0 oy
200 göst.
Diğer kategorisinde (431 puan) tarafından
Kızlar oğlum 1 ay sonra 3 yaşına girecek geçen sene 2 yaşına girmeden önce 3 ay tuvalet eğitimi verdim ama öğrenmedi daha sonra kış gelince bağlamak zorunda kaldım bu sene yine 3 aydır uğraşıyorum ama öğrenmiyo sürekli kendine yapıyor tuvalete götürdüğümde yapmamak için ısrar ediyo gelmedi diye ağlıyor bende zorlamamak içjn gitmesine izin veriyorum 5 dk sonra kendine yapıyor kakasını tuvalete yapmaktan korkmuyor ama çok nadir gidip tuvalete yapıyo artık bu konuda o kadar çok yıprandımki ne yapacağımı şaşırdım Allah rızası için başına gelen yada çevresinden duyan varsa yardımcı olabilirmi biraz uzun oldu hakkınızı helal edin

8 Cevaplar

0 oy
(5,361 puan) tarafından
Bnm kızımda Eylül'de üç yaşına basacak iki yaşına basmadan iki ay uğraştım hep eve yapyordu vala tekrar besledim bu Ramazan orucu ilk günü verdik öğrendi ama sık sık gotryotdum yoksa yapardı sürekli çiş çiş dye dye yaptı büyük tuvaletini ilk iki defa falan korktu kalktı snra tatlı dile syledim artık kendisi ypyor tabi çoğu zaman kaciryrodu ki kaciryroda halen
(431 puan) tarafından
Bende sık sık götürüyordum ama artık götürdüğüm zaman cıldırıyor resmen gelmedi diye
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Yaşı büyük ben kızıma on beş aylıkken öğretmiştim . Büyük çocuğa öğretmek zormuş ben hadi pislikleri atalım hadi eeeee gitsin falan diye oyunla öğretmiştim 
(431 puan) tarafından
1.5 yaşındaykende 3 ay uğraştım o zamanda öğrenmedi napacağımı şaşırdım artik
(2,463 puan) tarafından
Bilmediğim için soruyorum 15 aylık erken değilmi. Benimde oğlum 15 aylık öğretmek istedim bi ara ama acaba  küçük mü. Öğrenemezse daha mı kötü olur diye düşündüm
(7,121 puan) tarafından
Valalh kızlar abartısız iki saat içinde tuvalete koşup anneeeee diyordu kapi ağzına çok kaçırdı ama asla ne halima sidik değdi ne yatağıma ne koltuguma . Oyun ederek öğrettim . Gelir gelmez anne derdi ses tonundan anlardım yada orayı tutardı kosardik . Sonra alıştı tuvalet içinde bekler anneeeee derdi sonra sonra kendi başına oturmayı öğrendi . Silinmeyi . Bir hafta bez bağladım gece bezi baktım islatmiyor sabah uyanınca gidiyor tuvalete . Onu da bıraktık bende gece kalkmam tuvalete . Çok kolay oldu vallah . Alkış yaptıkça sarildikca daha çok heveslendi .
(2,463 puan) tarafından
Benim ilk çocuğum hiç bilmiyorum nasıl öğretilir. Çiş varmı, gelince söyle mi dicez. 1 2 kere oturttum hadi yapalım falan diye etrafla oynamaktan mı, değişik mi geldi bilmiyorum yapmadı. Sonra kalkınca yaptı :)
(7,121 puan) tarafından
Bir iki öyle oluyor balım sonra ayyy hadi atalım pisliği de . Sonuçta o çocuk altına yapmayı öğrendi yıllar boyu her çocuk aynı değil evet benim komşum 1 ay uğraştı koltuklarını attı kişi 3 yaşındaydı kendiside tutizdi biraz ogrenememisti . Ben altına yapinca bir daha tuvalete yapicaz dedim o iki saatte sık *** götürdüm sarildim öptüm korkutmamak gerek çocukları
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Benimde büyük oğlum yapmak istemiyordu çok inatlaştık ama oğlum daha inatçı çıkmıştı pes ettim ve bezi bağladım ben bezini gün boyu hiç değiştirmedim kaka yapsa bile bıraktım onu inanılmaz derecede rahatsiz etti ve kendi istemez oldu bezi öyle bıraktık 3 yaşındaydı . Ama her çocuk farklı olur sizinki rahatsız olurmu bilemem 
(574 puan) tarafından
O nasıl yöntem kokudan durulmaz yanında ahahgfxss
(1,583 puan) tarafından
Allah'tandır uzun sürmedi pes etmesi ne yapım mecbur bıraktı  beni:) :)
(431 puan) tarafından
Benimki baktı açmıyorum kendisi açar bezi
0 oy
(2,615 puan) tarafından
Valla cnm ben hiç ugraşmadim çocuk ne zmn hazir olursa o zmn ogreniyor zaten

