0 oy
1,722 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından

Ogretmenim. Urfaya atandım biz batidayiz ve esim gitmeme izin vermiyor maddi durumumuz iyi ama esim çok tutumlu kendi paramı kazanmak istiyorum. 5 aylik hamileyim.  Esim 20 aylik kızımı almakla ve bosanmakla  tehdit ediyor. Zaten iki ay calisip dogum iznine cikcam ama bunu da kabul etmiyor ne yapacagimi bilmiyorum

Kizlar lutfen akil verin. 

55 Cevaplar

0 oy
(1,318 puan) tarafından
Gelen gelir geelmeyen kendi bilir alır çocuğu giderim hiç bir b.ok yiyemezsin paşa paşa vermedigin paranın nafakasını ödersin diyip gideceksin ezdirmeyin kendinizi ya 
-Reklam-
0 oy
(4,231 puan) tarafından
Git canim. Mutlaka git. Cocuklarini alamaz. İlk 36 ay kesin annede kaliyo cocuklar. Daha sonra da yuksek ihtimal anneye veriliyo. Hem de memur olacaksin sana verirler. 

Git isinin basina bu devirde atanmak kolay mi, hatta git gittigin yerden bosanma davasini sen ac.
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Yani senin eşin Urfa'ya gitmenimi istemiyor yoksa çalışmana mi karsi eğer çalışmana karsiysa inşallah orta yolu bulursunuz ama yok Urfa'ya karsiysa hamilesin ztn doğum iznine ayrıl direk iki yıl iki yıla kim öle kim kala 
(9 puan) tarafından
Çalışmama karşı değil ama urfaya git.ene karşı ben de dogum iznine ayrilcam iki yıl bu süreçte de tekrar ders caliscam başka yapacak bisey yok sanirim
(1,189 puan) tarafından
Aynn doğum iznine ayrıl niye tekrar ders çalışacaksın
0 oy
(434 puan) tarafından
Düşünecek birşey yok adam parada vermiyormuş ne güzel ekonomik özgürlüğün olacak al anneni git o düşünsün
0 oy
(30 puan) tarafından
Insanlar yıllarca atanmak için  eşiyle çocuğuyla anne babasıyla  mücadele veriyor zaten kişinin kendisinin verdiği mücadeleyi hesaplamıyorum  bile. Kpss çalışırken insan evladını eşini  yuvasını ailesini aksatıyor o psikoloji ile insan zaten çöküyor.  Ve mükafatını alıyorsa  bu yokusa sürmek de ne oluyor  sizin gibi bir eş  ile gurur  duymalı ailesi ile birlikte sizi takdir edip öpüp  başına  koymalı.  Kusura bakmayın eşiniz sadece kendini düşünen  bir bencil. Asla ama asla  engel olmasına müsaade  etmeyin.  Çok ısrar ederse yolunuzu cizin. Bugün devletin verdiği teminatı rahatlığı konforu hicbir koca sağlayamaz. Üstelik sadece sizin için değil çocuklarınıza bile bu konforu sağlıyor.  Eşinizi asla bu konuda dinlemeyin.  Kadın ne zamanki güvence altına alıyor hayatını nedense bazı erkeklerin   özür  dilerim bir tarafı  tutuşuyor.   Bu arada tebrik ederim 
0 oy
(10,373 puan) tarafından
Eşin saçmalamasın. Ben ipleri koparırım o boşamadan ben boşarım yemin olsun. Yıllarca benle o mu okumuş alın teri dökmüş de önüme taş oluyor. Ödleri kopuyor kadınlar para kazanır da ayakları üzerinde durur diye 
0 oy
(606 puan) tarafından
İlerde sen pişman olursun gitmediğin için.. bende öğretmenim keşke atanabilsem ama önümüz kapalı atama yok benim eşimde çalışma benim param yeter kafasında ama öyle olmuyo bı tartışma gelir paradan konu açılır insan kendine yediremez. İyi düşün ve bu fırsatin bir daha ayağına gelmeyeceğini bil. Boşanma hikâye böyle bir şey için bosancaksa da kendi bilir senin her zaman ondan medet ummani bekliyo belliki
0 oy
(676 puan) tarafından
Çocuğu alamaz onu bi geçsin zorla alırsa zaten suç geri sana verirler yıllarca okumussun ailen seni okutmuş atanmışsın yıllarca bekleyen insanlar var bence kızınıda al git boşanamaz sen istemediğin sürece 
0 oy
(3,050 puan) tarafından
20 aylık çocuğu alamayacağıni söyle. Boş şeylerle tehdit etme de. Tehdit edeceğine adam akıllı bi çözüm ile gel bana de. Sen böyle yaptığına göre benim kendi ayaklarım üzerinde durmam şart de. 
0 oy
(362 puan) tarafından
Seni çalışmak istediğin için boşayacak birini yol varken sen boşa erkek milleti bu kadın ona bağlı olsun ister kadın para sahibi olsun istemez evde kendi coplugunun horozu olmak istediği için bu kafadalar 
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Benim öyle bir arkadaşım var eşi için vazgeçti atanmadı ama şimdi anlaşamıyoruz diye çocuk boşandı gitti iki sene oldu.. arkadaşım çok pişman şu an kpss den 85 üstü alması çok zor keşke vaktiyle atansaydim diyor 
0 oy
(321 puan) tarafından
Eşin ne iş yapiyo acaba onun iş sorunu çıkar diyemi gitmek istemiyor.  Geniş kapsamlı bilmeden birşey diyemi insan   ama bosarim demesi de doğru değil.  Istemedigini daha güzel uygun dille soyleyebilirdi.  Eşini dinle demeyede hakkımız yok eşini ez de demeye.  Bilemedim ne denir . 
0 oy
(673 puan) tarafından
Yuh yani atanmak kolay mı bu şans kaçar mı yuva yıkmak günah ama kesinlikle orta yol bul asla gitmemezlik yapma 
0 oy
(470 puan) tarafından
Gerekirse bosanirsin demekki onun için bitirmek bu kadar basit sonra meydanda kalırsın ne güzel atanmissin 
0 oy
tarafından
Çocuk küçük senden alamaz hem gelirin de var korkma çocuk sende esin sen çalışıyorsun diye bosanmak istiyorsa boşansın belli senin esin kadınların çalışmasını istemiyor 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 957 göst.
14 Ocak 2021 Aile kategorisinde Fatma41 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,863 göst.
19 Ocak 2021 Aile kategorisinde Fatma41 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 633 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Gaygqqgyahv 65344 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 286 göst.