0 oy
324 göst.
Aile kategorisinde (428 puan) tarafından
Kizlar bir kızım var 4 yaşında ikizlerim olacak nasipse.Bi şehirde tekim kayınvalidem var ama ona muhtaç olmak istiyorum.Yapilani yüze vuran biri İkizlere tek bakmak mümkün degil mi ? Tek büyüten var mı aranızda beni rahatlatabilecek bı yorum arıyorum :)

16 Cevaplar

0 oy
(497 puan) tarafından

Allah kucağına almak nasip etsin.. 

Benim yengemin ikizleri vardı kadın çöktü :D

Öyle güzel öyle bakimliydi ki mini etekler saç boyamalar tırnaklar asla leke kırışık bulamazdın yüzünde şimdi 80 yaşında nene oldu :D  bebekten bebeğe fark ediyor ya her kardeş aynı olmadığı gibi aynı biri sakin olur biri yaramaz olur mesela. Aman şu zorlanmış bende kesn zorlanırım diye düşünme rabbim kolaylığını verir 

(428 puan) tarafından
Ayyy hiç aradığım yorum değil :( çöktü demek tabi zordur ya.Ama ne bilim Allah veriyor ki yapabilene veriyor diyorum yeter ki sağlıklı olsunlar inşallah
(497 puan) tarafından
Moral bozmak için söylemedim gerçekten yengeme öyle etki yaptı herkese aynı olmaz dediğim gibi gebelikten gebeliğe nasıl fark ediyorsa bebekten bebeğe fark ediyor kusura bakma bozduysam moralini allah kolaylığını verir
(428 puan) tarafından
Yok canım sağol yorumun için inşallah Allah yardım eder
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
İkiz değil ama ikiz gibiler bir buçuk yaş var aralarında iki oğlumun biri 2 yaşına giricek bu ay diğeri 6 aylık olcak ve tek bakıyorum eşim destekçim sadece akşamları ve haftasonları o kadar :)
(7,447 puan) tarafından
Negatif tek şey yorgunluk ama o da tatlı bir yorgunluk geçiyor bir gülüşlerini görünce aralarındaki iletişimi sevgiyi gördükçe emin ol :)
(12,627 puan) tarafından
oh allah daha da mutlu etsın♥
kızım uslu maşallah hiç yormadı beni
etraftan dıyorlar çok zorlanırsın oydu buydu ben aldırmıyorum evrene ne yollarsan onu alırsın
(7,447 puan) tarafından
Benimde oğlum çok usluydu yaramaz olsa ne olcak çocuk bu :) aynen öyle ilk zamanlar zor olabilir ama sonra çok keyifli oluyor ❤️

Amin kuzum sende sağlıkla kucağına al inşallah ❤️
(12,627 puan) tarafından
teşekür ederim ♥♥
(7,447 puan) tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Benimkiler ikiz değil ama ikiz gibi büyüdüler aralarında 15 ay var cok şükür zorluğun ardından upuzun bi rahatlık bizi buldu zorluk dediğimde sadece 2 3 ay çektiğim bi zorluktu sonrası mükemmeldi,şuan oglum 3 kızım 2 yaşına giricek 3 aylıkta hamileyim,emin ol ikiz doğurmak pespese doğurmaktan daha iyidir,en azından dogumuda tek seferde oluyo bakmasi büyütmeside:D

