0 oy
826 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yani şu gune kadar hayvanları da sokak canlılarını da cok severdım, hatta her zaman cantamda paket yas mama olur tabi kedılerı daha fazla sevıyorız evde kedımız var dıye belki de, kıpekler ıcınde hep kalan yemeklerı kutulara koyar ındırırdım, aksam uzerı duruyu parka cıkarttım burda parklar kopek barınagı gıbı heryer kopek kakası neyse onda bırsey yok gozume batmaz, bır tane kopek var hatır hutur bısey yıyo kemık vermısler dedım, baslaıdm kızı sallamaya dıger cocuklar kopegın yanından gecerken ay uy yapıyo, ****** yaralı mı dıye bakayım dedım almıs yavru kedıyı yarısını da yemıs dıger yarısını yıyo hart hurt, ben 30 yasındayım kopegın kedıyı yedıgını ılk kez gordum evet bogup oldururler ama yemezler ki, kı her sokakta mama koselerı var sureklı yemek olur su olur, kanım dondu yemın edıyorım, cocuklar da gordu abla bak kedıyı yıyo dedıler yok ablacım kedı degıldır o dedım ama 5-6 yasındalar ya benım aklım cıktı onlar etkılenmez mı? Yok bu sokak kopeklerıne bır cozum bulmak lazım kediyi yiyen yarın tutar pusetten bebegın elını kolunu ısırır yer, çiğ et yiyo ******, benım nereyı aramam lazım sıkayet etmem lazım

38 Cevaplar

0 oy
(1,577 puan) tarafından
Belediyeyi ara zabıta gelir toplar barınağa götürüler 
tarafından
Daha once yaralı kopek ıcın aramıstım ****** polısını tenezzul edıp gelmedıler bıle gelırler mı ki
-Reklam-
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ay içim bi tuhaf oldu gece gece belediyeyi ara canım sen dediğin çok doğru ay kediye uzüldüm yavrum benim 
tarafından
Sen bır de benı dusun, evde kedım var suratına bakıp agladım ya, kanım dondu
0 oy
tarafından
Bizim burdada çok var bende dertlendim keşke toplasalar dedim hemen hayvanseverler seni alsınlar asıl ****** sensin gibi şeyler dediler bana bende o kadar çocuk var çocuklara saldirsalar hoşunuzami gidecek dedim
(2,651 puan) tarafından
Ya bende hayvanları seviyorum ama bu bildiğin yamyamlık yani konya da ki barınakta vardı açlıktan birbirlerini yiyolardı en son
tarafından
Açlıktan insan da insan yemıs zamanında ama kırklarleınde her kose bası kap artık yemek dolu, gormesem vallahı oyle dusunurdum ben, bu resmen vahset ya
(4,179 puan) tarafından
Valla kapının onu dolu sürü halinde arabayla geçerken saldırıyorlar koşuyorlar karşımızda okul var kızımı nasıl götüreceğim diye dusunuyorum köpekler yüzünden
tarafından
Normalde ölsem boyle akıllar vermezdım de arayın ****** polisi var, pacamızdan ısırdı zor kurtulduk saldırıyolar diye şikayet edin
(4,179 puan) tarafından
Benı küçükken çok kovaladilar hala cok korkarım kızımda oyle ama sanmıyorum polisin bısey yapacağını ilgilenmezler bile.. Yuruyuse markete gidemiyorum hep tedirginim sureklı havlama sesleri geliyor o kadar çok var ki, heryer dolu demk
0 oy
(6,012 puan) tarafından
Belediyeyi arayacaksınız bir şey yaparlar mı bilmem ama. 