2 oglumda 4 yaşinda ogrendi hemde 2 gune

Bence aklinin tamamen ermesini bekle kendini yorma
(431 puan) tarafından
Çevremde herkes 3 yaşına gelmiş öğret artik deyip duruyo
(2,615 puan) tarafından
Çevreyi dinlersen çok yipranirsin
He he de geç
0 oy
(993 puan) tarafından
Bir çocuk pedagogundan destek alın zorlu bir süreç yıpratıcı da en sağlıklısı uzmanla ilerlemek
(431 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım benim de çok inatçı bugün 10 gün oldu başlayalı 27 aylık bu arada benim kızımda ilk günler hep altına yaptı ama çok sabırlı olmak lazım hele büyük tuvaletini asla lazimliğa yapmadı hep altına yaptı iki günde hiç yapmadı belliydi kabız olacaktı tutuyordu hep bende burda post açtım Allah razı olsun bir arkadaş bezini lazimliğin üstüne koy öyle dene dedi ve hemen denedim kızım öylelikle yaptı çok şükür dünden beri de kendi söylüyor büyük tuvaletini götürüyorum yapıyor çişini de hep söylüyor artik ikisini de çözdük ama çözene kadar da neler çektim sabırlı ol pes etme ona ödül ver güzellikle konuş inşallah sende başarırsın 
(431 puan) tarafından
Amin canım inşAllah teşekkür ederim
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Gecen sene ablam da öğretemedim inatlasti bu sene de yeğenim akülü araba istemiş 3.5 yaşında ablam çişini öğrenirsen öyle alcam demiş oylelikle öğrendi yoksa daha istemiyordu kızın da büyük artık anliyordur böyle istediği bisi varsa o şekil deneseniz bide
(431 puan) tarafından
Bende deneyeyim teşekkür ederim
0 oy
(4,170 puan) tarafından

İlk denemeden aonra pes edip. Beze donmen kafasini karistirmis bence bu birinci hatan ikincisi 2 yas oncesi. Baslaman. 26 27 aylliken falan tam zamani asagi yukari yaza sicaga denk geliosa.  3. Su de vc ye surekli sor vc gotur cis yapmadan kaka yapmadan kaldirma. Kizimi klozet aparatinda alistirdim lazimlik temizligi falan zor klozet aparati almistim a101 den. Koyyoruk altinada tabure ayaklari zemine bassin guvende hissetsin kendini diye.  Bitti bitti diodu yapmiodu   Bitmemistir daha vardir bak şıırrrr diye ses gelcek duyalim. Azcik yaparsa daha gelecek ses. Birazdaha vardir şîrrrr diye ses gelcek falan oyaliodum onu bne banyi paspasinin ustune ituruodum asagi yukari tamamen bisaltmadan idrar torbasini cikarmiofum . Kaka yaparken bak cups diye ses duycaz dur duyalim sist sessiz il duyamayiz yavas kisik sesle konusuyoduk ki cups ses duyalim falan . Oyle oyle alisti alta tabiki kaciodu bazen oyuna dalio son anda yetisioduk vc ye daha oturamadan ustune isiyordu ama vc oturunca yapmadan kaldirtma bi iki damla salip koyvermesi yapti femek degil bizim gbi asagi yukari idrar torbasi bosaltip rahatlamali sonra kacan bulasik uc bes damla bulassin camasira. Onu degisirsin bise olmaz. Ama komplesini yapmasi gerektigini idrak etmeli. Bide ben nerdeyse birbicuk yastan beri kafasina isliyodum sende buyuyunce buraya cis yapcan kaka buraya yapcan diye. Vc de bile bana yapisik oldugu icin goruyodu haliyle beni vc otururken:))

(4,170 puan) tarafından
Klozet aparatinda yapsin bas sifina temizlensin kaka falan lazimlik temizlemek bana zor gelir diye dusunmustum.
(431 puan) tarafından
Bende klozete aparat aldım dediklerinizide yapıyorum ama oturmak istemiyor asla sadece ağlıyor
(4,170 puan) tarafından
Birazda buyumus olmanin etkisi. Artik akli kesio . Vucudundan bir parca kopup gidecek saniyormus ccklar bilinclenince. Tuvalete birakmayi kendinden birsey eksilecekmis gibi algiliyordur belki
(431 puan) tarafından
Olabilir belkide öyledir teşekkür ederim yardımızın için

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 208 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,384 göst.
6 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,150 göst.
0 oy