0 oy
827 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yani şu gune kadar hayvanları da sokak canlılarını da cok severdım, hatta her zaman cantamda paket yas mama olur tabi kedılerı daha fazla sevıyorız evde kedımız var dıye belki de, kıpekler ıcınde hep kalan yemeklerı kutulara koyar ındırırdım, aksam uzerı duruyu parka cıkarttım burda parklar kopek barınagı gıbı heryer kopek kakası neyse onda bırsey yok gozume batmaz, bır tane kopek var hatır hutur bısey yıyo kemık vermısler dedım, baslaıdm kızı sallamaya dıger cocuklar kopegın yanından gecerken ay uy yapıyo, ****** yaralı mı dıye bakayım dedım almıs yavru kedıyı yarısını da yemıs dıger yarısını yıyo hart hurt, ben 30 yasındayım kopegın kedıyı yedıgını ılk kez gordum evet bogup oldururler ama yemezler ki, kı her sokakta mama koselerı var sureklı yemek olur su olur, kanım dondu yemın edıyorım, cocuklar da gordu abla bak kedıyı yıyo dedıler yok ablacım kedı degıldır o dedım ama 5-6 yasındalar ya benım aklım cıktı onlar etkılenmez mı? Yok bu sokak kopeklerıne bır cozum bulmak lazım kediyi yiyen yarın tutar pusetten bebegın elını kolunu ısırır yer, çiğ et yiyo ******, benım nereyı aramam lazım sıkayet etmem lazım

38 Cevaplar

0 oy
(3,590 puan) tarafından
Hayvanlarin da dogasi bozuldu ben de severdim ama kopeklerden korkuyorum artik eve yakin parka goturmuyorum o sebepten
tarafından
Ben nerden gıttım lanet gelsın ya hıc de gıtmem oraya
-Reklam-
0 oy
(2,093 puan) tarafından
Ay valla bende çok korkuyorum

Hayvanları çok severdim gerçekten tam bir hayvanseverdim ama noldu bilmiyorum çocuğum olduktan sonra pek sevmemeye başladım hele köpeklerden aşırı korkuyorum bilmiyorum belki bu haberler gördüklerim yüzünden beni korkutuyolar tekken gene kaçarsın ederim ama çocuğumla bende ürküyorum ya fobi oldu hatta.

