0 oy
577 göst.
Aile kategorisinde (199 puan) tarafından
Merhaba kızlar 19 aylık epilepsi hastası oğlum var 39+1 haftalık hamileyim o kadar korkutuyorlarki çok zor diye şimdi belki oğlun küçük ikincisine ne acele ettin diyen olacak zaten oğlum epilepsi hastası çok zor bir çocuk her ay hastanedeyim çok şükür gelisiminde hiç bir sıkıntı yok çok akıllı bir çocuk ama aydan aya bazen ayı bile dolmaz nöbet geçirir gerçekten kimse bu halde ikinci bir çocuk istemez ben doğum kontrol hapı kullanıyordum ama hamile kaldım başlarda çok isyan ettim aldırmayı bile düşündüm ama asla yapamazdim şuan bile kabbulenemiyorum bide etraftakiler çok saçma sapan konuşup insanı daha çok bunalima sokuyorlar doğumum yaklaştığı için yeterince gerginim ilk doğumda lohusalık psikolojisi yaşamadım ama bu daha doğmadan bunalıma girdim ne yapacam nasıl yapacam oğlum çok çok yaramaz bebegimle ilgilenip onu aksatmaktan yada büyük oğlumla ilgilenip bebeğimi aksatmaktan çok korkuyorum eşim dahil kaynanam gil sürekli beni eleştiren benden her zaman herşeyin en en fazlasını bekleyen bir aile çocuklarla ilgilenip ev işini aksatinca dünyalar kadar laf yiyeceğimi de biliyorum çok düşüncesiz bir ailenin içindeyim en başta eşim beni eleştirecek olan kişi çocuklarımdan başka hiç birşey önemli olmaz olamaz ama ben iki çocukla uğraşırken üstüne laf yemek beni baya bir bunalıma sokacaktır 

28 Cevaplar

+2 oy
(1,347 puan) tarafından

Bunları sana verem rabbim tabikide sabrınıda verecektir korkma canım bende 4 tane düşün biri 18 yaşında  biri 13 yaşında biri 5 yaşında biri 3 yaşında hiçte zor değil çok şükür sabır çok önemli bendekilerin hepsi sorunlu birbiriyle :D büyükler kendi aralarında geçinemez küçükler kendi aralarında bense hepsiyle :D

(199 puan) tarafından
Evet sonra hep öyle düşündüm o yüzden ikincinin ismini umut koyacağım umudum yani banada oğluma da iyi gelecek belkide kim bilir çünkü bende çok yıprandım
(1,347 puan) tarafından
Hep aklına kötü şeyler olumsuz şeyler gelince onların birbirine destek olacağını düşün sanada iyi gelecekler emin ol onlar büyüdükçe daha farklı düşüneceksin
(646 puan) tarafından
Gözlerim doldu şuan benim oğlumun adı da umut şuan kucağımda uyuya kaldı
(199 puan) tarafından
Rabbim sana bağışlasın inşallah Rabbim kimseye
(199 puan) tarafından
Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin
-Reklam-
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Hangi markaydi hap bende kullanıyorum da ondan sordum canim
(199 puan) tarafından
Carezetta emziren anneler için olan
(4,290 puan) tarafından
Bende 5 ay kullandim ondan sonra bıraktım adet olmayı engelleyince
(104 puan) tarafından
Ay bende onu kullanıyorum 22 aylık ikizlerim var korktum simdi acaba saati saatine kullanmadiniz mi?sorunuza gelecek olursa emin ol Allah yardım ediyor ikiz annesi olarak söylüyorum
(199 puan) tarafından
Hemsirem zaten gel değiştirelim demişti oğlun büyüyor süt korumaz demişti gideceğim adet olmayı bekliyordum olmadım gittim hamileydim
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Her zorluğun bir güzelliği var tabikide zor olacak ama onlar büyüdükce beraber oyun oynadıkca iyi'ki diyeceksin allah sabrı veriyor merak etme küçük emeklemeye başladımı daha kolay olur beraber vakit geçirir abisi ile takma kafana bukadar stres yapma canım benim minik aslana da çok geçmiş olsun inşallah birdaha hiç geçirmez nöbet filan 
(199 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah
(7,300 puan) tarafından
Rıca ederim canıö ❤
0 oy
(13,030 puan) tarafından

Rabbim yardımcın olsun 

Çok kolay değil çok zor da değil 2 çocuk :)