Sokak hayvanları için kesinlikle bir şeyler yapılmalı. Kontrolsüz ürediler. Ben çocukken sokaklarda doğru düzgün kedi köpek görmezdim. Tek tük olurdu. Şimdi maşallah insandan çok kedi köpek var. Evet severim, beslerim kimsenin onlara zarar vermesini istemem ama çok sıkıntı olmaya başladı. Kuzenimin oğlunun kolunu ısırmış geçen bir tanesi ama Allah'tan ısırmış hemen bırakmış boğuşmamış çocuk 5 yaşında. Köpek boğuşsa belki kolu kopacak
tarafından
Benım eşim hep derdı bu kopeklerı sevmek ıcın uzerıne atlama, bak ısırır bunlar tekin degıl dıye kızardım hep aşılı bunlar bırsey yapmaz derdım ama bu son haberler son olaylar bır de bu gordugum, sabaha kadar havlayıp ulıyolar mahalleye baska kopek gırsın saldırıyolar hayvanların dogası der susardım yok kesınlıkle bunların bır barınaga toplanması lazım bu sekılde olmuyor
(6,012 puan) tarafından
Çoğu uysal ama yemek bulamazlarsa, hastalarsa ya da başkaları köpeği sinirlendirirse falan her şeyi yapabilirler. Tabi bir de kuduz meselesi var Allah korusun
tarafından
Gozdecım uysallar ama yapılan aşılarla oyle oluyolar ıclerıne baska kıpek gırsın 20si toplanıp hayvanı bogmaya calısıyor, aşısız kopegın dagdakı kurttan farkı yok ben bunu anşadım bugun
(6,012 puan) tarafından
Öyle tabii ki kesinlikle kontrol altına alınmalılar
0 oy
(659 puan) tarafından
Ay benım kedım var bırden ıcım gıttı of ya bende ilk defa duydum boyle bıseyı öldürüp mü yemıs ölü mü bulmus acaba ya saka gıbı
tarafından
Hıc bılmıyorum bakamadım zTen hayvanın ayaklarını gordum bırtek cocuklr dedı abla yarısını da yedı bız gorduk dıye sus cocugum sus dıyorum kedı degıl o balık falan dedım ama aglıcaktım az kaldı
0 oy
(605 puan) tarafından
Şaşırmıyorum bende ****** severim ama bu yüzden Br çok çocuk ve insanlar kuduz olup öldü yada yaralı kaldılar ısırılıp çare bulunması gereken bir şey 
tarafından
Her canlının hayatı degerlıdır ama kedının hayatı nolucak bırsey dıyınce sen canlısın o degıl mı dıyolar, en sevmedıgım sey yurtıdısndan ornek vermek ama kuzenlerım almanyadan gelınce sızın ulke hayvanat bahcesı gıbı dedıklerınde kızıyodum resmen o sekılde olduk
(605 puan) tarafından
Yani tabiyki de onlarda can ama biz insanlarda savunmasısız ben kocasız çocukla dışarı çıkmaya yemin ederim ki korkuyorum köpek saldırsa ısırdınyeri koparıyolar nasıl savunabilirim yanımda küçük çocum ile bence insan hayatı da önem taşıyor bir anne öldümü çocuk yetim kalır bir bebek öldümü anne yarım kalır bunu hayvanların canıyla kıyaslamakta yanlış elbetteki onlar da can ama ya insanlar nolcak kaç kişi kuduz olup öldü
tarafından
Yok ben artık hanımda kesınlıkle çakı makı tasıcam, kopege karsı savunmamız yok kı cok dayanıksız canlılarız bız, en azından saplarız bıyerıne
(605 puan) tarafından
Yani öyle değilde sopa gibi bişey le korkutabiliriz
tarafından
Valla ben kopege host demeyen, bıyerden kovarlarken kavga eden ınsandım, ama ciğ et yıyen canlıya sopa mıpa ıslemez bu saatten sonra gozum korktu benım
0 oy
(48,695 puan) tarafından
belediyeyi arasan ilgilenir mi ki bizim de bir kedi yenidgon kardeşlerini yiyodu onların icindede var sapkinlar
tarafından
Kuzum kedıler kendı ıclerınde yapıyoşar bunu, lıderlık vs ıcın aslanlarda da var aynısı, ama kopek nasıl yer ya
(48,695 puan) tarafından
yok bu liderlik degildi anasi dogurup duruyodu buda yiyodu bebekleri hic sevmezdik onu
tarafından
Kız o manyak heralde atsaydınız dısarı gerızekalıyı
(48,695 puan) tarafından
ee iste atsak araba carpar bahcede duruyodu sevimsiz sevimsiz
