0 oy
1,673 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından

Ogretmenim. Urfaya atandım biz batidayiz ve esim gitmeme izin vermiyor maddi durumumuz iyi ama esim çok tutumlu kendi paramı kazanmak istiyorum. 5 aylik hamileyim.  Esim 20 aylik kızımı almakla ve bosanmakla  tehdit ediyor. Zaten iki ay calisip dogum iznine cikcam ama bunu da kabul etmiyor ne yapacagimi bilmiyorum

Kizlar lutfen akil verin. 

55 Cevaplar

+5 oy
(3,333 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bak bosayacakmis. Ayaklari uzerinde kimseye minnet etmeyen bi memur olacaksin. Oyle düşün 
(9 puan) tarafından
Evet ailem de yanımda ama yuvamız yıkmayı da istemiyorlar severek evlendim ikna edemiyorum bir turlu kac aydır hep kavga ediyoruz
(1,250 puan) tarafından
Bir iş için yuva yıkılmaz sen yinede güzellikle halletmeye bak inatlaşma sen istemiyosan gitmicem senden yuvamizdan önemli değil ama gitmeyide istiyorum sen nasıl istersen öyle yapicam de bir müddet yani bir hafta gibi bekle bakalım ne olucak ben bu taktiği eşime bir kaç kere uyguladım çok işime yaradı bı dene istersen
(9 puan) tarafından
Ben tatlı dil de denedim kavga da ettim hiç konuyu da açmadım her yolu denedim ama dünya Bi yana gelse izin vermem diyor gitmemek için bazı şartlarım vardi yapmaz diyordum ama onları da kabul etti annem ve abimin yanında ben de tamam dedim ama içim hep git diyor bana
(3,333 puan) tarafından
Islerine geldi mi hemen bosayacam yok bilmem ne. Tabi seni düşünen de yok. Kimin evine sigacaksin 2 çocukla. En azindan gücün parana yeter. En az alsan 25 bin alirsin. Haftasonu tatil 2 ay tatil. Gerçekten erkek megomanyasini asla anlamiyorum
Alttan alacagina sen söyle, ben atandim gidecegim. Her yolu denedim sen ısrarla ipleri koparmak istiyorsun. Kendin bilirsin de. Ben huzursuzluk içinde ne calisabilirim ne mutlu olabilirim. Kararını ver dersin. O bebeyi alirim ayaklarini da bi biraksin önce.
Valla sinirlendim ya
-Reklam-
+10 oy
(15,025 puan) tarafından
Çocuğu senden alamaz. Onu bı unutsun da bı kere. Ama saydığı sevdiği biri akıl versin. Bu tipler ancak belki öyle akillanir. 2 ay nedir ki. Hayatın kurtulacak. Onun asıl sebebi senin kendi parani kazanıp ona muhtaç olma durumunun bitmesinden korkmak gibi geldi
(15,025 puan) tarafından
Afkadas abi gibi sevip saydığı biri varsa ona söyle bı de . Olmadı oylama yapalım de. Kim haklı diye. Aklı olan herkes sana oy verir.
tarafından
Yıllık izin alsın . Birazda rapor alsin senin yanına gelsin o zmn
(1,211 puan) tarafından
Ayrı kalmak istemediği birini mi bosayacak?
(15,025 puan) tarafından
Mantıklı fikirler geliyor
(10,230 puan) tarafından
Kıskançlık değil bu özgüven sorunu var eşinin. Sinir oldum yemin ederim asla boyun eğme.
+1 oy
(7,882 puan) tarafından
Eşin ne iş yapıyor merak ettim canım acaba kendini senşn yanında eksik falan hissedip izin vermiyor olabilir mi 
(9 puan) tarafından
Esim ev ve araba alacak parası olup ta almayan birisi en iyisi olsun ucuz olsun diye diye kirada oturuyoruz simdi hep parasıyla ticaret yapma kafasinda ev almayı kabul etti ama simdi bahçeli olsun müstakil olsun diyor seçici baya emlak işi yapıyor yani benim belki de ömür boyu çalışıp kazanacağım paraya sahip ama bana ayda 2 bin zor veren biri evin eksiklerini kendi görüyor tabi
(10,230 puan) tarafından
Al bak. Tam da dediğim profil sen ona muhtaç ol istiyor her zaman
+1 oy
(1,063 puan) tarafından
Atanmanin böylesi zor bir zamanda atanmış olduğunuz için tebrik ediyorum. Seçim var diye 45 bin alım yaptılar belki yıllarca böyle bisey olmayacak. 

