0 oy
340 göst.
Aile kategorisinde (200 puan) tarafından
Ben az önce post paylaştım isim koymak değil katmak yazdığım için Türkçe katili ilan edildim diğer postu kısaca yazayım 19 aylık oğlum var adı Aras 39+5 haftalık hamileyim bunun adını Adar koymak istiyordum görümcem dün sordu eşimin yanında adar dedim beğenmedi bu sabah kahvaltıya geldiler kaynanamla tekrar bana bu bebeğe isim bulamadik ya dedi bende abla dün gece Adar koyacam dedim ya kaynanamla beraber hiç güzel değil dediler eşim de ordaydi kaynanam eşime ben Emin ismini çok seviyorum sen katmiyorsun dedi kaynanam da bana iyiliği dokunmuş bir kadın değil hep dedikodumu yapar neyse herşeyi geçtim Benim oğlum epilepsi hastası oğlum her ay nöbet geçirir bazen ayı bile dolmaz 9 aylık hamile halimle onunla hastanede tek başıma mücadele ediyorum hep yanımda kimse olmuyor tansiyonum düşüyor beni acil müdahaleye alıyorlar oğlum hemşirelerin elinde kalıyor en son ağlaya ağlaya kusmustu hep şimdi söyleyin bana kaynanamın görümcemin yada bir başkasının ne hakkı varda bana isim koyma hakkını vermiyorlar yorum yapıyorlar Bazı arkadaşlar diğer postta isim katacam dediğim yere takılmıştı ama farkında bile değildim o kadar ki sinir olmuştum onlara ve Adar ismini burdakilerde beğenmedi İsim önerisinde de bulunur msnz Aras ismine yakın isim istiyorum yakın olması da şart değil güzel bir isim önerir misiniz bana ?

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Arda olabilir 
tarafından
Yine kat diyosnz sjdjs
(200 puan) tarafından
Kız ne bileyim ya valla ben o kadar dikkat edemiyorum ki :)
tarafından
Nerelisiniz :D
(200 puan) tarafından
Bitlis ama Mersin'de yaşıyorum
tarafından
Sanırım sizin şiveniz ile ilgili
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzey koy arkadaş koymuş oglu çok tatlı sende koy seninde oğlun tatlı olsun hshsjjsjsj

Hamza da olabilir
(200 puan) tarafından
Benim Arasım cok yaramaz dikkat ediyorum bütün araslar çok yaramaz isim ararken uslu mu değil mi ona da bakıyorum :) uslu mu sizin tatlı kuzey :)
tarafından
Anasi gelir şimdi yazmaya uslu uslu hamzam da çok akıllı tatlı
(48,704 puan) tarafından
sesli güldüm ☺️☺️☺️
tarafından
Puhshsgah anasi yok piyasada
Kiz sevdosssss
0 oy
(7,432 puan) tarafından
Bende beğenmedim ama dediğim gibi onun annesi sensin kimse karışamaz beğendiysen koy
0 oy
tarafından
Gerçekten ne kadar boş insanlar ya hani şöyle senin oğluna sana bir emek harcasalar sana bir yardımları dokunsa tamam diyeceğim de sen böyle bir durumdayken bir de oğlunun ismine koymana nasıl karışabilirler anlamıyorum en nefret ettiğim konulardan biri kesinlikle kabul etmek kendi dediğini yaptır
(200 puan) tarafından
Acıma yok merhamet yok tek başımayim her zaman ama benim üstümde çocuğumun üstünde söz hakkına sahip görüyorlar kendilerini bu benim zoruma gidiyor gerçekten elimden tutsalar bu kadar zoruma gitmez ben hastane köşelerinde ağlarken nerdeler
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Ben oğluma Arel koymak istiyordum .ablasının istediği ismi koydum kiyamayip .Aras ismine de yakın.konuya gelecek olursak ne yazik ki ,türk ailelerinde bu problem var özellikle erkek annelerinde .sıranın onlardan gittiğini anlamıyorlar.bizde de oldu ilk başlarda ufak tefek seyler ama Allah'tan babaları da benimle aynı fikirde idi .isim koymak anne babanın hakkıdır .
(200 puan) tarafından
Arel ismi çok hoş bir isim benim eşim onlarla aynı fikirde ama ben buna müsade etmiyorum
0 oy
(679 puan) tarafından
Katmak koymak ne farkı varmış da Türkçe katili olunuyor nasıl bir yanlış düşünce herkesin yöresinde şiveside farklıdır illa onlar koymak diyorlar diye sende koymak demek zorunda değilsin. Ben adanadani  İstanbula gelin geldim adanada katmak derler şunu al oraya kat çay kat yemek ocaga kat. Ama İstanbulda koy derler ki ilk zamanlar şaşırırlardı şive farklı DİE alıştılar yani herkesin şivesi konuşması farklıdır acaba çok mu düşünüyorlar neye laf söyleriz diye her neyse boşver sen takma. 