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Gozde belediyeyi ara veterinerlik isleri falan varsa oraya gidin durumu anlatin. Kedi yemek nedir ya? Biz kangal besliyoruz onlar bile bogar oldurur asla yemez ki en buyuk ırktır. İcim kalkti yemin ederim. 
(1,554 puan) tarafından
Bak kangal besliyorum, en buyuk en guclu irklardan biri, kedi gorur saldirir ama o kovalar o kadar, bir kere aldi agzina saga sola salladi bogma icgudusu ile, kostuk agzindan aldik hayvani hemen, butun hayatim kopek besleyerek gecti ve cevremde herkesin kopegi vardir asla boyle birsey duymadim. Evet yakalar bogmaya calisir bunlar icgudusel seyler ama asla yemez, cok garip geldi bana bu, esime yazdim whatsuptan simdi o da şok oldu inanamadi.
tarafından
Bende ınanamadım kı, donup 2-3 kere baktım bıraz daha baksam aglıcaktım artık cocuklar var dıye dondum gerı, duru da habıre anne noldu ki ne yiyomus dıyo, cocuga her sokaga cıktıgında kopeklere mama berelım besleyelım ogretmısım sugune kadar, zeynep bıde park ya park bu yarın oburgun kapar cocukların bıyerını
(1,554 puan) tarafından
Biber gazi al cantana sen mutlaka, yine de kendini de cocugu da korkutma, evet cok travmatik ancak nasil insanin kotusu sapigi oluyor onunda kotusune denk gelmissin, siz yine beslemeye devam edin, ama bir yandan da temkinli olun bu ulkede maalesef ciddi bir sokak kopegi sorunu var bu bir gercek.
tarafından
Zeynep ben daha da ne beslerım ne yanına yaklasırım 30 yasında travma sahıbı yaptı benı pislik, bak yarında neresı varsa arıcam gerekırse gıdıp teshıs edıcem onu
(1,554 puan) tarafından
Ara git mutlaka bi aksiyon alsinlar canli canli yediyi yiyen ** tehlikelidir orda oyle birakilmamali
0 oy
(771 puan) tarafından
Ya bende önceden çok severdim hayvanları kesi özellikle köpekleri ama sin zamanlarda çocuklara saldırma olayları falan görünce korkuyorum çocuğum için köpek görsem surekli arkama baka bala geçiyorum çocuğu korumak için bizim burda da çok kopek var bazıları çıkarıyorlar tasmaları falan bide bu pitbulllari dolastiriyolar gıcık oluyorum öyle insanlara ya 
tarafından
Pitbull zaten ayrı bır sorun tamamen hayvanı saldırmaya yonelık egıtıyorlar keske kendılerını yese o hayvanlar da kurtulsak, yurtdısında bu tehlıkelı cınslerı beslıyorsan kırk tane sınava sokuyorşar hayvanalrı ama bızım ulkede mumkun degıl gık desen ****** hakları zort desen o da canlı dıye ayaga kalkıyolar
(771 puan) tarafından
****** hakları tamam da çolugumuz çocuğumuz var onlardan da önemli değiller yani ben hayva düşmanı değilim severim hayvanları ama insandan daha değerli değiller bence ****** hakları vs.diyenler kendi canlarına bir zarar gelsin o hayvanlardan sonra görürüm ben onları bazı köpekler gerçekten çok tehlikeli ve sokakta başıboş dolaşıyorlar malesef Allah colugumuzu cocugumuzu korusun ya
0 oy
tarafından
İlk defa duydum kedi yiyen köpeği
tarafından
Keske bende sadece dıysaydım da gormeseydım durup durup aglıyorum eşime desem şimdi kızıcak bana noldu hayvansever cok sevıyodun dıcek
0 oy
(5,353 puan) tarafından
Benide geçen yıl parkta kovaladılar. Yanımda küçük çocuğumla. Hala tek çıkamıyorum dışarı çok korkuyorum. Nereye gtsem köpek dolu her şehir böyle galiba    
tarafından
Benı hıc kovalamadılar daha ondan korkmuyodum eşim mesela hep tedırgın llur kucukken paçasından tutup suruklemısler, kırklarelı ozellıkle kopek dolu dolu suan balkondan kafamı cıkarayım20 tane sayarım
0 oy
(6,512 puan) tarafından