Anlattığın şeyde çok korkunç

Bizim burda bi park var içinde de göl var gölün icinde de martılar falan bende sanıyorum oynuyor bi gittik dört tane martıyi boğup öldürüp bırakmış orda bide göle girip timsah gibi geziyor oda benim çok tuhafıma gitmişti.
tarafından
Aradım sımdı ekıplerı gerı donus saglıcaklarmıs bakalım nolucak
0 oy
(345 puan) tarafından
Kedi neysede kopek sevmiyorum ben onlar yuzunden kac cocuk oldu kac cocuk kopekten kacarken arabanjn kamyonunun altinda kaldi
tarafından
Ya ben kopeklerı de severdım delı gıbı beslıyordum zTen ama hart hırt kedı yıyen ****** benım cocıgumu da yakalar ısırır ben korktum artık
0 oy
(1,194 puan) tarafından
Kedi neysede köpekden nefret ederim hiç de ****** sever değilim duyar kasamayacağım hepsini toplayım öldürseler biraz azalırlar hayvanı severken olan insana oluyor
tarafından
Yok bu dusunce gunah, onun canını bız vermedık kı alalım, ancak su saatten sonra varolanları toplayıp cogalmalarını engellemek mantıklısı
(1,194 puan) tarafından
Günah da kuzum insanlara da o kadar çok zarar veriyorlarki kaç tane çocuğu parçalayıp öldurdüler en son da urfadaki kuduz olayı oldu ben iyice korkmaya başladım
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Burdada gerçekten çok fazla sokaklarda hayvanlar var ama böylesi bişeyi ilk kez duyuyorum ama anneannem hep köpek kendi mokunu bile yer dikkat et der eskiden beri ürperdim ya :(
tarafından
Dogru demiş cıdden bende korktum artık
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Bizim karşı komşumuzun 6 aylık hamileydi.3-4 köpek saldırdı hastanelik oldu.Çok şükür bebeğine birşey olmadı.Belediyeye defalarca o köpekleri şikayet etmiştik.Isırmadan birşey yapamayız demişlerdi.O kadar saçma ki.Olaydan sonra köpeği aldık dediler.Sokak hala köpek dolu .Belkide ısıran hala etraftadir.Hangisinin ısırdığı belli değil ki 
tarafından
En korktugum sey, çete halınde daha tehlıkelıler valla kurttan farkları yok
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Kendi yavrusunu yiyen köpeği gördüm ben
tarafından
Ay yok artık
(2,729 puan) tarafından
Valla ben küçükken bir köpek doğum yapmıştı eski bahçede ki bir tuvalette yavrularını aslında Çok da seviyordu çok da ilgileniyordu Ama bir gün baktık ki sürekli oradan senin dediğin gibi kütür kütür sesler geliyor ve biz zaten tuvaletin üzerinde bir pencere gibi bir şey vardı açıktı baktık yavrusunu Yiyor yarılamış zaten neye uğradığımızı şaşırdık ölü müydü yoksa o yiyerek mi öldürdü anlamadık Ama ben her zaman şuna bağlıyorum o köpeği o zaman orada çok rahatsız ettiler çocuklar sürekli gelip bakıyordu bir şeyler atıyordu rahatsız ediyorlardı en son köpek psikolojisi bozuldu bence
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Geçen gün bı yerde bazı sinyaller yayarak köpekleri saldirganlastirdiklarini okumuştum çok ütopik geldi sonra bı kaç köpek videosu izledim insanlara saldırıyorlar yada kuduz olan insanlar çıkmış yeni yeni onları gördüm.Artik.inaniyorum bu tarz şeylere.Benim.yasadigim yer nezih bı muhit.Sabahlari insanlar yürüyüş yaparken ellerine değnek almaya başladılar köpekler sürü ile geziyor önceleri alır barınağa götürürler diye üzülüyordum şikayet etmek istemiyordum ama bı gün yine gordum sabah çocuklarımı arabaya bindiremedim korkudan.Sarmislar her tarafi.bı yerel gazeteye çekip atmıştım.Belediye o şekilde daha hızlı aksiyon veriyor.Once gelip alıyorlar bı sure sonra yine grup grup köpek görüyoruz anlamıyorum nasıl geldiklerini 
tarafından
Bırakıyolar cubku, ordan burdan barınaktan fazla kopeklerı salıyolat sokaga, bır tanesı ürüyo 10 tane oluyo
0 oy
(470 puan) tarafından
Kediyi yiyor canim köpekler üstelik bebekleri de kaç kere parçaladı bebeği de yer yani ac kalsın insanı bogamaz ama bebeği boğar 
tarafından
Cok urktum ben boyle bılmezıdm ya
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Bizim mahallede de kediler köpekler hep iç ice ama hic boyle sey duymadim görmedim hatta hamileyken iki yil önce köpek karnımı kokladı hamile oldugumu anladi herhalde eve kadar yanımda gelmisti 
tarafından
Bende ılk kez gordum sok oldum zTeb
(3,453 puan) tarafından
Bende cok şasirdim canım acaba cig et falan mi verdilerde vahsilesti
0 oy
(4,548 puan) tarafından
İçim ulperdi ya insanlar azdiktan sonra hayvanlarda zivitti :((( belediyeyi ara canim
0 oy
tarafından
Ee görüyoruz  kopekleri  kaç küçük yavrumzu  öldürdüler 
tarafından
Eee ölduruyolar dıyoruz zaten ama oldurup yemezler dıyoruz
tarafından
İnsan olarak yavru  biraksak  yerlerdi  zatn  zorla  aldgmz  icin  ağızlarından
0 oy
(13,151 puan) tarafından
Kütahya Domaniç ilçesinde bir ara çok fazla köpekler vardı onları hep dağ yollarına bırakmışlwr hayvanlar orada birbirlerini yemeğe başlamışlar 

