0 oy
288 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
4 aydır oğlumun yuzunde yara var.geciyor tekrar çıkıyor.bir çok kere doktora götürdüm.6-7 tane kortizonlu krem kullandım.geciyor gbi oluyor ama tekrar çıkıyor .alerji testi yapıldı patates alerjisi var denildi.kan tahlili yapıldı alerji yok denildi.ama sürekli yara var.benzerini yaşadınız mı var mıdır bir çare si ?:-(

16 Cevaplar

0 oy
(1,021 puan) tarafından
Bu fotoğraftan egzama gibi duruyor dermatologa gitmissinizdir muhakkak.İnsaallah ilacıni bulursunuz.
(224 puan) tarafından
Çocuk doktoru -cildiye-immunoloji bu bölümlere gittim maalesef kremler 2 gün iyi geliyor yara tekrar çıkıyor sürünce fayda etmiyor.ve sürekli kortizonlu kullanıyorum bu durumdan da rahatsızım :-(
(1,021 puan) tarafından
Normalde hiç ürün tavsiyesi vermem ama bebek olduğu için kıyamadım.İnstagramda rahiki mahtum diye bir sayfa var.Bir çok şehirde de şubesi olan doğal ve helal ürünler satan bir firma.Ben yıllardir bakım urunlerimi oradan alırım.Bi bakıp fikir almanızı tavsiye ederim
(224 puan) tarafından
Tşkler bakayim
-Reklam-
0 oy
(78 puan) tarafından
Locoderm diye bir krem var kullandınız mı. Aynı bundan vardı her iki yanakta bu kremle geçti. Ki sadece bir hafta düzenli sürdüm o kadar. Bir de çevrende varsa anlayanlar etrafını tükenmez kalemle daire içine alıp üzerine dua okuyor o şekilde de yapmistm . Yani dua mi geçirdi krem mi bilmiyorum ama geçti şükür 
(78 puan) tarafından
Bu tür yaralara kantaron da iyi gelir. Hakiki bulursan dene canım
(1,308 puan) tarafından
Locoderm kuzu yüzde yüz etkili nerdeyse egzamaya benim oğlanın yanağında kocaman vardı geçirdi  hemen dahada tekrarlamadı
(224 puan) tarafından
Locoderm i kullandım 4 günde geçti bitti.birakinca 2 gün olmadan tekrar başlıyor.surekli böyle kullanıyorum ama bu kremde kortizonlu böyle surekli kullanmam doğru değil.inan ne yapacağımı sastm :-( o dediğiniz seyide yaptım okuttum.yapmadgm şey kalmadi
(78 puan) tarafından
Aynen doktor da demişti kortizonlu uzun süre kullamma diye bizimkini geçirmişti diye yazmak istedim.umarim geçer ne diyim canim
0 oy
(711 puan) tarafından
Allahım bide bu doktorlar 6 yıl okuyorlar, TUS için hazırlanıyorlar falan filan dimi. Artık onlara inancım kalmadı. Allah onları eksik etmesin muhtaçta etmesin. Amin.

Bu arada maşaallah oğlun ne kadar güzel bir çocuk. Allah nazardan korusun. Organik kantaron yağı bulursan onu dene bakalım. 
(224 puan) tarafından
Tşk ederm.sastm kaldm bende
0 oy
(1,478 puan) tarafından

Ben de bu yaralar yüzünden çok çektim gitmediğim Doktor kalmadı artık kendi aile hekime de gittim Bir Defa o da verdi bir krem O da geçirdi tekrar çıktı sonra başka bir aile hekimine gittim Böyle böyle anlattım işte gittiğim doktorları kullandığım kremleri söyledim gösterdim en son bana bunu yazdı 2 gün kullandım 3 günü yok oldu Bilmem sen de kullandın mı acaba resim bırakıyorum geçmiş olsun tekrardan

image

(1,478 puan) tarafından
Kaç defa egzama dediler ama egzama falan değil
(224 puan) tarafından
Bizede alerjiye bağlı egzama deniliyor.ama alerjik bir durum cikmadi
0 oy
(961 puan) tarafından
Temruya benzettim ben 
(224 puan) tarafından
Okuttum geçmedi :-(
0 oy
tarafından
Bizimkinde de ilk 6 ay hemen elmacık kemiklerinde vardı kulağa doğru ara ara çıkıyordu çok şükür büyüyünce geçti yüzünden kimseye opturme siyah çay demle pamukla sur rahatlatır 
(224 puan) tarafından
Çay i deniyeyim :-(
0 oy
tarafından
deri uzerinden test yaptirin ama o da 3 yas sonrasi dogru sonjc veriyor.. alerjik degilde egzama gibi cildiyeye falan mi goturseniz
(224 puan) tarafından
Cildiye çocuk immunolojiye gittik.sirttan deri testi yapıldı kan testi yapıldı temiz
0 oy
(466 puan) tarafından
Benimde hep ellerimde çıkar bundan hatta kaplar her yerini ilac uzun sürede geçiriyor ben okutuyorum kurandan egzama sedef duası var birkaç güne geçiyor canim
(224 puan) tarafından
Hangi dua ??temre duasiysa okuttum
(466 puan) tarafından
Evt canım benim en gec 4 güne hic bisey kalmıyor hemen geçiyor ilk günden kuruyor
0 oy
(1,883 puan) tarafından
Anestol merhemin iyi gelmediği yara görmedim, eczaneden öylece alabilirsiniz 
(1,883 puan) tarafından
Temre denir bizde çevrenizde yapabilen varsa duasını okuyup yarayı çiziyor birkaç kereden sonra geçiyor Allah'ın izniyle
(224 puan) tarafından
Okuttum :-(
0 oy
(2,715 puan) tarafından
Aynı yaranın üstüne sülük koyuverin. Orada bu yaraya sebep olan mikrobu pis kanı çekip aliverir. çocuğun sizin bunca zamandır cektiui sıkıntıya yazık.
(224 puan) tarafından
Sülük yok bulmam zor burda
0 oy
(1,152 puan) tarafından
Temra olabilir bu 
(224 puan) tarafından
Duasını okuttuk
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Solunda ayağında veya sırtında çıkıyor mu kolunda da
(224 puan) tarafından
2 yanakta cikti
(7,121 puan) tarafından
Şu ciceginin ikinci evresi diye yazıp baksana Google benim kızımda çıkmıştı şurup verdi birde ilaç öyle geçmişti
(224 puan) tarafından
Baktım ama aynı değil.su çiçeği vücutta çok olur.bizim 1-2 yerde.birde su çiçeği 4 ay sürmez fikrimce :-(
(7,121 puan) tarafından
Şu ciceginin ikinci evresi sürüyor canım gerçek ilacı kullanılmazsa
(7,121 puan) tarafından
Zona hastalığı bir baksana canım
0 oy
(224 puan) tarafından
.......k.....
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Geçmiş olsun sadece yüzünde mi var canm, kanda çıkmadı mı alerjisi?

Patates veriyomusun halan daha 
(224 puan) tarafından
Deri testinde patates çıktı.vermedim kestim ama halen vardi.kan testi yaptık birşey çıkmayınca smdi veriyorum
(3,888 puan) tarafından
Bi sure patates verme bi dene en azından, başka bi yerinde varmi benim oğlumda alerjikdi
0 oy
(2,158 puan) tarafından
Acaba okutsaniz mi yara belki fayda eder 
(224 puan) tarafından
Okuttum fayda etmedi :-(

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 124 göst.
2 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,600 puan) tarafından soruldu