(199 puan) tarafından
Ya bende kolay olmayacağını biliyorum çünkü biriyle uğraşmak bile zor bide iki tane olunca tabikide zor olacak ama beni aşırı derece korkutuyorlar yemek bile yiyemicen uyuyamayacaksn zaten ilk oğlum hiç uyutmuyor ona alışığım artık ben
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Canim okadar cok sey yazmissinki  cevreden soylenen ler falan .gercekleri yazmaya elim gitmiyor. Gecmisoldun oncelikle oglun icin. İkinci cckta da olan olmus zaten dogmak uzere. Rabbim bir sekilde sabrini gucunu kuvvetini veirir.
(199 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Valla eşin yardimci olmuyosa zor canim tek başına zor ben tek basimayim
0 oy
(70 puan) tarafından
Bnde bi kac gun önce korunduğum halde hamile olduğumu öğrendim çok ağladım benimde simdi 11 aylık oğlum var doğum yapacağım zaman sizinkiyle aynı olucak o da 19 aylık olur. Çok zorlanacagimi biliyorum ama çok şükür eşim yardımcı olucak Allah razı olsun simdi bile isten geldikten sonra oğlumla o ilgilenir hepte motive ediyor sen yaparsın korkma diyor. Keşke senin de esin sana yardımcı olsaydı. Ama merak etme Rabbım yardim eder inşallah oğluna da şifa versin. Biz anneler üstesinden gelemeyecegimiz bir sey yok bunu da halledersin. 
(199 puan) tarafından
Benim eşim öğlen 1 de işe gidip gece 2 de geliyor bana diyor keşke sabah gidip 5,6 gibi eve gelseydim sana yardımcı olurdum ama iş saati de sıkıntı tek başıma kalacağım
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Birlikte mi oturuyorsunuz
(199 puan) tarafından
Bir ay öncesine kadar beraberdik yeni ev yapıldı ayrıldık ama yine altli üstlü oturuyoruz
0 oy
tarafından
Canım epilepsi hastası olduğuna dair nasıl teşhis konuldu belirti varmıydi
tarafından
Nasıl nöbet geçiriyodu bilgi verirmisin
(199 puan) tarafından
4 aylıkken gözleri tavanda sabit kaliyordu hiç bir tepki vermiyordu bu gittikçe titremeye çevirdi ondan sonra ağzından köpükler çıkmaya başladı ellerini kendini sıkıyor hareketsiz kalıyor
tarafından
Canım benim kızımda 3yasina girdide.3ay da her ayın 1inde ,anne başım dönüyor diyip gözlerine bakıyordum,gözleri sağa sola hızlı bir şekilde gidip geliyodu.yuzu beyaz kesildi terlemeleri oldu.basini sabit tutamadi.bizde doktora goturcez de bu hafta internete epilepsi belirtileri diyodu size sorim dedim belirti ollarak sizde nasıldı diye..
0 oy
(1,014 puan) tarafından
3 çocuklu ben hemen sıvışayım posttan:))
0 oy
(2,152 puan) tarafından
Benimde 19 aylık oğlum 1 aylık kızım var canım 2. Bebeğin şuanlık hiç bir zorluğu yok büyük olanı ihmal edebiliyorum çünkü oda emiyo tam bebeği emzirceğim zaman kendi emmek istiyo malesef buda onu üzmeme sebep oluyor. Haricinde bi zorluğu yok inanki. Oğlun hasta olduğu için sana biraz zorluğu olabilir Rabbım şifasını versin canım 
(199 puan) tarafından
Bende anneme gidip öyle bıraktirdim bende aslında hep düşündüm bebeğim doğunca ikisini bir emziririm diye ama sütten kesmek o kadar zor ki çok üzülüyordum oğlum için o anlar aklıma gelince alışmasını istemiyorum tekrardan bana meme meme diye sarılıp ağlıyordu
(199 puan) tarafından
Çok ağladım o zamanlarda onu öyle gördükçe hatta kaç kere vermeye kalktım anneme yakalandım annem izin vermedi
(2,152 puan) tarafından
:D ay çok iyi şu yakalandım dediğin yer. Bende çok ağladım valla gelip göğsümü açmaya çalışıyodu ben başlıyodum ağlamaya. Eşim sağolsun o yardım etti bırakmıştı. Annem kıyamıyodu görüntülü konuşurken falan ver emsin diyodu. Annem farklı şehirde valla gönderiyim diyorum ama nasıl olcak bakalım
(199 puan) tarafından
Ben uyutmak için odaya gidiyordum anne ya hissediyordu galiba tam kucağıma alıyordum birden içeriye giriyordu benden alıyordu çocuğu diyordu ver ben uyutacam
(2,152 puan) tarafından
Zaten öyle olması gerekiyordu canım benim de eşim uyutmaya başladı annemgile gidince de babam uyutuyodu annemle uyumuyodu. Ben hiç görünmüyodum ona.
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Bacım sana tavsiyem o çocuğa hacamat yaptır. Ciddi söylüyorum bu epilepsi konusunda çok insan hacamattan şifa buldu. Kafasından yapılıyor. Bı bunu da deneyin lütfen 
(199 puan) tarafından
Hacamat geçen ay yaptırdım ben bir tane Anlı'nın ortasına her iki kulağına da yaptırdım sırtına da yaptırdım kan akıttım yaptırdım onuda ben
(2,762 puan) tarafından
İyi çok şükür şifa olsun inşallah
(199 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(3,017 puan) tarafından
Eşinin ailesine karşı vurdum duymaz olacaksın bir kulağından girecek diger kulağından çıkacak önüne bakacaksın ,zaten biliyorsun yapsanda yaranamıyorsun yapmasanda, en azından kendi yormamis olursun.