Bu devlet işi yakını uzağı yok bizde en batıdan kalktık geldik en doğuya devlet bedel ödetir. 3 yıl sabretsen eş durumu yaparsin. Öğretmenlikte zaman hızlı geçiyor ara tatillerle memlekete gidip gelmeye fırsat tanıyor. 

Eşin narsist davranıyor seni birey olarak kabul etmiyor. Yanlış. Bu imkanı elinden almaya hakkı yok.

Boşarım diye diretiyorsa sevgisi sorgulanır bence!

Ve sen vazgeçtiğinde her başın sıkıştığında o adama öfke duymayacak mısın? Eskisi gibi sevebilecek mısın?

Tavsiyem kayinvaliden tarafını tutuyorsa onu alıp götürmen yanında hem onun ailesini de arkana almış olursun belki yumuşar, kv ni ikna et kadın dayanışmasına ihtiyacımız var de 
+1 oy
(2,035 puan) tarafından
Benim teyze kızım çok zeki biriydi zamanında teklif edilen bütün işleri kocam izin vermiyor diye reddetti kocası 20 yıl sonra başka bir kadın için evden attı .şimdi hasta haliyle bulasikcilik yapıyor iki gün acilde yatıyor üçüncü gün çalışıyor .eşin sen ayaklarının üzerinde dur istemiyor birde öğretmenlik saygı duyulan bir meslek onun altında eziliyor 
+1 oy
(462 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım bende öğretmenim doğudayım  eşim de devlet memuru bi buçuk yıldır ücretsiz izindeyim bebekten dolayı. Artık evde sıkıldım ve kendi paranı kazanmak gibisi yokmuş… İlk başlarda ev hanımlıgı güzel geldi rahatsızdım da eşim evi geçindirebiliyordu bazen aklıma da geldi acaba bıraksam mı falan diye aklımdan geçince bile kızdım kendime ne emeklerle atandım ailem ne emekler verdi okumam için bölümünü bilmiyorum ama sende iyi bilirsin Suan atamanın nasıl zor olduğunu… Kadın çalışmalı bence kendine güvenin geliyor ortam değişiyor birikim yapıyorsun kendi paranı kazanıyorsun en önemlisi de öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği yapıyorsun. Benim eşim de bırakayım desem hayır demez saygı duyar ama hayat bir günlük değil yarın ne olacağımızın garantisi yok. Babam beni okuturken yarın birgün Allah korusun kötü birine denk gelirsin elinde mesleğin olsun ayaklarının üzerinde dur diye okuttum ben seni dedi. Çok da haklıydı burası böyle hikayelerle dolu… Uzun yazdım ama sonuç olarak zaten 2 ay sonra izne ayrılacakmıssın eğer eşin ikna olmaya yanaşmazsa ya da düşünmeye devam ederse ücretsiz izne ayrılırsın. Benim de eşinden ayrı 3 yıl yaşayıp tayin isteyen arkadaşlarım oldu çok rahatlardı hatta gidince üzüldüler özlediler burayı. Rahatımızı bozduk düzenimiz vardı dediler. Eşin blöf yapıyor bence. Boşanmak o kadar kolay değil hakkında hayırlısı olsun inşallah 
0 oy
(302 puan) tarafından
Kizmi alır giderdim 
(9 puan) tarafından
Bir yanım git diyor ama bir yandan da esimi kaybetmek istemiyorum çok inatçı biri ya gerçekten boşanirsa diye korkuyorum
