0 oy
390 göst.
Aile kategorisinde (592 puan) tarafından
Geçen  ay siprali çıkarttırdım bebek düşünüyoruz ama çok kararsızım halen temeli atamadık eşim şimdilik korunuyor bir kaç gün sonra adet olacam tekrar siprali takabilirim ya bilmiyorum ne yapayım iki oğlum var bir tane daha olsun kalabalık aile seviyorum çocuklarım ilerde çok kardeşli olsun ama hiç cesaretim yok eğer bir kaç güne siprali Taktirsam birdaha cikaramam yani düşünmek için bir kaç günüm var sizinde fikrinizi alayım dedim iki oğlumda çok yaramazdi ama şuan iyiler şuan bile üçüncü çocuğa cesaret edemiyorum bir kaç yıl sonra yaş 30 lara gelince o zaman hicc getiremem o yüzden şuan yaptım yaptım yapamasam artık hiç yapamam siz ne düşünüyorsunuz 

24 Cevaplar

0 oy
(8,336 puan) tarafından
Şu zamanda 3. Çocuk olması için gelirinin çook iyi olması lazım canım ya 
(592 puan) tarafından
İyiyiz canim
-Reklam-
0 oy
(4,169 puan) tarafından
2. Çocuga bile cesareti olmayan ben postu usulca terk ediyorum Allah sana akıl fikir ay yok şey yardım etsin canım ☺️❤️
(592 puan) tarafından
Amin:) İlk çocuğun kaç yaşında
(4,169 puan) tarafından
17 aylık canım ☺️
0 oy
tarafından

Yaş 26 ..3 çocukla slm:Dyani illa istiyorsan yap canım neden dersen insanın yaşı geçtikçe hamilelik dahada zorluyor benim ilk hamilelik ile 3. Hamilelik arasında çok fark vardı ama benim çocuklarım yaş aralığı 4 er yaş zorlanmadım bu yüzden 

(592 puan) tarafından
Benim çocuklarda şuan kendileri tuvalete gidiyor sadece bitince beni çağırıyorlar temizliyorum yemeklerinide kendileri güzelce yiyebiliyorlar kiyafetlerini kendileri seçip giyiyor zaten :))) ben onlarla oyun falan oynuyorum gezdiriyorum onları artık evde bebek olsun istiyoruz ;)
(9,626 puan) tarafından
Gerçekten öyle yani yaş ilerledikçe hamilelik zulüm gibi geliyo yada şuan havalar sıcak diye öyle hissediyorum  :D  cok yaşlı değilim orta yaşlı da değilim bende henüz 26 27 yaşındayım ama ilk hamileligimde ki cevikliyim şuan kesinlikle yok ilk gebelimde tek elimle baza kaldirip indirirdimkarnim burnumda 4. Katin yani evimin pencerelerini kendimi disari dogru vererek silerdim koltukları itip cekip altlarini silerdim,hatta ikincedeki bile şuan yok,sanırım biraz pespese olması da etkiledi vücudumu,mesela şuan bi iş yapınca nefes nefese kalıyorum
0 oy
(2,393 puan) tarafından

Ben ikiyi yapmam diyorum sen 3 diyorsun :D Allah bereket versin :D benim psikolojim kaldırmaz ki oğlum çok iyi bi cocuk her şeyimi ona bağlamak istiyorum:D

