olmamıştır öyleyse gidip civilden tekrar alması o yaptığı çirkin hareketi ört bas etmez
0 oy
(1,256 puan) tarafından
Canım sende kavga edecekleri belli birşey yani alıyorsan iki tane alican ya da hiç almican iki çocuklu olmak böyle birşey. Adam oynatmaya çalışmış en son sinirlenip yere çarpmış bence normal yani sürekli aglayip kavga edecekler insanın sinirleri bozulur tabii ben olsam bende eşime bagiririm niye iki tane almadın diye.. benim tek çocuğum var eşimle oğlum bazen böyle su tabancasıyla scooterla oynuyorlar eşime diyorum iki tane al kendine de al karşılıklı oynayın diyorum 
(710 puan) tarafından
İşte pintilik yaptım bende o an. Böyle olacagini bilsem alırdık iki tane
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Ya iki tane alacaksın ya hiç almayacaksin . Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar diye boşa mı demişler 
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Üzgünüm canım eşin haklı

İnşallah tatlıya bağlarsın

Ama defol git demen ağır olmuş
0 oy
(486 puan) tarafından
Millet niye çok aldın diye kızar bu adam da niye az aldın diye kızıyor yani aslında iyi güzel bı davranış ama kova kırmak ne alaka madem ikincisini alacaktın ne boşa tatava yaptın orda tabi sende sinirle git demişsin de öyle de denmezdi be bacım ☺️vur dedik öldürdun sende.valla değişik ne diyeceklerini şaşırdılar iyice bu kocalar ama bende senin yerinde olsam ben de bı tane alırdım bı hafta hadi bilemedin bi ay sonra o tabancanın tarihi geçmiş olacak bidaha ellerine almayacaklar niye iki masraf yapayım demişsindir yani günümüz şartlarında zor....
0 oy
(499 puan) tarafından
Canım ikinizdede hata var kusura bakmayın sen git evden demeyeceksin oda öfkesine hakim olacaktı bir iki trip at sonra barış 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Ne olmuş defol git dediysen sonuçta onun kovayı falan kırması da normL değil kim olsa defol git değil de s.... git derdi bence 
0 oy
(1,029 puan) tarafından
Herkes size iki tane alsaydiniz diye yazmis ama cocuk bu kavga eder ona da bitane alinir ama kovayi kirmak demek  boyle anlarda ofke kontrolu yok demek 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 393 göst.
10 Ocak 2021 Aile kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 531 göst.
29 Nisan 2021 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 863 göst.
+2 oy
14 cevap 353 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Antikor (84 puan) tarafından soruldu