0 oy
341 göst.
Diğer kategorisinde (1,110 puan) tarafından

Bir kaç gün önce bir adamı köpek ısırmış sürekli videoları karşıma çıkıyor ben sokak hayvanlarını çok severim ama şimdi hep tereddütle bakıyorum bu vakayı görünce korkmaya başladım köpeklerden dün sokakta küçücük köpekten ürktüm

image

16 Cevaplar

0 oy
tarafından

O yüzden gördüğüm anda kaçıyorum :'(

-Reklam-
0 oy
(5,033 puan) tarafından
Bende korkarım hayvanlardan ama kızımı öyle büyütmedim. Sokakta kedi köpek ne görse peşinden gidiyor sevmek için. Bazen dokunmasın diye savaş veriyorum resmen ama korkmasını da istemiyorum
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Sadece köpekten bulaşmaz kuduz. Kediden de geçer. O yüzden yaklaşırken dikkatli olmak gerekiyor
(15,200 puan) tarafından
Yarasadan da geçer . Onu da ekleyelim
(7,707 puan) tarafından
Aynen. Kuduz deyince sadece köpek olarak algılanıyor. Daha eklemediğim hayvanlar da vardı zaten. Ama en bilindik ve her zaman karşımıza çıkan masum olan ama bir tırnak iziyle bile bizi hasta edebilen hayvanları yazdım. Sonuçta yarasa ile haşır neşir değiliz ama kedi köpek sürekli çevremizde
(15,200 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(101 puan) tarafından
Çok üzüldüm adama ya Allah yardımcısi olsun. Bende çok korkuyorum köpeklerden ya
0 oy
tarafından
Bende bekarken sokakta köpek görsem resmen mincirirdim çok severim sokak hayvanları fakat kızıma hamileyken durup duran sokak kedisi bianda bacağımı ısırdı 4 doz kuduz aşısı oldum bide acikcaci Antep Antalya gibi değil sokak hayvanlarına bakım konusunda çok değer verilmiyor aç ve hasta olabilirler diye artık yaklasmiyorum hiç kuduz çok tehlikeli dönüşü ve tedavisi olmayan bişey 
0 oy
(9,214 puan) tarafından

Ya sorma dün akşam mahallede kızımla yürüyuş yapıyorduk alt mahalleden geçerken bahçenin birinde kurt köpeği varmış nasl havladı kudurdu resmen. Ortalığı toz duman kapladı köpek kudurunca. O an bi zincirini koparsa bisey yapsa düşunemiyorum yani.. 

bi yandan hamileyim bi yandan yanımda kızm. Ne anlıyorlar şöyle canavarları beslemekten bilmiyorum, hayvanseverler lafa gelince her şeye konuşur ama giden insan canları ne olacak?
0 oy
(13,005 puan) tarafından
Bende çok korkuyorum Kütahya da bulunduğumuz yer de çok var insandan korkuyorlar ama ****** sonuçta anlık saldırabilir 
(13,005 puan) tarafından
Postumu gördüm de hangi anaokuluna verdin kızını devlet öi özel mi
(800 puan) tarafından
Çınigar anaokuluna vericem yarı özel yarı devlet yarım gün verirsen sabah 8 öğlen 1 ücretsiz tam gün sabah 8 akşam 5e verirsen 2 bin ücreti var
(13,005 puan) tarafından
Anladım bizde gittik otaya konuşmaya ama bizim bulunduğumuz yere servis sıkıntısı olduğu için kaldı
(800 puan) tarafından
Benim eve yakın ya o yüzden tercih ettim de merkeze yakın olanlar çok daha pahalı Yıldırım Beyazıt da vardi Bi tane senelik ücreti 40 milyardi
(13,005 puan) tarafından
Abartmışlar o. Nedir öyle

Bize yakın olan Yıldız entegre ama izindyedik o sıra dolmuş hemen
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun ben hiç kedi köpek ellemem normalde 
0 oy
tarafından
Normalde bende hayvanları severdim. Her gördüğümde gider severdim kucağıma çıkmalarına filan izin verirdim. Bir gün pire bulaşmış onlar pireyi eve getirdim. Allahtan çocuk yoktu. Benle eşimi ısırdılar hep. Çocuk olsa onu da ısırırlardı. Eşimin bacakları fena hale geldi. Ondan sonra sokak hayvanlarına uzağım. Uzaktan laf atarım insancılsa mama veririm su veririm. O kadar. Dokunmam. Bizim burada çok fazla başı boş köpek dolanıyor sürü halinde. Ve saldırganlarda. Korkudan sokağa çıkmadığım oluyor. 
0 oy
(3,887 puan) tarafından
2 sefer çizdi sokak kedisi beni dokunmuyorun artk kesinlikle, 1 seferde oğlumu çizdi hemen iğne yaptırmıştık 
0 oy
(150 puan) tarafından
Ay hiç sorma bacım benim de fobim oldu ya kendimden değil kızımdan korkuyorum hemen peşlerine veriyor köpekleri tutamıyorum hiç inanki 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Köpeklerin geneli küpeli zaten yani aşılı demek ki ormana bırakılan köpeklerden e hayvanlarda aç haliyle onlarında suçu yok ki 
0 oy
tarafından
Suriyeli  ad  kuduz  köpek isirmis  hastnye  kaldrdildi  hasetten kact  köye  sigindi  kuduz  ilk  önce  suya  sokar  sonra  ölüme  yakin  sudan korkar  ilerlesin hastnde uyutuldu  dikkat etmek lazm
0 oy
(1,508 puan) tarafından
Evet ben de gördüm suriyeliymiş
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Beni de çok kedi tırmaladı ama şükür kuduz olmadım yani her hepsinde olmuyor.Köpeğe zaten hiç dokunmam görsem kaçarım köpek fobim var.

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 155 göst.
18 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 397 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Seralem (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,312 göst.
12 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Eylulyy2 (198 puan) tarafından soruldu

379,749 soru

11,368,194 cevap

34,850 kullanıcı