Kaza ile falan olsa yine sevinirim ama isteyerek yapamam heralde :D
(592 puan) tarafından
Ben aslaaa üçüncü yapmam diyordum iki tane kesinlikle yeter ama bir Zaman sonra fikir değişebiliyor emin ol
(2,393 puan) tarafından
Yok ya kalsın ben almiyim daha 2 yaşında zaten benimki 10 olsa belki
0 oy
(916 puan) tarafından
3 çocuğa güzel bir gelecek bırakabileceğinizi düşünüyorsanız bedeniniz kafanız kaldırabilecekse tabiki düşünülebilir ama bence bu devirde iki çocuk yeter. Madden ve manen bana göre
(592 puan) tarafından
Bol bol tarlalar var canım hiç bir işi olmasa bile tarlalar hayatını kurtarır zaten :D
(916 puan) tarafından
Manevi olarak da yeteceğinizi düşünüyorsanoz sıkıntı yoktur. Ben çalışıyorum ve iki çocuğa zor yetiyorum ikisi de ilgi istiyor etkinlik ders yaptırmak gerekiyor. 3. Olsa bayılır kalırım kesin :)
(592 puan) tarafından
Vala bende her etkinliği onlara yaptırıyorum renkler sayılar hayvanlar bitkiler okul öncesi biseyler öğretiyorum. Manevi olarakta hazırım ama işte ilk gebeliklerim hiç korkmadım ama bunda asla o cesaret gelmiyor :))
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Tek çocukla kalıp 2.cocugu asla düşünmeyen ben arkama bile bakmadan kaçıyorum:))))
(592 puan) tarafından
Bay bayyy ;)) ama kardeş sırdaştir dosttur en yakın arkadaştır ya bence çocuğunuzun bir kardeşi olmali
(8,936 puan) tarafından
Her kardeş anlaşacak diye Bi kural yok evladın ana babaya kazık attığı iğrenç Bi dünyada yaşıyoruz insan arkadaşını secebilir ama kardeşini seçemez kötü olsa başından atamaz tabi tercih meselesi bide işin maddi manevi boyutu var şuan cocugumun geleceği garanti altında bizden ayri Bi evi ve bankada yüklü Bi parası var fakat 2.cocuguma ayni imkanları saglayamam her gün hayat zorlaşıyor
(592 puan) tarafından
E tabi orası çok doğru kardeş bile düşman olabiliyor eğer çocuklarımıza iyi bir gelecek birakamayacagimizi bilsem zaten ben kendimde çocuk doğurmaya istemem ama biliyorum maddi olarak sorun yasamayacaklar tabi bir dakika sonrasında bile ne olacağını bilmiyoruz
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Gelirle . Psikolojikle hazirsan yap bence . Ama bana yeter çektiğim ağrılar yaşadığım şeyler dersen yapma . Benim iki tane hiç düşünmüyorum 3. Yu eşim 4 istiyor ama bende ne o beden ne ruh ne mental var büyüsün kurtulsun istiyorum iki karar üç zarar dbdbdb
(592 puan) tarafından
Gelir her zaman hazır ama işte çocuklar akşam olup uyuduklarinda şunu düşünüyorum bak onlar uyudu ben rahatım ama bebek olsa ağlar meme ister gazı olur yani bunları düşündüğümde geri çekiliyorum
0 oy
tarafından

Kendine güveniyorsan azmine güveniyorsan sabrına güveniyorsan yap derim ama 3 çocukla ben evde huni ile geziyorum abartmıyorum bak kesinlikle:woot:

(592 puan) tarafından
Galiba dertsiz başıma dert arıyorum :))
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Ben şuan 3.cuye hamileyim yaş aralıkları nasıl bilmiyorum ama yakınsa ve zor çocuklukları varsa biraz erteleyebilirsin büyümeleri için benim 11 ve 4,5 yaşındalar illa ki zorluklar oluyor ama zorlukla beraber kolaylikta geliyor hani şöyle duyumlar söylemler  var ben aldırış etmiyorum şu zamanda çocuk mu yapılır maddi acıdan herşey pahalı falan rizki veren biraz az olur biraz çok ama rızık illa ki gelir 
(592 puan) tarafından
Senin büyükler valla benim büyük oğlum 4 yaşını geçti digeride 3 buçuk yaşında bende aralarında yaş farki olmasın beraber büyüyüp arkadaş gibi olsunlar istiyorum. Bizim şükür ya maddi sıkıntı yok manevi olarakta iyiyiz
(1,798 puan) tarafından
Allah herşeyin hayırlısını versin art arda büyüsünler dersen bu zaman aralığını iyi degerlendir o zaman seneye ilk çocuğun okula başladığında doğum yapmış olursun Allah izin verirse
0 oy
(334 puan) tarafından
Ben şimdi 2. bebeğime hamileyim biz eşimle 3 çocuk istiyoruz ama 3.yu baya geç düşünüyorum bi 8 yıl sonra felan 
(592 puan) tarafından
Benim ikinci olduktan sonra üçüncü kesinlikle artık olmaz diyordum ama zaman geçince fikirler değişebiliyor :)
(334 puan) tarafından
Benim çocukların arasında 1 yas olacak onlar büyüyünce biraz dinlencem büyük oğlum 8 yaşına gelince 3. Bebeği düşünüyorum
tarafından
Aha bu ben ☺️ pandemide evlendik hiç gezip tozamadik evde sıkılıp ne yapacaz çocuk yapak bari dedik. Fikrim yaklaşık 7 yıl sonra ikinciyle 3. Ard arda yapmaktı. Baktım çocuk evde yalnız sürekli telefonda e bende çıkaramıyorum her zaman acaba mi derdim hep 2 olsa mi ? Evet şimdi ikiye hamileyim oğlum 2 yaşında kardeşi doğunca 2 buçuk yaşı geçmiş olacak kardeşçe buyusunler Dünya hali anne babaya birşey olsa çocuk yapayalnız dünyada kalmaz. Kardeş ne demek bilsin. İkisi bana büyüyünce yaklaşık yine bir 7 yıl sonra evde çocuk sesi ararsın özlersin o zmaan 3 yaparım diye düşünüyorum. ☺️
0 oy
tarafından
 Bunu kocanla ortak karar vermen daha doğru Sanki. Ben yap derim öbürü yapma der. Ama neye göre kime göre. Kimsenin taşıyla kuyuya inme. Burda biz  bakmayacaz  sonuçta ağzı olan bişey diyecek o yüzden kendi kararını kendin ver elma armut değil bu. Çocuk bu 
0 oy
(50 puan) tarafından
kendini 40 yaşında kaç çocukla mtlu iyi hissedeceksen öyle yap canım 2 çocuk yeter diyosan neyse 3 çocuklu düşünüyorsan yap zaten 2-3 sene içinde hepsi büyüyo yuvadan uçmalarıda o kadar kısa sürecek
0 oy
(1,506 puan) tarafından
2 ay 11 gün önce 3. Doğumumu yaptım iki oğlum var 6 ve 4 yaşındalar baya zorlanıyorum çok alışmışım rahatlığa felan çok zor geliyor ama zaman geçiyor tabi çok seviyoruz birde kız oldu çok şükür:)) 2 erkekten sonra iyi geldi ama iyice düşün derim uykusuz gecelere hazirsan yap belki kızın olur :d
0 oy
(656 puan) tarafından
Maddi manevi kendini hazır hissediyorsan olabilir ama benim fikrim bu devirde 2 yeter çünkü bizde insanız ve hayatımız boyunca çocuk bakmak pek iyi bir fikir değil yani çocukları büyütüp ayaklarının üstünde durmasını sağladıktan sonra kalan ömrünü kendin için yaşamalısın birazda . Bu arada tek çocuğum var benim 2. Ye cesaret edemiyorum manevi olarak 
0 oy
(373 puan) tarafından
Cocuklarinizin yaslari kac 
(592 puan) tarafından
Büyüğü 4   buçuk olacak küçüğü tam 3 yaşında
(373 puan) tarafından
O masallah buyumusler bence zamani gelmis. Benimde 1 oglum var 3 yasina giricek  27 yasindayim 30 dan once 2. Yi istyorm. Bakalim Allah nasip ederse
0 oy
tarafından
Bence ideal 2 çocuk benim fikrim tabi. 