Kendini hiç korkutma neden biliyor musun sen korunuyor olmana rağmen seni bulmuş seni seçmiş annesi sana şans ve iç huzuru getirecek bebegin inan bana zorlansanda her şey çok çabuk çözülecek su akıp yatağını bulacak hiç dertlenme belki diğer evladında şifasını bulacak kardeşi ile açıkçası ben zaten diğer evladına herseyden çok iyi geleceğine asıl onun kısmeti olduğunu düşündüm.. zaman gösterecek ama bekle ve gör.
(199 puan) tarafından
Etrafımda böyle konuşan insanlar olsaydı belki de bu kadar bunalıma girip daha doğmamış çocuğun stresine girmezdim çok teşekkür ederim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Yorumlarda söylenecek her şey söylenmiş sadece şunu eklemek istiyorum 20 sene Sonra ne eş ne ailesi ne anan baban ne konu komşu kimse sana şöyle yaptın ya sağol demeyecek ama o evlatlar annem bizim için şöyle yaptı böyle sahip çıktı böyle güvendi ne oyunlar oynadık vs diye düşünüp anlatacak zaten önemli olan da bu. Evi yemeği düşünme zamanla oturur konuşana kuşak tıkamayı öğreneceksin şu lohusa dönem geçince anlayacaksın sadece biraz sabır kuzum hayırlısıyla doğsun gün geçtikçe kendindeki güce sende şaşıracaksın. Biri tam 2 yaş birisi de 3 aylık 2 bebeğim var o zorluğu biliyorum 
(199 puan) tarafından
Yorumun o kadar güzel ki bir an böyle annem geldi aklıma annemde çok zorluk çekti eltiden kaynanadan babamdan çok çekti ama bizimle çok güzel ilgilinerdi o yokluk içinde her zaman üstümüz başımız tertemiz güzeldi okula giderken her gün saçımı farklı farklı orerdi sürekli oyunlar oynardı okul hayatında her zaman yardımcı olurdu odevlerimize Allah ondan razı olsun Bu yorumunu okuyunca annem geldi aklıma çok haklısın gerçekten
(1,824 puan) tarafından
İnşallah evlatlarımızda bizi öyle güzel hatırlasın canım ben annemin titizliğinden çok çektim hep temizlik anısı var aklımda :) ama kötü bir anımda yok şükür toz alıp barbie ye kıyafet diktiğimiz dün gibi aklımda
(199 puan) tarafından
O titizlik de onun elinde olan birşey değildi Sırf eşim burası niye kirlenmiş şurasi niye böyle demesin diye oğlum bazen bir yeri kirletiyor gerginlesiyorum sonra oturup senin suçun değil oğlum beni bu duruma getiren insanlara hakkım helal değil diyorum Sonra izin veriyorum istediği gibi yesin oynasın
(1,824 puan) tarafından
Malesef bende çok yapardım onu çok dağıtan asla durmayan 2 yaş bebe anlamıyor anlasa da yine yapıyor ne diyim en son bıraktım fırsatta oldukça yapıyorum artık onu da kırmıyorum kendimi de yormuyorum bazen yine geliyor öyle bir istek ama susturmayı öğrendim galiba
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Zor kirve zor :) 2 kızım var cok kavga ediyolar onun dışında iyiler
(199 puan) tarafından
Kardeş demek kavga etmek demek bence :)
0 oy
(15,227 puan) tarafından
2. Bebeğimi dogurali 2 ay oldu. Ama ilkinde zorlandigim kadar zorlanmiyorum bu sefer. Hem daha tecrübeliyim. Hem de bebeğim ilk cpcugum kadar zor bir bebek değil Allah'a şükür. Maşallah diyeyim. Benim tek sıkıntım bebişle abisini başbaşa bırakamıyorum. Biraz acı seviyo kardeşini. Kıskanma durumu olabiliyor. Sen de kendini hiç üzme. Allah'ım vermiş. Birlikte güzel güzel buyurler inşallah. Hem küçük olunca daha az kıskançlık olur belki. Vardır bı hikmeti. 
