+1 oy
481 göst.
Aile kategorisinde (563 puan) tarafından
Herkes çok zor diyor acaba böyle işini bitirip  yerinde oturup çayını rahat icebilen varmı kızım Allah izin verirse yarın çıkacak yoğun bakımdan küçük bebek birde 3 yaş 2 aylık kızım var nasıl olur kızlar sizde durumlar nasıl :)

29 Cevaplar

+1 oy
(8,255 puan) tarafından
Biri 18 diğeri 4 aylık günlerim. Elimde bez kusmuk temizle, büyüğü doyur küçüğü doyur, alt al temizlik yap..... Saysam böyle böyle gider çom yoruluyorum çok zor. 
(563 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun gerçekten seninkiler çok küçükmüş benimkide çok büyük değil ama tuvaletini söylüyor karnı açıksa soyyluyir istedigi şeyleri dile getirebiliyor canım Allah yardımcın olsun
(8,255 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bu arada kavuşmana çok sevindim gözüm aydın tatlı yorgunluk bunlar elbet geçecek ❤️
(563 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun kızımda son bir haftada çok hareketli oldu büyüğü hiç durmuyor yerinde bebek geldi anne bebek tatlı diyor biraz anlamıyor zarar verip vermeyeceğini artık zamanla anlayacak insAllah benim için sorun olmaz ama bebek besigindeyken yanına gitmiyor karışmıyor öyle sadece emzirirken altını açarken biraz başında bakıyor sonra kendi kendine oynuyor :D
(8,255 puan) tarafından
Benim ki kardeşimin üstüne bile oturdu o derece ☺️☺️
(563 puan) tarafından
Bende öyle birşey yapmıştım annem yorganı üstüne kapatmıştı hatta baya buyuktum ben ortaokula gidiyordum annemin ödü kopmuştu :D hatta bugün bebeği yatağa koydum eşim diyor bebek nerde bebeği göremedi yataktaki çok küçük birde diğer kızıma göre 3030 gram doğdu kuvezde 8 gün kaldı kuvezden çıkış kilosu 2980 gram diğer kızımda 3500 doğmuştu onun cikisida 3700 falandı ama akciğer kanaması gecirdigi için baya su verilmisti vücuduna  iki kızımda kuveze girdi ama çıktılar çok şükür Rabbime ne kadar dua etsem azdır seninkiler kizmi erkek mi canım :)
-Reklam-
0 oy
(10,029 puan) tarafından
Kiz zaten olmus yasayip goreceksin. Olmadan yazsan asla yapma derdim
(563 puan) tarafından
MasAllah canım genelde erkek çocukları pek durmuyor oyuzden sordum çok merak ediyorlar herşeyi eltiminkiler erkek çok annelerine aşırı düşkünler kadın nereye gitse ordalar tuvalette bile beraber giriyorlar birakmiyolar gitsin kadın
(10,029 puan) tarafından
Bastan oyleydi suan o kadar pesimde degil en azindan tuvalete yanliz gidebiliyorum ama kucuge hic huzur vermiyo
(563 puan) tarafından
Dövüyor mu küçüğünü insAllah iyi olur kızım ya sırf onun için rabbim den istedim bir tane daha olsun diye rabbim nasip etti çok şükür çünkü çocuk bebek delisi yalnızlığı hiç sevmiyor kizim
(10,029 puan) tarafından
Evet asiri zarar veriyo. Valla Allah can sagligi versin ama yaptigima pisman etti. Birde asla yanliz kalmiyosun biri yatiyosa oburu kalkiyo disari rahat huzurla cikmak yok. Keyifle bisey yapamiyosun hep bir kosturma :)
(563 puan) tarafından
Doğrudur cnm benim şuan bile birbirine karıştı günümüz hastanede bitiyor :) bebek kuvezde 1 haftadır nasip olursa yarın cikicak :)
0 oy
(7,291 puan) tarafından
Tabikide zorlukları var ama güzel yanlarıda çok biri 18 aylık biri 4 yaşında beraber oynuyorlar bende rahat ediyorum
tarafından
Ayyy fate galiba benim bebede tam öyle olacak kızım 4 fln olur sonra bebis olur sence zor mj
(7,291 puan) tarafından
Zor değil aslında balım çocuktan çocuğa değişiyor aslında
tarafından
Yaa benim bebe dün kendi bebekligini gördü anne bak bebek öyle mutlu oldu bi an bebe yapasım geldi ne yalan diyim sjsjsj ama işte kıskançlık olur korkusu var içimde ve bakamam edemem diye urkuyorum :(( mesela bugün hastayım artık uzanarak kızı doyurdum yanına uxandim yattık
(7,291 puan) tarafından
Her çocuk ilaki kıskançlık yapıyor yavrum 10 yaşındaki çocukta 4 yaşındaki bebe de bizimde kıskançlık oluyor kendin biliyon işte ama çok iyi arkadaşlar bir birlerine
tarafından
İnşallah öyle olur gülüm
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Başta zor sonrası çok güzel asıl 3 çocuklu hayat nasıl merak ediyorum sanırım sıyıracağım 7 ay sonra
(563 puan) tarafından
Allah kolaylığını verir canım Rabbimiz demiş zorlukla beraber kolaylıkla vardır mutlaka :)
(5,308 puan) tarafından
İnşallah canım. Sen iki çocuklu hayattan korkma başta evet zor 1 2yıla herşey çok güzel oluyor
(563 puan) tarafından
Evet canım biraz emzirme dönemi atak donemleri zor oluyor bebeklerin
0 oy
(480 puan) tarafından
Valla ilk başlar benim için kolaydı zaten küçük sürekli uyuyor ne zaman iki yaşı geçti o zaman zorlandım benimkilerin arası 13 ay belki de ondan
(563 puan) tarafından
İnsAllah benimkide uyur ya :)
0 oy
(372 puan) tarafından
4 çocuklu birinden de tavsiye ister misin?ikisi 6 aylık ikiz hemde :) 
(563 puan) tarafından
Hay masAllah canm Allah yardımcın olsun ben ozaman daha çok kendimi dik tutmam lazım işlerimi görmem lazım :)
(372 puan) tarafından
Valla bana göre senin kanat takıp Uçman lazım:)
(563 puan) tarafından
Ahahah :) aynen cnm ama hiç desteğim yok inan iki çocuğumda aileden destek görmedim hickimse yanımda kalmadı ne eşimin ne kendimin
(372 puan) tarafından
Sorma bendede durumlar aynı ikizlerime kendim bakıyorum bude okula giden büyükler var artık ahtapot gibi hissediyorum kendimi her birinin üzerinde bir elim var sanki :) akşama kadar yarışmam bitmiyor
(563 puan) tarafından
Allah yardım etsin cnm zor gerçekten hepsini düşünmek hepsine koşmak insan yıpranıyor:)
0 oy
(12,620 puan) tarafından
Canım ☺️

