0 oy
405 göst.
Aile kategorisinde (482 puan) tarafından
Doğumu özelde yapmak istiyorum canım çok tatlı arkadaşlar ve bulunduğum ilde 15 bin TL doğum ücreti devlete acil bir durum olsa gidiyoruz ama ilgi çok kötü aciliyet bir durum olsa bakan çok zor korkuyorum doğumumda pişmanlık yaşarım diye eşim para vermemek için devlete gidelim diyor aynı şey diyor kendisi bir iğneden korkar ama durumu da çok iyi değil tabi sürekli de doğum ücreti artıyor korkum doğumda ağrı kesici falan vermezler özelde ilgi çok iyi deniyor devlette ise günde iki defa ağrı kesici veriyolarms birde ben sezaryen doğum olacak sağlık nedenlerim dolayı ağrı sancı çok olur dediler sonra ilgilenmezler diye cok kafama taktım altınlarım var onları mi bozdursam diyorum başta seni özele gotururum diyen kocam şimdi cayma yapıyor son aylar zaten stresim tavan 

16 Cevaplar

+4 oy
(2,580 puan) tarafından

O parayi harcamak icin kazaniyoruz. Ben bu devlette ayni seyi yapiyor kafasini anlamiyorum. Abi parayi mezara mi goturucem. Ozelin konforu asla asla devlette yok kimse kusura bakmasin. Esine de bu konuda ikna edebilirsen et.

Iki normal dogum yaptim ozelde, annemden iyi bakiyolar. 1 tane acil kurtajim vardi. Aksam vakti oldugu icin devlete gittim dusuk oldugu icin. Ne uyusturma ne bayiltma canli canli yapti bi de dayanamiyorum diyince seni tinlayan olmadi. Isi bitti benim tansiyon yerlerde doktor aldi kendini gitti ben yuruyerek kor gozumle dinlenme odasina gittim. Ozelde bi sirtlarinda tasimadiklari kaliyor ve motive cok cook daha iyi oluyor.
-Reklam-
+3 oy
(682 puan) tarafından
Doğum için özele para vermek boştur aynı şeyi devlette de yaşıyorsun bir günlük ilgi için eşinin 2 aylık maaşını vermesi bana çok abez geliyor para kolay kazanılmıyor. Evet doğumda dünyanın en zor şeyi ama devlet ile özel aynı şey denendi ve onaylanmıştır. İlk cocugunu izlede yaptım ikincisi devlette.
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Normal mi sezeryanla mı doğum yapacaksınız?
0 oy
tarafından
Durumu yoksa başta nasıl anlastiniz ikna etmeye çalış olmadı altınlarını bozdurursun
(482 puan) tarafından
Sürekli araba masrafı yapıyor hep kendini düşünür
tarafından
Tepkini koy ozaman canım net ol kavga et demiyorum bunları onada söyle
0 oy
(968 puan) tarafından
durumu yoksa çok gerçekten ben geçen sene 5 bucukga oldum sezeryan ama benim ki farklıydı seninki normalmi sezeryan mi
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Seni korkutuyorlar neden ağrı kesici vermesinler yahu iğne yapiyorlar devlette en kolay doğum sezaryen normalde daha çok bagiroyorlarmia ki ben kulaktan dolma bilgilerle yazıyorum yaşamadım 
0 oy
(153 puan) tarafından
Normal doğum hakkta bilgim yok ama 4tane sezaryen oldum devletde çok şükür hep iyi geçti hep iyi drlara denk geldim benim düşüncem paramda olsa ki salık bu birsekilde bulunur ben yine devlet hastanesini giderdim benim çok yakınım özele giden vardı  kimisi düşük yapdi kimisi son anda devlete sevk ettiler bilmiyorum neden ben devlet drlarina daha çok güveniyorum herkesin fikrine tabi saygım sonsuz
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ben şehir hastanesinde doğum yaptım canım özel gibi ilgilendiler korkutma kendini bu kadar 
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Öncelikle şu algınızı çürütün size kötü muamele edilmiş olabilir ama bu demek değil ki devlette herkes kötü ağrı kesici vs vermemek gibi bir durum söz konusu olamaz
0 oy
(3,826 puan) tarafından
İlk hamileliğimde özel takipliydim bazı sağlık sorunlarından dolayı tıp fakültesinde sezeryan doğum yaptım. Yemin ediyorum o ilgi özel hastanede yoktu. Kardeşim 3 doğumunu da özel de yaptı gelip sormadılar bile. Ön yargılı gitmeyin bence 
0 oy
(1,781 puan) tarafından
Özelde yaptım temizlik çok kötü pek memnun kalmadım devlet hemşiresi de iyi ilgilidir özelde çalışanlara pek güvenmiyorum önüne geleni alıyorlar gibi 
0 oy
(1,684 puan) tarafından
Canının tatliliyla özel yada devlet alakası olduğunu düşünmüyorum 2 sinde de ayni acı olucak ağrı kesiminin bi sınırı var devlet le alakası yok bunun saçma bir düşünce olmuş ama ilgi alaka dersen fark var
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Bence bu şekilde ayrım yapmak çok yanlış devlette doğum yapan tanıdıklarım var prensesler gibi ilgilendiler baktılar diye anlatıyorlar hastaneyle alakası yok bunun vicdanlı merhametli insanlara denk gelmek önemli 
0 oy
(3,946 puan) tarafından
Bence özelde durumu olanlar yaotırmalı. Dpktoruna7denk gelırsen devlet hastanesı de gayet iyi. Ben iki doğum yaoyım ankara şehır hastanesınde bırıni bllentte birini etlkde bişkent faha iyiydi ama ikisi de iyiydi yanı 15 bın lra asla vermeyevek kadar iyiydi korkutma yn kendınızı. 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bence imkan varsa özelde olmalı. Sezaryen doğum bir ameliyat, sonrasındaki ilgiden ziyade ameliyat kısmı önemli bence. Allah mecbur etmesin ben herhangi bir ameliyatı devlette olmak istemem. Doktorları iyi olabilir ama ilgi alaka farklı oluyor. Ha fakülte hastanesidir veya doktoru taniyorsundur o zaman olabilir. 
0 oy
(4,416 puan) tarafından
Devlette 4 doğum yaptım bence bu devletle alakalı değil doktorla ebeyle alakalı hepside iyiydi ama en son yaptığım Doğumdaki doktorlarına hala dua ediyorum. Bu arada 3 normal 1 sezeryan durumunu en iyi kendin bilirsin ilerde bunalmam diyorsan özelde yap sahsen ben o kadar parayı oraya vermezdim çocuğuma harcardim
(482 puan) tarafından
Sezaryende iyi mi devlet kaç gün kaldınz zor mu geçti
(4,416 puan) tarafından
Evet hiç bir sıkıntı yaşamadım Ankara eğitim araştırma da yaptım eğer orda iseniz yetkin karasu mükemmel bir doktor
(4,416 puan) tarafından
Normalde 2 gün kalınıyor ama ben epilepsi hastası olduğum için 4 gün kaldım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 522 göst.
17 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 155 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 270419gokce (1,795 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 27 göst.
0 oy