Ayyy bir değişik oldum :blush: köpekleri çok severim ama böyle hiç görmedim belediyeye ara söyle hatta seninle birlikte bı kaç kişi daha arasın ki ihmal etmesinler 

tarafından
Ya bır de cocuk parkı ya gorenler cıdden cocuk, travmaya bak? Ben bunu kucukken gorsem daha kıpek gorunce bagırmaya baslardım, yarın arıcam eşimde arasın gerekırse
0 oy
tarafından
Malesef ülkenin büyük bir sorunuda sokak hayvanları ama diğer sorunlar çözülemediki sıra buna gelsin 
tarafından
Valla bu cok buyuk, sureklı uruyolar kısırlastırmak ıcın 6 ay beklemek lazımmıs kopegı ara bulasın kısırlastırana kadar cıftlesıyo ben bugun ısın cıddıyetını anladım
tarafından
Ciddi bir mesele ama anlayana ilgilenene
0 oy
(15,823 puan) tarafından

:'(:'(:'(Ayyy okurken içim titrediii Seni düşünemiyorum bile 

Nerelere şikayet edilir bilmem ki Allah korusun bugün kediye yarın birgün çoluk çocuğa Allah esirgesin 

tarafından
Bu gercekren 1-2 yaş cocuk gorse yemeye calısır oyle bır **** bu belası olucam bunun ben yarın ama
0 oy
(11,077 puan) tarafından
İşte bunun gibi duyduğum şeyler haberler vs. Yüzünden yaklaşamıyorum h.ayvanlara ben. Hem de hiç birine, yavru büyük böcek kuş fark etmiyor korkuyorum. Uzaktan çok şekerler ama yaklaşamam... Kendimce sebeplerim de var tabi ama böyle haberler korkumu kat kat arttırıyor :(
tarafından
Kız inan kediler boyle degıl nankorler bıraz ama bu sekılde degıller hayvanlardan korkma lutfen
(11,077 puan) tarafından
Küçükken köpek de besledik kuş da ama şimdi muhabbet kuşunu bile alamam elime. Neden nasıl oldu ne tetikledi bilmiyorum bile. Acayip korkuyorum. Çocukları engellemiyorum ama benim gibi olmasınlar diye. Yine de sokak köpeğine yaklaştırmam. Çok korkunç görünüyorlar bana
0 oy
(3,716 puan) tarafından
Kayseride lise 1. Sınıf öğrencisini yediler. Bizim servise 2 yaşında çocuk geldi. Çocuğun kafa derisini yemiş. Drlar aileye köpeği bulup öldürün midesinden kafa derisini getirin demişler. Parça parça getirmiş aile dikmişler. 