Sevindim taburcu oluyormuş bebiş

Yarın iki haftalık olacaz Defne 19 aylık biliyorsun. Düzen kendi kendine oluşuyormuş. Benim kız her gün duş alır ikisınıde yıkıyorum akşam, yemeği de ev işinide yapıyorum şükür
(563 puan) tarafından
Bez takmıyor evet hamileyken alistirdim kafama klozetini de firlatmisligi var :D çok inatçı baya zorlandım cnm :)Yok cnm ben hep kızıma herşeyi önüne koyardım kendi yerdi sadece yoğurdunu yedirirdim zaten şuan kendi yiyor oyuzden döküyor bilerek oynuyor zaten :D bugün oyuncağını süt iciriyorum diye bardağın içine sokmuş tavşanı komple süt olmuş :D
(12,620 puan) tarafından
Maşallah ♥️
Bezi bıraktıramadım ben büyüğünü tuvalete yapıyor da çiş hiç denemedim oyle kaldı
Lazımlık alacağım bklm
(563 puan) tarafından
18 ay çok küçük ama canm tabi bebeğin algısına göre değişir benim kızımın yaşıtları mesela tam net konuşuyor benim kızım biraz karıştırıyor biraz net konuşuyor ben taam 2 yaşında denedim korkuyordu klozetten oturmuyordu sonra 2 buçuk yaşından sonra alıştırmaya başladım 1 buçuk ayda zor alıştı birde 2 yaş sendromu falan oldu sınırlıydı klozetini bana firlatiyordu
(12,620 puan) tarafından
Doğrudur canım
Bizde bez olayı yok komple toptan. Direk tutulur evrensel saatlerde hepimiz oyle büyüdük. Defne'de denemek istedim ilk bebek heyecanı sıfır tecrübe hem annemler yadırgadı değişik geldı oyle kaldı. Efe kirkı çikınca deneyeceğim
(563 puan) tarafından
Cnm bazı bebekler 1 yaşında kendi bezini çıkarıp atıyormuş çocuktan çocuğa da değişiyor hazır olması gerekiyor demekki eltim 1 buçuk yaşında kızını alistirmisti ben çok şaşırmıştım bazilarida çok geç demişti bana :D
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Valla durumlar iyi herşey planlı olunca ev işi dersen büyük temizlik vs ya eşim yapıyor ki çok güzel yapar ya da beraber yaparız , hasta olunca sadece sıkıntı onun dışında bebişlerde sorun yok ya  29 aylık ve 11 aylık iki oğlum var. :)      
(7,447 puan) tarafından
Valla benim tek desteğim eşim onun dışında tekim, ama senin yaşadıkların kolay değil korkarsın tabi
(563 puan) tarafından
Evet cnm baya dogumum zor oldu ikiside suni sancı aldım ama ikincide doğumum zor oldu bebek biraz kuru kuru çıktı suyum gelmişti çünkü acilmada olmayınca sanciyi verdikçe daha çok su kaybı oldu bu sefer bebek zor cikti
(7,447 puan) tarafından
Hay Allah'ım ya çok zor olmuş
(563 puan) tarafından
Evet cnm birde keşide atmadilar iyikide atmadilar sadece 3 dikiş aldim
(7,447 puan) tarafından
İyi bari canım ya
0 oy
(2,877 puan) tarafından
Ben çok zorlanıyorum kızım diş çıkarıyo, oğlum iki yaş sendromunda diyeceklerim bu kadar 
(563 puan) tarafından
Baya küçükmüş cnm Allah yardım etsin cnm benim kızım şuan 3 yaş iki ay tuvaletine felan gidiyor kendini ifade ediyor rahat sadece dökme huyu var o beni zorluyor
0 oy
(286 puan) tarafından
Bebekten bebeğe değişiyor benimde 3 yaş 1 ay 11 gün vardı arada.  İlk zamanlar çok zorlandım şimdi küçük 2 yaşında giderek büyüyorlar ve bende rahatlıyorum 
(286 puan) tarafından
Ve hiçte pişman değilim şuan birlikte oynamaya başladılar keşke bir yıl önce dogursaymisim diyorum.  Evde abi olmadiginda küçük durmuyor . Birbirlerini oyaliyorlar. Ve en önemlisi de birbirlerini hayata hazırlıyorlar. Bence kardeş mükemmel birşey.
(563 puan) tarafından
Evet doğru cnm bende o açıdan çok istiyordum birde bu ara  çok düşünüyorum acaba büyüğünü ihmal edermiyim gönlü kirilirmi uzulurmu bebeği emzirince fala n çok aklıma takiliyor uzuluyorum
0 oy
tarafından

