0 oy
385 göst.
Diğer kategorisinde (93 puan) tarafından
Bebeğim yeni 5 ay olucak bissuru iş var evde yemeği temizliği ..ev işi yapsam yapıyorum bu sefer bebeği aksatiyorum durmuyor bebekle ilgilensem işler kalıyor ikisini yapsam çok yipraniyorum bı bebeğe bı ise bakmak .. sürekli ha uyandım ha aglicak mi çok yoruluyorum ya günün sonunda çok kotulesiyorum ..ee kişisel bakım var çayı kahvesi işler hiç bitmiyor kafaya takınca dahada kötü oluyorum siz napiyorsunuz 

27 Cevaplar

+1 oy
(8,901 puan) tarafından
3 aylik şuan bebeğim doğduğundan beri isimide eksiksiz yaparim kendimede zaman ayiririm robotlar ve teknolojik aletler sayesinde rahatım tabi yoksa hiç kolay değil cnm inkanin varsa mutlaka robot süpürge ve kurutma makinesi al zamandan %50 tasarruf sağlıyor 2 ay önce elektrikli ana kucağı aldım resmen kurtarıcım oldu ondan sıkılınca piyanolu oyun halisina koyuyorum yarım saat 1 saatte orda takılıyor bide aklında bulunsun cnm her gün temizlik yapma haftada 1 ev kaldıracak şekilde yap geri kalan 6 gün robot yapsın Bi toz almayı istersen her gün yaparsin tek derdin akşama ne pisiricem oluyor kişisel bakimimi eşim gelince yapıyorum bebegimi ona veriyorum bide az eşya en büyük puf noktası bence
(8,901 puan) tarafından
Gerçekten hamile ve bebekli insanların kurtaricisidir şu teknolojik ürünler allah razı olsun uretip tasarlayandan... Tam Atak henüz gelmedi 1 aydır damagi oluşuyor hafif onun atağı var fakat o atağında bizi mahvetmesine izin vermiyorum yinede zorda olsa önünü aliyorum dis atağına hazırım bakalım o notlarım ise yarayacak mi görcez:))))
(4,217 puan) tarafından
@Egitmen. Canim ben daha dogmadan ana kucagi,uyku arkadasi, emzik, kundak seklinde uyku tulumu falan aldim hatta meshur Love To Dream marka. Anne karni hissi veren tulum. 4 moms aldim. Uzerinde guzel uyurdu.
Dogdugundan beri uyku duzeni olusturdum. İlk 1 ayimiz guzeldi duzenimiz vardi. Aksam 7 oldu mu gece uykusuna gecirirdim. Sonra duzen falan bozuldu. Bebegim asiri ,huysuz,uykusuz, miz miz oldu 48 saat uyumadigimi bilirim. 2 aylikken coklu besin alerjisi oldugunu ogrendik. 17 ay gece gunduz uyumadim.
O sebeple duzenmis ,uyku arkadasiymis,rutinmis bunlarin hepsi bos seyler.
Bi bebegin uyuyacagi varsa uyuyo. Yoksa ne yaparsan yap uyumuyo.
17 aylik olunca alerjimiz buyuk oranda azaldi. Ben hangi besin rahatsiz ediyosa tuketmedim ,kolay tespit ettim. Bebegime de vermedi. Gunduzleri 30 fk uyuyan geceleri saat basi uyanan bebegim gitti yerine gunduzleri 3-4 saat uyuyan geceelri 1-2 kez kalkan bi bebek geldi.
Kisacasi bebegi uyuyan anneler cok sansli.
(8,901 puan) tarafından
Besin alerjisi kolik ve gazlı bebek durumu istisna cnm onlara sanırım ne yapılırsa yapılsın atak dönemi bitmeden hicbisey ise yaramıyor normal bebekler içindi benim notlarım bende çok işe yaradı ama tabi nasılki her bez her bebeğe iyi gelmezse her öneri her bebegede yaramıyor normal bebekler icin sanırım çocuğu tanımaklada alakalı biraz
(4,217 puan) tarafından
Tabi canim benim demek istedigim de bu. Uyuyan bebek uyuyo. Uyumayana da ne yapsan uyumuyo.
Benim arkadasimin bebegi 40 gunlukten beri aksam 10 sabah 10 uyur. Oglende 1-5 arasi uyur. Hic bi rutin duzen bilmem ne yapmadi.
Bazi anneler cok sansli :)
(8,901 puan) tarafından
En sevdiğim bebek tipi rutinli bebekler:)))
-Reklam-
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Valla o zamanlar çok rahatmışim suan 22 aylık çiğlık kuaymet iş yapiyoruz. 
tarafından
Valla bende öyle düşünüyorum. 13 aylık şu an. Nereye gitsem peşimden çığlık çığlığa geliyor. Süpürgeyi açıp kapatıp oyun oynuyoruz. 1 saatlik işi 2 3 saate bitiriyorum anca uyuduğu zaman rahat rahat yapıyorum.
(1,911 puan) tarafından
Aynen öyle. Bende gece o uyuyunca yapiyorum coğu şeyi. Kaç kovala oyunu var şimdi oyun gibi yapiyorum o yakalamaya çalişirken iş yapiyorum valla canım çikiyor. Hele inadı tuttu mu Allahım.
0 oy
(4,145 puan) tarafından
İlk aylar zor oluyor duzene girene kadar ama sonrası rahat oluyor. Kızım oglumla oynuyor herseyı birlikte yapıyorlar saatleri belli bende  evın işini Vs ayarlıyorum mecbur 2 cocukla hemn kirleniyor ama planlı olunca kolay oluyor
0 oy
(253 puan) tarafından
Benim iki tane buyuk 3 bucyk ama bebektenfarki yok daha zor o bazen geceleri uyuduklarinda yapiyorum bazen oyle duruyor yani yetisemiyorum temiz toplu durmuyo akisina biraktim artik 
0 oy
(409 puan) tarafından
4.5 ve 2 yaş anası 8 aylık hamile ben :D kavga kıyamet evin içi ah ah elimi bişeye sürdüğüm an ayarlamış fibi eteklerimdeler biriktirmeden yspıyorum yoksa ipin ucu kaçıyor toparlayamıyorumm
0 oy
(119,248 puan) tarafından
geceleri temizlik utu vs gubduz yemek ve bulasik isi
0 oy
(3,477 puan) tarafından
2,5 yas oglum yapiyorum ben ben islerle ugrasirken o oyuncaklariyla oynuyo genelde ama oyle 5-6 aylikken falan zordu biraz o uyudukca yapiyordum yetistigi kadar
0 oy
(1,744 puan) tarafından
Benimki de 6 aylık oldu aşırı hareketli sürekli ilgi istiyor sürekli ağlıyor uykuları da baya kısaldı çıldırmak üzereyim evi *** götürüyor gurbetteyim birine iki saat emanet edip işte yapamıyorum.
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Üç küçğk çocuğum var evim dubleks 172 m2  ben sabahtan akşama yardırıyorum açıkçası her şeye yetişiyorum kendim hariç :( evim hep topludur şükür temizdir çocuklarla olabildiğince ilgilendiğimi düşğnüyorum .... Gibi gibi... Allah biz analara kolaylık versin
0 oy
(246 puan) tarafından
Ben de senin gibiydim 6.aydan sonra gunduzleri biraz olsun uyumaya başlamıştı anca yemek yapabiliyorum yaşına girince yl de daha rahatladım as daha sabır.gundiz uykusu yok mu
0 oy
(658 puan) tarafından
Kızım 20 aylık dün viledayi çığlık kıyamet sadece yatak odasını silebildim viledadan korkuyor artık sen düşün 
0 oy
(12,973 puan) tarafından