Sokak köpeklerini mutlaka kısırlaştırılması gerekir. Toplansa barınakların hali ortada sokakta kalsalar tehlike arz ediyorlar. 
tarafından
Bak goruyomusun, yıyeyım hayvn sevgısını ben cocugun kafasını yemısler kafasını kessen kopegın o saatten sonra neye yarar
(3,716 puan) tarafından
Hayvanseverlerin hışmına uğradım bir gün çok büyük linç yedim. Hastane bahçesinde köpek olmaz dediğim için. Öyle  bir öfke görmedim ben.
0 oy
(1,559 puan) tarafından
İlk defa duydum ya köpeğin kedi yediğini tamam boğar öldürürde nebiliyim çok kötü oldum şuan kedilerde öyle ama kaç defa ağzı kan içinde güvercin yiyen kedi gördüm hatta en son annemgilin evine kedi girmiş muhabbet kuşlarini yemişti o günden sonra kedilerden soğudum şimdide köpekten
tarafından
Canım kedıler hep yer guvercın :) yakalarlarsa yıyolar ben goruyodum onu ama hanı kedi yani bana napabılır iki biyerini tırsa ense kokunden tuttugum gıbı felclı kalıyolar, ama kopek bambaska savunamayız kendımızı
(1,559 puan) tarafından
Köpek daha sıkıntılı aynen :)
tarafından
Kedi valla korkulcak ****** degıl yani evet tırıyolar falan zarar verıyolar ama senın ona verebılcegın zararın bınde bırı degıl
(1,559 puan) tarafından
Kız öyle deme yabanilerinden korkuyorum ben tıslıyolar resmen üstüne atliycak gibi sanarsın zombileşmiş:))
0 oy
(7,738 puan) tarafından
Maalesef aç kaldıkları için, sürekli hırpalandıkları için vahşileşiyorlar. Konyadaki barınağı sadece çekebildiler. Diğer yerlerde denetim var mı sanıyorsunuz? Üstelik sen kendin de diyorsun kedilere ilgi daha fazla. Köpekler aslında daha dost canlısı ama maalesef sürekli korkulacak bir hayv.an gözüyle bakılıyor. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Dilsiz olan hayvanlar adına sadece üzülüyorum. 
tarafından
Kedılere ılgı daha fazla demedım evde kedım var dıye daha cok sevıyorum kedılerı dedım, kopegım olsa tam tersi olurdu belki, aç kalmadıklarını bılıyorum her sokak başı beslenme yerlerı var mama kumbarası var, hayvanın az otesınde çöp var onunde ekmekler vardı, kesınlıkle açlıkla yapılan bır durum degıl, dilsiz kopekler ama vucut gucu olarak senden benden daha gucluler, ısırdıgında o bırakmadıkca yada ona zarar vermedıkce alamazsın bıyerını mesela, barınaga gonderelım ölsunler demıyorum bunca vergının bır kısmıyla barınaklar ıyılestırılsın bız bu tehdıtle yasamayalım dıyorum ****** demogojısı yapılacak son insanım ben
(7,738 puan) tarafından
Ben zaten demogoji yapmıyorum. Durum bundan ibaret. Sen daha fazla ilgilisin kedilere karşı da demedim. Her yerde böyle oluyor genelde. Köpekler dışlanıyor cüsseli olduklarından dolayı. Ama öyle bir hay.van değiller asla. Korkmadan yaklaştığında nasıl da bağlanıyor bir bilsen. Emin ol bak bu şekilde hırçın yapan biziz hayv.anları
tarafından
Hayır, kopeklerın ınsan egıtımı dısında bambaska dogalrı var, babamında kopegı var alman kurdu cok ıyı bılıyorum, sahıbıne asırı baglı ama baska bırıne saldırgan, kopeklerı sevmıyor degılım, bır de yasadıfım yerde kedıye kopege vuran ınsan yok delı gıbı severler, genel yargılarla soyluyosun ama bır hayvanın kedı yemesının sorumlusu ınsandan gordugu şiddet olamaz
(7,738 puan) tarafından
Ben zaten şiddet demiyorum ki canım. Sürekli farklı yerlere çekiyorsun. Hani saldırgan diyorsun ya. Biz onlara o gözle baktığımız için, sonrasında onlara yaklaşırken bile ürperti olduğu için bu hırçınlıkları. Benim de çok fazla köpeğim oldu. Evet, sahibine aşırı bağlı oluyor. Diğerlerine karşı da sırf onu korumak adına temkinli yaklaşıyor. Yani senin gördüğün de doğa gereği bir durum. Kedi de fareyi yediğinde ürpermiyor musun? Aynı durum. Ben defalarca ağzında fare götüren kedi de gördüm
0 oy
tarafından
Bütün hayvanlar birbirini yiyor insan görünce tuhaf oluyor tabi
tarafından
Ay hayır kopekler kedılerı yemez, bogup oldururler en fazla
tarafından
Bir kere daha duymuştum tavuk bile yediklerini
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Ayy çok korkunç bir manzara dikkat et parka giderken 

İlgili sorular

0 oy