+1 oy
232 göst.
Diğer kategorisinde (1,330 puan) tarafından
Çevreden tepki aldınız mı ikinci çocuğu söyleyince biraz çekiniyorum ya kızım 29 aylık 

27 Cevaplar

0 oy
(7,888 puan) tarafından
Anlamadım hiç bişey 
(13,824 puan) tarafından
Yas araligi yakin oldugu icin ikinci cocugu soyleyince tepki aldinizmi xevreden diyor:)
(7,888 puan) tarafından
He ne alaka ya, çokda yakın yaş farkı yok normal bence bunumu taktınız kafaya:D
(13,824 puan) tarafından
Ben de dedim.cevremi bakiyor sanki onlarin konusmadigi bir konu yok zaten:)
-Reklam-
0 oy
(397 puan) tarafından
6 aylık oğlum var bende eşimde bı kardeşi olsun istiyoruz ikimizin de ailesine cinsiyetini öğrenene kadar soylemiycez ha soyledikten sonra ters bı tepki verirlerse hiç kusura bakmasınlar ağızlarına yıkarım oğlum 6 aylık ilk banyosunu da ben yaptırmak zorunda kaldım misafirleri de ben ağırlamak zorunda kaldım kimse 6 ay boyunca bugünde sen dinlen ben biraz bakayım demedi ki ikinciye de bakmayacaklari için siz mi bakicaksiniz pardon derim 
(1,330 puan) tarafından
Aynen canım bı annem başka kimseden bı bardak su görmedim ha tabi eşim Allah razı olsun
(397 puan) tarafından
Benim doğum depremden 10 gün sonra oldu bizim ev sağlam diye herkes bizim eve toplanmıştı annem bırakıp gelemedi k valide de köyde inekciklerini bırakıp gelmedi yemegiydi tatlisiydi misafiriydi herşeyiyle kendim uğraştım Şubat'ta lohusa halimle balkon yikadigimi bilirim hiçbir zaman unutamam ben unutmamda
(1,330 puan) tarafından
Allah im kolaylaştırsin inşaallah canım ya
(397 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kim ne derse desin takma o kadar güzel oluyor ki yakın olunca  benim büyük oğlum 2 yaşında diğeri 7 aylık iki oğlum var ve iyi ki diyorum her gün :)
(1,330 puan) tarafından
masaAllah canım darısı bize
(7,444 puan) tarafından
O yüzden hiç takma sizin hayatınız sizin kararınız :) amin canım inşallah
(1,330 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
(84 puan) tarafından
Banada aksine ard arda doğur ikinciyide diye baskı yapiyolardı hayret . İstemiyordum ama nasip,
(7,444 puan) tarafından
Valla yakın olunca güzel oluyor kolay mı değil ama zaten çocuk büyütmek Zor iş :)
0 oy
(178 puan) tarafından
Kime ne ya isterse 9 ay olsun araları. 
(1,330 puan) tarafından
Doğru diyorsun valla ama zorlandikca bide millet laf eder
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Çevreye gore yasamadigima göre verilen tepkininde önemi yok 
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Çevredekiler mi bakacakmış onlara ne. Doğuracak olan da sensin bakacak olan da sen. Başkasına laf düşmez anne baba olarak sizin düşünceniz önemli
(1,330 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(84 puan) tarafından
Çok iyi anliyorum seni hele annem aslında şöyle etrafimda ard arda doğruanlara bakiyorumda cogu duzgun yontemle korunamadığı için hamile kalmış ikinciye ))ve bide ilk bebek rahat olmuşsa canını sıkmıyosa belki o yuzden korkmuyolar ikinciden kendi düşncem
(1,330 puan) tarafından
Benimki sakın değil hayattan bezdiriyor ama kardeşi olursa iyi olur diye düşünüyoruz
(84 puan) tarafından
Benimkide sakin deyil birde iyi tarafindan bakmak istyorum bikaç yil sonra cocuk yapmak istemeye bilirim insanın uğraşası gelmiyo bir bebek zaten üç bebek gibi  hele ilk ayalr neler cektim bir ben bilirim . Gündüzleri iyki doğurdum geceleri ne halt etdim diyecem yine¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
0 oy
(72 puan) tarafından
Canım anne baba olarak siz bakabilecekseniz siz istiyorsanız kimsenin zaten karışmaya hakkı yok ki çevre sizi ilgilendirmesin çevre onu demiş Bunu demiş Benim de tek bir tane çocuğum var 3 yaşında Herkes diyor ki ikinciyi Ne zaman yapacaksın Ben şu an düşünmüyorum diyorum neden yapmıyorsun yap kardeş lazım size ne ben öyle uygun görüyorum ben şu an düşünmüyorum Eğer bakacaksanız Buyurun gelin yapayım bakın insanları takmamak lazım
0 oy
(7,921 puan) tarafından
Kızım 6 aylıkken hamile kaldım evet aldığım tepkiler oldu hemde çok şuan 36 haftalığım bakalım beni doğunca neler bekliyor :) 
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Bakacak olan sensin anam kime ne 
0 oy
(1,679 puan) tarafından

