0 oy
575 göst.
Diğer kategorisinde (2,609 puan) tarafından

Kizlar 2 oglum var ikiside 5 ve 4 yaşina yeni girdi

Sezeryan dogum yaptim yani sadece 1 çocuk hakkim kaldi eşim kiz çocuk diye öluyor bide yaşindan dolayimi bilmiyorum 30 yaşini dolduruyor daha babaligi yeni anladi sanirim ogullarimin ilk zamanlarinda hiç ilgilenmedi şimdi çok duşkun oldu 

Surekli kiz bebek videolari atiyor dilinden duşmuyor

Ama benim aklimda bir şey var

acaba çocugum saglikli dogarmi ya hasta olursa

Tabiki rabbim sabrinida veriyor kimse uzulmesin bu lafima ben sadece kendi tarafimdan endişe ediyorum

Anksiyete panik atak var aklimda surekli boyle duşunceler donuyor ya çocuklara bir şey olursa 

Ya bebek yaparsam kaybedersem ya hastalikla dogarsa

Lutfen bana cesaret verin :(((

22 Cevaplar

+2 oy
(1,450 puan) tarafından
Ya kiz olmazsa
(2,609 puan) tarafından
InşAllah olur cnm artik rabbim neyi layik gorurse
-Reklam-
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Bu psikolojiyle hamile kalmak dogru olmaz zaten bebek planiniz varsa ilk once psikolojik destek alin 
(2,609 puan) tarafından
Sanirim haklisiniz biraz kendime ceki duzen verip bide oyle duşunucem
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Herşeyin hayırlısını istemek lazım 
(2,609 puan) tarafından
Tabiki oyle cnm
0 oy
tarafından
Rabbım gönlüne göre versin canim öyle kötü düşünme 
(2,609 puan) tarafından
Amin cnm çok tesekkur ederim
0 oy
(6,909 puan) tarafından
Canım maddi manevi kendinizde 3 çocuk yetistirebilecek cesaretiniz varsa kendinize guveniyosaniz neden aklına bunları getiriyorsun neden hasta doğsun ki bebeğin valla bak benim 1 oğlum var ellerinden öper 15 aylık eğer kendime maddi manevi guvensem onlari dört dörtlük edepli ahlaklı terbiyeli vatana millete hayırlı rabbine layık kul olarak yetistirebilecegime guvensem ve ilerde güzel imkanlar saglayacak kadar maddi gücüm olsa hiç düşünmem 2yi de 3u de yaparım ama asla güvenmiyorum o yüzden sen kendine guveniyosan hiç düşünme derim 
(2,609 puan) tarafından
Kizimiz olsun çok istiyorum
Tabiki o konularda da kendime guveniyorum
Ama işte bazen endişelerim agir basiyor sanirim bol bol dua etmem gerek şeytan vesvese veriyor
(6,909 puan) tarafından
Bencede şeytan sana vesvese veriyo canım kendine guveniyosan hiç düşünme bence
(2,609 puan) tarafından
Çok teşekkur ederim cnm
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Sezeryan diye mi 1 hakkınız kaldı. Benim görümcem 4 çocuk yaptı sezeryanla :)
(2,609 puan) tarafından
Ay saglik açisindan dogru bulmuyorum cnm korkuyorum bence kendimizide duşunmeliyiz bir yerde 4 kere ameliyat olmak da çok zor
(1,667 puan) tarafından
Tabiki zordur. En son ki 2 yaşında bida baglatti. Hepside isteyerek olmus son 3 tanesiyle aralarında hep 10 ay varmış sanırım. İlki 11 yaşında. Fiziği de yerinde masallah nazar değmesin:)
0 oy
tarafından
Kız olacağını nereden biliceksiniz ki canm ne kadar yaşıcağımızı kimin hasta kimin sağlıklı olacağını allah bilir böyle şeyler kurma kafanda rabbim 2 evlat vermiş zaten sağlıklı çok şükür . 1 kızım var 2.5 yaşında ben başka çocuk düşünmüyorm maddi durumum iyi olduğu halde düşünmüuorm sende ölç tart biç kendi kararını kendin ver canm kötü şeyler getirme aklına 
(2,609 puan) tarafından
Yani 3 çocuk yapma diyorsun :)
Tabiki verende alan da odur cnm
Ben şansimi denemek istiyorum en azindan
Sadece biraz psikolojimi hazirlamam gerek qaliba
tarafından
Öyle bişe demek haddime değil canm böyle düşünüuosn ya sağlıklı bi hamilelik doğum geçiremezsn die düşündüğüm için yazdm canm
(2,609 puan) tarafından
Haklisin cnm ben anksiyete hastasiyim
Yani hic rahat bi insan olamiyorum
Psikolojimi duzeltip oyle duşunucem inşAllah
0 oy
tarafından
E erkek olursa nolcak bu sefer 4e mı zorlıcaksınız? Cınsıyet farklı olsun dıye yada arkadas olsyn dıye yapılmaz cocuk canım, bır beklentı ıcınde olunmaz cocuktan 
(2,609 puan) tarafından
Erkek olursada artik kismet boyleymiş diyip kapaticaz çocuk defterini :)
Ben zaten arkadaš fln olsun diye istemiyorum cnm
Kiz evlat da bi başka oluyor bu sevinci de yaşamak istiyorum
tarafından
Canım evet kız evlat gercekten baska orası ayrı ama yasları cok yakın ıkı oglun var valla kendıne yazık
(2,609 puan) tarafından
3 çocugu da dogurup topdan rahata ermek istiyorum :)
Zaten 3 den sonra çocuk duşunmuyoruz
Umarim hayirlisi olur
