0 oy
373 göst.
Aile kategorisinde (1,050 puan) tarafından

Bebeğim in suyu yok denecek kadar az miş 

Kendi kendine düzelir dye umut ediyordm 
Doktor yok dedi , hep olumsuz konuşuyorlar 
Bebeğin kan akişimi nda sıkıntı varmş 
Ondan gelişim geriliği var dendi 
24+6 olması gerek 
22 haftayla uyumlu
Her an kaybedebilirsn diyo 
Bugün havuç suyunu da gettirdm tükettim , tüketiyorum doktor hiçbi faydası yok DYO 
Sıvı alımını da yükselttim 
Ama fayda etmez miş 
Böyle bi süreçten gecen oldu mu 
Suyu olmayan, kendiliğndn düzelen oldu mu 
Ve de gelişim geriliği de korkutuyo beni
Buyumuyo bebeğim sussuz oldğndnms

12 Cevaplar

0 oy
(60 puan) tarafından
Benim 32.bhafta da felandi ağrım tuttu sonra hastanede yattım 3 gece ordan ciktiktan sonra 2 hafta  kadar sonrası suyum gelmeye başladı sürekli çamaşırım islanirdi doktor suyun azalmış bebekde gerilmeye başlamış dedi işte 35.haftalikken aldılar sezeryanla 
(1,050 puan) tarafından
Rabbim acısını göstermesin inş
Benim ki 28 haftayı bulsak bile mucize diyo
Bebek sussuz daha fazla dayanamayabilirmş
Henüz çok küçük benim ki
-Reklam-
0 oy
(560 puan) tarafından
Benimde bebeğimin suyu azalma ve gelişim geriliği vardi ama son aylarda olduğum için çok sıkıntı olmadı tabi ama kordon dolanması olmuştu belki ondan gelişim geriliği olduğu dusunuyorum kendi düşüncem .. inşallah hayırlısıyla düzelir sağlıklı bı şekilde kucağına alirsin
(1,050 puan) tarafından
Amin inşallah canm benim
0 oy
(211 puan) tarafından
32 de doğdu biri diğerinde havuç suyu içtim düzeldi hmn
(1,050 puan) tarafından
Diğeri kaç haftalık ti
Suyu ne kadarlkti hatrliyo msn canm
Benim ki küçük dye yaşamz gözüyle bakıyor lar
(211 puan) tarafından
18 haftalikti suyum azalmaya baslamisti. Hemne havuç suyu içmeye ve deveci armudu yemeye başladım bı hafta da düzeldi
0 oy
(3,003 puan) tarafından
5cm altındaysa su miktarı malesef olumsuz durumlara hazırla kendini. Benim 22 hafta 6.5 cm su görmüştü perinatolij, kendi kadın doğum Doktorumun arkadaşiydi kendi Dr bol su iç bir az hareketlerini kisitla dedi o su daha fazladır bebek döndüğü yaslandigi yerde az çıkar korkma hemen dedi.10 günde bir takip ve bebek hareketlerini takip etmemi söyledi (korkutmak istemem su azlığından bebek hareketleride pek anlaşılmıyor süt ve portakal suyu içerdim hareket etsin diye iyisi ise yarardı bende ) havuc suyunu ben yaptım ama bol yürüyüşle çünkü kendi doktorum yapma havuç çok şekerli sekerin çıkar hamilelikte dedi ben yaptım valla 8 cm 2 ay sonra doğuma kadar 11 cm çıktı.ama benim tatlı ile aram hiç yoktur oldu bitti ekmekde çok yemezdim(şimdi yiyorum ☺️) 

Dr amniosure testi yapti mi ben 3 kez verdim keseden sizinti var mi diye altan ağızdan hemen kulak çözümle sivi alıyorlar 10 dk çıkıyor.sizinti var mi diye.

