0 oy
481 göst.
Diğer kategorisinde (197 puan) tarafından
Herkese merhaba, bekar bir kız arkadaşım var birinden hoşlanıyordu. Çocuğun da kendisine baktığını ama bir adım atmadığını söyledi ben de kaç aydır bekliyorsun belki de çekingen sen adım at dedim o da söylemiş çocuğa ama çocuk ben yeni boşandım üzerinden biraz zaman geçince sana açılacaktım demiş açıkçası evli olduğunu bilmiyorduk bu yüzden çok şaşırdık ve arkadaşımı konuşma konusunda desteklediğim için kötü de hissettim 

Ama arkadaşım onunla evlenmek istediğini söylüyor kendini toparlayana kadar beklerim ne olursa olsun bana gelirse onu reddetmem diyor sizce nasıl olur çevrenizde bu durumda olup evlenen birileri var mı eksileri artıları neler ?

14 Cevaplar

0 oy
(2,393 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Boşandıktan sonra erkenden evlenmek = sorun 

Kız en az 2 3 yıl bekliyecekse evlensin 

Onu da geçtim önce neden bosandiklarini iyice bi kurcalasin çünkü belki sorun adamdadir ve kadin bosamistir 

Hatta hepsini geçtim boşandı diyen birine de hemen güvenmesin bi edevletine baksın bosandi gözüküyor mu diye