(1,204 puan) tarafından
İnşAllah kızın olur. Bende kız delisiydim ama 3 erkek kaldım öyle :) bunlarda canım ama kız evlat gibisi yok. Kardeşlerimin prenseslerini görünce eşimde bende hoş oluyoruz  nasip diyelim. Bende o defteri kapattım inşAllah ama eşim seninki gibi düşünmelerde
(2,609 puan) tarafından
InşAllah cnm hayirlisi artik :)
0 oy
(592 puan) tarafından
Şuan aynı şeyleri düşünüyoruz benimde iki oğlum var 4 ve 3 yaşındalar bizde bebek istiyoruz ama hiç cesaretim yok sipralimi gidip çıkardım bu seferde korkudan eşime diyorum korun o korunuyor tekrar siprali takabilirim birsuru hastalık çıkmış ya çocuğum hastalikli doğsa ya bu çocuklarım yaramaz diye ona iyi bakamasam falan birsuru şey aklıma geliyor şuan seninle tamamen aynıyız bilmiyorum ne yapacam :)
(2,609 puan) tarafından
O kadar iyi anliyorumki
Tuvalet egitimlerini verdim artik okula gidicek yaşa geldiler rahatladim baya
Bende zor buyutdum aslinda kiz kardeşlerimin yardimiyla baktim
Ama artik eşimdr yardimci oluyor kizkardeşlerim yanimda sanirim istiyorum bi çocugumun daha olmasini
Rabbim gonlumuze gore versin cnm
0 oy
(472 puan) tarafından
Ben 10 yıl sonra üçüncüyü düşündüm cnm kızım 15 oğlum 10 şimdi 7 aylık hamileyim
(472 puan) tarafından
Sağol cnm evt  araya biraz mesafe koydum kızım çok istedi ama araya  da çok mesafe koyunca bu sefer zor oluyor :))
(6,288 puan) tarafından
Sen değil canım ebruuuzz a sordum yaş farkı çok olunca merak ettim :)
(6,288 puan) tarafından
Mina sen daha çok küçüksün ne ara evlendin ne ara iki çocuk yaptın anaaa ben 30 yaşında doğurdum :)
(2,609 puan) tarafından
Erken evlendim cnm :)
Iyiki dogurmuşum ama onlarsiz hayat duşunemiyorum
(472 puan) tarafından
35 yaşındayım cnm :) ama çok daha küçük gösteriyorum :)) hep böyle söylerler
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Benim kaynanam da 10 yıl sonra 3 kız olur umuduyla doğurmuş O da erkek olmuş
(2,609 puan) tarafından
Rabbim hayirli evlatlar versin cnm
Kismeti boyleymiş demekki uzuldum kaynanana :)
0 oy
(6,288 puan) tarafından
Bir sürü olasılık saymışsinda ya kız olmazsa bunu hiç düşünmedin mi :) hakkında hayırlısı olsun ama ben olsam zor dönmeleri atlatmışım der rahatıma bakarım. 
(2,609 puan) tarafından
Aslinda içime doguyor sanki kiz olucak diye
Ama erkekte olursa mutlu olurum tabiki
Saglikli olsunda gerisi onemli degil
(6,288 puan) tarafından
Valla benim 1 kızım var ve hep kız istiyordum yine olsa yine kız istiyorum. Allah gönlüne göre versin. Kız evlat ana babaya daha merhametli ve düşünceli yaklaşıyor.
(2,609 puan) tarafından
Kiz bebek elbiseleri fln gorunce alasim geliyor valla eşimle baka kaliyoruz
Biz 3 kiz kardeşiz bence kiz bebek oldugu ev daha bi renkli guzel oluyor
0 oy
tarafından
Ya kiz olmazsa sa??
(2,609 puan) tarafından
Herkes bunu yazmiş :))
Kiz olmazsa artik hayirlisi boyleymiş diyip çocuk defterini kapaticaz
tarafından
Valla tebrik ediyorum tek maaşla nasil 3 çocuk büyümek aklım almıyor
(2,609 puan) tarafından
Ben azerbaycanliyim cnm durumumuz yerinde çok şukur
tarafından
Sizin tercihiniz 3 çok geliyor bana
(2,609 puan) tarafından
Tabiki herkesin duşuncesi farkilidir
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim yakınım bu kafadaydı iki kızı vardı ya üçüncü oğlan olursa diye çocuk yaptı.Üçüncü de kız oldu şimdi üç kızı var yani rabbim hakkında hayırlı kılmışsa sen planlamadığın halde verir ya o da oğlan olursa? Benim ilk kız ikinci oğlan ikinciyi planlamıştım ama o da kız olsaydı üçüncüyü düşünmezdim zaten hakkımda hayırlısı ise Allah verir derdim.
(3,895 puan) tarafından
Birde arkadaşların dediği gibi ekonomi geçinmek çok zor çocuk masraflı iş eğitim parasına yiyecek içeceğine yetebilecek misin? Psikolojimde iyi değil diyorsun?
(2,609 puan) tarafından
Tabiki eger kizim olsaydi bende 2 çocuk derdim
Ama şansimi denemek istiyorum tabiki
Rabbim ne verirse hayirlisj
(3,895 puan) tarafından
Sen istiyorsan yap bacım ama nolur kızın olursa onu okut. Okumayan kız çocuklarına çok üzülüyorum içime oturuyor.
(2,609 puan) tarafından
Rabbim eger verirse tirnagina taş degdirmem canim kirmizi çizgim ayrimcilik nefret ederim
Akrabalarimla bile kusum ayrimcilik yuzunden
(3,895 puan) tarafından
Maşallah canım:) ❤️❤️
0 oy
(4,210 puan) tarafından
Sanirim cocuklarin cok rahat ve kolay buyudu. Arka arkaya 2 bebek ve sen 3.yu dusunuyosun :) 