(472 puan) tarafından
Korkma biz kadınlar erkekler ne der diye diye yapmak istediğimiz seyleri yapamadik hep sakin korkma yolundan dönme ileride cok pisman olursun calismadigin icinü
(9 puan) tarafından
Evet ben hep alttan aldım şimdiye kadar her kavgamızda annemi aradi annem üzülmesin diye büyütmedim sorunlari ama artık alttan almak istemiyorum bu benim hayatımın en önemli kararı.
0 oy
(7,927 puan) tarafından
Haydaa gelde delirme inan ne diyeceğimi bilemiyorum. 
(9 puan) tarafından
Ben de bilmiyorum gerçekten
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Saygısızca bı hareket eşinizin yaptığı.Sizi gözden çıkarıyor demekki.İsrarla gidin de diyemem tabi ama bu da sizin geleceğiniz ve kariyeriniz...Eline bakmanız hoşuna mı gidiyor yoksa düzeniniz bozulacak diye mi korkuyor...Karşılıklı konuşup ikna etmeye çalışın 
(9 puan) tarafından
Hem düzenimiz bozulacak hem kızımdan ayrı kalamam diyor kızımı da al 2 aylik babaannesi baksın sonra gelir alırım diyorum onu bile kabul etmiyor 2 ay ağlarım sonra kavuşuruz diyorum ben de hiç ayrı kalmadım yapabilir miyim bilmiyorum ama çocuğu bahane etmesin diye onu bile kabul ediyorum ama yok
0 oy
(48,498 puan) tarafından
keske esin mesleği olan biriyle evlenmeseydi yazik cocugu hirpalayacak aileleri sok devreye
(9 puan) tarafından
Ailem arkasındayız diyor hatta annem de benimle gelecek onun da annesi o vazgeçmiyor sen vazgeç çocukların için otur diyor o çocuklar harap olacak onları ikinize de vermicem diyor onunla da kavga ettim
(48,498 puan) tarafından
kaynanan mi diyor vermicem.diye
(9 puan) tarafından
Evet o kadar sinirlendim ki ona da bağırdım kimse alamaz çocuğumu dedim ben doğurdum ben baktım dedim iş yapmaya yardıma gelince yok ama lafa gelince bir numara
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Eşinizin mesleği ne
(9 puan) tarafından
Emlak işi yapıyor kendi al sat yapiyor ticaret diyeyim
(12,854 puan) tarafından
Yani işinin bı garantisi yok tamam güzel iyi kazanır ama devlete sırtını dayamak varken neden istemiyor ki kendi paranızı kazanmanızdan neden rahatsız oluyor ki ben olsam giderim
(9 puan) tarafından
Kendi paramı kazanmak değil de onun derdi uzağa gitmem yakın olsa izin verirdi kizimizdan ayrı kalmak istemiyor ben onu bir gün görmeden duramam diyor
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Onca yıl dirsek çürüten sensin. Atanmak için ne kadar uğraştın kim bilir.  Gidip gitmemeye karar vermek kesinlikle senin hakkın. Büyük konuşmuyorum haşa ama böyle bir şeye kimseyi karıştırtmam. Atansam eminim eşim benden çok sevinir. Eşin tamamen bencillik yapıyor.
(9 puan) tarafından
