0 oy
366 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Burası küçük bir yer kiralar diğer yerlerdeki gibi yüksek değil çok büyük ev tercih etmezsen tabi biz 75 kare eve 900 veriyorduk ev sahibi 2000 yapmış bebeğimde var birde bebekte var uyguna kiraya veriyorum diyomuş uyguna oturuyoruz ama ev küçük müstakil tamam uyguna oturuyoruz da aç gözlü degilmi bu eşimde dua et yatta diyo cikartmiyo bizi onuda bekliyorum ben yakında 

19 Cevaplar

+1 oy
(8,936 puan) tarafından
Hicbisey yapamaz merak etme %25 fazlasını vermeyin
(4,316 puan) tarafından
Aynen öyle. Kira tespitte 5 yıl gibi bir kaide yok.
(8,936 puan) tarafından
Dayım kiracısina bu yolla dava açtı kaybetti kira tespit davasiydi tahliye davasını zaten kaybetmisti en sonunda mafyaya basvuracak adam o derece delirdi
(997 puan) tarafından
Bu durumda neye dayanarak karara bağlanıyor ki şimdi
(8,936 puan) tarafından
ev sahibi kiracı cinayet davasına karar bağlanacak en sonunda memleket :))))
(997 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum vallahi :D
-Reklam-
0 oy
(624 puan) tarafından
2000 se yine iyi 10 bin isteyen var mustakıl bıde
tarafından
Burda istemezler küçük bir şehir gelişmemiş
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Benimde 800 bir ay sonra 1500 olacakmış 
tarafından
Anladım hepsi aynı
0 oy
(547 puan) tarafından
Gene iyi yapmış ben 1780 veriyorum 1+1 de doğum yaptım 4 gün sonra 6 bin istedi benden kira meselesi ev sahibinin vicdanına kalmış 
tarafından
İşte her şeye evet diyoruz yasa böyle demiyor ama
(547 puan) tarafından
Noterden imzalı sözleşme olsa evet haklı çıkarım ama istemiyo ev sahibi işine gelmiyorsa çık diyo
0 oy
(863 puan) tarafından
Valla 2000 gayet uygun bence digerlerine gore yine cok yukseltmemis bizim ev sahini 1500 den 4 bine cikarmaya kalkti
tarafından
Yok uygun yalan yok ama çok düşünceli gibi konusuyolarya ayar oluyorum
(997 puan) tarafından
Valla benim ev sahibim müslüman değil 3500 TL idi kiram ve 0 dairede oturuyorum doğum yaptım diye bu sene de aynı fiyata oturuyorum:)
tarafından
Bizimde tanıdık bende aynı değilde az zam yapmasını beklerdim zaten çok sıkıntılı süreçlerden geçtim dünyanın masrafini yaptik toparlanamadik
0 oy
(685 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
2000 öpte başına koy bacım eşin doğru söylemiş bu fiyata istese yüzde 200 bile zam yapabilir çünkü ev sahiplerinin kira ortalamanın altında  kalıyorsa dava açma haklari var
tarafından
Bilgim yok canım o yüzden sordum
0 oy
(1,074 puan) tarafından
Biz de doğudayiz küçük Bi ilçe 100 de 400 yapmak istiyor. 10 dairesi var çok uğraştılar ikna olmuyor. Asansör ü bozmakla tehdit ediyor vs. İlçedeki sıfır evlerden azami fiyattan 1500 fazla istiyor eski evine. Altım üstüm boşaldı kimse tutmazsa donmamak için ev taşıyabiliriz. Tayin için de 1 senemiz kalmıştı 
tarafından
Allah yardımcınız olsun:(
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Valla canım emsal önemli çevrendeki evler kira bazında o ayarda yapabilir emsal davası açarsa çevren ne kadar ödüyorsa o kadar ödersin 5 bin 5 bin 10 bin 10 bin
tarafından
Anladım canım bilgim yok bu konularda hiç
0 oy
tarafından
Kira kontratın varmı 
tarafından
Evet olması lazım canım ama herkes şükür et yazmış:)
0 oy
(167 puan) tarafından
Canimsin biz hem ev sahibi hemde kiraciyiz yani kendi evin kirada bende baska biyerde kiradayim biizm ev sahibimiz baya zam yapmak istedi ama yok dedik ortada biyerde uzlastik kiracimizlada oyle ac gözlü olmaya gerek yok sonucta icinde.oturan kiraciyiz suan benim evinim oldugu yerde.kiralar 8-9bin ama benim kiracim 1500 veriyor ne diyim.adama simdi ben evet ciksa cok daha yuksek rakamlara kiralarim evimi ama bu dünya fani zaman ahir rabbim hidayet versin mal sahiplerine malinda mülkünde asil sahibi mevlam 
tarafından
Ayy ne güzel çok şanslı kiracınız Allah razı olsun sizden
0 oy
tarafından