(197 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorum için olayı sadece ben biliyorum bu yüzden sürekli bana danışmak istiyor ama ben diyecek bir şey bulamadım yazdıklarını söyleyeceğim
-Reklam-
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Çevremde yok yani varsa da ben ilgilenmiyorum ama bilemiyorum cocuk yoksa belki düşünülebilir ama cocuk varsa o iş zor bide neden bosanmislar yani belki adamda sorun var arkadaşın çok iyi tanımalı adamı ki bence ilk tanistiklarinda anlatmaliydi adam
(197 puan) tarafından
Aslında hiç konuşmadılar arkadaşımın iş yerinin oradan biri ama farklı şirkette çalışıyor çocuk yok ve adamın dediğine göre ailesinin zoruyla 22 yaşındayken evlenmiş yani onun demesi tabi tamamen arkadaşım da tek ben bildiğim için durumu sürekli bana danışmak istiyor ama ne diyeceğimi bilemedim ben de
(11,266 puan) tarafından
Daha yaşı küçük bence biraz konuşsunlar yani arkadaşın hemen atlamasin evlilik cocuk oyuncağı değil onlar biz gibi dusunemezler arkadaşının yaşındayken bana da toz pembe gelirdi
(197 puan) tarafından
Arkadaşım 25 yaşında çocuk 30 yaşında ama insan evlenmeden de tam olgunlaşamıyor gibi ben de aceleye getirmemesi için çabalıyorum inşallah her ikisi için de hayırlı olan olur
(11,266 puan) tarafından
Amin canım inşallah hayırlısını dilesin Allah en güzel bilendir ben 24 yaşında evlendim o zaman bile şuan gibi düşünmüyordum dediğin gibi evli ile bekar çok farklı düşüncelere sahip bide işin içine aile girdimi tam bi çıkmaz oluyor sen az çok bilirsin senden akıl istediğine göre seni dinleyecektir bir bir anlat derim
(197 puan) tarafından
Evet hepsini aktaracağım:)
0 oy
(7,636 puan) tarafından
Yani cocuk yoksa olabilir hic evlenmemis arkadasin sonucta ha tabiki cocukluda olabilir kaldirabilirse adam 4 4 lük eşise ama uzunnn bi goruşmeleri lazim iyice bir tanimalari lazim birbirlerini die dusunuyorum
(197 puan) tarafından
Hayır çocuk yok çok teşekkür ederim yorum için
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Belki arkadaşın yeni hevesle böyle söylüyodur zamana bıraksın herşey olacağına varır hiç bi şey imkansız değil ama zor bi durum eğer mantığıyla hareket ederse kabullenmesi zor olabilir. Sonuçta eşimizin eski sevgilisi bile bazen zorumuza gidiyor eski eş bir ömür sırtına yük olacaktır 
(197 puan) tarafından
Evet katılıyorum aklında bir sürü soru işareti olur eminim
(3,730 puan) tarafından
O adamda da kendinde de sürekli kıyaslama olacak belki bi kavga anında eski eşim böyle değildi dicek yada arkadaşın eski eşine de böyle yapıyo muydun falan dicek bunlar çok yıpratıcı şeyler yani. Yine de senin de çok mühahil olmaman senin için en doğrusu olmuş canım herkesin kendi hayatı sonuçta
(197 puan) tarafından
Evet yanlış bir şey söyleyip vebal altında kalmak da istemiyorum dua ediyorum sadece hayırlısı olsun diye
(3,730 puan) tarafından
En güzeli canım benim Rabbim doğru yolu göstersin inşallah senin gibi bi dostun kalbini de kırmaz maşallah sana :) ❤️
(197 puan) tarafından
İnşallah çok teşekkür ederim:)
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Geçmişi olan biri ile evlenmek istemezdim ben
(197 puan) tarafından
Evet ben de ama sevdiğini söylüyor benim için sorun değil diyor ben de olumlu ya da olumsuz yönde ikna etmeye çalışmadım açıkçası bilemedim
0 oy
(48,683 puan) tarafından
çocuk güzel düşünmüş başkası olsa baliklama atlardi
(197 puan) tarafından
Evet söyledikleri yaptıkları öyle gibi inşallah dürüsttür de
0 oy
(82 puan) tarafından
Erkeğin evlenip boşanması bir noktada iyi neden dersen şimdi erkekler tam bir ergen ve denge sorunu yok çocuk yoksa tabikide olabilir varsada birden fazla iş düşer yıpranır o olur ben şahsen bekar biriyle bir evladimla evlendim sevdi kabul etdi mutluyum çok şükür sevgi karın doyurmaz acik ve net saygı güven önemli birde bir kadin boşuna yuvasını yıkmaz neden ayrıldıkları önemli 
(197 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum 22 yaşındayken evlenmiş ailesinin zoruyla ama kesin mi değil mi araştırmak gerek
(82 puan) tarafından
Sana birşey diyim mi devir ana baba devri bile değil kalmamış o kıza deki gitsin e devletini alsın baksın boşanmişmi ve davaları varmı varsa UYAPa girsin uyapdan da dava sorgulamaya baksın neden boşandığı çıkar açık ve net benide istemeye gelen çok oldu kabul etmedim yalvaran olunca e devletine bakayimda açığını bulurum dedim bırakır kaç kişinin açığını buldum bir bilsen sağlam adım sağlam temel şart umdugumuzla bulduğumuz bir cikmiyo bazen
(197 puan) tarafından
Evet maalesef öyle ayrıca çok teşekkür ederim bilgiler için bilmiyordum bunları hepsini aktaracağım
