0 oy
201 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Hanımlar 9 yaşinda oglum çok özgüvensiz ve arkadaş edinemiyor utangaç hayır diyemiyor kendini savunamıyor fikrini söyleyemiyor. Çok üzülüyorum bu duruma lütfen fikir verin. Ne yspmam lazım doktora göturemem eşim umursuz bu konuda ben çok korumacı bir anneymisim oyuzden böyle olmuş bu çocuk diyor. Allah aşkına siz çocugunuz zorbalığa ugradigin da susuyormusunuz korumuyormusunuz.

9 Cevaplar

0 oy
(4,091 puan) tarafından
Üzülerek söylüyorum ki eşiniz haklı. Bu durumun ana nedeni korumacı ebeveynler
(20 puan) tarafından
Geçmişe dönemiyecegime göre. Şuan ne yapabilirim acaba diye arastiriyorum
(4,091 puan) tarafından
Malesef ki bunun cevabını size pedagog verebilir. En doğrusunu o bilir. Nurdan öğüt alarak daha da kötüye götürmeyin bence işleri. Instagramda falan bir sürü pedagog var. Özelden yazın bakalım belki biri cevap verir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet zamanında çok korumacı davranmış olabilirsiniz biraz relakas olup topluma salin parka bırakıp uzaktan napacagini izleyin mudahele etmeyin ekmek almaya gönderin uzaktan izleyin ben oğlum beş yaşında çöp atmaya bile gönderiyorum izliyorum herşeyi ogreniyor
(20 puan) tarafından
Artık yapıyorum ama geç kaldım sanirim
tarafından
Biraz canım.olsun ama.nerden dönersen o kardır bırak kendi sorununu çözmeye çalışsın
0 oy
(2,469 puan) tarafından

Cok elestirdiyseniz 0 6 yas doneminde kiyas yaptiysabiz oluyo 

Bolca guvenun guvendiginizi hissettirin evet profosyonel goz kulak bizlerden xok cok fazla yardimci olur yol gosterir 
Anne cocuk sosyal etkinl8klere katilin destek gormesi lqzim ilk etapta 
(20 puan) tarafından
Elestirdigim çok oldu ama şimdi yapmıyorum ama inşaallah düzelir
(2,469 puan) tarafından
Bence isinin ehli bir cocjk psikologundan yardm alin ayrica kitap okuyun bolca size de nacizane kitap onerisinde bulunayim kosulsuz ebeveynlik
Yolunuz acik olsn
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Eşin umursamıyorsa sen umursa pedagoga götür belki içinde tuttuğu bir şey vardır. Onun neye hangi yönden baktığını anlamanız biraz zor. Uzman eşliğinde daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Tabi ki zorbalığa uğramasına müsade etmemek en doğrusu sonuçta birileri çocuklarımızı itsin kaksın sövsün saysın diye yetiştirmiyoruz. Zamanla o da başa çıkmanın yolunu bulur. Ama uzman desteği çok önemli.
0 oy
(580 puan) tarafından
9 yaşında kızım var o da öyle yani utangaç. Arkadaşları var ama pek girişken değil,elimden geldiğince okul hatici kurslara falan gönderiyorum zamanla aşacagina inanıyorum.

Eşiniz de doğru diyor ebeveyn olarak fazla korumacı davranıyoruz

Zorbalığa uğradığında ise karşıdaki ile konuşuyoruz falan ama her aile bizim gibi sorunlari konusarak çözme taraftarı değil. Öyle olunca da çocuklar eziliyor 
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Çocuğunuzun burcu ne merak ettim.

Karakteristik olarak öyle olabilir.ben de öyleyim küçüklüğümde de öyleydim şimdi de öyleyim.

Yalnızca bir ara OKB tedavisi görürken ilaçlardan dolayı bir özgüven gelmişti sosyallesmistim.gedavim bitince de öyle gittim taa ki yeni büyük sorunlarla karşılaşınca yine başa döndüm 
(20 puan) tarafından
Terazi canim burcu
0 oy
(791 puan) tarafından
Kızım 3.5 yaşında eğer Bi çocuk tarafından zorbalığa uğrar ağlarsa yanıma geldiği zaman aglamamasi gerektiğini ve arkadaşları ile konuşup olayı çözmesini istiyorum mesela biri elinden oyuncagi aldı diyelim gidip onun oyuncağı olduğunu ve onu geri istemesi gerektiğini anlatıyorum gidip uyguluyor eğer büyük bir çocuksa öyle ben müdahale ederim yaşıtları ile olan olaya karışmam onun dışında özgüveni olması için mesela bakkala gideriz eline para veririm ve ekmek almasını isterim ben kapıda beklerim geçen mesela markete girdi kedi maması almak istedi kendin al dedim bulamadı gitti kasiyere kedi maması var mı diye sordu kasiyer de eliyle gösterdk yerini aldı geldi yanıma ben uzaktan izledim bunları onun dışında parka gittiğimiz zaman çocuklarla tanışmasımi onunla oynamak isteyen var mı yok mu sormasını isterim gider sorar oynamak isteyen olursa olur oynamak istemeyen olursa o istemiyormus der kendisi oyun kurar 
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Psikiyatri ye götürmek zorundasın çocuğunu kaybetmek istemiyorsan 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 612 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (836 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 693 göst.
2 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤Kübraa❤ (4,666 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 476 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,409 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 525 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde Edaaa545454 (1 puan) tarafından soruldu

378,319 soru

11,323,324 cevap

34,774 kullanıcı

...