Ben söylemiyorum yaşları yakın değil ama nedense istemiyorum:ermm: oğlumla aralarında 4 yaş olacak

(84 puan) tarafından
Yillar sonra insanın uğraşası gelmiyor dimi。⁠◕⁠‿⁠◕⁠。. En iyisi ard arda zorda olsa
(1,679 puan) tarafından
Valla yaşayıp görcem ama kolay olmayacak bakalım kendime macera aradım:/
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Yooo cevremmi bakacak ben bakiyorum 27 ay aralari
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Küçük değil ki kızın 2.5 yaşında çocuğu daha 3 4 aylikken bile ikinciyi yapan var. Hamile kalan doğum yapana kadar en az aralarinda 3 3.5 yaş olur 
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kızınız 29 aylık ve yeni gebeyseniz sorun yok araları yakın olmuyor kızınız 3-4 aylık sandım ben :) yine de gebelik haberi vermek beni memnun etmiyor çekiniyorum benimlesin arasında 28 ay var 
(1,330 puan) tarafından
Aynen ya bende sevmiyorum
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Çok tepki aldım, seninkinden de kısaydı araları. Kimseye değil de annemin laflarına üzülmüştüm. Hoş ben hala tepki alıyorum yaş aralığı yakın yakın 4.ye hamileyim artık tanıyan tanımayan doktoru hemşiresi herkes bişi diyo. Duymuyorum takmıyorum kimseyi. Sen de takma :) 
0 oy
(415 puan) tarafından
Benım kızımda 5ay sonra 3yasına grecek bnde hamıleyim ıkı aylık sayılır. Annem ve eşimin annesi dısında dha kımseye soyleme gergı duymdm. Tepkı almak gibisinden degılde daha erken en az 3aylık olayım dye bkliyorum o yuzden :) 
(1,330 puan) tarafından
Bende canım en az 3 4 ay söylemeyi düşünmüyorum
(415 puan) tarafından
Yani cnm bnde ole dusunuyorm nraz sabırlı olmak lazım dye düşünüyorum. İlk kızımda hemen soylemstık cok pişman olmstm bunda bılerek demıcem anam bılsın yeter
(1,330 puan) tarafından
Aynen ya beş haftalık ti eşim herkese duyurdu ne gerek varsa ben anneme de demiycem:))
(415 puan) tarafından
Sızde  mi hamılesınız şuan ne kadarlık
(1,330 puan) tarafından
Yok canım daha bilmiyorum şuan
0 oy
tarafından
Benim kizimda 14 aylık sonuç olarak ben bakicam ihtiyaçlarını da biz alicaz kim ne diyebilir ki
0 oy
(92 puan) tarafından
Oğlum 8 aylıkken kızıma hamile kaldım isteyerek hemde.Cevrenin ne söyleyeceğini umurumda değil seninde olmasın bence, onların ekmeği suyunu çevre karşılamıyor l.esin de sende istiyorsanız bu sizin kendi tercihiniz bakabiliyorsanız gücünüz varsa ne mutlu kimseyi umursama ben 4 üncü bebeğime hamileyim etraftaki bakışların farkındayım ve daha düşünüyormusun sorusunu bile alıyorum çoğu zaman ama kimseyi ilgilendirmez 
(1,330 puan) tarafından
Aynen öyle sanki gelip bı bardak su veriyorlaf da anca konuşmayı biliyorlar
0 oy
(12,541 puan) tarafından
Kime ne? Benimkiler arası 18 ay olacak inşallah

Taşıyacak ben bakacak ben ,çok da isteyerek arzu ederek nasip olmuş şükür kime ne laf düşer 
0 oy
tarafından
Pardonda çevre mi çocuklarınıza bakıyor sen isteyip yapıyorsan kimseyi alakadar etmez 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 420 göst.
26 Eylül 2023 Aile kategorisinde Moryel (1,062 puan) tarafından soruldu
+2 oy
10 cevap 380 göst.
24 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 350 göst.
18 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 434 göst.