Kaç sene önceydi o günden sonra bende köpeklerden çok ürkttüm 
tarafından
Kuzum aclıktan ınsanda ınsanı yemıs zamanında ama burda bır suru mama odakları var copun onlerı ekmek yemek dolu, ac kalmıyo bunlar
0 oy
(362 puan) tarafından
Peygamberimiz zamanında köpek öldürülme emri verilmiştir dinen avcı hariç köpek beslemek yasak onun yaratılışı zaten insanı seytani ozellik taşıyor onlar bizi anlayabiliyor insan hayatının hayvanlar kadar değer görmediği zamandayiz iki üç köpek yan yana gelince direk saldırıya geçiyorlar hiç unutmam karnı burnumda iş görüşmesine gidiyordum orası da tarlalik yanında yol sürü olarak saldırıya geçtiler nasıl kostugumu Birben bilirim Allah korudu zamanında baktığımız köpek küçücük kardeşimi ısırdı kedide köpekte zararlı tüyleri insan vücuduna girince dalak gibi yerlerde kist oluşturuyor hele kediler ile yaşayanlar hergun binlerce kıl içinde yaşıyor akıl alır gibi değil tüylerini tarakla taradigimda dusunurdum ev kim bilir nasıl kıl döktü diye üstelik tüy dökme zamanları tamamen yalandan ibaret ilaç falan hak getire  birgün siyah giyinip misafirlerime rezil olunca çok iyi anladım 
tarafından
Ben sana yorum yapmayayım hıc bılımsel yanı yok yorumun yani, buram buram kulktan dolma bılgıler 10 senedır kedıyle yasıyorum daha bır hastalıgım cıkmadı
(362 puan) tarafından
Bilimsel yani mi yok okadar çok örnek sunabilirim size kedinizi iç dış parazit aşısı için 3ayda  bir kontrole götürüyor musunuz kuma diski yaptıktan sonra patilerini her seferinde siliyor musunuz sonuçta diski yapıp kum atiyorlar attıkları kumuda çiş yaptıkları partiküller dolu yada kızgınlık dönemi heryana bıraktıkları sıvılar tüy konusunda ölen o kadar insan varki size birşey olmamış şükür kedi kılından kist yüzüne anne olamayan kör olan vücudunda kil gezdiği için yeri saptanamadigi için annemin köyünden ölen kadın vardı bende uzun yıllar evde baktım ama ne zorlu olduğunu biliyorum sadece kendi yalnizligimiza bir hayvanı adapte etmek onu doğal ortamindan almak şuan evimin dışında bir sürü bakıyorum ama asla evde olmaz buna rağmen kaç kez bebeğimin ağzında kedi kılı yakaladım uçup geliyorsa camdan evde olduğunu dusunursek kaç kez girmiş olabilir ayak topuk taşı ile halınızı tarayın okadar kıl çıkar ki eminim buna hastalık çıkmadı demişsin hicbelli olmaz bir sebeple urolojiye gittim kanser hastalarının kullandığı ilac ile tedavi oldum zaten kist oluşumu uzun yıllar belli olmuyor anti toksoplazma rubella gibi testler gerekli
tarafından
Toksoplazma testş zaten gebelıkte yapılıyor, senelerce kedı besleyenlerın cogunda pozıtıf cıkar, 10 senedır kedı beslıyorum daha su testj yap getır dıyen doktor gormedım ayrıca 3 ayda bır tabıkı ıc dıs parazıt asısı oluyor 6 ayda bır karma oluyor, senelık kontrollerı var, aşılı hayvanın tuyunun ınsan kılından farkı yok, ayrıca tuvaletının onunde kedı paspası onun onunde normal pspas var ayaklarını sıler cıkar, kedı kakasıyla temas etmez ustune kum atar, beslenmesı sunnet bır hayvandır cunky cok temızdır, ınsanların cogy gotunu sıldıkten sonra elını yıkamaz kedı her tuvaletten sonra yarım saat temızlenır, yıne ayrıca evıme gelen kedı besledıgımı bılerek neyşe karsılasacagını bılerek gelsın, bende gıttıgım evde kucuk kucuk kıllar goruyorum adamların bacak macak kılları kımsede kocam tuy dokuyo kusura bakma demıyo, sen hastalık atlatmıssın olbılırsınız ama kendın atlattın dıye butun sorumlulugu haycana yukleme
0 oy
(9,008 puan) tarafından
İnsan dışarı çıkmaya da korkar. 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Ay gözdee ilk kez senden duydum kopeğin kedi yediğini hep boğar atar diye bilirdik. 

Bende hayvanlarla iç içeyim çokta seviyorum ama sokak kopeklerine acilen bir çozüm bulunması lazim. Hergün en az 2 tane kopek saldirisi haberi okuyorum haberlerde allah korusun ya bizim evladimiz olsa hic birsey yapamayizda.
tarafından
Aman irem temkınlı ol artık hayvanlarda eskısı gıbj degıl
0 oy
tarafından
Sok oldum evet öldürürler ama yemezler Hic normal değil 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 170 göst.
30 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Gulgul5555 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 312 göst.
17 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Sirius76 (1,320 puan) tarafından soruldu