0 oy
1,598 göst.
Diğer kategorisinde (126 puan) tarafından
Eşimle hiç mutlu değilim bosanalim diyorum bosanmiyor ben korunamama rağmen hamile kaldım su an hamileyim. Seni bırakmam ben diyor. Bana şiddet uyguluyor kötü davranıyor beni anlamıyor argo kelimeler kullanıyor hiç mutlu değilim. Kendime fake hesap açtım instgramdan ordan konuşuyorum bir iki kişiyle onlarla konuşunca zaman su gibi geçi yor mesela  biliyorum yaptığım yanlış 17 yaşında evlendim yaptım bir cahillik ama su an çok pişmanım. Bosanalim diyorum bosanmiyor ne yapacam bennn ailem beni kabul etmiyor hamielsin otur oturduğun yerde diyor

41 Cevaplar

+4 oy
(574 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Herkes sadece erkeklerle konuşmana takılmış çok da haklılar ama şiddet görüyor olmanı da okumuyorlar sanırım bı evlilikte iki kötü şey var ikisi de var o evlilikte kurtulusun bir erkek olmamalı ve yakınında guvenebilecegin birilerinden yardım istemelisin yoksa yeni bir hataya düşeceksin
(10,328 puan) tarafından
Yaren bu tarz ahlaki sorunlara ılımlı yaklaşamıyorum balım ben. Yani bu makul değil. Senin iyi niyetinden öperim sen de haklısın. Ama ben çok kızıyorum
(1,250 puan) tarafından
Kız bende şimdi okudum o postu kendisiyle yuh yani elin adamına vücudunun çekip atiyo bu deli ne günlere kaldık bide ikibucuk yaşında çocuğu varmış bide şimdi hamile
(242 puan) tarafından
Ay evet ya bide kesin şey diyodur adam işte merak etme kocandan boşatıp ben seninle evlenicem öyle öyle diyerek faydalaniyo eğer bahsettiği kendisiyse kii bence öyle kendisi başlı başına pislik zaten
(7,926 puan) tarafından
Bence post sahibinin piskolojisi bozulmuş, tedaviye ihtiyacı var. Yoksa yaptığı şey çok yanlış bişey bunu idrak edemeyecek kadar gitmiş kafası.
(10,328 puan) tarafından
Başka ihtimal yok kendisi. Bir arkadaş diyorsa zaten o arkadaş kendisidir. Vallahi başına bir iş gelir o zaman vurur kafayı duvarlara
-Reklam-
+4 oy
(4,986 puan) tarafından
Hata yapıp bir erkekle evlenmissin ve hala hata yapıp evliyken başka erkeklerle konuşuyorsun 

Bence önce sen kendini düzelt 
(126 puan) tarafından
Evet mutlu oluyorum bu şekilde bir yandan da çok korkuyorum eşim görür diye
(4,986 puan) tarafından
Karnındaki cocugudami düşünmüyorsun
Bana hiç doğrucu gelmedin bukadar rahat konuşman beni rahatsız etti
(7,121 puan) tarafından
Eşim görür diye korkacagina . Allah görüyor diye kork adamın yaptığını yenilir değil ama hakliyken haksız olmak da ayrı . Bari git boşan kadın sığınmaya kaç trol gibi geldin çok rahatsız maşallah
(4,986 puan) tarafından
Allah korkusu olan zaten yapmaz canm
Herkes kendine yakışanı yapar şiddet görüyor diye mutsuz diyede başka erkeklerden medet ummak nekadar doğru onlarla bu şekilde helede hamileyken mutlu olmak da ayrı ilginç
(166 puan) tarafından
Bende mutsuzm hamileyken neler yasadim eşim yeri geldi seninde karnindakinimde Allah belasini versin dedi bana silip etti beni lohusaykende yapayalniz kaldim ama aklima bile gelmedi baska bi karsi cinsle konusmak elhamdülillah mayam okadar bozul değil korkarim hesap gününün sahibinden utanırim karnimdaki bebeden yanimdami yavrudan insanliğimdan battikca batiyorsun nasil vicdanin el veriyor anlayamiyorum Allah sana hidayet versin
+4 oy
(10,328 puan) tarafından
Ahlaksızlığa kılıf eşimle mutlu değilim. Şahane. Bebeğin var  annesin biraz ar,edep diliyorum sizin için yüce Allah'tan.
(2,587 puan) tarafından
Her mutsuz olan başkalarına atsa kendini ...
Ama bunu yapan da çok ciddi bir kitle var
(10,328 puan) tarafından
Rezillik başka şey değil. Eşlerinden önce de onların olan ahlakı ölene kadar korumak gerek. Yani aslında mevzu sadece evli olmak da değil karnında bebeğin ile bunu kendine nasıl yakıştırabiliyorsun bunu da sormalı insan kendine. Şiddet beter evet ama çözüm bu mu
(2,587 puan) tarafından
Canım herkes kendine yakışanı yapar . Ben ilk evliligimde aldatıldım hemde baya okkalı. Onun hakkı benim de ona boynuz takmamdi.  Ama asla yapmadım.  Kendime bu kötülüğü yapamazdim.  Boşanma senelerimi aldı ve bosandim. Şimdi bazen diyorum ki iyi ki şeytana uyumadım. İyi ki kendime bu kötülüğü yapmadım.  Çocuğum falan da yoktu benim . Bunları kendimi övmek için yazmıyorum ama bir insan namusu için şerefi için yasar hele de nesil yetiştiren kadınlar yani
+3 oy
(12,979 puan) tarafından
Kendine gel Hamilesin başkasıyla mı konuşuyorsun 