(82 puan) tarafından
Rica ederim eyer e devleti vermezse bilki gizlisi var net
0 oy
(424 puan) tarafından
Herşey insanlikla hayatim ama tavsiyem biraz araştırsın neden boşanmış sebebi ne iki tarafli olmak lazim illaki birbirini kotuleyecekler ama iyi bilen birine danışmak lazim siddet vs olabilir ikinciside bende evlendim ayrildim şiddet gördüm cocugumda yoktu evet bendede hata vardı yaşım küçüktü ve cok fevri davraniyor karsilik veriyordum onlarin beni ezmesine izin vermedigin için 2017de bosandim  2020de simdiki esimle tanıştık ve hic evlenmemiş ben durumumu anlattim mahkeme kagitlarima kadar gosterdim ifadelerimizi karsi tarafin siddet uyguladigini kabul ettigini vs gostermek zorunda degildim ama aklinda suphe olmasin istedim acabalari olmasin  aileside anlayisla karsiladi suan çok şükür 3yillik evliyiz cokda mutluyuz masallah 2yasinda oglum var ikici bebegime 31 haftalik hamileyim kizimiz olacak inşallah ne esimden ne ailesinden en ufak bi soru duymadim allah razi olsun kaynanamla birlikte oturdugum halde bir kere bile agzindan cikmadi 
(197 puan) tarafından
Yaa senin adına çok sevindim ayrıca bu kadar detaylı yazdığın için çok teşekkür ederim sen ilk eşinden dolayı zaten mutsuz olmuşsun sırf bir kez evlendin diye ömür boyu mutsuz mu olacaksın 2.baharı herkes hak eder ama dediğin gibi boşanma sebebi çok önemli dediğine göre 22 yaşındayken evlenmiş ailesinin zoruyla ama kesin mi değil mi bilmiyoruz
(424 puan) tarafından
Bu zaten klasik yalan burdan anla bitanem hicbir erkek zorla evlendirilmez erkek anneleri oglanlarina  düşkün degilmi sence istemedigi biriyle evlendirmek isterlermi hangi anne evladina kiyar madem zorla evleniyormus evlendigi kadina ben seni istemiyorum başını da yakmak istemem beni maruz gör olumsuz diyebilirdi erkeklerin bariz yalani bu adam benim yüzüme karsi dedi annemin zoruyla evlendim seninle dedi bende dedimki oyuzden mi 6 ay benim kapimda yattin hediyeler aldin aileme maddi manevi destekler verip kandirdin dedim mahkemede hakim annesine sordu zorlami evlendirdin oğlunu diye anneside ben oglumu görücü olarak götürdüm askerden gelmişti evlenmek istedigini soyledi aileyle tanıştık benim oglum dilekle anlaştık sizinde rizaniz varsa ben evlenmek istiyorum dedi oglum siddet uygulamis ben gormedim erkekdir yapar sinir aninda dedi orda hakim patladi o zaman senin kizinada biri dövdüğü zaman damadina sarilip öpebilirsin dayak essege atilir kadina çocuğa degil dedi yağdırdı cezayi  vesselam yalan yani siz iyice araştırın caktirmadan arkadaslarina sorun mahalleden isminizi gizleyerek sorun
(424 puan) tarafından
İyi dileklerin icin cok tsk ederim bitanem 18yasinda evlendim 20de bosandim 23de evlendim suan 26 yasindayim hicbirseyden de korkmadim onu yaratan rabbim benide yaratti fazla fedakarlik kulun kendi kul hakkina girmesidir
(197 puan) tarafından
Yaa söylediklerin de çok mantıklı bunları da ileteceğim ben konuşmuyorum çocukla arkadaşım konuşuyor sadece o da çok aşık olduğunu söyledi inşallah aşk gözünü kör etmez de bir açık varsa görür
(424 puan) tarafından
İnşallah kör etmez ben simdiki esimle mantik evliligi yaptim esimin durumuda iyiydi ilerde cocuklarimin pisman olmayacagi ailesinden utanmayacagi bir aileleri olmasini istedim esime deli divane kör kütük asik olarak veya severek evlenmedim kendiside biliyor sadece evliligi yurutebilcek basarabilecek sevgi saygi gerekiyordu bize aşk ne pisirilip yenebiliyor nede kışın ısınabiliyor simdi benim oglum babasindan birsey istedigi zaman babasi hemen alir oglumu oyle mutlu gördükçe ben daha mutlu oluyorum ama ben cocuguma mama bez vs seyleri alamayacaksam surekli evde kavga gürültü kiskanclik oalcaksa tüküreyim oyle aska sevgiye evlilik cok cok  ciddi bir mesele keske o arkadasini bilsemde karsima alip tek tek konusabilsem belki ilerde oglan evlendigini bile soylemeyecekti suan yeni oldugu icin zorunda kaldi hadi gel beni iste ailemden derse kiz diye  kendini garantiye almak istedi yada tamamen bosanmadi dava surecleri devam ediyorsa ve karşı taraf bu kizla konustugunu yakalarsa kizin eline koz geçer arkadasinda yanar bunlari tek tek soyle cnm
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Bizim Türk toplumunda kadin kolay kolay bosanamiyor oyuzdenn bisanmalarda suçu erkekte görüyorum ya çoğunlukla onyargi li da demeyim ama tanıması lazım iyice
(197 puan) tarafından
Evet çok çok iyi tanıması lazım bence de çünkü kızın ailesini de biliyorum bunu kabul etmeyebilirler
0 oy
(159 puan) tarafından
Neden olmasın?