(8,272 puan) tarafından
Yaaa benimde araları 15 ay olacak çok zorlandınızmı ne gibi zorluklar yaşadınız mesela kızım bugün 1 yaşına girdi ama daha yürümüyor ve çok mız mız bir çocuk hep kucak istiyor yemiyor sürekli ağlıyor bunlar 3 ay içerisinde düzene girmezse çok zorlanırım gibi geliyor siz neler yaptınız tavsiyeniz var mıdır
(428 puan) tarafından
Ayy canım moral oldu bana
0 oy
tarafından
İkiz belirtileri nelerdi betaniz yüksek mi çıkmıştı kaçıncı hafta mide bulantısı v.s yaşadınız ağır geciyormu hamileliğiniz 
(428 puan) tarafından
Beta bı kez baktırdım polikistik hastasıyım adet olmadığım icin hamileliği fark etmedim.Hrnuz 9 haftalık ilerde nasıl geçer bilmem.Mide bulantım çok az
tarafından
Anladım canım
0 oy
(7,602 puan) tarafından
Valla işin zor bide dört yaşında varmış onun için de zor eve birdenbire iki kuma gelecek:)) tek bebek bile çok zor  üç bebek düşünemiyorum Allah yardımcın olsun.
(428 puan) tarafından
Çok moral oldu sağol :)
0 oy
(6,336 puan) tarafından
Halamın oğlu oldu 1 sene sonra da ikiz kızı oldu. Bakmaya bakılıyor ama uyku yok dinlenmek yok yardım edeni yok. Ayakta ama nasıl ona sormak lazım 
(428 puan) tarafından
Ayyy demi
0 oy
(362 puan) tarafından
Ablamın var ikizleri canım 9 yaşındalar şimdi tek başına büyüttü zorlandığı oldu ama öyle kendini de bırakmadı kızları 6 yaşında olduğundan beri de çalışıyor şimdi arkadaş gibiler sağlıkla gelsin inşallah bebisler Allah yardım ediyor cnm
(428 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(6,240 puan) tarafından
Halam gurbette fransada yaşıyor bir tane 4 yaşında kızı vsrdi birde ikizleri oldu öylede güzel baktiki maşallah çocukları mesela hiç sallamaya alistirbamisti 
(428 puan) tarafından
Yaa maşallah canım
0 oy
(1,222 puan) tarafından
Büyüpüm 4 buçuk yaşında ikizlerim oldu. Bacım en büyük hatam uyku eğitimi vermemek oldu. Arkadaşımında ikiz o beşiğe koyuyor 20 Aylık oldular. Onlar uyuyup uyanana kadar kız evin işi yemek bitiriyor. Aramızda fark arkadaşın başka  çocugu yok. Sen işten kısar yavrunlada vakit geçirirsin. Bn çok destek aldım aldıklarım bazı konularda baya köstek oldu anlamadan. Ayakta sallama,ninni deme,her ağladıgındamkucak ve her dediğini yapma gibi. Beni zorlayan bunlar. Sürekli uyıyup uyanana kadar 2 beşik sallıyorum. Dallamayı kesince uyanıp diğer uykuya kadar kendilerinede bana da zülüm yapıyorlar 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Halacigim vardi ayni senin yaslarda bi oglu bi de ikizleri olmustu. Ev mutfak panayir yeri gibi oluyo  baya bi kendinden de geciyosun ama gunler de geciyo. Hepsi civciv yavrusu gibi peşinde oluyo ev kres gibi yani distan bakinca cok sevimli.dunyaya gelen bi sekilde buyuycek canim 
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Benim ikiz kardeşim var ikiside melek gibiydi biz zorlanmadık hiç ama ikiz kardeşlerim doğduğunda hepmiz büyümüştük küçük bebek yoktu bizde bakımlarına yardım ettik ama gerçekten çok usluydular şimdi benim bi tanecik çocugum var ama dünyam karardı:D
0 oy
(52 puan) tarafından
Bende ikiz olduğunu öğrendiğimde buraya benzeri yorum yapmıştım nasıl olcak diye paniklemiştim :) İlk gebeliğim 25 yaşındayım Benim ailem vefat etti Eşimin ailesi çok iyi ama ben bebeklerime tek bakmak istiyorum yardım almak istemiyorum kimseden Allah kimseye muhtaç etmesin İnşallah Bebişlerimiz sağlıkla gelsinler 
0 oy
(7,005 puan) tarafından
Allah verir gücünü merak etme sen 
0 oy
(103 puan) tarafından
20 buçuk aylık ikizlerim var canim erkek doğdular 7 aylık minicikelrdi ilk - ay annem kaldı bizimle ama.sonra tek baktık tabiki bunaldigimda yoruldihumda annemden destek aldım yine hala da gider kalırım ama her ne olursa olsun anne bakıyor tabiki zor ama bir o kadar da güzel 6 aydan sonra gani annemden gittikten sonra çok daha güzel bir düzenimiz oldu uykulari alt degistirmerleri yemekleri her şeylerini aynı anda yapınca bana da vakit kaldı onlar uyudujlarinda bende uyuyorum ev hep temzi değil ama çocuklarımdan önemli değil zaten büyüdüklerinde bu kadar vakit geciremeyegim tek daha rahat ve düzenli ama insan bazen o düzenden de sıkılıyor her gün aynı geçiyor o zamanlar anneme geliyorum sadece tek baktım diyemem ama çoğunluk hep anne bakıyor herhangi bir şey sormak istersen sorabikrisin canım 
0 oy
(305 puan) tarafından

ben varim canim 29 aylik ikiz kizlarim var dogduklarindan belli tek bakiyorum birde 14 aylik oglum var. bazen bunalima giriyorum ama bi sekilde tekrar kendimi topluyorum. bakmasi cok zor ama bakilmaz diye birsey yok icini ferah tut ve Allah a dua et sakin bebeklerin olsun. benimkiler geceli gunduzlu zor uyuyan yemek yemegi sevmeyen bebeklerden. insallah senin sakin bebeklerin olur Allah kucagina saglicakla almayi nasip etsin. Allah kolaylik versin canim:)

0 oy
(1,332 puan) tarafından
Benimde ikizlerim var 3 yaşında erkek 3 yıldır tek başıma bakıyorum anne kaynana dünyadan bir haberler çok şükür kimseye muhtaç değilim bakmak tabikide mümkün aklın varsa yardım alma zaten ailenden kendin dilediğin gibi büyüt eğit inan çok karışıyorlar kayanam yılda bir 10 günlüğüne gelir canımdan bezdiriyor şöyle yap böyle yap diye 

Evet çok yorucu sürekli hareket halinde olucaksın bunalıcaksın yeri geldiğinde çaresizlikten göz yaşı döküceksin ama gelip geçiyor hepsi .anne kaynanayla büyütmekten bin kat iyi . Sağlıkla kucağına al inşallah canım benim 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 134 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Yakamozzzz (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 349 göst.
23 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 343 göst.
11 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.