0 oy
96 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
33 haftalık hamileyim evde iki tane kedim var bazen çok tüy döküyorlar ben de farkındayım bugün kayınvalidem ve kayınbabam geldi kayınbabam dedi işte çocuk olduktan sonra kedileri sahiplendirin gibisinden ben zaten çocuk doğmadan önce kedileri tıraş ettirmeyi düşünüyordum hani tüy konusunda o işte dedi tek tüyü değil hani diğer türlü de bakımı da zor olur işte mamaları kumları vesaire olduğu için bebeğin bezi falan da olacak dedi ya bana mantıklı geldi aslında ne yalan söyleyeyim ama bir yanım vermek istiyor bir yanım hiç istemiyor ama şöyle baktığımda da evinde hem kedisi olup hem bebeği olan aileler yok mu var gayet de güzel bakıyorlar gayet de güzel geçiniyorlar diye düşünüyorum ya var mı acaba aranızda böyle hem kedisi hem bebeği olup bakabilen yani zorlanır mıyım ya zaten sahiplendirmeye kalmaz iş ben verirsem anneme veririm annemin evi müstakil olduğu için o istiyor zaten kedileri ama anneme bile veremiyorum yani o kadar ki hayvanlarda bir duygusal bağım var aynı şekilde eşiminde çok seviyoruz hayvanları 

7 Cevaplar

+2 oy
(2,762 puan) tarafından
Benim oğlum 4 kediyle büyüdü. Aynen eşimin ailesi de doğmadan kedilerime laf söylediler. Çocuklarımdan vazgeçmedim. Mis gibi de kucak kucağa büyüdüler. Sapasağlam tas gibi çocuğum var. Yarın o hayvanalr kötü birinin eline düşse ahlarindan kurtulamazsin. Sirtin dogrulmaz.
(7 puan) tarafından
Ben yabancıya vermem zaten verememde onlarda işte tüyü ağzına falan kaçar diye kedi kıskanır çocuğa zarar verir falan diye çekiniyorlar oysaki hayvanlar insanlardan daha akıllı
(2,762 puan) tarafından
Aynen öyle tüyü zararlı değil bu hayvanların asla korkma. Ancak faydaları var bagisikliklari oluyor. Bak beslemeyenlerin cocuklari hep alerjilerle bogusur. Hayvanlara bizim ihtiyacimiz var
(7 puan) tarafından
Aynen iyle teşekkür ederim güzel yorumunuz için
(4,392 puan) tarafından
Tüyü ağzına kaçarsa kakasından çıkar. Kedi tütünün insan saçından farkı yok. Tek sıkıntı düzenli olarak iç ve dış parazit ilaçlarının uygulanması
-Reklam-
0 oy
(4,392 puan) tarafından
3 kedim var. Onlar da evlatlarım  asla vermem. 
0 oy
tarafından
Evde olmayı bırak kızım sokakta dokunsa akşamına acillik oluyoruz kedilere alerjisi var 
0 oy
tarafından
Evlenince yavru ev kedisi sahiplendik. Evlenince de hemen hamile kaldim birlikte buyuduler kizimla. Hiç tıraş falan da ettirmedik çünkü kedilerin psikolojisini olumsuz etkileyebilir bu durum siz de bence tiraş ettirmeyin. Aşılıysa bi sorun olmayacaktir. Faydası var üstelik 
(7 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için
tarafından
Rica ederim canim mesela bizim kedimiz benim kizima yurumeyi öğretti.
tarafından
Kızım kedimizi yakalamaya çalışırken yurudu valla
0 oy
(280 puan) tarafından
2 tane var kedilerimin hicbir zorlugu yok. Gayet guzel anlasiyorlar. 
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Ben doğru bulmuyorum 
(4,392 puan) tarafından
Neden ?...
(2,762 puan) tarafından
kuzum hiç hayv*n beslemediginiz için doğru bulmuyorsunuz muhtemelen. Yoksa hayv*n besleyip yazacak birinin yorumu değil bu.  Hiç onların faydalarından yararlanmamissiniz. Ve muhtemelen hayv*n sevmeyen insanların içinde yetişmişsiniz.
(1,270 puan) tarafından
Hayır gayet hayvanseveriz ben onlara ambargo koymayı doğru bulmuyorum sadece üstelik çok yakınım evinde vardı aman Allahım ortalığa çiş mi yapmıyor, tezgahın uzerine çıkıp tencerelere ağzını mi sokmuyor, tüylerinin her yerden çıkmasından bahsetmiyorum bile. Ben evimin önündeki kedilere mama veririm daha dün 3 tane doyurdum dışarda veririm severim ama evime alamam
(4,392 puan) tarafından
Ambargo koymak nedir? Muhtemelen yanlış anlamda kullandınız o yüzden algılayamadım ne demek istediğinizi
0 oy
(2,111 puan) tarafından
Onlar da evlat 2. Çocuğunuz olacağına 1.yi evlatlık mi vereceksiniz çok günah yazık sizi biliyor sizi seviyor güveniyor hayvanlar. Bir süre zor olur illaki ama zamanla alışıyorlar ayrıca çocukların vicdanı gelişimleri için de hayvanli ev çok büyük rol oynuyor. Hamilelikte toksoplazma yüzünden daha tehlikeli 33.haftaya kadar bakmışsınız buna rağmen.

Benim de sakat bir kuşum var ona da laf ettiler hicbir zararı yok hayvanın. Sokağa çıkınca mikroplu tüyün gelip ağzına burnuna kaçmayacağınin garantisi var mı yok sonuçta evde asili tertemiz hayvanların da bor zararı olmaz Allah 'ın izniyle 
(7 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 91 göst.
14 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,761 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 244 göst.
0 oy
4 cevap 121 göst.
0 oy
5 cevap 100 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnnnak (1,549 puan) tarafından soruldu

380,953 soru

11,405,129 cevap

34,943 kullanıcı

...