0 oy
523 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Sabah YouTube aciyro ha aç ha aç ne bir haberler izliyoruz ne bir filim izliyoruz bunu aç bunu aç yırtıyor kendini yerlere atyor ne yapacimi şaşırdım eşimde bişey izleyemiyor telefon içinde sürekli ağlıyor önceden sürekli istyordu bir ay vermedim unturdum bir iki aldı biriyle tekfinda konusamiyorum ağlıyor ver dye telfina bakıyor kumanda için ağlıyor bı gözü TV de bı gözü telefonda kafayı yiyecem oyincak falan hiç bişey dikkati çekiyor bir iki bakar dağıtır dünyadan haberimiz yok yaa:'( tek çocuk ve üç yaşına basacak :(

23 Cevaplar

+3 oy
(117 puan) tarafından
Pedagoga getirmenizde fayda var hiç normel değil aşırı bakmasi bence sizde sanki ipleri çocuğa vermişsiniz gibi ağlamasında sussun diye benim ablam aynı hatayı yaptı zamanında zor düzeldi doktor kontrolü altında
tarafından
Eşim izin vermiyor pedegoga gidelim dyor hasta muamemelisi ypyon çocuğa syledim iyiliği için sus saçmalama acaba çocuk doktoruna gostersek olurmu çok bagimliydi korona zamaninda falan dağ başına yasiyridum arkadaş falan hiç kmse yoktu oda hep TV telefona maruz kaldı
-Reklam-
0 oy
tarafından
E cok kotu bısey bu
0 oy
tarafından
Valla ağlarsa ağlasın hiç umrumda olmaz. Dikkatini başka şeye çekerim. Neden ağlıyor diye bu kadar tolerans gosteriyorsunuz
tarafından
Çok alistmis bağımlı gibi bir şey
tarafından
Valla alışır tabi bu kdr herşeye tmm derseniz
0 oy
tarafından
Yarın bir gün sen ağlayacağına bugün kızın ağlasın.

Mümkünse tv yi evden kaldır telefon u da kızının yanında çok kullanma.