Annemle babam da öyle hatta babamın ilk evlilikten oğlu var yani abim evlendiklerinden beri de bizimle yaşıyor bence sorun olmaz yani seviyorsa neden olmasın 

AMA

Erkek neden boşanmış bunu mutlaka iyi öğrenmeli ne olmuş da boşanmış 

+ e gecinemedik

- nasil gecinemediniz maddi açıdan mi manevi açıdan mi kim sorun çıkardı Tabii ki karısıyi suçlar herkes ama mahkeme kağıtlarına bakarsa gerçeği öğrenir olacaksa o zaman olur sonradan üzülmesin attım derse inanmayın çünkü bu adlı dosya belli bir zamana kadar durur babamın hala duruyor 
(197 puan) tarafından
Aa mahkeme kağıdında yazdığını bilmiyordum mutlaka söyleyeceğim bunu da çocuk yok arada dediğine göre 22 yaşındayken evlenmiş ailesinin zoruyla
(159 puan) tarafından
Babamın dosyası 25 sene öncesi ama her detayına kadar var affedersiniz ettiği küfür hakaret hepsi açık açık yazılmış bu kalkmış da olabilir inşallah kalkmamıştır öğrenirsiniz yok derse de e devletten bakın derim :)
(197 puan) tarafından
Yeni yeni şeyler de öğrenmiş oldum böylece:) çok teşekkür ederim hepsini aktaracağım
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kuzenim evlendi kız bekar o evlenmiş bosanmisti ama kendilerine engel olarak görmediler ama tek avantajlari cocuk yoktu öyle olursa konu düşünülebilir cocuk yoksa bi problem olmaz bence yani boşanmış insanlar bekar insanlarla evlenebilir ama ne sebeple boşanmış onu mutlaka öğrensin sorun sıkıntı kimdeymiş 
(197 puan) tarafından
Evet o açıdan bakınca biz de öyle düşündük ama yine de arkadaşıma destekleyici konuşamadım devir o kadar kötü ki insan güvenemiyor kendim olsam belki gözüm kapalı tamam derim ama başkası için vebal altında girmek de zor ama bakış açın ve kuzeninin durumu bana ışık oldu
(9,626 puan) tarafından
Rabbim yine haklarında hayırlı olanını nasip etsin hayırlı değilse bi engel illa ki çıkar o zaman kuzenin işi yokuşa sürmesin olmuyosa hayırlı olanı böyledir demekki,dediğin gibi nolursa olsun devir kötü herkese güvenilmiyo ama malesef bazı şeyleri de yasamadan anlayamiyo insan,ona da ayni bu şekilde söyleyebilirsin..Yaklaşımı mantıklı geldi ama boşanma sebebini hem kendisinden hemde çevresinden bi kaç kişiden öğrensin ki zaten biraz insan sarrafı biriyse kuzenin,boşanma sebebini açıklarken de girdiği haller verdiği tepkiler konuşurken ki mimikleri falan birazda olsa yalan söylediğini belli eder,kuzenin belli ki ciddi düşünüyo ona desin ki yani evlikik ne zaman düsünürlerse,lütfen bana sebebini tüm çıplaklığıyla açıkla ki ileri de benim karşıma bise çıkmasın benimde bi yuva kurma hayalim var oda yalan üzerine kurulmasın desin,adam oturup kadını anlatmasın öyle yaptı böyle yaptı diye eger sebebi adam ise adam sadece kendi hatalarını anlatsın ki kuzenin kendine zararı dokunucaksa başta bıraksın
(197 puan) tarafından
Evet bu şekilde söyledim ben de sevdiği için gözü kör olsun istemiyorum ki bundan çok korkuyorum ailesi zaten kabullenmek de cidden zorlanacak bir de ileride adamla ilgili bir sıkıntı çıkarsa durum daha da kötü olur çok teşekkür ederim farklı bakış açıları edinmiş oldum:)
(9,626 puan) tarafından
Rica ederim canım yardımcı olabilirsek ne mutlu bize sende guzel destek oluyosun ❤️ çok bilmişlik değilde sadece içimden gecen fikirleri yazmak istedim çünkü burda sürekli eş sorunları okuyoruz,hemcinsimin ileride mutsuz huzursuz bi hayat yaşamasını eger kaderlerin de nasiplerinde birbirlerine yazılmışlarsa ailesi de karşı çıksa bi şekilde birleşirler zaten ama dediği gibi hayırsız bi evlilik olacaksa umarım mutlaka bi engel cikar karşılarına,buda beddua gibi oldu ama aslında dua ediyorum  :)
(197 puan) tarafından
Yok yok aslında çok da güzel bir dua oldu aminnn:)
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bnce iyice düşünsün.  
0 oy
(3,877 puan) tarafından
Anladıgım kadarıyla evlıyken bı bakısmaları olmuş. Kendısı de olabilir o kadının yerınde öyle düşünsğn bi 
(197 puan) tarafından
Evet arkadaşım bilmiyormuş evli olduğunu ama çocuk kaçamak bakışlar atmış bunu söyledim sebebini sor dedim aldatmış oluyor bir yerde sonuçta ben mutlu bir evlilik yaşamadım karı koca ilişkisi olmadı aramızda seni de gördükten sonra daha da üzüldüm içimde bulunduğum duruma demiş çocuk
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Benim kuzenim halamin oglu bosandi 1 de kizi vardi tekrar evlendi. Hic evlenmemis bi kizla. Cok sikintilari oldu basta ama cocuk yuzunden oldu onlarin eski karisi yuzunden degil. 10 senelik evliler suanda. Mutlular yani 1 tanede ogullari oldu
(197 puan) tarafından
Allah daim etsin inşallah mutluluklarını
Sanırım avantajı çocuk olmaması

İlgili sorular

+1 oy
41 cevap 1,276 göst.
0 oy
41 cevap 1,130 göst.
0 oy
47 cevap 2,133 göst.
15 Mart 2023 Diğer kategorisinde 021821 (1,410 puan) tarafından soruldu
0 oy