Valla şu devirde pek ses etmemek lazım çıkın dese o fiyata zor ev bulursunuz
tarafından
Haklısın herkes şükür et yazmış
(996 puan) tarafından
Evet ya benim komsum öyle oldu ilk basta binden 4bin yaomis o razi gelmedi bin500 yatiriyordu.en sonunda cik demis evden tamam 4bin olsun 5bin olsun dese de artik adam kabul etmiyor bu sefer de. O fiyatlara da kira kalmadı artik ses etmemek en iyisi galiba.
tarafından
Anlayışlı olmak lazım piyasa ortada. orta yolu bulmak lazım ne fazla ne eksik.
0 oy
tarafından
kontratin yoksa suresi dolduysa yapar..
tarafından
Anladım teşekkür ederim ☺️
0 oy
(993 puan) tarafından
Kütahya'dayim gayet küçük bir il bence ki sosyal kültürel anlamda da birşey yok bulundugum yerde komşum ev arıyor oğluna 2+1 evlere 5-7 arası 3+1,4+1 evlerede 8/10 bin istiyorlar vallahi bu ev fiyatları nasıl uçtu anlamadım ama çıkmaktan masraflı eğer ödeyecek durumda iseniz sorun yapmayın kardeşimin 700 du 1400 yaptı 5 ay geçti 2000 bin yaptı ocakta en az 3/4 bin olur 
(804 puan) tarafından
Yani o taraflar birde merkeze de çok uzak çoğu yer için çift otobüs lazım vallahi yazık günah Allah sonumuzu hayr etsin
(993 puan) tarafından
Evet ya hayret ediyorum ama buranın genelde halkı iyi şartlarda en kötü evleri arabalari var yani tok satıcı bunlar :) fazlaca herşeyi istiyorlar hani ekstra birşey olsa ilde o da yok insanlar nasıl gecinecek anlamiyorum
(993 puan) tarafından
Memurlar genelde tercih ediyor evler büyük burlarda geldiyseniz belki bilirsnz cezaevi yakın buraya orada çalışan memurlar vs de tercih ediyor derken ondan uçtu sanirm fiyatlar
(804 puan) tarafından
Biliyorum doğma büyüme Kütahyaliyim bende orda akrabalarım da çok oturuyor :) işte adamına göre muamele yapiyolar da burda ki gelir belli zaten çoğu kişi fabrika işçisi alınan maaş belli zaten kiralar gelirin üstünde ne yazık ki
(993 puan) tarafından
Allah hayretsin bakalm ülkenin sonunu böyle nereye kadar gider bilmiyorum kiracı olanlara Rabbim kendi evini nasip etsin
0 oy
(243 puan) tarafından
Bence 2 bin bu devirde cok iyi cnm bizimki eski eve 1200 den 4250 yaptı ısınmaz giderleri sürekli tıkanır kapılar faln eski 
tarafından
Evet canım herkes öyle yazmış
(243 puan) tarafından
Aynn cnm adamım 1+1 yeni boşaldı adam oraya 12 bin yazmış düşün artık bn 2+1 den çıksam kaç yazar kim bilir
0 oy
(242 puan) tarafından
Benim ev sahibim % 150 zam yaptı biz teşekkür ettik resmen aynı zamanda benimde kiracim var bende 2100 den 3250 ye çıkardım kiramı bu zamanda hiç bişey yaptigim zam sende 2 bin veriyosun bence çok iyi hiç sesini etme ha orda kiralar ucuzsa sana kiran fazla geliyosa o zaman çık ama bence değmez canım ev sahibiyle papaz olmaya bizim burda kiralar 1+1 bile 8 binden basliyo ortalama 10-15 bin arasi kiralar
tarafından
Anladım canım burda öyle yüksek değil
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Walla  bizde  eski kiraciyiz herkes yeni kiracı bulup yüksekten oturtuyor diye bizim ev sahibide 2200 fark koydu sözde %25 den yapılmayacak ..

CİMER e şikayet edin artık görsünler halimizi ceza falan takip bisey yapılsın 
tarafından
Herkes çok uygun yazmış bende bundan bahsediyorum %100 zam yapma hakkı yok
0 oy
(3,105 puan) tarafından
İki bin mi ve buna çok mu diyorsunuz :D bizim de 1den 5bine çıktı. Duâ et 8-10bin istememiş. Çıksan o fiyata da bulamazsın.
tarafından
Çok demedimki % 100 Zam yapabilirmi diye sordum uygun olduğunu belirttim valla okadar zam yapsa hakkımı yasal yollarlar arardim
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Bizim de 1050 den 2500 e çıkardı eşim konuştu 2250 yaptı 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 518 göst.
0 oy
20 cevap 359 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Annelerrr (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 299 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,081 puan) tarafından soruldu