Çocuğunun geleceği için bu dediklerimi yap. Yoksa gerçekten çok çok pişman olursun. 3 yaşında ki çocuğun sizi yönetmesine de izin vermeyin. Kres- oyun grubu ne olursa ver etkinlikler yapsın gelistirsin kendini. Minicik beynini zararlı şeyler le doldurmasin canım 
tarafından
Aslnda bir aydı vermiyrodum hata telefonu getyridu boveg dyirdu misafrlikye flan çok zorladı eşim veyriordu bir iki kere artık zapt edemiuoruz hep istyor TV birakmiuor maf olduk kires var üç yaşında değil bide ücretli oyun grubu da var eşim bı ara gönderecekti dyor parka çıkar aynı şey
tarafından
Bak canım bu konuda anne baba aynı tutumu göstermeli.
Eğer anne vermez baba verirse yada tam tersi olursa çocuk artık annenin olmaz dediğini babaya babanın olmaz dediğini anneye yaptırmaya başlar. Her ne olursa olsun ekranla bağını kesin.
Instagram kullanıyorsan dijital baba Orhan Toker i takip edip postlarini okuyun. Ekran yüzünden bir çok çocuğun hayatı kaydı ki cokkk yakınımda da var ekrana bağımlı olduğu için çocuğun insanlarla iletişimi yok. Sosyal hayatı sıfır ve bu çocuk maalesef 8-9 yaşında yıllardır anne baba ekran başından ayrılmadı ☹️
tarafından
Tek çocuk sklyor kires istyroum pahalı ben rahatsızım çalışamıyorum eşim maaşı yetmez :( oyun grubu oda paralai parka hergun çıkaryorum baya oynuyor asla eve gelmek istemiyor yemek uyku herşeyi unutyor çok üzülüyorum eve gelince elimden geldikçe ilgileniyorum ama çok yetersiz kaliyro aşırı sklan bir çocuk Kumanda nerde kumanda nerde deli gibi aryro telefonu resmen yastık aralrinda hepsini tek tek kladryor resmen suphelenyorim ya
0 oy
(3,009 puan) tarafından
Alican kumandayı saklayacaksın sizi yönetmesine izin vermeyeceksin.
tarafından
Öyle yapacam cnm bişey soracam porfildeki cocuginuz mu siz haca mi gttiniz
0 oy
tarafından
Kaç yaşında ki kız bu kadar eve hakim tv izletmiyor size 
tarafından
Üç yaşına basacak Eylül'de de daha tm konuşamıyor hükümdar gbi
tarafından
Maşallah
tarafından
Çok yarqmaz coook
0 oy
(475 puan) tarafından
Canim birak aglasin açma hemen aglar aglar susar sen her agladiginda acarsan zaten vazgeciremezsin ki
tarafından
Vala çok yarmqaz aşırı huysuz bir cocuk
0 oy
(12,543 puan) tarafından
14 aylik babası çizgi film açıyor beş dk bile izlemiyor istemiyor anca kumanda ile aloo yapıyor 
tarafından
Vala ben o hatayi yaptım siz yapmayın vermeyin
0 oy
tarafından
Bu kadar izin vermeyin 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Yaptikca aglamaya devam eder.bi iki aglasin birak.biz dogurduk onlari.onlar bizi degil.
tarafından
Ya haklısın ağladığı zman susmak bilmez yerlere atar kendini
(3,101 puan) tarafından
Atsin.2 gun atar 3 gun atar.hadi 1 hafta atsin.herseyi anliyolar.konus.aglasanda asla yaomam de.belli bir saatin var eger kapatirken aglarsan hic acmam de.kiz mi erkek mi.boyama al resim cizsin.kuru boya yapsin.bebeklerle oynasin.
tarafından
Kız cnm resim falan getruorum kitap aldık sulu boya aldık bisiklet aldı babası bisiru oyuncakları var bir iki oynuyor birakyor sürekli telefon istyor resmen televizyon la yatyor televizyon la kalkiuor
(3,101 puan) tarafından
Canim vermissiniz alismis.ben saat veriyorum dakika kuruyorum .calinca ver kizim dyorum.eger vermezse ertesi gun hic vermiyorum.ya bi ben mi kotü anneyim.esimde basindan gitsin diye verir.sussunlar diye verir.ben kirk isin icinde de olsam asla basimdan savmak icin vermiyorum.kizim aglasada zirlasa da küssede aliyorum yani.gunun sonunda ben kotü oluyorum ama işin sonunda umarim tesekkuru alirim.cunku gerckten tv telefon uyusturucu gibi.uyustuiruyor  o taze beyinleri
tarafından
Bnm kızım öyle anlamıyor zorla elinden cekiyorim bazen kızıyorum hafif vuruyorum telefinla annemle konuşamıyorum kız byle bişey varmı eline alsa TV de bişey açsak hem elinde telefon hem televizyon açmamiza izin vermiyor eşime de kiziyriim çok alistirdin artık yeter bizde bişeyler izleyelim. Elimden geldikçe her oyunu oynatyiruz falan çabuk sklyor oturyro telefin kalkıyor televizyon bu bu bunu aç dye dye kendini yirtyor kör oalcak ya
0 oy
tarafından
Modemi kapat internet yok de 
tarafından
Wifi falan bağlanıyoruz
0 oy
(558 puan) tarafından
TV den bı sure sonra sıkılıyorlsr açık olsada bakmıyorlar aynı şeyler çıktığı için ama telefon bağımlılık yapıyor kararlı olup almalısın 
tarafından
Bakmadığı zaman kapatyorim yada degistryorum bagryor cagryor bir çığlık atyor
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Aglasa da zirlasa da vermeyeceksiniz. Yoksa sizi kullanir.