Ben kendi oğlumdan sonra ikinciye tövbe ettim hiç sorgulamıyorum :D

(563 puan) tarafından
Erkek çocuğu yetiştirmek gerçekten zor rabbim yardım etsin kız cocuklarida çok saf zor gözü açık yetiştirmek :)
tarafından
Vallahi bana yeter canım
(563 puan) tarafından
Olsun canm rabbim tüm isteyenlere nasip etsin insAllah
tarafından
Amiiin inşallah nasip etsin ❤️
0 oy
(8,999 puan) tarafından
Hahaha asla rahat rahat oturup çay içip yemek yiyemiyorum. Biri 4 yaşına girmek uzere diğeri 2. Hep bir atraksyon küçük çok yaramaz masadan inmez biz yemek yiyip çay içerken. Bir elim habire onu kollar büyük Kendi çay içmek ister yemek yerken de 20 kez kalkarım masadan illa bişey isterler veya dökerler veya cisi gelir. Ama.yinede çok güzeller herşeye değer. Bazen Cennet bazen cinnet:D çok şükür Rabbime 
(563 puan) tarafından
Ahahah oda güzel cnm :D küçük olunca ikisi zor oluyor demekki hastaneye nasıl gidip geliyorsun desteksiz gidebiliyormusun :D
(8,999 puan) tarafından
Anneme bırakıyorum yada eşim götürüyor veya erkek kardeşim veya kayınpederim. Öyle konularda yardım istediğim sürece yardım edecek kişi var.
(563 puan) tarafından
Ne güzel cnm benim varlar ama aslında yoklar :) canları sagolsun
0 oy
tarafından
2degil 3tane benimki dorduncude yolda gayet iyiyiz sabah 7de kalkıyorlar 8de kahvaltı akşama kadar bahçede oynuyorlar eşim evdeyken genellikle o ilgileniyo akşam 6da uyuyorlar sabah tekrar mesai başlıyor işlerimi akşam yapıyorum çayımı kahvemi de vaktinde icebiliyorum
(563 puan) tarafından
MasAllah cnm akşam nasıl 6 da uyuyorlar çok erken degilmi
tarafından
Öyle alistirdim sabah 7ye kdr uyuyorlar gündüz uyumuyorlar gün boyu bahçede yorulduklari içinde erkenden uyuyorlar
(563 puan) tarafından
MasAllah cnm insAllah benimkide öyle olur
0 oy
(494 puan) tarafından
Tek soru soracam tuvalet eğitimini tamamlamışsanız işiniz kolaydır keşke bende tamamlayıp öyle yapaydım ikinciyi bu 5 aydır tuvalet eğitimindeyiz pes etmek üzereyim oğlum 6 aylık kızım 2 yaş 3 aylık 
(494 puan) tarafından
Kaynanam sağolsun erken başlattırdı millet diyor geç kalmışsınız diye bende bugün artık bezledim isyemiyor diyorum tuvaleti istediğinde götürürüm diyorum sağolsun görümcemde dedi bende kızımda 1 sene uğraştım ama oğlanda öyle olmadı 1 haftada öğrendi dedi
(563 puan) tarafından
Evet her çocuk bir olmuyor cnm kimseyle mukayese yapmamak lazım bazı insanlara laf anlatmak zor gerçekten ama annesi sensin sonuç olarak :) hiç kafana takma sen kendi evladın senden iyi kimse düşünemez
(494 puan) tarafından
Orası öyle bacım ama birlik oturuyoruz kızım çok hiperaktif biri boya kalemleriyle duvarında biraz çizik oldu diye kızıma bayaa bağırdı annem gile geçen gittik bak yapma yine kızarlar dedim annem öyle şey mi olur dedi aldı bi kalem eline duvarı boyadı ha anneminde yaptığı yanlıştı ama kızmasındansa daha sakin karşılaması güzeldi
(563 puan) tarafından
Valla benim kocam kalemi veriyor bilerek duvarları cizsin diye ben kafayı yiyorum her yer kalem utanıyorum biri gelse :D
(494 puan) tarafından
Aman bişey olmaz ya bi boya sürersin oldu bitti
0 oy
(2,872 puan) tarafından
Çookk rahat