Ayaz, Arda, Ali, Çınar, ama Adar ismide güzel bence 
(200 puan) tarafından
Ben Mersin'de yaşıyorum Mersin ve Adana'nın şivesi hemen hemen aynıdır bilirsin bizim konuşmaları ya benim kuzenimin eltisinin bir oğlu var adı Adar o kadar uysal bir çocuk ki ve çok tatlı o yüzden o isim çok hoşuma gitti
(679 puan) tarafından
Kız boşver sanırsın burda herkes edebiyatçı da Türkçe yazım kuralları öğretmeye çalıısıyorlar katarım da koyarım da :) kime ne ne ilgilendirir nasıl konuştuğum veya yazdığım diyelim. Oğlum olsaydı Adar ismini bende çok istiyordum ama kızım oldu Ada ismi :)
0 oy
(682 puan) tarafından
Bence Adar ismi gayet güzel ben çok seviyorum uyumlu da 
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Kız bende bı kere post açtım katmak istiyom yazmıştım linç edildim burda hiç umrumda olmadı öyle öğrendim.oyle konuşuyorum normal hayata benim yasantimdalarmi gelip konuşmamı duzeltiyorlar bide bizim tarafta öyle konuşuluyor ne var bunda yani
(200 puan) tarafından
Bizimde ya ben dikkat etmedim hiç ama linç yedim bende :)
(1,189 puan) tarafından
Aman boşver
0 oy
(3,713 puan) tarafından
Sakin olup postu tekrar açıyoruz. Lütfen noktalama işaretlerinin anlatım ve yazımdaki değerini su istimal etmeyelim. 
0 oy
(92 puan) tarafından
Bayıldım isme öncelikle belirteyim.benim iki oğlum var poyraz ayaz bir kızım var Zeynep,hee bu da erkek olsaydı doğu koyacaktım ismini bir kızım daha oluyor ismini başak koyuyoruz nasipse.esin bu konuda ne düşünüyor.seni destekliyorsa gerisini kafana takma derim
(200 puan) tarafından
Eşim 9 aydır bir isim begenemedi arkadaşına ona buna soruyor ne katalım diye ben ona bir sürü isim saydım beğenmiyor
(92 puan) tarafından
OzAman ayaz koyun ayazlar çok tatlı ciddi söylüyorum.arasa da uyuyor
0 oy
(48,704 puan) tarafından
kaymak koymak vermek Allah Allah herkes sanki İstanbul turkcesi konusuyo spiker edasiyla ☺️ 

atlas geldi aklima 
(200 puan) tarafından
Atlas ismini bende çok beğeniyorum Arasla da çok uyumlu
0 oy
(2,045 puan) tarafından
Adar yerine Hazar koyabilirsin.
0 oy
tarafından
Ayaz

Aras 

Berat 

Bahtiyar

Mahir 

Ali Asaf 

Ali Emre 

Bunlar beğendiğim isimler. 
(200 puan) tarafından
İlk oğlumun adı Aras
tarafından
Ayaz uyumlu gibi geldi
0 oy
tarafından
Valla canım adar beğenmedim okulda dalga geçerler ismiyle ömer çok güzel koyabilirsn
0 oy
(656 puan) tarafından
Bence Aybars çok güzel ve uyumlu arasa 
0 oy
(3,031 puan) tarafından
Ayaz 

Aden 

Uras (z)

Enes
0 oy
(249 puan) tarafından
Senin çocuğun kimse karışamaz ne isim koyucam  canm ha adar isimi de çok güzel benimde bı kızım var adı kumru adı oğlum olucak adını şiyar düşünüyorum uyum aramıyorum kulağıma hoş gelen isim olsun yeter
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Sirf onlara inat olsun diye bole sacma bi isim koyma bence yine senin dedigin olsun ama guzel bisey olsun okulda adak felan diye cocukla cok dalga gecerler aslan flanda olabilir illa uyum istiyosan
0 oy
(396 puan) tarafından
Adar i ilkkez duydum ama soylenisi zor geldi bana.Atlas, Ali, Armin,Aren isimlerini begeniyorum erkek cocuklarda.
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Öyle kaynanaya değil isim koydurmak günahımı bile vermem ayrıca burdakilere takılma canım eşine yada kaynanasına laf etmekten korkanlar burda aslan kesiliyo. Aras ismine uygun istiyosan Asil Atlas Uygar Ayaz olabilir sağlıkla doğsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 382 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,354 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 522 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde Berivankarakus (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 193 göst.
16 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Araz im Berfin im (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 193 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Sebebsizz (137 puan) tarafından soruldu

380,394 soru

11,389,618 cevap

34,895 kullanıcı

...