0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Annemde 4 ay önce meme kanseri tanısı konuldu. Çok zorlu süreç yaşadım hem ağladım hem yine Rabbime şükrettim. Annemin kanseri daha 1 cmdi yani yeniydi o yüzden direk ameliyat ile o kötü kitleyi aldılar. 1. Evre olduğu için radyoterapi veriliyor şuanda,kemoterapiye gerek görülmedi(hem yaş ,hem kalp hastası hemde evresi yeni olduğu için). Koltuk altlarına vs sıçrama yoktu Rabbime sukur... Şimdi bu radyoterapi bittikten sonra ne olacak birisi beni aydınlatabilir mi? Yani bu ameliyatın bu radyoterapinin faydası olup olmadigini bilcekmiyiz,yinede nüksetme filan oluyor mu? Kısacası radyoterapiden sonra süreç nasıl ilerleyecek acaba

4 Cevaplar

0 oy
(3,684 puan) tarafından
Bir süre sonra dr uygun görürse Pet çekilir.  Kesinlikle ultrason ve mr çekilir. 3 aylık takip olur sonra 6 ay devam eder. Çok geçmiş olsun 
(1,011 puan) tarafından
Bunlar tekrardan nüksetme var mı diye mi yapılıyor her defasında. Allah razı olsun dua edin
(3,684 puan) tarafından
Nüksetme veya metastaz var mı diye bakılır. Annenizi 1 2 sene stresten koruyun. Kanser hücreleri sinsidir, kişinin en korumasız olduğu an ortaya çıkar.
(1,011 puan) tarafından
Allahım korusun Rabbim kötusunden korusun inşallah atlatır Rabbim bize bağışlasın annemi :(
(3,684 puan) tarafından
Amin amin rabbim tüm hastalara şifa versin
-Reklam-
0 oy
(3,676 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ama sürekli kontrol altında olur sorun olmazsa kontrol zamanları uzar benim teyzem de ameliyat oldu kemoterapi aldı kaç kez çok zor süreç atlattı şuan çok şükür herhangi bir sorun yok ama yinede belli aylarda kontrole gidiyor 
(1,011 puan) tarafından
Sizede çok geçmiş olsun Rabbim sifalarini versin inşallah. Teyzeniz kaçıncı evdeydi acaba biliyor musunuz. Sıçrama varmiydi
(3,676 puan) tarafından
Evet teyzemin biran da ortaya çıktı ve koltuk altına sıçrama oldu çok zor zamanlardı rabbim herkese sağlık versin evresini bilmiyorum ama biranda oldu herşey ve bayağı kötüydü durumu
0 oy
tarafından
Canım  çok geçmiş olsun kanser için her zaman zorlu bir süreç vardır annem iki kere kanseri yendi her zaman kontrol altında olmalı ve hep morali yüksek olmali  
(1,011 puan) tarafından
Sizede çok geçmiş olsun canım:( sizinkide mi meme kanserinde kaçıncı evdeydi acaba. Yani ameliyat sonrası nüksetti tekrar mi ameliyat oldu anneniz ikinci kez yendi derken canim
tarafından
Benim annem rahim kanseriydi canım çok zorlu bir surecti hala zor ilkinde atlattı ikinci de beynine pıhtı atmış ameliyattan sonra felç kaldı iyiydi yürüyordu beş sene önce birden düştü şuan yatalak kaldı kemoterapi radyoterapi aldı evrenlerini tam hatırlamıyorum bundan 22 yıl önce geçirdi
(1,011 puan) tarafından
Rabbim sizlerin yüzüne baksın canım inşallah. Allahım teyzeme de şifa versin
tarafından
Amin inşallah canim çok zor valla  birde biz bakıyoruz on beş gün kardeşimle aralıkla bakiyoruz  ikimizde evliyiz ama  evlendim evliliğimi bile anlayamıyorum ama başkasına da bırakılmıyor annem diyorum susuyorum çok zor hele çocuk büyüdükçe daha zorlaşıyor yakında okula başlayacak hiç bilmiyorum nasıl olacak
(1,011 puan) tarafından
Aklı yerinde mi canım yoksa değil mi. Yine hayırlı eşleriniz varmış Allah razı olsunlar
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benimde annem meme kanseri atlattı hemde 3 evre bitmisti 4. Evreye gelmiş artık hem koltuk altı enflerinde vardı hemde kitle yumurta kadar di neyse komple göğsü ve lenf bezleri alındı 3 kur ağır kemoterapi 1 ay radyoterapi yani ışın aldı 1 senede akıllı ilaç denen Bi ilacı aldı her ay gidip radyoterapi sonrasında Pet çekiliyor yaratıp yaramadığını bilmek için ayrıca önce 3 ayda bir sonra 6 ayd abir şeklinde kontroller oluyor kan tahlili mr gibi bizim çok ileri olduğu için biz baya uğraştık sizin radyoterapi sonrasi Pet ister kan tahlili vs tekrarlanır canım sadece ağlayıp üzülmeyin morel çok önemli
(1,011 puan) tarafından
Anneme hiç yansitmıyorum zaten canım onu üzmek bu hayatta en son isteyeceğim şeylerden biri. Hep hiç bir şey olmayacak gibi yansediyorum ama işte gel de bunu kendime anlatabil. Rabbim herkesin şifasini versin inşallah kimseyi zor yolda bırakmasın
(4,061 puan) tarafından
Amin canım gerçekten çok zor annem düğünüme kemoterapi son kuru alıp gelmişti düşün bisi olursa bile görmüş olayım dedi de düğün yaptık biz tabi bir sene geçmedi annem iyileşti ben kanser olduğumu öğrendim ama vok şükür benim erken tanı olduğu için kemoterapi vs almadım çok şükür ama aslında bizde üzülerek kendimize yapıyoruz canim kendini de okadar üzme derim ve kendin içinde kontrole git benim annemin doktoru bizi uyarmış di meme kanseri için
(1,011 puan) tarafından
Radyoterapimi aldın canım sen sana ne yaptılar peki. Aslında çok haklısın bizlerde risk altında duruyoruz hep her bayan senede gitmesi gerekiyormuş ama niye ihmal ediyoruz bilmiyorum
(4,061 puan) tarafından
Yok cnm ben radyoterapi almadım rahim ağzı kanseri olduğu için

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 187 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,403 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 334 göst.
27 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 126 göst.
7 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,443 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 351 göst.

379,741 soru

11,368,037 cevap

34,850 kullanıcı

...