Sonuçta dünyaya çocuk getirmek değil var olan çocukların geleceğini güzelleştirmek eğitmek önemli. 

Hayat şartları çok zor maddi ve manevi. Hadi maddiyatı bırak maneviyat bir o kadar önemli. 
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Cesaretin yoksa hiç yapma bence birde maddi durumumda çok çok iyi olmasjnlazim.buz zaman için 
(592 puan) tarafından
Maddi sıkıntı yok iyiyiz herkes gözümüzün içine bakıyor üçüncü yapmak için ama bazen kendimi hazır hissediyorum ama bazende yok asla yapamam diyorum
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Sen bensin benimde 2 tane var bazen eşim aklımı karıştırıyor bende diyorum oğlum anaokuluna tam alışsın oylee eşimi susturuyoru şimdi yaz okuluna gidiyor 3 buçuk yaşıni geçti ama gel gör ki cesaret yok maddi olarak bakarim zengin degilim ama yeteriz manevi olarakta hiçbir şeyden eksik etmem ama işte ilham gelmiyi bide ben 29 yaşındayım :(
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Geliri gideri hepsini bi tarafa birakta cesaretim yok diyorsun demek ki gercekten icinden gelmiyor sirf kardesleri olsun diye veya yasim gecmeden bi tane daha olsun diye yapilmaz ki canım bak ben de ayni seyi yaptim o yuzden diyorum yasim 30 olmadan ikinci olsun kapanisi yapayim sonra kaldiramam dedim ama hamile kalinca psikolojim cok bozuldu gunlerce haftalarca kendime gelip kabullenemedim oglumla iyi ilgilenemedim o surecte bir anlik gazla asla yapma derim biraz daha zamana birak gercekten cok istersen gider cikarttirirsin yani spirali takilinca omurluk takilmiyor ya
0 oy
(4,983 puan) tarafından
37 yasinda 3.cocugu getiren ben hep iyiki diyorum ve şükrediyorum Rabbime 

Ortanca kızımla 10 yaş var aralarında evet tam rahatlığa çıkmışken yine baştan olması herseyin biraz zorluyor ama anneliği tam yaşadım ve hissettim 
(592 puan) tarafından
İşte bende aralarında öyle 10 15 yaş olmasını istemiyorum aynı nesilden doğup büyüsünler:))

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 260 göst.
18 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 146 göst.
0 oy
4 cevap 97 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
9 Nisan 2023 Moda kategorisinde Summer33 (985 puan) tarafından soruldu