0 oy
498 göst.
Aile kategorisinde (160 puan) tarafından
Kaynanamlarla altlı üstlü köyde oturuyoruz. Eşim çok kıskanç. Haftada bir gün izni var o zamanda beraber vakit geçirelim diyorum muhakkak işi cikiyor. İşi cikmasa bile bir yere giderken bana teklif dahi etmez. Daha geçen gün arkadaşının düğünü vardı hiç sormadı bile. WhatsApp gibi sosyal medya hesapları kullanmama izin vermiyor. Kardeşimle konuşuyorum diye bu zamana kadar konuşmuyordun şimdi neden konuşuyorsun diyor. Tek dışarı cikmama izin vermez ama kendi de çıkarmaz. 

18 Cevaplar

+1 oy
(1,131 puan) tarafından
Eşin kendini senin sahibin, sende onun kölesisin sanıyor herhalde!!
(160 puan) tarafından
Anlayamadım bende yani defalarca konuştum. Kültür farkımız var ben onun istediği gibi biri olarak yetiştirmedim kendimi
-Reklam-
0 oy
(1,904 puan) tarafından
Hep mi böyleydi sonradan mı oldu 
(160 puan) tarafından
Kiskancti yine ama kardeşime kadar karisacagini hiç düşünmemistim ki yanlış bişey yapmıyorum
(1,904 puan) tarafından
Valla ya sorunlu ya da kişi kendinden bilir işi. Başka şık yok.
(160 puan) tarafından
Ya öyle kötü bişey yapacak adam değil ama bu kıskançlığı beni korkutuyor şimdiden böyleyse yarın ne olur diye.
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Canım kardeşinle konusmanın sorgulaması kıskançlık değil bence dengesizlki. Benım eşim de aşırı aşırınkıskanç ama ne alaka kardeşmden kıskanacak 
(160 puan) tarafından
Görüntülü konuşmak için sosyal medya indirmistim o yüzden yapıyormus. Geçen gün halamlar konum atmamı istedi başka bir kadına. İndirip konum attım diye gözüm görmesin seni dedi
(3,823 puan) tarafından
Valla nr diyim göresi yok heralde cok güvensiz ya da baskalarndan bişeyler duyup tedırgın oluyor.
(160 puan) tarafından
Anne babadan böyle görmüsler
0 oy
(3,467 puan) tarafından
Nisanliyken neden boyle bir seyi kabul ettin canım senin hürriyetine el koymaya hakki yok hic kimsenin sen onun malı değilsin eşisin insanin evlenince kendine ait haklarini eşine teslim etmez kabul etmemelisin en kotu ne olabilir seni mi boşayacak cik git ailenin yanina yanlis yaptigini anlasin.
(160 puan) tarafından
Nisanliyken bu kadar kıskanç değildi daha doğrusu başka bahaneler sunuyordu. Götür derim götürmez kendi gitmeme izin vermez boğulduğumu hissediyorum artık
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Kardeşini de kıskanıyorsa hastalık bence 
(160 puan) tarafından
Olabilir düşünmüyorum değil
0 oy
(5,849 puan) tarafından
Bu kadarı da hastalık. İnsanın kardeşiyle konuşmasına da karışmaz insan yani
(160 puan) tarafından
Bilemiyorum bence de abartı
0 oy
tarafından

Eşine sorsaydın ben köle miyim diye.. 

Tamam eşler birbirini kıskanır bazı konularda kısıtlar ama kardeşine ailene müdahale edemez...! Sosyal hesaplara benimde eşim izin vermiyor ben buna saygı duyuyorum ama aileme karışamaz. Dışarı tek neden çıkamıyorsun herkesin özgür iradesi vardır. Onun güvenini sarsacak birşey yapmadıysan bu davranışı hastalıktır ! 
(160 puan) tarafından
Bilmiyorum sürekli bir bahane üretiyor. Dün sordum. Sürekli evdeyim bunalıyorum sadece bu hafta için değil hiç bir zaman cikarmiyosun beraber biseyler yapamıyoruz diyorum. Evladımız var hemen nazar alıyor diyor
tarafından
Ona göre dört duvarın içinde kalacaksın
(160 puan) tarafından
Bende anlayamadım açıkçası nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum
0 oy
(424 puan) tarafından
Ne demek kardesinle neden konuşuyorsun. Bence senin eşin özgüven yoksunu hasta ruhlu gibi bişey köle misin sen bune böyle  
(160 puan) tarafından
Kardeşimle aram iyidir ama pek görüsmeyiz. O yüzden söylüyor sanırım ama bencede çok abartı yani
(424 puan) tarafından
Görüş yada görüşme bu önemli değil ki önemli olan  sorus şekli çok gorusmuyosun diye ömür boyu gorusmucek miymissin yani ne alakaymis illa bişey mi olması lazimmiş
(160 puan) tarafından
Bilmiyorum onun aklı nasıl çalışıyor hatta calisiyor mu emin değilim
0 oy
tarafından
Şu cahil kafadan cikin bu kıskançlık değil bencilik narsistlik kısıtlamayla kıskançlığı ayırın önce lütfen yoksa ezilirsiniz böyle eşim beni kıskanıyor aaaa sevdiğinden yapıyor diyede saçma sapan düşüncelere kapılmayın kıskançlık değil bu esiniz sizin üzerinizde otorite kurmak istiyor tipik ozguvensiz erkek hareketleri 
(160 puan) tarafından
Cahil olduğumu nereden cıkardın biraz yavaş ol bişey danışıyorum burda farkına vardın mı bilmiyorum ama beni seviyor sevdiğinden yapıyor vs demiyorum.
tarafından
Offf sus be bre
(160 puan) tarafından
Postumdan cık bir daha da yazma.
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım birazda senden kaynaklı baskın karekter eşin sanırım dediğim dedik tarzı sen başta kullanırım ederim dememişsin bu zamana kadar kullanmadigin için birden açınca tepki vermiştir ama yani bu kadar kendine karıştırma yaparım ederim de dışarı çıkılacak sor ama ben cikiyorum haberin olsun de hep evde olmuyor 
(160 puan) tarafından
Başta ikimizde kapattık canım , evet evde sürekli olmuyor
0 oy
tarafından
ataerkil yetistirilmis oyle gormus oyle goturmeye calisan klasik turk erkegi
(160 puan) tarafından
Evet kesinlikle katılıyorum
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Ne kadardir evlisin
(160 puan) tarafından
2 sene olacak
(8,965 puan) tarafından
Zamanla geçer alıştırma sen konuş her seferinde hoşlanmadigin istemediğin şeyleri güzellikle soyle
(160 puan) tarafından
Söylüyorum ama sanki duvara konuşuyormuşum gibi davranıyor
0 oy
(2,689 puan) tarafından
Peki eşiniz  sosyal medya kullaniyormu?