Küçük bir not 2 haftadan fazla gerileme olmadiginsurece korkma biraz sık takibe git bence.
(1,050 puan) tarafından
Canm verdiğin bilgiler den dolayı çok sağol
Dünden beri yatişim yapıldı doğum gerçekleşene dek birakmicaklar
Sürekli pernataloji bolumnde detaylı da bakıyorlar
Dediğin testen 3 defa yaptı , ama bebeğin suyu gelmemiş
Neyden kaynaklı hiçbi bilgim yok
Doktor larda genetik olabilir DYO
Bebeğin suyu yetersiz diyorlr kaç cm ne kadar hiç sormadm
Ama inş bu defa sorarm
Dinlenmeye çalışıyorum ama elimde değil içim içimi yiyor nasıl olcak dye
Oysa hep sağlkla vaktinde kucağima alacağımı hissedrdm
(3,003 puan) tarafından
39 haftalikken planlı sezaryan ile doğurdum hiç korkma 2 haftaya kadar gelişim geriliği yada ilerisi normal icini ferah tut bende de testte birsey çıkmamıştı.Eger gelişim geriliği devam etmezse veya su 5cm altında değilse seni biraz misafir edip gönderirler.insallah sağlıkla kucağına alirsin Allah yar ve yardımcın olsun
(1,050 puan) tarafından
Amin inşallah canım benim
30 haftayı bulmk bile mucize olur diyorlr
Heran herşeye hazırlıklı olmami söylediler
(3,003 puan) tarafından
Bak eğer o bebek senin için hayırlıysa hayata öyle bir tutunurki şaşarsın icini ferah tut korkma olan herseyi kabul et.Diyelim ki doğum oldu ,bebegin hayatta güzelim güzel biryogun bakimla yine kucağına alirsin korkma ama inanıyorum ki hayırlı haberlerini alacağız.
(1,050 puan) tarafından
İnş canm benim
Birazdan 2. Doz ciğer geliştirici iğne yide yapacaklar
İnş bebeğim sımsıkı tuttunur
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Canm benim iki cocgumdada oldu ilk cocgumda 37 haftalikken 31 le uyumluydu butun heryeri geriden geliyodu dogurdum hic bi sorun olmadi sadce 1 hafta kuvezde kaldi tedbr amcli ikinci cocgumda kafasi iki jafta geriydi erken dogdu bi sikinti yok ama merak etme sendede olmz bide 2 hafta normal 
(1,050 puan) tarafından
Canm kaç doktor baktı hiçbiri olumlu konuşmadi
Herşeye hazırlıklı olun dedi
Şimdi birazdan 2. Doz ciğer geliştirici iğne sini yine yapicklr
Doktor un dediğine göre 28 haftayı bulmak bile mucize
(1,576 puan) tarafından
Valla bilmiyorm baska doktorlarada gozuk benim suyum 31 de bitmisti 37 de gttim bebek 31 haftada kalmis gelismems ama dogum yaptm cok da saglikliydi yani
0 oy
(802 puan) tarafından
Benim suyum 30. Haftadaki kontrolde sınırdaydı. Bol bol su içtim havuç suyu içtim sabah akşam çogaltmadı ama azalmadıda aynı seviyede ilerledi havuç suyunu bıraktım azaldı 39+4 e suni sancıyla doğumu başlattılar.