Bir ikincisi sinir koyulmadigi icin tv bagimlisi ve 3 yasinda konusmuyor yazmissiniz. Herseyiyle etkilemis. Youtube zaten iyi bi yer degil o ayri ama kesinlikle net sekilde kurallariniz olmali. Benim oglum 5 yasinda 2 saat izliyoe gunde bazi bazi gunler 3 saat olur o da dukkana gider babasiyla yogunluk sirasi sarkarsa. Yoksa aglasa da(ki saatini bildigi halde aglar) net sekilde vermem.
tarafından
Ama smdi konusmuyro anlamıyor nasıl kural kuyacam
(2,405 puan) tarafından
Konusmamasi kural konmayacagi anlamina mi gelir. 3 yasinda suan gayet kural biliyor olmasi lazim yani bilmeli. Sonucta seni anliyor. Hayir diyeceksin tepinse de birak tepinsin senin aglamaya ragmen vermedigini gorunce zamanla birakacak. Ayrica cocuk disiplininde kararli olmak bagirip cagirmaktan daha etkilidir. Benden sana tavsiye. Hayir dedigine agliyor diye evet dersen kullanilirsin.
tarafından
Hiç kural koymim bence telefonu vermemek en iyisi Tv'de artık iki saat enfazla acacm bune yaa sabah uyaniyor TV ile akşam uyuyana kdr kalbim skşyor artık dayanamıyorum
(2,405 puan) tarafından
Sakin ol. Anne sensin ya o cocuk. Her cocuk gibi dovunmesi normal. Bu sekilde devam edip farkli problemler yasayacagina simdi aglasin daha iyi.
0 oy
(48,536 puan) tarafından
benimki hem oynar hem izler kumanda hep onda bu evde benim istedigim olmayacak mi diyo babasiyla kumanda kavgasi yapiyo ☺️ikisinden biri küsüyo ayrı da duramiyorlar ☺️
0 oy
(793 puan) tarafından
Bol bol dışarı cikaricaksin unutur zamanla ben 6dan sonra çıkarıyorum 10a 11e kadar dışarıda oynuyor sonra uyumaya giriyo zaten eve 
tarafından
Bende 6 dan snra dışarı sürekli çıkaryorum zaten kesinlkle eve gelmek istemiyor işte gün içi evde olduğumuz zaman her yerde telefonu arıyor bunu bunu aç sürekli sürekli gözü kör oalacak ya
0 oy
tarafından
Zamanında alistirmisiniz olacağı bu degilmi 
0 oy
(680 puan) tarafından
O çocuk bu hale gelene kadar Neredeydiniz Elimizden geleni yapın çocuktan telefonu televizyonu Uzak tutun un o ya yemek yerken açtınız bir şekilde alıştı çocuk şimdi çok dikkat ediyorum Anneleri rahatına bakmak için misafirliğe giderken bile çocuk onlara dokunmasın diye telefonu eline veriyorlar orada oynasın çocuk tek bunları rahatsız etmesin diye Çok yanlış
0 oy
(14,020 puan) tarafından
TV yi açma mesela kumandayı da sakla ağlasın hiç bir şey olmaz benim oğlumda ağlıyor sonra elbet susuyor yazık günah gözlerine beynine herseyi etkiliyor 
tarafından
Acmayincada sıklyor başka oyunda istemiyo napacam artık şaşırdım
(14,020 puan) tarafından
Oyun üreteceksin canım ilgisini çekeceksin bizim çocuklarımız sıkılmıyor mu sanki sabahtan akşama kadar oynuyoruz bizde napalm
0 oy
(1,308 puan) tarafından
Her şey anne babada bitiyor iradeli olucaksınız hayır diyince bitti verme istediği kadar ağlasın benim oğlanda öyle dk başı bir şey ister sürekli ağlar bunun sonu yok yani bir isteğini yapsak ağlamasın diye 5 dk sonra başka sey için ağlıyorlar verme zararlı gördüğün ne varsa tepkini koy iradeli ol ancak bu şekilde başacıkabiriZ biz bu küçük canavarlarla
tarafından
Vala her istediğini yaptığım için oyuzden baş edemiyoruz bide bna nazi geçiyor yolda gelirken artık millet mudahele edyor onları dyor snra gryor bebek arabasına kendini yerden yere atyor çok alsimis bakkala bakal gordumu uzaktan koşuyor zor yetisiyorum yaaa hep eşim yuzudnen her eve geldiğinde sürekli bişey aldı bakala gotrdu baş edemiyrouz
0 oy
(12,906 puan) tarafından
Bırak ağlasın sonunu getirmezsin 

Hem ev hem telefon aynı anda 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 262 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 403 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Eflinn (26 puan) tarafından soruldu
0 oy