2 bebekle yapıyorum biri 1.5 biri 3.5 yaşında

Neresi dağılıyor ve kirleniyorsa hemen yapıyorum uyusunlar yaparım yarım saat sorma yaparım dersen dağınıklığın üstüne yine dağılır :)

0 oy
(160 puan) tarafından
Yapıyorum ama nasıl gel bana sor. Kızım 1 yaşında yürümeye başladı hiç durmuyor ki bı iş göreyim sabah kaynanamlari gece de kendi evimi temizliyorum 
0 oy
(7,561 puan) tarafından
3 yasinda oglum 3 aylik kziim var vallahi gayette guzel yapiyorm kizim uslu bir bebek oglumda arada 3 4 gunlugune kaynanama gider kalir sever orda bahcede oynamayi falan ev isimi yaparim kolay canim
0 oy
tarafından

evt cnm 2 cocukla mecburen :D

0 oy
tarafından
Bütün isim yetişir bak bugün 4 makina çamaşır yikadim astım kuruttum temizlik yaptım yemek yaptım yemek yedikten sonra katmayacağım hepsini bebem 7 buçuk aylık 

Pysetine koy eline çıngırak ver o ara seni izlesin sende işini yap 
0 oy
(10,328 puan) tarafından
Kız 5 ay en rahat dönemler. Yapıyoruz napcaz ikisi De birlikte devam ediyor
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Canim ilk oncelikle eski duzenin olmayacak bunu bil. 

Onceligin ilk olarak bebek sonra kendin olmali. Bebegin uyudugu vakitler yemek ye ,dinlen. Sonra yapabildigin kadarini yap. İlk firsatta yemek yap. Temizlik en sona birak. 

Evde ki kalabaliklari fazlaliklari da at. Hic bi isi erteleme. Evini surekli toplu tutmaya calis. Ev daginik olunca pis gozukyo ve is bitirmesi de zor oluyo. 

Yemek yapinca en az 2 gunluk basit yemekler yap. Mesela kurufasulue yap 2-3 gun yersiniz. Dolabinda haslanmis,kurufasulye,nohut,kavrulmus et bulundur. Pratik yemek yapmana olanak saglar. 

İmkanin varsa robot supurge al. Ev toplu olunca supurur sen de o surede mesela yemek yaparsin. 

Bebegin uyanik oldugunda az az is yap. Koy pusetine ya da ana kucagina oda oda yaninda gotur. Yaptigin isi anlat konus. Sarki soyle. Mesela benim bebegim bulasik makinasina bakmayi cok severdi bosaltirken,doldururken ilgiyle bakardi. Bende yaptigim isi anlatirdim. Mutfak esyalarini tanitirdim. Ama en fazla 15 dk ugrasirdim bi isle. Boyle boyle buyuyecekler. 
0 oy
(2,305 puan) tarafından
Hiç bir zaman kızım ve kendim için evdeki işleri tercih.etmedim . Öncelik kendim ve kızım . Yeri geliyor yemekte yapmıyorum temizlikte. Yapmıyorum. 
0 oy
(547 puan) tarafından
Bebeğim 2 aylık şuan özellikle 1 haftadır yetisemiyom malesef sürekli ağlıyor kucakta durmak istiyo

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 254 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 82 göst.
10 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 184 göst.