30. Haftadan sonra sürekli yattım özeldeki doktor öyle tavsiye etti. Bebeğimde aşırı bir gerilik yoktu açıkcası zayıf doğdu suyum az olduğu için doğru ölçemediler kilosunu. 
(802 puan) tarafından
Umudunu kaybetme canım kendini strese sokma inşallah hiçbirşey olmaz bebeğine
(1,050 puan) tarafından
İnş canm benim
Tek temennim vaktinde sağlikla kucağıma alaym
(802 puan) tarafından
Bak benimki sınırda 10 hafta kaldı seninkide kalır belki. Ben 30. Haftanın içerisinde öğrendim ondan önceki kontrolüm 4 hafta önceydi belkide 26 27 28. Haftalarda sınıra indi haberim olmadı kontrole gidene kadar
(1,050 puan) tarafından
Canm 2 hafta oncesine normal devlette özelle gittim muayene ye
Her şey çok iyi denildi
Hatta özelde ki doktor bu bebek 37-39 hafta arası doğar
Erken doğum riskin yok dendi
Devlette de hep amniyn sıvısı yeterli dye yaziyodu muayene kagidnda
Ne olmuşsa 2 hafta içerisinde olmuş ve nedeni ne hekimler de bilmiyor
Az daha kalıp bikaç hastaneye de gidip gezmek istiyorum
Onlar ne soyluyckler dye
(802 puan) tarafından
Aynen git birkaç doktora daha canım
0 oy
(59 puan) tarafından
Bnm oğlum da 24 haftada falan 20 haftayla uyumluydu 4 hafta geriden geliyordu sonra 6 haftaya çıktı 30 . Haftalarda falan suyu az denildi iki güne bır acile nstye girdim 1 ay boyunca 37 ye kadar goturucez ama suyu dahada azalırsa alicaz dediler 1 ay da hastanede yattım 2 doz ciğer geliştirici oldum gelişim geriliği vardı ama suyuyla alakalı diye hiçbir doktor demedi genetik olabileceğini söylediler eşim tarafı minyon tipli hatta en son gittiğim de. Doktor baktı son 15 günde hiç almamış kilo daha fazla beklemenin anlamı yok gelişimi durmuş dedi 38+1 de sezerayana aldılar 2100 Gr doğdu bugün iki yaşına girdi şükürler olsun hiçbir sağlık sorunu yok aşırı hiperaktif hareketli bı çocuk biraz boyu kısa yaşıtlarına göre kilosu da 9100 Gr bugün tartıldık korkma bişey olmaz Allah'ın izniyle bol bol dua et canım başka bişey gelmiyor elimizden içini ferah tut iyi düşün iyi olsun sağlıcakla kucağına alırsın inşallah:)))
0 oy
(59 puan) tarafından
Bu arada bnm oğluma da yok denecek kadar az suyu sınırın altında dediler başka hastaneye gittim normal dedi suyu eee  daha sabah yok diyorlardı dedim muhtemelen idrarını yapmış bebek dedi bnde çok havuç suyu içtim senin gibi canm sürekli sabit kalmıyor suyu bı az diyolar bı iyi diyorlar değişiyor sürekli 
(1,050 puan) tarafından
İnş bizde sizin gibi atlatrz
Yeni 2 .doz ciğer geliştirici iğne sinide yaptılar
Doktor Lara kalsa doğum gercekleşmeyene dek birakmicaklar
İmza atıp ölüm dahi tüm riskleri üstüme alıp cikcakmşm
Bikaç hastaneye de görünmek istyrm
Buradaki hiçbir doktor olumlu konuşmyo
(59 puan) tarafından
İnşallah cnm git tabi tek bı yere bağlı kalma
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Benim 35 haftada kalmış çocuk ozmn virüs dolayı hep iyi diyolardii .37 haftada dediklerine göre gleisimi geri dediler bişey olurmu dedim pek önemli değil dediler tam 2 ay çocuk boşuna bekledi anne karnında 42 haftada üç gün önce doktora gittim yine iyi dedilerdi suyun var dediler üç gün sonra kontrol gel dediler .uç gün sonra gittigmde Doktor suyun bitmiş .cocgun kalb seviyesi düşük hop sezeryan oldummm. Çocuk 9 gün kuvezde enfeksiyon varmsi cmv hastalığı dediler 2 ay ilaç kullandım  3 yaş ama 2 yaş uyumlu.gec yürüdü . gelişimi geriydi
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Benimde şuan 36 haftalık doktora gittim gelişme geriliği var suyu az dedi 34 haftalık görünüyor dedi başka hastaneye sevk etti orası iyi dedi yarın tekrar gideceğim Zaten 37 den sonra alacağını söylemişti doğuma umarım doğururum da kurtulurum rabbim senin bebişine de dayanma gücü versin umarım sağlıkla doğar ve sana o mutluluğu yaşatır canım ♥️
0 oy
(296 puan) tarafından
Postlarını yeni gördüm canım. Yazmadan edemedim. Benim bebegiminde 12 haftada suyu azaldı ve 15. Haftada gebeliği sonlandırmak zorunda kaldık. Gelişmez büyümez ölür dediler. Çok zor bir durum Allah yar ve yardımcın olsun. Seni anlıyorum. Umarım hersey yoluna girer. Allahtan ümit kesilmez. İnşallah o beklediğiniz mucize olur ve bebeğini sağlıcakla kucağına alır ve sağlıkla büyüdüğünü görürsün. Dualarım seninle. İnşallah güzel haberlerini alacağız
0 oy
(3,760 puan) tarafından
3' sene önce canimm doğum ypatim.hic sorun yok diyolardi bı ara idrar yolu enfeksiyonu oldumm ilac verdiler kendiliğinden geçer diye içmedim.hep kontrollerde gittim .bebek gleisimi 2 hafta geriymis bişey olurmu dedim pek mühim değil dediler.. 42 haftaya kadar beklediler çocuk 35 haftada gelişmemiş nasıl anlamadım doğuma almadılar.42 hafta 3 gün önce gittiğim doktor yine iyi dedi .haftam doldigi için 3 gün de bı gidiyom .Acilen sezeryan aldılar suyun bitmiş çocuğun kalp atışı düşük diye hop  oldumm .bebekde cmv diye bı hastalık dediler .zeka geriliği olur  kulak duymaz böyle şeyler dediler .9 gün hatanede tedavi oldu 2 ay ilaç kullandi gleisimi geride 3 yaş ama 2 yaş gibi valla ben doktoruna denk gelmedim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 99 göst.
0 oy
11 cevap 211 göst.
0 oy
8 cevap 478 göst.

378,350 soru

11,324,755 cevap

34,776 kullanıcı

...