Atandin tebrik ederim ama uzak yer olursa gitmeni istemiyorum yakın yer olsa olurdu diyor  ben de çok emek verdim bebeğimi uyutup bazı geceler sabaha kadar ders çalıştım ailem de sen karar ver diyor ama ben esimi de çok seviyorum onu da kaybetmek istemiyorum keşke tamam git dese
(1,837 puan) tarafından
O sana tâbî olsun bir defalık ne iş yapıyor? Ben olsam bu konuda gerçekten dinlemem.
0 oy
(360 puan) tarafından
Şaka mı bu ? Sırf atandığın yere gideceksin diye bosayacak mı seni ? Benim çalıştığım okulda niceleri vardı eşlerinden ayrı 3 yıl geçiren. Atanmak o kadar zor ki şansını geri çevirme bence
(9 puan) tarafından
Evet benim gibi çok kişi var herkes fedakarlık yapiyor ama benim eşim fedakarlık yapmak istemiyor cocuklar olmasa arkamı doner giderdim ama çocuk olunca yuvamin dağılmasından korkuyorum
0 oy
(892 puan) tarafından
Durumun bugün iyi yarına Allah bilir.. Kendi emeklerine acımıyorsun etmiyorsun annen baban o kadar fedakarlık edip seni okutmuş etmiş boşuna mı Bi çocuk okutmak öyle kolay mı.. Ayrıca senden kızını da alamaz hiç Bi şekilde ya gönül rızasıyla yanında olur ya da kendi bilir... 
(9 puan) tarafından
Evet devlet te kızımı bana verir ama o zorla bile alır benden ondan habersiz bile gitmeyi düşünüyorum alırsa benden diye
(892 puan) tarafından
Hiç bişi yapamaz ya korkma
0 oy
(40 puan) tarafından
rest çekiyor 20 aylık çocukla ne yapacak boşayamaz. okulu da zaten çocuğa bakmak istemediği için istemiyodur. şimdi gitsen ilk hafta arar yalvarır dön diye
(9 puan) tarafından
Gidersen gelme birdaha diyor gideceğim dediğim zaman annemi ariyor anneme diyor istemiyorum onu soğudum ondan gelsin oraya bidaha gelmesin buraya çok üzüldüm ama annemin evine de gitmek istemiyorum yuvanı bozma kızım eve dön diye direk urfaya gitmeyi düşünüyorum o cagirmayana kadar da donmiycem
(40 puan) tarafından
çağırsa da dönme. aylardır seni çocuklarınla tehdit ediyor, sana iğrenç sözler söylüyor, annene iğrenç iğrenç konuşuyor. buna sen çok yüz vermişsin. aşağıda ciddiyse düşünemiyorum falan demişsin, ciddi olsa ne yazar? sen işsiz güçsüz buna bağlı kalırsın. bu zaten şimdiden anneni arayıp al kızını diyen bir adam. yarın başka bir şey olur yine aynı şeyleri yapar. iğrenç tek kelimeyle iğrenç bir adam. seni sevse tayin gününe kadar sana gül gibi bakardı, yeniden tavlardı aklına girerdi. hem evden kovmakla hem çocuğunu göstermemekle tehdit ediyor. o sırada hamilesin. ya o karnındakine bir şey olsa üzüntüden?
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Canım sevdiği biri konuşsun onunla elimde hoppala karşıtı biriydi bu kapı pervazına takılanlar var ya kağı pervazı kafasına düşermiş ondan asla ***** ***** şeyler sokma eve dedi misafirlikte biri dedi o günden sonra aldı 