Kocan görürse o zaman boşanır ama bu sefer de çocuk var diye sen yalvarırsın 
(1,758 puan) tarafından
Sadece boşansa iyi
(552 puan) tarafından
Ağzına sağlık artımı verdim kaçıyorum
(12,490 puan) tarafından
Çocuğuda alır elinden
(574 puan) tarafından
Şiddet görüyor kanka  neyine yalvaracak
+2 oy
(1,205 puan) tarafından
Tabıdığın bildiğin kocan sana neler ediyor elin adamlarının yapacağını kestiremiyorum bile. Klavye delikanlıları çoğu evli eşini aldatıyordur. Bunlarla mı mutlusun ?. Eşinin şiddet işi olmasa biraz dur zamana bırak diyecem ama şimdi afedersin iki ucu pis değnek.  Yanlışa yanlışla yüreme. Rabbim afiyetlei bir kapı açsın sana
(1,205 puan) tarafından
Eşin seni mutlu etmiyorsa başka adamlarda çareyi arama. Onun boşanmıcam demesiyle olmuyor. Al darp raporu. Ver boşanma davasını. Ailen de boşa konuşmasın çıkıp gidersen elalem der mecbur kabul ederler. Doğulumusun bilmiyorum orda işler biraz daha değişik oluyor ama çaresiz değilsin bence
(126 puan) tarafından
Evet doguluyum bizim burda boşanmak falan ayıp görülüyor. Ben bu adamdan tiksiniyorum artık görmek istemiyorum yüzünü.ailem de arkamda durmuyor
(1,205 puan) tarafından
Çekip gitsen millete karşı kabul etmezler mi?  Yani sokakta bıracak değiller ya. Onlara göre namususun
(48,634 puan) tarafından
cok merak ediyorum dogulular.bosanmaya iyi gozle bakmiyorda. evliyken başkalarıyla görusmeye mi iyi gözle bakıyorlar. ailen duysa sonuclarini sen biliyosun yurek mi yedin. bu deli cesaretini bu yonde kullanmak yerine bosanmaya calismakta kullansana
(1,205 puan) tarafından
Doğru bide bu işin bu tarafı var
+2 oy
(3,007 puan) tarafından
Bir kadın evlilikten en büyük beklentisi ilgi ve şefkat, kadın ilgi ve şefkat görmedikçe başta hüzünlenir sonrasında öfkelenmeye başlar kimisi derin bir yalnızlığa sürüklenir ve hastalanır kimisi de kendini değerli hissetmek için  etraftan gelen birazcık sevgi kırıntısına tav olur ama bulduklarida aslında kocasından farklı değildir.Yasadigi tramvasi hale aynı çukurldakileri çeker.Bu hep böyle olmuştur.Aslinda ihtiyacı olan tek şey kendine inanmak ve güvenmektir değer algısı bizim kendimize verdiğimiz değerle alakalıdır.Kendimize layık gördüğümüz hayatı yaşar o insanları çekeriz.Senin yapman gereken bu içinde olduğun çukurdan çıkmak ve buna karar vermek.Iyisi ile kötüsü ile yanında biri olsada olmasada yeni bir hayata yelken açmak yada yaşadıklarına razı gelmek. Unutma kadın yada erkek farketmez haklı sebepler yada değil bu da önemli değil bir insana ihanet ile zarar vermek ömrü boyunca onun hayatında unutamayacağı izler bırakmak evlat aile çevre ilişkisini zedelemek aciz çaresiz bırakmak bence en büyük hayasızlık en büyük hata.Kadin erkek fark etmez karşı taraf %100 hakeden biri olsada biz düzgün insan olacağız sevmiyorsak saygı duymuyorsak  bizde hiç bir kredisi yoksa bile çıkıp karşına gerekirse tam olarak bunları söyleyip defolup gideceğiz ama dürüst davranacağız sevilmemenin üzüntüsü bile geçer ama ihanet devam eden hayatından ki tüm ilişkilerini insanlığını etkiler kimse bu kadar büyük bir ceza almamalı.
+1 oy
(740 puan) tarafından
Vallahi yanlış anlama yaptığın çok yanlış sonra yarın bir gün eşin yakalar siiddet uyguluyor diyorsun bu seferde beni aldattı diye öldürür seni 
(126 puan) tarafından
Öyle birşey yapamaz o beni bu hale getirdi evlendiğimdem beri şiddet goruyorum
(740 puan) tarafından
Yapamaz mı emin olma bu kadar . Hiç kimse ihaneti affetmez . Heleki erkekler bu konuda daha caniler yani
 Haberlerde görüyoruz okadar bir tanede değil iki adamla konuşuyorsun
(7,926 puan) tarafından
Madem öyle gitbosan sığınma evleri var hicmi korkmuyosun yakalar diye
(1,250 puan) tarafından
Niye yapamadım döven adam oldurebilirde bence hem doguluyum demişsin kocan oldurmese adımızı cikarttin diye aileden bir öldürür seni
+1 oy
(5,280 puan) tarafından