Benim bebegim suan 20 aylik baska cocuk dusunmuyorum. Psikolojik olarak beni cok yordu. 18 ay uyumadim surekli uyku sorunu, simdi de surekli pesinde dolaniyoruz evde ve disarda. Duz duvara tirmaniyo asiri merakli ve hareketli. Benim enerjim yetmiyo. Beyaz olmayan saclarim bembeyaz oldu 20 ayda. Maddi olarakta cok masrafli. Tum ihtiyaclarina yetebilmek zor. Biz 2 kisi calisiyoruz. Ulke ortalamasina gore gelirimizde iyi ama yine de zorlaniyoruz. Siz bu ekonomi de 3 cocuga yetebilecek misiniz. 

Allah korusun dogmamis bebekle ilgili kotu seyler dusunme. Once bunlari sil kafadan. Psikolojini hazirla ilk olarak. 
(2,609 puan) tarafından
Yok hiç kolay olmadi aksina dunyayi tersten gordum desem az olur hele ilk oglum
Asla uyumaz yalniz kalmaz oynamaz surekli aglardi
Kiz kardeşlerim yardim ettiler 5 yaşina geldi çok şukur bilmiyorum aslinda ben sanirim çocuk seviyorum bu yuzden annelik duygusunu hamilelik surecini ozluyorum
(4,210 puan) tarafından
Yardim edeniniz varmista surec sizin icin kolay gecmis. Tek basiniza bi Allah' in kulu olmadan bunlari yasadiginizi dusunun. Komsu bile yok.
Ama sukur yasamamissiniz. Bizim gibilere gore daha kolay diyebiliriz.
Bende cocuk seviyorum hele o yenidogdugu minik halleri falan : ) ama bugun daha yeni oturdum ayaklarimin alti su toplamis.
(2,609 puan) tarafından
En buyuk şansim kardeşlerimdi cnm evet
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Bi kizim .bi oglum var .kizim 5 iglum 3 yasinda suan 3 cu beveye 2 ci kizima hamileyim 3 cu sezsryanim olucak.insAllah baglaticam dahada istemiyirum 
(2,609 puan) tarafından
Maşallah cnm saglikla dogsun darisi başima artik :)
(3,853 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Ne alaka ya ben 3. Mü 37 de dogurdum Rabbim sağ salim topaç gibi bir evlat nasip etti 
(2,609 puan) tarafından
Hep boyle duşunceler giriyor aklima
Pimpirikli bi insan oldugum için sanirim
0 oy
tarafından
Benimde 2.cocuga cesaretim yok  . ;) Allah isteyene versin 
(2,609 puan) tarafından
Amin cnm  hayirlisi
0 oy
(45 puan) tarafından
Valla canm yaşın daha çok gencmis bir iki sene bence biraz dinlen o dan sonra yap hem biraz bebek özlemin olur bende istemiyordum üçüncü halada diyorum eşim istemeseydi asla yapmazdım diye ama şimdi de İyki diyorum ama tabi senin gibi düşüncelerin çoğuna bende düşündüm hep malesef hayırlısı olsun 
(2,609 puan) tarafından
Aslinda haklisin cnm daha kilo vermem lazim biraz sonra toparlanmam lazim
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Allah'tan hayırlısı. 

3.bebeğim 1.5 aylık oldu. 

Büyük oğlum 5.5 kızım 2.5 yaşında minik oğlum daha oldu 

Çok zorlanıyırum hazırsan yap
(2,609 puan) tarafından
Zorlugu olucak elbet ama kardeşlerimin yardimci olucagini biliyorum
(5,132 puan) tarafından
Yardımcın varsa çok güzel