0 oy
159 göst.
Aile kategorisinde (892 puan) tarafından
Bunu buraya yazmak istemezdim çünkü biliyorum yarın Bi gün önüme ısıtıp koyacak bazıları.. Ama artık sabrım kalmadı iki tarafın çekiştirmesine.. Ailem ve eşimin ailesi ayrı ayrı iyi insanlar ama birbirlerini asla sevmediler Bi türlü her iki tarafın yaşayışı oldukça farklı çünkü.. Eşimin ailesi daha ataerkil Bi aile kendi ailem daha rahatlar diyebilirim.. Eşim devlet memuru okumuş etmiş olsa da ailenin yansımaları elbette var.. Bneşm aile tarafım eşimi hiç sevmediler eşim de haliyle ailemden çok soğudu bugün annem taraftan Bi akrabanın Bi mülakat işi düşmüş biz ankara da yaşıyoruz ailem başka memlekette Bi gün anlara da kalacakmış ertesi gün mülakata girecekmiş biz de kızımla başka Bi yerde termal kaplıcadayız eşim evde eşimle konuştum kalmasını istemedi çünkü evde ben yokum zaten tanımıyorum dedi ama mülakat yerine götürür yardımcı olurum dedi sonra haber geldi kayınvalidem düşmüş yüzü falan mosmor kayınvslidem eltimle yaşıyor eltim de annesigilde eşi de şehir dışında.. Eşim dedi ki ben annem de kalcam hakkaten kadın 65 yaşında yüzünün tek tarafı mosmor gözü kapanmış.. Ben annemi aradım anlattım anne düşmüş orda kalacak ama gideceği yere götürürüm dedi annem Bi sinirlendi anneme yalan söylediğimi düşündü anne dedim hem Bi geçmiş olsun de hem de inanmazsan görüntülü ara bak dedim annem aramak istemediği için düşmüştür doğrudur dedi kayınvalidem geçen ay 1 ay boyunca hastanede yattı annem bir kere bile aramadı bir kere dahi geçmiş olsun demedi haliyle eşim bunu yüzüme vurdu ben de anneme dedim ki anne bak hastanede yattı Bi kere bile aramadın bari bu sefer ara dedim yüzüme vurdu eşim dedim onlar da ha dedi beni aramayanı ben niye arıyorum dedi annem kayınvalidem 65 yaşında bir çok hastalığı olan Bi kadın annem ondan küçük eşimin aile tarafında şu var biz de büyük aranır edilir annem de bunu kabul etmiyor kardeşimin düğünü oldu kayınvalidem sırf benim hattım için hasta haliyle 1200 km yol çekti ama annem benim hatrımı hiç düşünmedi erkek kardeşim evlendi onun kayınvalidesini arar akrabası ha o da onu arar yalan olmasın çünkü aynı görgü ye sahipler ama Bi kere de benim için arasaydı ne bilim çok mutsuzum kızımla  tatile geldik ama ama işte.. 

2 Cevaplar

0 oy
(3,545 puan) tarafından
Annenin böyle yapması sebeb mi var yoksa aile yapısı uymadığı için mi benim eşim ailesi ve benim ailem de birbirlerine uyumlu insanlar değiller imi zıt aile olarak düşün ama annem de olsun kayın validem de bayramlarda hastalıkta falan arasirlar
(892 puan) tarafından
Anneme dedim beni aramayanı ben niye arayayım dedi.. Benim eşim ailemi aramaz annem bence ondan gıcık oldu eşim de ailen beni evlatları olarak görmediler dedi haklı olduğu yerler var eşimin mesela kayınvalidem hediye alır özel günlerde hem eşime hem bana alır hatta çalıştığım kuruma çiçek yollamışlığı bile var eşime yollamadı üstüne annen yazmış ben de kendi annem sandım düşün beni hiç ayırmaz ama ailem Bi hediye alacaksa yalnızca bana alır bunun gibi ufak tefek şeyler birikti birikti soğudu en son kardeşimin düğü ü oldu eşim annesini alıp geldi düğüne ben önden gelmiştim aile tarafım hiç sebepsiz eşim onlara hiç bişi yapmamasına rağmen Bi hoşgeldini çok gördüler eşimde ondan sonra bitti zaten.. Benim ailem daha rahatlar dini anlamada yaşayışları daha rahattır erkek kuzenle bayan kuzen çok rahat oturur sohbet eder el tokalaşır ama eşim tarafta bunlar daha seviyelidir evlendikten sonra ben erkek kuzenlerimle alakamı kestim onlarda haliyle bana ve eşime sinir oldular ailemi bunlar da çok etkiledi
(3,545 puan) tarafından
Kayinvalidengil de hiç suç yok canım suç senin ailen de
(892 puan) tarafından
Ben de farkındayım aslında bir çok şeyin ama ailem yani ailemi de çok seviyorum böyle olunca arada ben kalıyorum ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum diğer eltimin annesi her gün kayınvalidemi arar ben hergün arasın demiyorum ama insan yine de Bi mahçup oluyor hatta bayağı oluyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Annenin tavırları bana hos gelmedi bu kadar itici davranıp karşı taraftan da iyilik beklemesin 
(892 puan) tarafından
Ya bin düşman olsan yine 1 ay hastane yatmış kadını aramaz mısın
tarafından
E yani Allah rızası için yine aranır

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 236 göst.
7 Nisan 2022 Aile kategorisinde Afra (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 427 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde Biktimusandim (2 puan) tarafından soruldu
+1 oy