Bene var 2 tane 

Biri 3 yaşında biri hemen hemen 5 aylık olucak

Ev sessiz sakin

Yemeklerim zamanında pişer

Hiç ağlama sesi yok

İkisi aynı anda uyur 

Hep oyuncaklarını paylaşır

Çookkk rahatım

Demek isterdim ama hepsi tersine 

Huni ile geziniyorum evde
(563 puan) tarafından
Allah senin iyiliğini versin dicektim biri varmış rahat olan :D olanda söylemesin zaten sonra işler tersine dönebilir :D
(2,872 puan) tarafından
Ayy ev çingene evi gibi
Bir oda dolusu oyuncak var yok illaki ikisi aynı oyuncak için kavga ederler
Hadi kızım küçük anlamaz ağlar da
Oğlum inadına vermez
(563 puan) tarafından
Evet inatçılık çok oluyor benim kizimdada var biraz :)
0 oy
(4,661 puan) tarafından
3 çocuklu ben okula git gel keyif yapmaya fırsatım kalıyor 
(563 puan) tarafından
Seninkiler büyümüş cnm demekki :D küçükken nasıldı
(4,661 puan) tarafından
Valla kuzum üç cocugumda yormadi beni bebeklikleri iyiydi şükür yeme içme uyku gaz sorunlari yaşamadım çok şükür şimdi peş peşe olduklari için beraber büyüdüler aynı döneme geldi okulları
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Valla içemiyorum billa içemiyorum :'( yetğerrr yeğğ yeteğğğer bıhtıh bi değüşüklük olsun :D afsggs ikisi yakama yapışıyor anne oyun anne oyun ben eşim çocular az önce Saklambaç oynuyoruz eşimde maşallahı var hiçbir yere sığamıyor) :) :) aağğ psikolojim bozuğğ

(563 puan) tarafından
Ahhahs benim eşimde kızıyor çocukla oyun oyna diye :D
(2,701 puan) tarafından
Uzanayım diyom yemin ederim biri su istiyor kalkıyorum geri geliyorum uzanıyorum bakıyorum oğlum altına etmiş bidaha uzanıyorum kocam çay getir acıkıyor oyun istiyor sürekli ayakta yım bazen kendimi hasta moduna sokuyorum kızım benimle ilgileniyor xD
0 oy
(6,512 puan) tarafından

Yuvarlanıp gidiyoruz bin şükür :D ne iyi ne kötü diyim 

(563 puan) tarafından
:D birtane güzel yoruma denk gelmedim
0 oy
(511 puan) tarafından
Kız bende merak ediyorum nasıl olacak diye. Bir ay sonra doğum yapacam allahin izniyle
0 oy
(674 puan) tarafından
İlk başta zor olur ama sonra çok şükür diyeceksin...birbirlerine arkadaş oluyorlar ve asla sklmiyorlar evde..Benimde biri 5 biri4

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 578 göst.
21 Ekim 2021 Aile kategorisinde 1prensannesii (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 576 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 420 göst.
6 Haziran 2023 Aile kategorisinde Expertmom (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 236 göst.