Kötüde olsa boşanmadan başkalarıyla konuşmam çok yanlış. 

Kocanın bunu öğrendiğini düşün kimse kocası kötü demez elalemin erkekleriyle konuştu der
Üstelik hamile halinle. Daha ne zaman öldürmesinden bahsediyorsun
Bazı kadınlar var eşleri **. Ten farkı yok yinede namusuyla yaşıyor
(3,181 puan) tarafından
Yalan post bence ya bu kadarda olmaz heralde
tarafından
Önceki postlarina bak geçen günde arkadaşımin sevgilisi çıplak video foto istiyor demişti kendisi için sormuş meğer
(5,280 puan) tarafından
Böyle insanlar çok canım ben inandım bu posta
(3,181 puan) tarafından
Baktım canım yok postlarında onun aama gecen biri evli arkadası mın sevgilisi va sanada sevgili yapayım vs bieşy paylaşan biri olmuştu o bumu acaba birde bu mayıs ayında cocugun öksürüyor falan yazmış ama suan sadece hamile oldugunu demiş
tarafından
Arkadaşım biriyken tanışmış çocuk sürekli çıplak foto istiyor demiş post hala duruyor
+1 oy
tarafından
Valla kusura bakmasin kimse her şiddet gören kadın kocasını aldatmiyor bu insanın içinde olan bisey senin içinde varmış ki yapmışsın kocan duysa seni öldürebilir ne büyük cesaret 
+1 oy
(8,907 puan) tarafından
Vallahi hiçte cahilim deme 17 yaşında kocaya kaçmaya evlenmeye gelince hiçte cahil değilsiniz kafanız her türlü tilkiye basıyor gerceklerle yüzleşince cahil oluyorsunuz bu hayatı sen istedin kusura bakma bedelini ödeyeceksin konuş oradaki erkeklerle Bi gün ortaya çıktığında ki gerçeklerin er yada geç ortaya çıkmak gibi Bi özelliği vardır o zaman sokaklara düştüğünle kalirsin bebeğin zaten umrunda değil o kesin umrunda olsaydi tek düşüncen elin herifleriyle mutlu olmak yerine onu mutlu etmek ona güzel Bi gelecek kurmak için çabalardin yazık o doğacak bebege
tarafından
Bende 17 yaşında evlendim hiçte kolay şeyler yaşamadım ama Rabbım e binlerce kez şükürler olsun bir gün bir yanlış yapmadım önce Rabbım için sonra kendim için her zorlukta korudum kendimi
(8,907 puan) tarafından
Yanlışa yanlisla tepki verilmez ortada Bi yanlış varsa düzeltmeye ugrasilir ama boşanarak ama bosanmayarak
0 oy
(3,354 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Mutlu degilsin diye hemen başka erkeklerle konusulmaz başkasıyla mutlu olabileceğini  de  düşünme   eşinden daha beter birine denk gelirsen  daha pisman olursun bir daha geri dönemezsin  de cnm 
(3,181 puan) tarafından
Bu kızın numarasını da mı istemiyor acaba konuştuğu erkekler
(3,354 puan) tarafından
Konusuyor  muhakkak telde de