Benim esimde kıskanç  ama bu kadar taviz veremezdim şahsen  ilerlemeden  önünü  alın  yoksa dahada fena  olabilir 
(160 puan) tarafından
Yok oda kullanmıyor sadece WhatsApp kullanıyor işinden dolayı. Bende ilerlemesinden endişe ediyorum zaten
(2,689 puan) tarafından
Evet hastalik boyutuna  gelmesin
Benimde esim ilkten sosyal medyayi kısıtlamıştı  ama eski sevgilim surekli  yaziyodu rahatsiz ediyodu sonra ikimizde kapattik 2 yillik evliydik baktim esim açtı  bende acicam dedim oda aç  ama sakın  kimseye açık  olmasin  dedi hesaplarim full gizli  o sekilde resimde  ekliyorum  biseyde demiyo dışarıya  kesinlikle kapalıyız
(160 puan) tarafından
O kullanmaz kendisi istemiyor benimde kullanmamı istemiyor o yüzden, mesela bu konuda dahil olmak üzere dışarıya çıkma konusunu konuştum arabayla git ama bebek arabasıyla gitme diyor. Niye diyorum sen benim karimsin diyor sanırım yetişme ve kültür farkı olsa gerek
(2,689 puan) tarafından
Ya ne alakaaaa bebek arabasiyla gidince noluyoki
0 oy
(8,873 puan) tarafından
Kusura bakma ama.hata sende baştan böyle olduğunda tavrını çizgini belli edecektin hem ne demek izin vermemek hayırdır o senin velin mi 
(160 puan) tarafından
Evlilikte karşılıklı fedakarlık yapıyoruz ben çocuk değilim ki velim olsun
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Böyle bir insancığa çocuk çocuk üstüne yapmazsın umarım.
(160 puan) tarafından
Yok tek çocuk suanlik
(6,291 puan) tarafından
Boşanmayı düşünüyorsan tek çocukla zorlanmazsn
(160 puan) tarafından
Açıkçası seviyorum ama zorlanıyorum bu konuda maalesef. Eğer anlasamazsak maalesef o yolu da düşünmek zorundayım
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Aşırı derecede hasta. Bence bunlara katlandığın için sende hastasın, normal insan katlanmaz çünkü.
(160 puan) tarafından
Normal bir insan olarak düzgün bir şekilde yazmayı bilmiyor musun?
(3,452 puan) tarafından
Normal insanlar benim gibi düşünür. Normal olmayanlar da senin gibi bunlara katlanır. Ben sana, çocuğuna hatta ailene üzüldüğüm için böyle konuşuyorum. WhatsApp kullanmaya izin vermemek ne demek yaaa !! Hele kardeşinle konuşma olayını asla kabul edemem !!!  Dışarı çıkarmaz tek başıma demişsin, şimdi şunu düşün, kişi kendinden bilir işi. Kim bilir kendisi dışarda neler yapıyo da seni çıkarmıyo. Katlanma bunlara katlanma. Evladını da böyle şeylere maruz bırakma.
(160 puan) tarafından
Üslup denilen bir şey var bilmiyorum haberin var mı? Bende senin düşündüğün gibi düşünüyorum ancak usluplarimiz farklı gördüğün gibi. Hastasın vs demek hiç hoş değil ki eşimin bu davranisini yanlış bulmasam acaba hasta mı diye sormam yani.
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Kendi disar da istedigi haltı yiyor bence senin de öyle olman dan korkuyor kıskançlık değil bu.
(160 puan) tarafından
Öyle bir adam değil ama terk etmemden korkuyor olabilir
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Bu bahsettikleriniz kiskanclik degil tamamen ozguvensizlik. Esiniz sizin sahibiniz degil, sizde kolesi degilsiniz. Anormal bir istegi varsa sizde olur olmazini konusun. Ha konusmuyosaniz veya o konusma cesareti yoksa sizde de sikinti var yani.
(160 puan) tarafından
Konuşuyorum zaten cözümlenmiyor sadece

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 486 göst.
8 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Nastya (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 305 göst.
25 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,603 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,053 göst.
0 oy