0 oy
357 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
Oğlum 25 aylık iki kelimesi var sadece mama ve aba diyor seslendiğimde dönüp bakmaz ne kadar bagırsamda bakmaz ama ömer mama yada ömer gidelim dersem bakar gelir göz teması var ama az çocuklarlada gordumu oynamaz yanlarına gitmez sizce otizim olabilirmi doktora goturucem ama randevu yok bulamıyorum.

11 Cevaplar

0 oy
(659 puan) tarafından
İmkanınız varsa ozel terapi yerleri var hemen goturun beklemeyın otizm de ne kadar erken tanı alırsa o kadar ıyı
(33 puan) tarafından
Özel hastaneleri aradım otizim teşhisi için yapmıyoruz diyiolar ne yapacağımı bilmiyorum
(659 puan) tarafından
Ozel hastane degıl zaten ozel egıtım yerlerı var ya rehabilitasyon merkezlerı o tarz yerlere gideceksiniz cocuk psikiyatriye gorunecek orada
(33 puan) tarafından
Sağolun goturucem inşallah
-Reklam-
0 oy
(210 puan) tarafından

Rehabilitasyon merkezine götür yönlendiriyorlar... inş birşey çıkmaz geçmiş olsun :(

(33 puan) tarafından
Sağolun goturucem inşallah yarın
(210 puan) tarafından
Telefon tv durumu nasil
(33 puan) tarafından
Çok izliyordu ama ikinaydir kestim fakat kayınpederim ve kayın validem çok verir ne kadar kızsamda dinlemiyolar oğlumda onların vericegini bildiği için onları görür görmez ellerindeki telefonu alır bizim telefonumuza dokunmax benle babasınınkine açmıycagimizi biliyo sanki
(210 puan) tarafından
Benim eşimin yeğeni  geç kalınmış belirtileri çok küçük yaşta olan ve ailesinin sorumsuzlugundan 5 yaşında rehabilite edilmeye başlandı... bu tecrübeden bir arkadaşım var çocuğu sizinki gibi 2'5 yaşında temas kurmuyordu konuşmuyordu ağlıyor peteklere vuruyor kendi dünyasında bir cocuktu ben allahım götür götür götürmedi yemin olsun ben aldım götürdüm zorla ve çocuğa otizm başlangıcı dediler  ama bunlar devletten o raporu almak istemediler  bir anaokuluna yazdırdılar  çocuk şuan konuşuyor irtibat kuruyor ama hiperaktif okadar gelişme var ki ama neden sürekli tlfn ve tv d3n kaynaklı şimdi hiçbirşekilde vermiyorlar  daha iyi tabi otizm teen yok olan birşey değil onlar ailesi  olarak bunu uygun gördü  s3nde git görüş gev kalmadan carene bak canim
0 oy
tarafından
Canim korkulacak bişey değil çıkarsa da ne kadar kabullenirsen o kadar kısa süre de cocuguna yardimci olursun bizimde otizm var biz gidiyoruz ben 19aylıkken biliyordum ama 26aylıkken tam tanısı koyuldu ertesi gün direk özel eğitime başlattım ama esim kabullenmesi zor oldu
(33 puan) tarafından
Neyapıcam bilmiyorum olmadından çok korkuyorum bir yandan o yüzden gotürmek istemiyorum annemler normaldir çocuktur diyo bende bakıyorum çok sakin aşırı sakın bu sakinliği daha çok korkutuyo kendi halinde bagırıp çağırmıyan bir çocuk ne yapım kafam karışık
(664 puan) tarafından
19 aylıkken nasıl fark ettin canım
0 oy
tarafından
Özel eğitim yerlerine başvurun bildiğim kadarı. Araştırın neresi gerekir yine de
0 oy
(13,699 puan) tarafından
Umarım bişi çıkmaz kuzum 
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Rehabitalaayon merkezlerine gotur. 1-2 yerin fikririni al. Onlar seni yonlendirir canm. Devlet hastahanesinden cocuk psikiyatri randevusu al. Orda muane ediyorlar. Duruma gore yeni yonlendiriyorlar. 

Ekranlar dan uzak tutman lazim. Surekli iletisim kitap okuma,cocuklar arasina karisma vs olmasi gerek. 
0 oy
(2,852 puan) tarafından
22 aylık oğlum dediğiniz gibi kelimesi az hiperaktif bir çocuk dün psikiyatriye götürdüm 6 ay geri dedi
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnm çocuğum öyleydi göz teması hiç kurmazdı.Kelimesi azdı.Şimdi cümle kuruyor ama insanların yanında konuşmuyor kaçıyor 'konuşmuyor mu? hasta mı? doktora götürün' diyen hala var ben çocuğumun öz güveninin bu sorular yüzünden kırıldığını düşünüyorum çocuğun çok üstüne gidilmesini doğru bulmuyorum.
0 oy
(148 puan) tarafından
çok iletişim kurulmayan, tv ye maruz bırakılan çocuklar da bu şekilde olabiliyor hemen çocuğunuzda problem aramayın, bazı erkek çocuklar geç konuşabiliyor ayrıca 
0 oy
(440 puan) tarafından
çocuk ve ergen piskiyatristine götürün. o size söyleyecektir. 
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Atipik otizimli oğlum benim eski postumu bir oku canım. Bir an önce de psikiyatri den randevu alıp bir an önce götür pedagog yada pisikolog değil psikiyatri ye götür ve lütfen geçiktirme.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 197 göst.
4 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 175766 (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 65 göst.
16 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Birsel.. (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,145 göst.
17 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 213 göst.

379,708 soru

11,366,534 cevap

34,846 kullanıcı

...