(3,181 puan) tarafından
Öyle olsa kocası yakalar bence
(3,354 puan) tarafından
Sanki kocası 7 24  evdemi  o olmayınca konusuyordur
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Niye böyle bişey yapiyosun ki
(3,181 puan) tarafından
Yalnızlıktan :)
0 oy
(242 puan) tarafından
Başka erkeklerle mi konuşuyorsun anlamadım 
(3,181 puan) tarafından
Kocasını aldatıyor Bi nevi
(242 puan) tarafından
Kız ne bi nevisi bildiğin aldatiyomus işte
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Eşinden siddet görüyor olman cok kotu bir sey evet ama fake hesapla erkeklerle gorusmen hic doğru degil geçici hevesler pesinde koşma hamilesin çocuğun olacak olgun davran ve ailenle yine yine yine konuş şiddetin sonu yok
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Eşin yakalasa seni boşar üstüne paşa paşa çocunu da alır haberin olsun 
tarafından
Kız doğuluyum diyo birde ne boşamasi öldürür bile bizde kurallar katı
(12,490 puan) tarafından
Senaryo yazdığını seziyorum şuan o bayanın :)
tarafından
Bilmiyorum ama eğer gerçekse çok tehlikeli bisey yapıyor
(12,490 puan) tarafından
Biri demiş kocan öldürür diye yok öldürmez o kadarını yapmaz demiş buda
Ben anlamadım boşanma yok ama başkalırya konuşmaya nasıl cesaret edebiliyor acaba
(3,181 puan) tarafından
Yürek yemiş sanırım
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Kaç yıllık evlisin 
0 oy
(249 puan) tarafından
O yaşta evlilik düşünmek başlı başına pişmanlık 
0 oy
tarafından
Canım böyle yapma başka erkeklerle konuşma onlar senin evli olduğunu biliyordur seni sadece kullanırlar yazık hamilesin bunu bebeğin için yapma yarın yakalanirsin bebeği de elinden alırlar ilerde yüzüne bakamazsin dua et Rabbim eşinin kalbine merhamet versin 
(126 puan) tarafından
Amin canimmm
0 oy
(3,577 puan) tarafından
Benden bosanmiyor diye birşey yok gideceksin boşanma davası açacaksın şiddet gördüğünde uzaklaştırma aldıracaksin gidip basitlesip hamile halinle erkeklerle konuşmayacaksin cahillik edip evlendim diyorsun hala cahillik edip arayış içindesin kendine gel
0 oy
(4,145 puan) tarafından
Esim görür diye korkuyorsunda peki seni an ve an gören Allahtan neden korkmuyorsun?

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 63 göst.
0 oy
8 cevap 226 göst.
22 Haziran 2022 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Simge45 (98 puan) tarafından soruldu
+3 oy
13 cevap 264 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Simge45 (98 puan) tarafından soruldu