Bu tipler böyle oluyor malesef ki senden kızını falan alamaz geçecek onu korkutmaya çalışıyor gitme diye ama zaten 20 aylık hamikeymişsin 2 ay için buna değer mi atanma işinden pek anlamam ama doğumdan sonra gitme imkanın var mı canım 
(9 puan) tarafından
2 ay gidip doğumdan 2 ay sonra da tekrar devam edicem 3 sene orda kalmam gerekiyor gitmesem de dondurcam dedim ama ben gitmek istiyorum
(2,104 puan) tarafından
Haaa canım işin ucunda eşin boşanırım demiş diye git diyemem kal da diyemem ama sizin ikinizinde karşılıklı bir şekilde anlaşmanız gerekli aynı paydada buluşmadan olmaz böyle çözülmez
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Ah ne bileyim bu devirde atanmak o kadar kıymetli ki memursunuz öğretmensiniz 15 tatiliniz var yaz tatili var mesainiz belli çok çok iyi yaaa yine de size bu konuda herhangi bir fikir vermek istemem ama ben olsam giderdim çocuklarımın geleceği için bana çok bağlıysa düşkünse bırakmaz zaten
(9 puan) tarafından
Ben de blöf yapiyor diye düşünüyorum ama ya gerçekten ciddiyse diye de düşünmeden edemiyorum
0 oy
(5,726 puan) tarafından
Çocuğu almak o kadar kolay değil. Önce güzel güzel konuşun, aileniz, ailesi konuşsun olmuyorsa siz de tehdit edin. Tamam gidiyorum zaten artık maaşım da olacak, hadi al alabiliyorsan çocuğu deyin. Blöf yapın ama mesleginizden vazgeçmeyin. Zaten 3 sene herhalde sonra eş durumundan tayin istersiniz. 
(9 puan) tarafından
Herseyi yaptik ben ona evlenirken  altınlarını vermiştim onu da ticaretinde kullandı şuan o verdiğim altınlar bugün  bozsaydum 350 bin lira yapıyordu ben o parayı geri verirsen gitmem demiştim onu da kabul ediyor ev alınca yarısını da üstüme yapacak ama ben o parayı da istemiyorum mesleğimi istiyorum senede 300 bin kazancam ben bunun ömür boyu emekliliği var
(5,726 puan) tarafından
Annem emekli öğretmen. Kazandığını bize harcardı. Babamın yok dediğini alırdı falan. Hoşumuza giderdi. Üstelik bugünün bir de yarını var. Dediğiniz gibi emekliliği var. Kimse boşanmak için evlenmez ama atıyorum ileride böyle bir şey oldu, ayrılmak durumunda kalırsanız kimseye eyvallah etmezsiniz, çocuklarınızla gül gibi geçinirsiniz. Yine eşinizin belki işi bozulur. Benim halamla eniştem mesela, giyim mağazaları vardı çok iyi para kazandılar öyle böyle değil. İşletmesini halam yapıyordu eniştem de öğretmen. Oldu ya battılar, mağaza kapandı. Depremde evleri yıkıldı. Borç altına girdiler, ama eniştem mesleğini bırakmamıştı şimdi çok güzel idare ediyorlar.
0 oy
(573 puan) tarafından
Bu soruyu özellikle sormak istiyorum eşiniz memuriyeti kotuluyor mu hikaye fazla tanıdık geldi 
(9 puan) tarafından
Evet yani öğretmenlik kutsal meslek ama değersiz görüyor inşallah tanıdık cikmayiz
(573 puan) tarafından
Yok merak etmeyin :) tanıdık derken yakın arkadaşımın da eşi kendini eksik gördüğü için sürekli bu baskıyı yaptı arkadaşıma araba alım satımı yapıyordu memurlukta para yok deyip güya kızı kucumsuyordu bence eşiniz de bunu kabul edemiyor ona bağlı yaşamanız hoşuna gidiyor söylemlerine dikkat edin manipüle olmayın derim ben de devlet memuruyum 40 tane eşi degismem mesleğime,hep söylerim babama güvenmem bir adama nasıl güvenip de gelecegimi mahvederim.ilerde pişman olmanızı istemem
(9 puan) tarafından
Evet ben de ilerde pişman olmaktan korkuyorum ama bir yanda mesleğim emeklerim bir yanda ailem yuvam benim icin çok zor bir karar
(889 puan) tarafından
Peki Allah korusun eşinize bjsey olsa siz suruneceksniz oysaki ne güzel meslak sahibi olmuşsunuz.bende üni de iken gelen ablalar vardı eşleri memur.derlerdi eşlerimiz ayaklarının ustunde dur Allah korusun bana bişey olsa kimseye muhtaç kalma diye.
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Seni annen baban boşuna mı okuttu onların emeklerıne yazık madem çalışmıcaktın neden okudun ne vardı yanı masrafa ailen seni ayaklarının üzerinde duracaksın diye okuttu 

Eşin senin mesleğini yapmanı istememesinin sebebi ne senin on maaşın onun bı kerelik parası olabilir ama senin emeğinin parası onuda düşün eğer senin yerinde olsam giderdim. 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 945 göst.
14 Ocak 2021 Aile kategorisinde Fatma41 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,852 göst.
19 Ocak 2021 Aile kategorisinde Fatma41 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 281 göst.
12 Ocak 2024 Aile kategorisinde 63 anne (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 509 göst.