(199 puan) tarafından
Bende hep dua ediyorum inşallah bu bebeğim uysal olur diye uysal olursa Biraz daha rahat olurum sanki Herşeyde vardır bir hayır benim oğlumda bir iki aydir bana düşkün olmuş normalde öyle beni arayan bir çocuk değildi çok üzülüyordum hatta ama bu bir iki aydır çok düşkün bana inşallah kardeşini sever
(15,227 puan) tarafından
Kardeş bu illa ki sevilir. Ama kiskanclik, inat, nasıl seveceğini bilememe oluyor. Olur olur giderler Allah'ın izniyle. Sen rahat ol. İkisini de bol bol op kokla sev yeter
0 oy
(646 puan) tarafından
Benim oğlumun bir rahatsizligi ortaya çıktı ve ben lohusa depresyonu içindeydim daha bebeğim 20 gunluktu gurbetteyim sezeryanliydim eşimden başka kimse yoktu ve o hastalık beni perişan etti hıçkıra hıçkıra hastane koridorunda ağlarken yengemle telefonda konuşuyordum neden bu bebeği dünyaya getirdim hasta işte ben vicdan azabı çekiyorum benim yüzümden oldu dedim yengem de bana onu sen vesile olarak getirdin onu Allah sana verdi nice insan istiyor yıllarca didiniyor çocuğu olmuyor onlar bizden farksız bişey yapmıyor ama Allah onlara vermiyor peki bunu ben istedim veya istemedim hastalikli veya sağlıklı her neyse sonuçta onu da Allah verdi bir kerede oldu bininci kerede oldu sonuçta Allah verdi vermeyebilirdi verdi doğum ölüm kaderdir doğacağı vardı doğdu kimseye hesap vermek zorunda değilsin o senin yavrun
(199 puan) tarafından
Bende çok isyan ettim çocuğum hasta sürekli hastanedeyim buna nasıl bakacam bunun günahı ne dedim belki emziremicem bile dedim Allah affetsin inşallah isyanlarimizi
0 oy
(13,091 puan) tarafından
Hiç kimseyi umursama sen sadece çocuklarına odaklan öyle ay çok zor olacak ah ah tüh tüh diyenlere de Allah razı olsun sizden ne güzel destek oluyorsunuz moral veriyorsunuz de kinayeli kinayeli o onlara yeterli cevaptır. Çocuk bu büyür gider bir şekilde ve unutma ANNESIN DIYE MUKEMMEL OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİN. 
(199 puan) tarafından
Annelerin gerçekten çok mükemmel olmasını bekliyorlar eşimin bana sürekli dediği şey kadın ol kadın bende diyorum ki çocuğuma bakıyorum evimi temizliyorum yemeğimi yapıyorum ben hiç dışarıya çıkmam biliyor msnz bir kafe bir arkadaş ortamım hiç yok kadın değilsem git kendine kadın getir daha ne yapacam ben diyorum
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Evlat senin evladın cnm bakanda sensin etrafındakilerin  ne deyişine bakma  Rabbim sana evlat vermişse  bakacak güç  de verir sıkıntı  yapma  ne güzel kardeşi olur  ilerde    sıkıntı yasamaz tek başına 
(199 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(625 puan) tarafından
Peki böyle bir eşin var ve epilepsi hastası minicik bir yavrucuğun. Neden 2. çocuk? Çok merak ettim.
(199 puan) tarafından
Postu tam okumadın sanırım orda cevabı var zaten

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 271 göst.
3 Aralık 2021 Aile kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 461 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (892 puan) tarafından soruldu
+1 oy
29 cevap 483 göst.
3 Ocak 2024 Aile kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu